Suvenīru veikals Vecrīgā. Foto no arhīva

Iztērēti vairāk nekā 800 milj. eiro: tūristi devuši nopietnu artavu Latvijas ekonomikā

25
(atjaunots 13:18 26.04.2020)
Aizvadītajā gadā tūristi iztērējuši Latvijā 806 miljonus eiro: tikai ciemiņi no Krievijas viena apmeklējuma laikā vidēji atdevuši vairāk nekā 300 eiro.

RĪGA, 26. aprīlis — Sputnik. Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati liecina: 2019. gadā tūristi vairāk nekā 8,3 miljonus reižu šķērsojuši Latvijas robežu – 7,3 reizes vairāk nekā 2018. gadā, vēsta Mixnews.lv.

Kopā ārvalstu tūristi iztērējuši Latvijā 806,3 miljonus eiro – viņu izdevumi pieauguši par 7,2%.

Ukrainas, Krievijas un Baltkrievijas pilsoņi devuši priekšroku īsiem vienas dienas apmeklējumiem – 2019. gadā vienas dienas ceļojumos ieradušies 175,7 tūkst. Ukrainas iedzīvotāju, 626,3 tūkst. tūristu no Krievijas un 246,3 tūkst. viesu no Baltkrievijas.

Izdevumu apjoms vienas dienas braucienos pieaudzis par 3,7% - tūristi vidēji tērējuši 41,8 eiro dienā, kopējais izdevumu apjoms sasniedzis 268,1 milj. eiro.

Krievijas pilsoņi Latvijā vidēji iztērējuši 310 eiro, viesi no Lietuvas - 136,3 eiro, no Igaunijas – 123,9 eiro.

Tūristu skaits, kuri Latvijā ieradušies uz vairākām dienām, 2019. gadā bija mazāk nekā gadu iepriekš – 1,9 milj.cilvēku. Toties viņi iztērējuši par 4,2% lielāku summu – 538,2 milj.eiro. Pie tam ar mērķi atpūsties vairākas dienas valsti apmeklējuši 831,5 tūkst. tūristu.

Ārvalstnieki pērn pavadījuši Latvijā par 5,1 nakti vairāk nekā 2018. gadā. Vidēji tūristi pavadījuši valstī 4,3 naktis.

Iepriekš kompānijas "Tez Tour Latvija" vadītājs Konstantīns Paļgovs pastāstīja, ka pēc koronavīrusa epidēmijas beigām, kad Latvija atkal varēs uzņemt tūristus, valstij nevajag lepoties ar to, ka Covid-19 epidēmija valstī noritējusi pietiekami viegli – saslimušo un mirušo skaits ir daudz mazāks nekā citās valstīs.

Paļgovs atzīmēja, ka Latvijai ir citas neapstrīdamas priekšrocības. Piemēram, to vidū ir augsts viesmīlības pakalpojumu līmenis, ko uzslavē lielākā daļa viesu.

"Tez Tour Latvia" vadītājs uzskata, ka viesnīcas valstī vēl nav tūrisma plūsmas sabojātas. Pēc Paļgova domām, tieši tam vajadzētu piesaistīt tūristus, nevis uzvarai pār koronavīrusu.

25
Tagi:
ekonomika, Latvija, tūristi, tūrisms
Pēc temata
Pagaidiet naudu pusotru gadu: Latvija piedāvā atļaut tūrisma operatoriem izsniegt vaučerus
Vairāk nekā 10 miljonus eiro: airBaltic klienti pieprasa kompānijai atgriezt naudu
Vēl viena viesnīca nesaņēma valsts palīdzību: Daugavpilī sākās atlaišanas
Pulksteņa grozīšana, foto no arhīva

Neaizmirstiet pagriezt pulksteni par stundu atpakaļ: Latvija pāriet uz ziemas laiku

5
(atjaunots 12:31 24.10.2020)
Naktī no sestdienas, 24. oktobra, un svētdienu, 25. oktobri, neaizmirstiet pagriezt pulksteni par stundu atpakaļ: pāreja tiek īstenota plkst. 4:00.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Latvija gaidāmajā naktī pāries uz ziemas laiku – no 24. un 25. oktobri, vēsta Ekonomikas ministrija. Faktiskā pāreja notiek plkst. 4:00 naktī.

Latvija pāriet uz ziemas laiku. Tas nozīmē, ka pulkstenis ir jāpagriež par stundu atpakaļ.

2018. gadā Eiropā tika rosināts jautājums par nepieciešamību pāriet uz vasaras laiku. Eiropas Komisija (EK) veica Eiropas Savienības valstīs aptauju. Tā konstatēja, ka vairums ES iedzīvotāju uzskata, ka ir pienācis laiks palikt pie viena laika un pārstāt griezt pulksteņa rādītājus.

2019. gada septembrī Eiropas Komisija nodeva jautājumu par obligāto pāreju uz vasaras laiku ES valstu pārziņā. Sekojot šim piedāvājuma, pēdējo reizi pulksteņu rādītāji varētu tikt pagriezti 2021. gadā, taču visām izmaiņām ir jābūt saskaņotām kaimiņvalstu starpā.

2019. gada augustā Latvijas Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas sagatavoto nacionālo nostāju, kura paredz atteikšanos no pulksteņu rādītāju pagriešanas divas reizes gadā, saglabājot vasaras laiku.

Taču joprojām ES tā arī nav panākušas kopīgu vienošanos, un Latvija turpina īstenot laika pāreju divas reizes gadā.

Eiropas Savienības valstīs turpinās diskusijas par nepieciešamību pāriet uz vasaras laiku un atpakaļ.

5
Tagi:
laiks
Māris Možvillo

Jaunais deputāts izkritizēja valdības pieeju nodokļu jautājumiem un pastāstīja par plāniem

11
(atjaunots 10:37 24.10.2020)
Linda Liepiņa dēvē Māri Možvillo, kurš atnāca Saeimā viņas vietā, par savu domubiedru; vai jaunais deputāts pametīs KPV LV frakciju, sekojot savas priekšgājējas lēmumam.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Ar Saeimas darbu neapmierinātā Linda Liepiņa nolika mandātu. 2018. gada oktobrī viņa tika ievēlēta pēc KPV LV saraksta, taču pēc pusgada Liepiņa pameta frakciju un partiju. Tagad, kad viņa nolikusi savu mandātu, viņa vietu ieņēmis Māris Možvillo, kurš trīs gadus nostrādāja par deputātu Alojas domē. Možvillo, pēc Liepiņas sacītā, ir viņas domubiedrs.

Možvillo ir arī KPV LV valdes loceklis. Frakcijai viņš ir liels ieguvums, jo pēc Saeimas vēlēšanām tajā bija 16 deputāti, taču pretrunu dēļ divu gadu laikā to pametuši seši parlamentārieši. Tagad KPV LV būs jau 11 mandāti, ja vien, protams, Možvillo nesekos Lindas Liepiņas piemēram un neizstāsies no frakcijas, raksta Neatkarīgā.

"Tad, kad es tev piezvanīju (es tev piezvanīju tikai vienu reizi, lai pateiktu, ka mans lēmums ir galīgs, ka es nolikšu deputāta mandātu) un jautāju, vai tu esi, vai tu būtu gatavs uzņemties, tu neminstinoties atbildēji: "Jā!"

Es neteikšu šobrīd no Saeimas tribīnes tos dažus solījumus, ko tu man teici, bet es vēlos tev pateikt, ka es tev uzticos. Tad, kad es nācu iekšā šeit pa Saeimas sēžu zāles durvīm, tu jautāji, kāpēc es tevi pametot zem tanka? Iespējams, Māri, tāpēc, ka zem tanka būtu jāguļas vīriešiem, nevis sievietēm," pateica savā pēdējā runā Saeimas tribīnē Linda Liepiņa, vēršoties pie Možvillo.

Lai gan Liepiņa dēvē Možvillo par savu domubiedru, viņš pagaidām negrasās pamest KPV LV.

"Tas, ka mums ir līdzīgi uzskati dažos jautājumos, tas nenozīmē, ka es stājos viņas vietā. Es stājos pats savā vietā, lēmumus es pieņemšu pēc fakta. Šobrīd man ir mandāts un esmu ievēlēts no partijas, un pašreiz man nav iemeslu pamest frakciju," paskaidroja Možvillo.

Viņš atzīmēja, ka KPV LV darbā, protams, ir kļūdas, un, neskatoties uz diviem gadiem Saeimā, ir jūtams zināms pieredzes trūkums, kura dažkārt tiek manīta.

"Tāpēc esmu šeit, lai ar savu pieredzi un darbu palīdzētu darīt to, ko pirms Saeimas vēlēšanām solījām saviem vēlētājiem," atzīmēja jaunais deputāts.

Iepriekš viņš jau teica, ka ne viss valdības darbā viņu apmierina.

"Šobrīd nenosaukšu kaut kādus valdības lēmumus, kurus es īsti neatbalstu, bet ir valdības lēmumi, kas atstāj negatīvu iespaidu uz cilvēkiem, kaut vai tās pašas nodokļu režīmu neskaidrības. Tas ir ļoti būtisks faktors, kas šobrīd atstāj ievērojamu iespaidu uz iedzīvotāju dzīvi," atzīmēja Možvillo.

Pagaidām viņš nav izlēmis, kādās komisijās viņš strādās – šo jautājumu viņš izlems pēc apspriešanas ar kolēģiem. Viņam negribētos steigties, pagaidām viņš "pēta teritoriju".

Attiecībā uz Liepiņas paziņojumu par tanku, Možvillo nosauca to par joku.

"Es nebiju domājis, ka viņa patiešām noliks deputāta mandātu, jo viņa nesolīja to darīt. Viņas lēmums nolikt mandātu vismaz man bija pārsteidzošs," atzīmēja Māris Možvillo.

11
Tagi:
Saeima, deputāti
Pēc temata
Paaudžu maiņa, jeb Vai "Saskaņa" pārtaps mikropartijā
Itālijas scenārijs: vai nav pienācis laiks samazināt Saeimas deputātu skaitu