Pakistānas kebabs Rīgā

"Darbu Rīgā zaudējuši, vecāki naudu nesūta": ārvalstu studenti ir izmisumā

34
(atjaunots 10:51 24.04.2020)
Ārvalstu studenti nonākuši bēdīgā stāvoklī ārkārtas situācijas rezultātā: Rīgas pašvaldība cenšas viņiem palīdzēt, taču ir grūti izdzīvot ar pabalstu 128 eiro apmērā.

RĪGA, 24. Aprīlis — Sputnik. Latvijā iestrēgušie ārvalstu studenti nonākuši bēdīgā stāvoklī. Students Jašvants no Indijas pastāstīja TV3, ka daudzi viņa studiju biedri ir izmisumā, vēsta Skaties.lv.

Viesmīlības biznesā nodarbinātie darbu zaudējuši! Arī vecāki no dzimtenes vairs nevar atļauties sūtīt naudu, bet paši studenti mājās nevar tikt – robežas ir slēgtas.

Rīgas pašvaldība cenšas palīdzēt, taču šim nolūkam ir jāiesniedz iesniegums.

"Pēc ārkārtas stāvokļa izsludināšanas, protams, bija satraukums, daudzi studenti devās mājās. Ir bažas virknei studentu par iztikšanu. Pašvaldība nākusi pretim. Šonedēļ būs pirmie iesniegumi, arī augstskolas nāks pretim. Iesniegumiem jābūt latviešu valodā. Kur, kam jāiesniedz," stāsta augstskolas "Turība" attīstības direktore Marta Kive.

Ārvalstu studenti, sākot studijas "Turībā", iemaksāja 500 eiro depozītu. Tagad šo summu viņi var izmantot pārtikai.

"Situācija ir ļoti traģiska! Neko darīt. Psiholoģiski daudzi ir izmisumā. Mēs turamies kopā kā ģimene. Neviens lieki neiet ārā. Studējam. Kopīgi gatavojam ēdienu, visi ir motivēti. Lielākoties istabiņās dzīvo divi, trīs studenti. Nav pilnas istabas. Ir arī izolācijas istaba, ja nu kāds sajūtās nevesels vai ir atgriezies no ārzemēm," TV3 Ziņām pastāstīja augstskolas "Turība" students Jaašvants.

Arī vietējie studenti, kas mitinās kopmītnēs, atzīst, ka ikdiena ir mainījusies. "Rosīgākās stundas ir no 9.00 rītā, kad strādājošie studenti dodas uz darbu, vai 18:00, kad visi dodas atpakaļ. Studentu skaits ļoti samazinājies, esam krietni mazāk, nekā pirms tam," konstatēja kopmītņu iemītniece Amanda.

Kopmītņu iemītnieku kritums ir arī Latvijas Universitātes kopmīktnēs, kur higiēnas normas ir galvenā prioritāte. Studentiem izsniedz ziepes, dezinficē telpas, stingri piekodina nevest viesus un nepulcēties.

"Kopīgiem spēkiem situācija ir normāla. Nav neviens inficēšanās gadījums. Karantīnā ir viens Sīrijas students, kurš atgriezās no Zviedrijas ar repatriācijas reisu. Bet gan studenti, gan darbinieki viņam piegādā ēdienu, nodrošina iespēju karantīnā pavadīt laiku. Visi sadevušies rokās, situāciju mēģina risināt," norādīja LU Infrastruktūras departamenta vadītājs Marģers Počs.

Arī LU ir satraukusies par ārvalstu studentu iztikšu. Uz ielas nevienu neizliks, nomierināja augstskolā. Finansiālās saistības ar grūtības nonākušajiem risinās, kad ārkārtas situācija būs beigusies.

Ārkārtas režīms

Latvijas valdība pagarināja ārkārtas situācijas režīmu līdz 12.maijam. Šajā periodā noteikta virkne liegumu un ierobežojumu. Rezultātā krasi audzis bezdarba līmenis. Dažu uzņēmumu darbiniekiem, kā arī pašnodarbinātajiem un mikrouzņēmumiem tiek izmaksāts dīkstāves pabalsts. Mācības skolās un augstskolās notiek attālināti.

Ziņots, ka Rīgas vadība ārkārtas situācijas laikā plāno palīdzēt grūtībās nonākušiem ārvalstu studentiem, kam nepietiek līdzekļu nepieciešamākajam. Pabalsts veido tikai 128 eiro, tomēr, pēc Rīgas domes domām, par šo summu var apmierināt galvenās vajadzības.

34
Tagi:
studenti, Rīga
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (673)
Pēc temata
Dīkstāves pabalsts 5 eiro: VID skaidro iedzīvotājiem viņu pieļautās kļūdas pirms krīzes
Juris Pūce: mums jānotur ierēdņu pirktspēja
Rīgas varasiestādes sola palīdzēt ārzemju studentiem pārdzīvot krīzi
VID atskaitījās par dīkstāves pabalstu izmaksāšanu kopš krīzes sākuma
Ogļu pārkraušana Rīgas ostā, foto no arhīva

"Latvijas Dzelzceļa" vadītājs pastāstīja, kāda ir KF kravu pazaudēšanas cena

32
(atjaunots 13:00 19.09.2020)
Galvenais kravu apgrozījuma krituma iemesls Latvijā ir tajā, ka arvien vairāk ogļu tiek pārkrauts Ustjlugas ostas terminālos, paziņoja LDz vadītājs Māris Kleinbergs.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. "Latvijas Dzelzceļš" tuvāko gadu laikā plāno nedaudz palielināt kravu pārvadājumu apjomu, taču iepriekšējo gadu rādītājus tas nesasniegs, paziņoja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs, vēsta Baltic Course.

Pēc viņa sacītā, šogad "Latvijas Dzelzceļam" nākas rēķināties ar kravu pārvadājumu apjoma kritumu, tāpēc kompānija izdarījusi uzsvaru uz izdevumu samazināšanu, jaunu tirgu meklēšanu un klientu piesaisti.

"Šogad plānojam pārvadāt aptuveni 25 miljonus tonnu kravu, kas ir aptuveni uz pusi mazāk nekā gadu iepriekš. Nākamajos gados mēs plānojam nelielu pieaugumu. Taču tas tiešām ir neliels, jo aizstāt tos kravu pārvadājumu apjomus no Krievijas, kurus mēs esam pazaudējuši, es neredzu iespējas," sacīja Kleinbergs.

Viņš piebilda, ka galvenais kravu plūsmas krituma iemesls ir Krievijas kravu novirzīšana uz pašmāju ostām. Iepriekšējos gados šīs kravas sastādīja līdz 70% kravu, kas tika pārvestas pa Latvijas dzelzceļu. Kritums noticis, samazinoties naftas, naftas produktu un akmeņogļu pārvadājumiem.

"Ogļu kravu kritumam ir vairāki iemesli, bet galvenais ir tas, ka arvien lielāki ogļu apjomi tiek pārkrauti Krievijas jaunizveidotajos terminālos Ustjlugas ostā," teic Kleinbergs. Viņš atzīmēja, ka jāņem vērā, ka pagājusī ziema bijusi visnotaļ silta, kas samazināja ogļu pieprasījumu Eiropā, turklāt daudzas ES valstis samazināja elektroenerģijas un siltumenerģijas ģenerāciju ogļu TEC un TES, aizstājot ogles ar citiem, ekoloģiskākiem degvielas veidiem, tostarp ar gāzi.

Kravu pārvadājumu samazināšanos pa Latvijas dzelzceļiem ietekmēja arī Covid-19 pandēmija.

Kravu pārvadājumu krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādāja jaunu biznesa modeli, kurai jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. Jaunais LDz biznesa modelis paredz pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un autotransporta ekspeditoru pakalpojumus, kā arī terminālu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieki, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku. Pašlaik ir atlaists jau ap tūkstoti cilvēku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

Ministru kabinets jūlijā atbalstīja "Latvijas Dzelzceļa" pamatkapitāla palielināšanu par 32 422 016 eiro, uzņēmuma izmaksu kompensāciju par dzelzceļa pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu 14 225 226 eiro apmērā un finanšu līdzsvara avansa maksājumu 13 011 000 eiro apmērā.

32
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš, Kravu pārvadājumi, kravas, tranzīts
Pēc temata
Tagad vagoni: "LDz Cargo" izsludina izsoli
Kravu nekļūs vairāk, jāieņem svešs "lauciņš": ko nozīmē jaunais LDz biznesa modelis
Kravas nevairosies, taču var piespiest pie sienas ekspeditorus: LDz jaunais biznesa plāns
Pat ja tarifs būs nulle, kravu nekļūs vairāk: Latvijai nāksies dotēt LDz
Covid-19 antivielu testēšanas sistēma, foto no arhīva

Latvijā Covid-19 inficēšanās uzliesmojums: 17 jauni gadījumi

7
(atjaunots 14:18 19.09.2020)
Ja piektdien Latvijā tika ziņots vien par četriem jauniem koronavīrusa inficēšanās gadījumiem diennakts laikā, tad sestdien jaunatklāto inficēto skaits sasniedzis 17. Viens pacients nokļuvis slimnīcā.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, pēdējās diennakts laikā tika veikti 2402 Covid-19 testi un reģistrēti 17 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi.

​Saskaņā ar SPKC veikto epidemioloģisko izmeklēšanu, sešos gadījumos Covid-19 tika ievests no ārzemēm. Inficētie atgriezās no Krievijas un Lielbritānijas. Vēl trīs inficētie kontaktējuši ar citiem ar iepriekš inficētajiem ar koronavīrusu. Pārējiem inficēšanās avots tiek noskaidrots.

​Aizritējušajā diennaktī slimnīcā nonācis viens cilvēks ar Covid-19. Kopumā Latvijas slimnīcās ārstējas 8 pacienti ar šādu diagnozi.

Kopumā kopš pandēmijas sākuma Latvijā tika veikti 293 309 testi, 1515 cilvēki inficējās, no tiem 1248 izveseļojās, bet 36 inficētie nomira.

​Atgādināsim, ka piektdien, 18. septembrī, Latvijā tika ziņots vien par četriem jauniem inficēšanās gadījumiem. Neviens cilvēks netika stacionēts.

7
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (673)
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Dumpis: mēs kaut ko darām sistēmiski pareizi
Vācu virusologs aicina pārskatīt stratēģiju cīņā ar Covid-19
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā
Eurovision, foto no arhīva

Eirovīzijas organizatori nosaukuši četrus konkursa norises scenārijus

0
(atjaunots 18:40 19.09.2020)
Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Starptautiskā dziesmu konkursa "Eirovīzija" rīkotāji sagatavojuši četrus iespējamos tā norises variantus Roterdamā 2021. gadā, tiek ziņots konkursa oficiālajā mājaslapā.

Konkursam "Eirovīzija" bija jānotiek no šī gada 12. līdz 16. maijam Roterdamā, taču sarežģītās epidemioloģiskās situācijas visā pasaulē dēļ pasākums tika atcelts. Rīkotāji nolēma pilnvērtīga šova vietā sarīkot mūzikas šovu, kurā nebija sacensību sastāvdaļas un kurš kļuva par sava veida dziesmu godināšanu, kurām bija jāpārstāv savas valstis konkursā. Konkursa fināls ir ieplānots 2021. gada 22. maijā.

Organizatori izstrādājuši četrus iespējamos konkursa norises scenārijus. Pirmais no tiem paredz ierasto formātu ar delegācijām un skatuves māksliniekiem no visām dalībvalstīm. Taču šī scenārija īstenošana ir atkarīga no iespējamās vakcīnas pret koronavīrusu parādīšanās, testēšanas un no epidemioloģiskās situācijas pasaulē kopumā.

Otrais variants paredz šova rīkošanu ar ierobežotām iespējām un sociālās distancēšanās ievērošanu. Šī scenārija īstenošanas gadījumā katras dalībvalsts komandu pārstāvēs ierobežots cilvēku skaits delegācijas un preses sastāvā. "Tā kā šajā scenārijā auditorijai būs mazāk vietas, jāizveido jauna skatītāju sēdvietu shēma. Ja tas notiks, tiks veikta izloze, lai izlemtu, kurš spēs apmeklēt katru šovu. Jebkuram, kas zaudēs izlozē, protams, tiks atgriezta pilna biļetes iegādes summa," teikts paziņojumā.

Eirovīzijas 2019 uzvarētājs Dunkans Lourenss, foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Trešais variants - "Eirovīzija" ar braucienu ierobežojumiem. Tā, organizatori paredz variantu, ka dažas valstis nevarēs ierasties Roterdamā, tādēļ to dalībnieki uzstāsies no savām valstīm. Skatuves mākslinieki, kuri spēs piedalīties konkursā klātienē, uzstāsies dzīvajā ēterā.

Ceturtajā variantā organizatori izskata Eirovīzijas rīkošanu izolācijā – dalībnieki uzstāsies no savām valstīm.

Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

0
Tagi:
Eurovision
Pēc temata
Par ko pārvērtusies Eirovīzijai paredzētā Ahoy Arena Roterdamā
Eirovīzija ir atcelta, tas bija smags lēmums