Zemeņu ražas vākšana, foto no arhīva

Simtiem tūkstošu "lieku" cilvēku paliks Latvijā: Lindermans par Covid-19 sekām

102
(atjaunots 20:13 27.04.2020)
Pēckarantīnas perioda galvenā problēma Latvijā nav saistīta ar jaunu formas tērpu karavīriem vai jautājumu, kāpēc latviešu valoda nav ieviesta visos bērnudārzos. Problēma ir cilvēki, kam nebūs iespēju aizbēgt no valsts. Lindermans un Gubins apspriež aktuālākās tēmas.

RĪGA, 26. aprīlis — Sputnik. Vai iedzīvotāju dzīve atgriezīsies ierastajā gultnē, kad atrisināsies koronavīrusa epidēmijas problēma un būs atcelti ar to saistītie ierobežojumi? Kāpēc Latvija var noraidīt cilvēku lūgumu pēc palīdzības, bet nevar noraidīt Aizsardzības ministrijas vēlmi uzšūt jaunu formas tērpu? Kas ir svarīgāks – sociālais nodrošinājums vai latviešu valoda? Kāpēc tika bloķēti Nacionālās  apvienības lapas? Ko iesākt ar Latvijas pilsonību, ja dzīvo Krievijā?

Šos un citus aktuālus jautājumus apsprieda publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins iknedēļas notikumu apskatā Sputnik Latvija.

"Liekie" cilvēki Latvijā

Galvenā problēma, ar ko saskarsies Latvijas valdība, kad tiks atcelts koronavīrusa pandēmijas dēļ ieviestais ārkārtas situācijas režīms, būs jautājums, ko darīt ar repatriantiem, uzskata Lindermans.

ES dalībvalstu karogi
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Pagaidām 74% Latvijas iedzīvotāju, gan krievi, gan latvieši atbalsta valdības soļus ārkārtas situācijas režīmā – par to liecina socioloģiskas aģentūras Latvijas Fakti aptaujas rezultāti. Bet kas notiks tālāk?

Lindermans uzskata, ka tas nepārsteidz, jo koronavīruss nav abu nacionālo kopienu konfrontācijas problēma. Publicists uzskata, ka valdība apmierinoši tiek galā ar epidēmiju, taču, domājams, izšķirošais faktors ir iedzīvotāju zemais blīvums.

"Latvija bija pustukša jau pirms koronavīrusa. Šajā gadījumā trūkums pārvērties par priekšrocību. Pagaidām Latvijā nav problēmu ar epidēmiju un, iespējams, nebūs. Galvenās grūtības sāksies ar ekonomiku. Krīze Latvijā iegūs sociālekonomisku raksturu. Tas nozīmē, ka pati par sevi ekonomika jebkurā gadījuma pieaug, taču liela daļa cilvēku kļūs par situācijas upuriem. Speciālisti uzskata, ka Latvijā būs līdz divsimt tūkstoši lieku cilvēku," paskaidroja Lindermans.

Viņš atzīmēja: iepriekš "lieko" cilvēku problēma risinājās, pateicoties viņu emigrācijai uz attīstītākām Eiropas valstīm, bet tagad ir skaidrs, ka pat pēc visu karantīnas ierobežojumu atcelšanas tādas perspektīvas tuvākajā nākotnē nebūs.

Darba spēka brīva migrācija būs ļoti ierobežota, brīdināja publicists. Būs vajadzīgi speciālisti, zināma daļa talantīgu studentu, taču tagad vairs nebūs tik vienkārši ierasties ES valstī pastrādāt mašīnu mazgātavā, veikalā vai uz lauka.

"Tāds ir pēckarantīnas ēras galvenais jautājums. Kā Latvijas valdība izšķirs simtiem tūkstošu cilvēku likteni?" uzsvēra Lindermans.

Šuj formas tērpus, bīda uz priekšu latviešu valodu

Tomēr pagaidām rodas iespaids, ka valdība nedomā par to, kāda krīze gaida valsti – tā neatsakās no nodokļu reformas, no pašvaldību reformas, nežēlo naudu pat jauniem armijas formas tērpiem. Nežēlo arī krievvalodīgos, pat mazākos, neatsakās no bērnudārzu pārejas pie mācībām un rotaļām latviešu valodā.

Likumprojekts, kas uzdod bērnudārziem nodrošināt mācības latviešu valodā, tātad – latviešu plūsmu visiem, kas to vēlas, iepriekš pieņemts divos lasījumos, taču, spriežot pēc trešās sēdes, likumprojekta formulējums, iespējams, tiks mīkstināts.

