VAS Latvijas dzelzceļš

"Latvijas Dzelzceļš" turpina atlaist darbiniekus

38
(atjaunots 10:06 28.04.2020)
Dzelzceļa nozarē strādā aptuveni 2000 Daugavpils iedzīvotāju, līdzīgi citiem reģioniem, kompānija "Latvijas Dzelzceļš" paziņoja par kolektīvo atlaišanu – tā turpinās.

RĪGA, 28. aprīlis – Sputnik. Daugavpilī jau ir atlaists desmitiem dzelzceļa darbinieku, un tas nav robežpunkts, raksta Press.lv.

Tiek ziņots, ka jūnijā-jūlijā "Latvijas Dzelzceļš" atlaidīs vēl 242 darbiniekus, ceturto daļu no tiem – Daugavpilī. Atlaišanas iemesls ir kravu pārvadājumu apjoma kritums.

"Latvijas Dzelzceļš" apstiprina, ka atlaišanas ir neizbēgams process, kurš skars visus reģionus.

"AS "Latvijas Dzelzceļš" valde šī gada sākumā pieņēma lēmumu par darba attiecību pārtraukšanu ar 1500 darbiniekiem. Tas notiek visos reģionos, vairākos posmos gada griezumā, visvairāk skarot Rīgas reģionu. Tie ir darbinieki, kuri pagājušajā gadā un šī gada sākumā, sakarā ar kravu samazināšanos vairs nav nodarbināti," atzīmēja uzņēmuma pārstāve Ella Pētermane.

"Latvijas Dzelzceļš" – svarīgs valsts infrastruktūras objekts – vēlētos saņemt lielāku atbalstu no valsts.

"Tas ir valsts eksporta virziens, un to vajag atbalstīt," piebilda arodbiedrības priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Muhlinkins.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka, reaģējot uz koronavīrusa izraisīto krīzi, Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic koriģēja savu vairāku gadu biznesa plānu. Pārvadātājs plāno būtiski samazināt ekspluatēto lidmašīnu skaitu.

Jaunais plāns paredz gaisa flotes samazināšanu dažu tuvāko gadu laikā un lidojumu atsākšanu sākumā ar 22 Airbus A220-300 lidmašīnām. Jaunajā plānā ir ņemts vērā pasažieru skaita samazinājums 2020. un 2021. gadā, vienlaikus 2023. gada beigās paredzēta atgriešanās pie izaugsmes un 50 Airbus A220-300 lidmašīnu izmantošanas. 2019. gada beigās airBaltic flotē bija 38 lidmašīnas.

38
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš, Latvija, atlaišana
Pēc temata
Kurš nākamais? Lidsabiedrība airBaltic sāk masveida darbinieku atlaišanu
Deviņi tūkstoši pusotra mēneša laikā: Latvijā notiek kolektīvās atlaišanas
Uzņēmumi plāno masveida atlaišanas
Vēl viena viesnīca nesaņēma valsts palīdzību: Daugavpilī sākās atlaišanas
Latvijas policijas darbinieki, foto no arhīva

Moderni un mūsdienīgi: Latvijas policija saņēmusi jaunā dizaina formastērpus

0
Pirmie jauno formastērpu saņems patruļas un ceļu policisti; pilna visas policija pāreja pie jaunā dizaina formastērpiem aizņems dažus gadus.

RĪGA, 7. jūnijs – Sputnik. Latvijas Valsts policija saņēmusi jaunā dizaina formastērpu, pakāpeniski tas tiks izsniegts visiem policistiem. Pilna vecā formastērpa nomaiņa ar jauno aizņems dažus gadus, raksta Bb.lv.

Tiek ziņots, ka pirmie jauno formastērpu saņems patruļas un ceļu policisti.

Jaunā formastērpa dizainu izstrādājis pazīstams modes mākslinieks Bruno Birmanis, savukārt šūšanas tiesības ieguva kompānija "SRC Brasa". Līguma summa sastādīja 2,4 miljonus eiro.

Iepriekš ziņots, ka dokumentos, kurus IeM iesniedza valdības izskatīšanai, uz 2020. un 2021. gadu tika pieteikta 1,54 miljonu eiro summa Valsts policijas apģērba uzšūšanai, 285,7 tūkstoši eiro – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apģērbam, 638,2 tūkstoši – Valsts robežsardzes darbiniekiem un 210,2 tūkstoši – Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekiem.

Par jaunā formastērpa dizaina pasūtīšanu pie Bruno Birmaņa kļuva zināms jau 2018. gadā. Toreiz tika ziņots, ka viens šāds komplekts maksā ap 1,5 tūkstošiem eiro.

Saskaņā ar ieceri, jaunajam formastērpam ir jāparāda, ka mūsdienu Latvijas policija ir moderna, turklāt drēbes uzsver policistu nacionālo identitāti un liecina par to, ka Valsts policija ir profesionāla, patriotiska, spēcīga un balstās uz pieredzi un tradīcijām.

0
Tagi:
policija, Latvijas policija, Latvija
Pēc temata
Vīruss Latvijā nokļuvis līdz Valsts policijai. Sākta izmeklēšana
Latvija izdevusi 50 tūkstošus dzēšgumijām? Sociālie tīkli izsmej policijas izgudrojumu
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

17
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

17
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu