Skelets pie Doma laukuma

"Tez Tour Latvia" vadītājs iesaka Latvijai nelielīties ar panākumiem cīņā ar Covid-19

92
(atjaunots 13:50 25.04.2020)
Diezin vai Latvijai vajadzētu ķert tūristus ar tādu ēsmu kā minimāla mirstība koronavīrusa epidēmijā un minimāls inficēto skaits; "Tez Tour Latvia" vadītājs Konstantīns Paļgovs paskaidroja, kāpēc tā.

RĪGA, 25. aprīlis — Sputnik. Līdztekus panākumiem cīņā ar Covid-19 Latvijai ir arī citas priekšrocības, tūrisma operatora "Tez Tour Latvia" vadītājs Konstantīns Paļgovs pastāstīja intervijā radio Baltkom.

Atgādināsim, ka patlaban ar koronavīrusu valstī inficējušies 784 cilvēki, 12 pacienti miruši. Salīdzinājumā ar pacientu un mirušo skaitu citās valstīs šie dati izskatās ļoti optimistiski.

Vēl pavisam nesen Latvija pat bija starp valstīm, kurās nav fiksēts neviens nāves gadījums Covid-19 infekcijas rezultātā, tāpat kā Maltā.

Tomēr, pēc Paļgova domām, nebūtu prātīgi lepoties ar to tūristu priekšā, kad robežas tiks atvērtas.

Viņaprāt, tūristiem tas neapšaubāmi sniegs papildu stimulu, lai apmeklētu valsti, taču Latvijai ir arī citas priekšrocības, piemēram, augsts viesnīcu līmenis. Un tas ir daudz svarīgāk.

Ielas Latvijā ir mazāk noslogotas, viesnīcas – kvalitatīvākas, jaunas, tūristu plūsma tās vēl nav sabojājusi. Paļgovs atzīmēja, ka par to stāsta visi, kas apmeklē valsti.

Iepriekš Rīgas bijušais mērs Oļegs Burovs intervijā Sputnik Latvija arzīmēja, ka pēc pandēmijas īpašu nozīmi iegūs pilsētas reklāma, lai Rīgu apmeklētu tūristi gan no Krievijas, gan citām valstīm.

Burovs konstatēja, ka ir svarīgi aktīvi reklamēt Rīgu kā vietu, ko apmeklēt Ziemassvētkos, gada nogalē, un reklāmu vajag finansēt.

Taču jāpiebilst arī tas, ka labklājības ministre Ramona Petraviča brīdināja: tūrisma, viesmīlības biznesa un citu nozaru darbiniekiem nevajadzētu gaidīt, ka viss zibenīgi atjaunosies. Viņa uzsvēra – cilvēkiem ir jāsagatavojas ilgstošākai krīzei.

92
Tagi:
Tez Tour Latvia, tūristi, koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Eksperti: atsevišķas profesijas pēc Covid-19 epidēmijas var kļūt nepieprasītas
Eksperts pastāstīja, kura Baltijas valsts visvairāk cietīs no Covid-19
Dīkstāves pabalstu nesaņems: viesnīcas Marriott Riga darbinieki paliek bez naudas
Pagaidiet naudu pusotru gadu: Latvija piedāvā atļaut tūrisma operatoriem izsniegt vaučerus
NATO

Aizsardzības ministrijā uzstāj, ka mācības Rīgā iedvesa iedzīvotājiem drošības izjūtu

2
(atjaunots 07:51 29.09.2020)
Rīgā aizritējušās mācības "Namejs 2020" izraisīja neviennozīmīgu iedzīvotāju reakciju, taču Aizsardzības ministrijā ir pārliecināti, ka radījuši civiliedzīvotājiem drošības izjūtu; tiesa, strādāt vēl ir pie kā, "sevišķi jāpadomā par krievvalodīgajiem", secināja iestādē.

RĪGA, 29. septembris – Sputnik. Aizritējušajā svētdien, 27. septembrī, noslēgušās mācības "Namejs 2020" Rīgā bija nepieciešamas, lai iedzīvotāji sajustos drošībā, izjūt, ka situācija pilsētā tiek kontrolēta, paziņoja Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece, raksta Lsm.lv.

Pēc viņas sacītā, nekādas mācības poligonā neaizstās iemaņu apgūšanu realitātei pietuvinātos apstākļos.

"Šo mācību laikā mēs skatījāmies, kā zemessargi spēj sadarboties ar armiju, kā nepieciešamības gadījumā pieslēgt citas struktūras – piemēra, pašvaldības. Kā reaģē cilvēki, kā reaģē uzņēmēji. Kā, ja ir nepieciešams, piesaistīt kaut kādus citus resursus. Tā kā tās ir ļoti lielas mācības, ļoti daudz secinājumu būs jāizdara," pastāstīja Bļodniece.

Neraugoties uz to, ka, pēc parlamentārās sekretāres domām, mācībām pilsētā bija jānomierina rīdzinieki, iepriekš Sputnik Latvija rakstīja par to, ka atsevišķus Rīgas iedzīvotājus, maigi izsakoties, satrauca notiekošais. Tā, piemēram, Purvciema iedzīvotāji ar uztraukuma izjūtu dalījās bruņotu cilvēku fotogrāfijās savos pagalmos un uzdeva jautājumu: "Kas tas tomēr tāds notiek?"

Sakarā ar neviennozīmīgo pozīciju sabiedrībā ministrijas pārstāve atzīmēja, ka, bez šaubām, iestādei vēl ir pie kā strādāt, tai skaitā arī pie komunikācijas uzlabošanas.

"Vienmēr ir iespējas uzlabot procesus. Nekad nebūs tā, ka – viss, vairs neko nevar izdarīt! Aizsardzības ministrija aktīvi strādā sociālajos tīklos, vada portālu sargs.lv, kur ir ļoti daudz informācijas. Es domāju, ka vajag īpaši padomāt par krievvalodīgajiem – tas ir ļoti svarīgs jautājums, un nevajag domāt, ka tas atrisināsies pats par sevi," sacīja Bļodniece.

2
Tagi:
drošība, militārās mācības, Aizsardzības ministrija
Pēc temata
Igaunija plāno iegādāties militārās iekārtas un mīnas "Krievijas savaldīšanai"
Kā norit savstarpējās Krievijas un Baltkrievijas pretterorisma mācības
Karavīri lūdz iedzīvotājus neaiztikt nepazīstamus priekšmetus: Latgalē sākušās mācības
Ilga Šuplinska

Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām

2
(atjaunots 07:43 29.09.2020)
Lielajām skolām galvaspilsētā un citās Latvijas pilsētās vērts padomāt par daļēju pāreju pie tālmācībām, uzskata ministre.

RĪGA, 29. septembris – Sputnik. Tā kā situācija izglītības iestādēs kļūst arvien kritiskāka, skolām jādomā par "B" modeļa izvēli, paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska preses konferencē.

Iepriekš Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādāja trīs mācību procesa modeļus. "B" modelis, pie kura piedāvā pāriet Šuplinska – ir kombinēts. Tas paredz daļēju tālmācību, ja skola nespēj nodrošināt visus epidemioloģiskās drošības prasības. Tas paredz, ka no 1. līdz 6. klasei mācības notiek tikai klātienē, savukārt no 7. līdz 12. klasei tālmācībās drīkst notikt 60% mācību procesa.

Pēc ministres sacītā, iespēja pāriet pie "B" modeļa ir jāizvērtē lielākajām skolām, pie tam ne tikai galvaspilsētā.

"Aicinu visas skolas pārdomāt, vai un kā šajā laikā jānotiek ārpus skolas pasākumiem, sacensībām, vai tādiem pasākumiem, kas varētu nebūt oficiālā skolas laika sastāvdaļa," atzīmēja Šuplinska.

Covid-19 saslimšanas gadījumi ir reģistrēti 12 Latvijas izglītības iestādēs – septiņās skolās, trīs bērnudārzos un divās universitātēs. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, pašlaik šajās septiņās skolās ir atklāti 14 Covid-19 gadījumi, savukārt trijās pirmsskolas izglītības iestādēs – trīs. Tikmēr ar divām universitātēm ir saistīti kopumā četri Covid-19 gadījumi. Divās skolās atklāts vairāk nekā viens inficēšanās avots, savukārt pārējās piecās – pa vienam gadījumam.

2
Tagi:
Ilga Šuplinska, koronavīruss
Pēc temata
Jaunāko klašu skolēni apmeklēs skolu arī Covid-19 otrā viļņa gadījumā
Valdība atļāvusi: skolas uzņems audzēkņus no 1. septembra
Šuplinska: datori Latvijas skolās nonāks tikai oktobra beigās
Skolotāji vazājas pa klasēm: Vladova aicina Šuplinsku demisionēt