Šajā jomā liela nozīme ir sabiedriskajiem darbiniekiem, kuri pieķēruši likumprojekta iniciatoru Raivi Dzintaru no Nacionālās apvienības manipulācijās ar skaitļiem, atzīmēja Lindermans.

Noskaidrojies, ka Dzintara sniegtie dati par septiņiem tūkstošiem latviešu bērnu, kuri it kā stāvot rindās bērnudārzos, nav gluži pareizi. Viņu skaits ir daudz mazāks. Tagad likumprojektu jāpārskata tā, lai pašvaldības patstāvīgi varētu lemt, vai mācības latviešu valodā bērnudārzos ir pieprasītas.

"Protams, tās vairs nav kardinālas izmaiņas, jo galvenais jautājums par skolām ir jau izlemts. Taču, ja izdosies vismaz aizstāvēt bērnudārzus, tas jau būs kaut kāds pluss," atzīmēja Lindermans.

Bonusi krieviem

Spieķi riteņos tiek sprausti arī tiem, kam patīk ievilkt valdībā krieviem naidīgus likumus, - Nacionālajai apvienībai. Twitter iesaldējis viņu kontu par tīkla noteikumu pārkāpumu.

"Kā noprotu, runa ir par tā saucamo hate speech – naida kurināšanu. Tas ir interesants notikums – bloķēts valdošās partijas, koalīcijas locekles, konts. Tomēr man šķiet, ka tas ir latviešu nacionālistu iekšpolitiskā konflikta rezultāts – daļa no viņiem cenšas būt eiropeiskāki. Tomēr, no Latvijas krievu kopienas viedokļa – jo vairāk konfliktu valsts nacionālistu vidē, jo labāk," piezīmēja Lindermans.

Priekšrocību krievu kopienai dod arī tas, ka Krievijas Valsts dome pieņēmusi likumu, kas ļauj pāriet Krievijas pilsonībā, neatsakoties no ārvalsts pilsonības. Lindermans paskaidroja, ka tādējādi Krievija faktiski legalizējusi dubultu pilsonību daļai cilvēku.

Taču Latvijā dubultā pilsonība ir aizliegta, ja runa nav par Rietumu civilizācijas valstīm, atgādināja publicists. Tie, kas saņems Krievijas pilsonību, neatsakoties no Latvijas pases, no Latvijas viedokļa kļūst par Krievijas pilsoņiem, un Latvijai ir tiesības izraidīt viņus uz pilsonības valsti. Pie tam būs ļoti grūti, gandrīz nereāli noslēpt Krievijas pasi.

Tiem Latvijas pilsoņiem, kuri nolēmuši pārvākties uz Krieviju vai jau dzīvo tur, taču nevēlas atteikties no Latvijas pilsonības, tā ir ļoti laba ziņa, kas lielā mērā vienkāršo dokumentu noformēšanu.

Savukārt tiem, kuri plāno dzīvot Latvijā un paralēli saņemt Krievijas pilsonību, tas ir bīstami, brīdināja Lindermans.

102
Tagi:
Mihails Gubins, Vladimirs Lindermans, Latvija, koronavīruss
Rīgas panorāma

Atdeva Latvijai miljonus eiro nodokļos un izputēja: Rīgā tiek slēgta viesnīca Metropole

15
(atjaunots 18:11 24.10.2020)
Viena no vecākajām Rīgas viesnīcām Metropole tiek slēgta uz nenoteiktu laiku: aptuveni 50% darbinieku Semarah Hotels grupā, kurā ietilpst viesnīca, zaudējuši darbu.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Viena no vecākajām Rīgas viesnīcām Metropole no pirmdienas, 26. oktobra, uz nenoteiktu laiku apturēs darbu, vēsta Rus.tvnet.lv.

1871. gadā darbu uzsākusī viesnīca, kura atrodas Vecrīgā, nespēja pārdzīvot tūrisma nozares krahu Latvijā.

Semarah Hotels grupas, kurā ietilpst Metropole, nodaļas vadītāja Jeļena Girucka pastāstīja, ka vasaras mēnešos viesnīcas numuri bija aizņemti par 26% no maksimālā skaita, savukārt septembrī rādītājs noslīdēja vēl zemāk – līdz 18%. Viesu skaits katastrofāli samazinājās, salīdzinājumā ar to pašu periodu 2019. gadā, – par 83%.

Turklāt, pēc Giruckas sacītā, Semarah Hotels grupā darbu zaudējuši aptuveni 50% darbinieku.

Pēc viesnīcas direktores Alises Ratkevičas sacītā, ir robeža, aiz kuras finanšu izdzīvošana vairs nav iespējama. Un, spriežot pēc visa, Metropole ir sasniegusi šo robežu.

Turklāt 2019. gadā vien viesnīca samaksāja Latvijai vairāk nekā 2,5 miljonus eiro nodokļos. Un kamēr tūrisma nozare, kura cieta Covid-19 dēļ, neatjaunosies, viesnīcu industrija nespēs turēties virs ūdens bez valsts atbalsta.

Izputēšanas vilnis

Iepriekš Igaunijas prāmju kompānijas Tallink Grupp sakaru direktore Katri Linka paziņoja, ka kompānija atkal ir spiesta uz laiku apturēt savas viesnīcas Tallink Hotel Riga darbību jauno braucienu ierobežojumu un mazā viesu skaita dēļ.

Zināms, ka Tallink Hotel Riga jau bija apturējusi savu darbu no 18. marta līdz 1. jūnijam valstī izsludinātā ārkārtējās situācijas režīma dēļ. Šoreiz viesnīca būs slēgta uz ilgāku laiku.

Tikpat lielu troksni izraisīja stāsts ar bijušās Latvijas iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces viesnīcas Hotel Roma slēgšanu.

Mūrniece uzsvēra, ka septiņos sava biznesa pastāvēšanas gados viņa samaksāja valstij 3,5 miljonus eiro nodokļos, savukārt pretī nesaņēma nekādu palīdzību kritiskajā situācijā, kad Latvijas saskārās ar Covid-19 pandēmiju.

Turklāt eksperti pieļauj, ka Rīgas viesnīcas vispār varētu nepārdzīvot gaidāmo ziemu. Daļa tūrisma sektora uzņēmumu un viesnīcu jau ir aizvērušies ciet, savukārt tie, kas ir palikuši, cerēja noturēties vismaz līdz nākamajam pavasarim, kad nozarē parasti sākas kustība. Taču atbildīgās ministrijas ir devušas noprast, ka ir jāpārkvalificējas, jo tieša naudas atbalsta vairs nebūs.

15
Tagi:
darbs, nodokļi
Pēc temata
Nāve pēc moratorija: viesnīcu bizness peld maksātnespējas administratoru rokās
Gaist vēl viens bizness: Ērgļos slēdz ciet viesnīcu un kafejnīcu
Miljonus valstij un nevienas kapeikas biznesam: viesnīcai Hotel Roma ir pienācis gals
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
 Rail Baltica

Rīgā sākas grandiozi Rail Baltica būvdarbi: kas un kur tiks būvēts

31
(atjaunots 13:22 24.10.2020)
Brīvu transporta un gājēju kustību Rīgā, kā arī vēl šo to, nāksies upurēt, lai gadsimta būves vārdā.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Nekāds koronavīruss nevar nodzēst Latvijas varasiestāžu vēlmi apgūt miljardus eiro, ko piešķir Brisele dzelzceļa maģistrāles Rail Baltica būvniecībai. Pēc plānošanas posma valstī ķeras pie būvdarbiem. Tie Rīgā sāksies jau pēc trijām nedēļām.

Vilcieni un autobusi pēc saraksta

Gadsimta būves celšanu nolēma sākts ar Rīgu – ar Centrālās stacijas un pieguļošās infrastruktūras pārbūvi, raksta Bb.lv. Šo darbu posmā celtnieki sola neapturēt nedz dzelzceļa stacijas, nedz autoostas darbu.

Pārbūve sāksies Gogoļa ielā un skvērā pie Satiksmes ministrijas ēkas, gar dzelzceļa sliežu ceļiem teritorijā starp ministriju un Rīgas Centrālo staciju. Pēc nedēļas tiks publicēts transporta un gājēju kustības organizācijas izmaiņu plāns.

Plānots, ka līdz 2022. gadam stacija tika pārbūvēta no Latgales priekšpilsētas puses, savukārt 2024. gadā – tās centrālā daļa. 2025. gadā visiem būvdarbiem ir jābūt pabeigtiem. Paralēli 2022.-2025. gadā jābūt uzbūvētam dzelzceļa tiltam pāri Daugavai.

Tik vērienīgus būvdarbus pilsētas centrs nebūs pieredzējis kopš padomju laikiem.

Protams, ka šāds darbu apjoms nevar iztikt bez sastrēgumiem, un tie, visticamāk, būs iespaidīgi. Stacijas apkaimē krustojas milzīgas automobiļu plūsmas, nerunājot jaut par to, ka tas ir galvenais galvaspilsētas sabiedriskā transporta mezgls.

Aizrakās līdz bunkuram

Līdz gada beigām celtnieki sola pārbūvēt pazemes inženiertīklus, demontēt un uzbūvēt sabiedriskā transporta kontakttīklu, kā arī ielu apgaismojumu.

Uz pašiem dzelzceļa sliežu ceļiem tiks uzstādīti jauni kontakttīkla masti un to aprīkojums, kā arī veikta virkne citu darbu.

Tāpat ir paredzēta jaunas transformatoru apakšstacijas būvniecība un padomju laiku bunkura-bumbu patvēruma nojaukšana Centrālās stacijas apkaimē.

Tur kādreiz atradās Baltijas dzelzceļa komandas centrs. Šobrīd objekts ir "Latvijas Dzelzceļa" uzskaitē. Taču "Latvijas Dzelzceļa" gaišajā nākotnē tas neiekļāvās un tiks tikvidēts.

Uzbērums tiks likvidēts

Pati stacija tiks pārveidota līdz nepazīšanai – uzbūvēs jaunas dzelzceļa platformas ar eskalatoriem un liftiem, virs tām parādīsies jumts ar vairākām sekcijām. Uzgaidāmā zāle būs par vienu stāvu augstāk virs platformām. Zem stacijas būs autostāvvieta.

Kopumā tiks uzbūvēti 2,6 kilometri Eiropas sliežu dzelzceļa no Lāčplēša ielas līdz Jelgavas ielai. Paredzēts uzbūvēt sešus jaunus ceļu pārvadus virs Lāčplēša, Dzirnavu, Prāgas, Maskavas, Mūkusalas un Jelgavas ielām.

Dzelzceļa uzbērums tiks likvidēts, tā vietā parādīsies estakāde, pa kuru arī brauks vilcieni. Parādīsies arī atsevišķi gājēju celiņi. Rīgā parādīsies arī jauna iela – Elizabetes un Timoteja ielas savienošanas rezultātā.

Rīgas stacijas pārbūves un tilta būvniecības konkursā (darbi novērtēti 430 miljonu eiro apmērā) uzvarēja būvapvienība Besix ReRe Group, kuru veido Beļģijas kompānija Besix un Latvijas "ReRe būve".

31
Tagi:
Rail Baltica
Pēc temata
Analītiķis: Baltijas valstu aizsardzība maz uztrauc ES, naudu tās nesaņems
Rail Baltica: kā mirst NATO un Eiropas Savienības iemīļotais projekts
Ekonomists: klājas plāni, ja valdība nolēmusi nosaukt Rail Baltica patieso mērķi
Lietuvas premjers nosaucis Baltijas valstu prioritāro objektu
Lockheed Martin F-35 Lightning II

ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju

0
(atjaunots 20:25 24.10.2020)
Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Amerikas piektās paaudzes iznīcinātājs F-35 ir vienīgā lidmašīna, kura spēs pretoties Krievijai iespējamā konflikta gadījumā Eiropā, vēsta RIA Novosti.

Par to teikts stratēģiskās analītikas centra RAND ziņojumā.

"NATO iespējas intensīva konflikta apstākļos ar Krieviju uzlabosies līdz ar simtiem piektās paaudzes iznīcinātāju parādīšanos 2020. gados," pārliecināti amerikāņu eksperti.

Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

Tādējādi, alianses valstīm, kuras parakstījušas F-35 piegādes līgumus, būs jāpilnveido sava gaisa flote, lai nākotnē rīkotu savstarpējas operācijas ar jaunā iznīcinātāja dalību, uzskata organizācijā.

F-35 ir piektās paaudzes iznīcinātājs-bumbvedējs, kurš, izņemot ASV, atrodas vairāku to sabiedroto bruņojumā (nelielā skaitā). Lockheed Martin F-35 Lightning II radīšanas programma jau ir izmaksājusi aptuveni 1,5 triljonus dolāru – tā ir dārgākā ieroču ražošanas programma vēsturē.

Pērnā gada novembrī ASV Valsts kontrole paziņoja, ka Pentagons saskāries ar problēmām jaunā iznīcinātāja apkalpošanā rezerves daļu trūkuma dēļ un nepilnībām autonomās loģistikas informācijas sistēmas darbā.

0
Tagi:
ieroči, NATO, ASV
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā