Pakistānas kebabs Rīgā

"Darbu Rīgā zaudējuši, vecāki naudu nesūta": ārvalstu studenti ir izmisumā

48
(atjaunots 10:51 24.04.2020)
Ārvalstu studenti nonākuši bēdīgā stāvoklī ārkārtas situācijas rezultātā: Rīgas pašvaldība cenšas viņiem palīdzēt, taču ir grūti izdzīvot ar pabalstu 128 eiro apmērā.

RĪGA, 24. Aprīlis — Sputnik. Latvijā iestrēgušie ārvalstu studenti nonākuši bēdīgā stāvoklī. Students Jašvants no Indijas pastāstīja TV3, ka daudzi viņa studiju biedri ir izmisumā, vēsta Skaties.lv.

Viesmīlības biznesā nodarbinātie darbu zaudējuši! Arī vecāki no dzimtenes vairs nevar atļauties sūtīt naudu, bet paši studenti mājās nevar tikt – robežas ir slēgtas.

Rīgas pašvaldība cenšas palīdzēt, taču šim nolūkam ir jāiesniedz iesniegums.

"Pēc ārkārtas stāvokļa izsludināšanas, protams, bija satraukums, daudzi studenti devās mājās. Ir bažas virknei studentu par iztikšanu. Pašvaldība nākusi pretim. Šonedēļ būs pirmie iesniegumi, arī augstskolas nāks pretim. Iesniegumiem jābūt latviešu valodā. Kur, kam jāiesniedz," stāsta augstskolas "Turība" attīstības direktore Marta Kive.

Ārvalstu studenti, sākot studijas "Turībā", iemaksāja 500 eiro depozītu. Tagad šo summu viņi var izmantot pārtikai.

"Situācija ir ļoti traģiska! Neko darīt. Psiholoģiski daudzi ir izmisumā. Mēs turamies kopā kā ģimene. Neviens lieki neiet ārā. Studējam. Kopīgi gatavojam ēdienu, visi ir motivēti. Lielākoties istabiņās dzīvo divi, trīs studenti. Nav pilnas istabas. Ir arī izolācijas istaba, ja nu kāds sajūtās nevesels vai ir atgriezies no ārzemēm," TV3 Ziņām pastāstīja augstskolas "Turība" students Jaašvants.

Arī vietējie studenti, kas mitinās kopmītnēs, atzīst, ka ikdiena ir mainījusies. "Rosīgākās stundas ir no 9.00 rītā, kad strādājošie studenti dodas uz darbu, vai 18:00, kad visi dodas atpakaļ. Studentu skaits ļoti samazinājies, esam krietni mazāk, nekā pirms tam," konstatēja kopmītņu iemītniece Amanda.

Kopmītņu iemītnieku kritums ir arī Latvijas Universitātes kopmīktnēs, kur higiēnas normas ir galvenā prioritāte. Studentiem izsniedz ziepes, dezinficē telpas, stingri piekodina nevest viesus un nepulcēties.

"Kopīgiem spēkiem situācija ir normāla. Nav neviens inficēšanās gadījums. Karantīnā ir viens Sīrijas students, kurš atgriezās no Zviedrijas ar repatriācijas reisu. Bet gan studenti, gan darbinieki viņam piegādā ēdienu, nodrošina iespēju karantīnā pavadīt laiku. Visi sadevušies rokās, situāciju mēģina risināt," norādīja LU Infrastruktūras departamenta vadītājs Marģers Počs.

Arī LU ir satraukusies par ārvalstu studentu iztikšu. Uz ielas nevienu neizliks, nomierināja augstskolā. Finansiālās saistības ar grūtības nonākušajiem risinās, kad ārkārtas situācija būs beigusies.

Ārkārtas režīms

Latvijas valdība pagarināja ārkārtas situācijas režīmu līdz 12.maijam. Šajā periodā noteikta virkne liegumu un ierobežojumu. Rezultātā krasi audzis bezdarba līmenis. Dažu uzņēmumu darbiniekiem, kā arī pašnodarbinātajiem un mikrouzņēmumiem tiek izmaksāts dīkstāves pabalsts. Mācības skolās un augstskolās notiek attālināti.

Ziņots, ka Rīgas vadība ārkārtas situācijas laikā plāno palīdzēt grūtībās nonākušiem ārvalstu studentiem, kam nepietiek līdzekļu nepieciešamākajam. Pabalsts veido tikai 128 eiro, tomēr, pēc Rīgas domes domām, par šo summu var apmierināt galvenās vajadzības.

48
Tagi:
studenti, Rīga
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)
Pēc temata
Dīkstāves pabalsts 5 eiro: VID skaidro iedzīvotājiem viņu pieļautās kļūdas pirms krīzes
Juris Pūce: mums jānotur ierēdņu pirktspēja
Rīgas varasiestādes sola palīdzēt ārzemju studentiem pārdzīvot krīzi
VID atskaitījās par dīkstāves pabalstu izmaksāšanu kopš krīzes sākuma
Logs ar restēm, foto no arhīva

Restes uz logiem palūgs noņemt Rīgas būvvalde pārbaudīs visas ēkas

10
(atjaunots 00:14 17.05.2021)
Rīgā ieplānota dzīvojamo mikrorajonu māju pārbaude – ja speciālisti atradīs restes uz logiem, tās lūgs demontēt.

RĪGA, 17. maijs — Sputnik. Vasaras sezonas gaitā Rīgas būvvalde plāno pārbaudīt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Rīgā – speciālisti meklēs restes uz logiem. Ja atradīs, piespiedīs demontēt, vēsta Rus.lsm.lv.

Tāpat inspekcija pievērsīs uzmanību lodžiju stiklojumam, kondicionētāju un satelīta antenu izvietojuma likumībai, logu montāžai.

Restes "nogrēkojušās" – tās neatbilst ugunsdrošības normām, paskaidroja Rīgas Būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Ugunsdzēsēji atzīmēja, ka restes kavē viņu operatīvo darbu – vajadzīgs laiks un speciāli instrumenti, lai salauztu konstrukciju. Glābēji zaudē dārgās sekundes un pat minūtes, cenšoties noņemt restes, bet šajā laikā, iespējams, tiks glābta kāda dzīvība.

Ar ugunsdrošības jautājumu, šķiet, viss skaidrs. Bet ko darīt, lai pasargātu savu mantību? Restes uz logiem uzstāda, lai dzīvoklī nevarētu iekļūt ļaundari.

Policisti iesaka restu vietā uzstādīt signalizāciju un videonovērošanu. Turklāt, izejot no mājām, ir jāpārbauda, vai visi logi ir aizvērti.

Rīgas būvvalde sāks pārbaudi no galvaspilsētas centra, pēc tam inspekcija dosies uz mikrorajoniem.

Cilvēkiem, kuru mājokļos tiks konstatēti pārkāpumi, nosūtīs attiecīgas vēstules ar brīdinājumu. Sola, ka sodu saņems vienīgi tie, kas nenovērsīs problēmu noteiktajā laikā.

10
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Zādzība caur logu: policijas darbinieki Rīgā aizturēja sērijveida dzīvokļu zagļus
Apmest un piekrāsot: "hruščovku" balkoniem liels remonts nav vajadzīgs
Piemineklis Ļeņinam, foto no arhīva

Latvijā dzīvo Ļeņina idejas? Par ko rakstīja latviešu mediji

25
(atjaunots 23:04 16.05.2021)
Valsts drošības dienests seko mēģinājumiem atjaunot komunisma idejas Latvijā, stāsta dienesta vadītājs.

RĪGA, 17. maijs – Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets intervijā izdevumam Diena pastāstīja par Latvijai un ES ierastajām "briesmām", ko rada Krievija un Ķīna. Tiesa, viņš pieminēja arī jaunus, atklāti sakot, pat eksotiskus draudus.

Savā ikgadējā pārskatā VDD norādīja, ka atsevišķi cilvēki mēģinot izplatīt un popularizēt sociālisma un komunisma ideoloģiju jauniešu vidē, jo jaunieši nav informēti "par komunistiskās iekārtas pastrādātajiem noziegumiem". Kādām metodēm tiek popularizētas šīs idejas, painteresējās žurnālists.

Mežviets atklāja, ka VDD redzeslokā ir atsevišķas personības, "kuras Latvijas sabiedrībā, īpaši jauniešu vidē, cenšas izplatīt sociālisma un komunisma idejas.

VDD analīze liecina, ka atsevišķu jauniešu pievēršanās minētajām ideoloģijām pamatā saistāma ar sevis meklējumiem. "Taču vienlīdz nozīmīgs faktors ir izpratnes trūkums par komunistiskās iekārtas pastrādātajiem noziegumiem. Šis izpratnes trūkums ir saistāms arī ar to, ka rietumvalstu informatīvajā telpā daudz vairāk uzmanības tiek pievērsts nacistu pastrādātajiem noziegumiem, uzsverot to smagumu un atstātās sekas," konstatēja Mežviets.

Diemžēl, sūkstījās VDD priekšnieks, "komunisma ideoloģijas vārdā pret cilvēci veiktajiem noziegumiem diemžēl tiek piešķirta mazāka nozīme". Viņš uzskata, ka tas ir viens no iemesliem, kuru dēļ Eiropas valstu jaunākās paaudzes pilsoņus var uzrunāt komunisma un sociālisma saukļi.

25
Tagi:
Drošības dienests, drošība, Latvija
Pēc temata
"Atgādina Ļeņina mauzoleju": rīdziniekus šokē Okupācijas muzeja rekonstrukcija
Kadri izšķir visu. Ar ko ir saistītas amatu izmaiņas Latvijas valsts sektorā?
Ļeņins un atlētisms
Andrejs Mamikins ieteicis DP vadītājam vadīt pārraidi "Baumas"
Krievu žurnālists Vladimirs Solovjovs, foto no arhīva

Par ko viņa domāja, kad izlēma dzīvot Latvijā? Solovjovs norāja krievu aktrisi

0
(atjaunots 10:37 17.05.2021)
Vai tiešām viņa nezināja, ka Latvijā pārkāpj krievu tiesības, ka valsts ārlietu ministrs lepojas ar savu vectēvu – SS leģionāru? Krievu žurnālists Vladimirs Solovjovs asi kritizēja aktrisi Čulpanu Hamatovu par lēmumu saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā.

RĪGA, 17. maijs — Sputnik. Krievijas žurnālists Vladimirs Solovjovs, ko Latvija nesen iekļāva persona non grata sarakstā, norāja aktrisi Čulpanu Hamatovu, kas nopirkusi zemesgabalu Latvijā un saņēmusi termiņuzturēšanās atļauju.

Savā raidījumā YouTube "Solovjov LIVE" žurnālists centās izprast, kāpēc Hamatovai vajadzīga uzturēšanās atļauja Latvijai, ja "šeit, Krievijā, viņai viss ir kārtībā". Žurnālists negatīvi izvērtēja aktrises frāzi par to, ka "daudzi talantīgi cilvēki aizbraukuši uz turieni, jo šeit viņiem nebija iespēju attīstīties profesijā". Solovjovs pieļāva, ka, acīmredzot, bez tādiem izteikumiem Latvijas inteliģences aprindās neuzņem.

"Es ļoti cienu Čulpanu Hamatovu, tikai, atvainojiet, neesmu sapratis... Labi, man nav nekas iebilstams pret to, ka Hamatova varējusi nopirkt zemi Baltijā. Skaidrs, atrada "labāko" no iespējamiem naudas ieguldīšanas variantiem, tā ir viņas pašas izvēle. Jaukā sieviete Čulpana saņem uzturēšanās atļauju Latvijā, es ļoti priecājos par viņu, viņa ir lieliska aktrise. Laikam jau šeit tīri labi pelna, ja tā varēja. Tā tam arī jābūt. Viņa saņēma uzturēšanās atļauju automātiski kopā ar zemes gabala iegādi, viņai palīdzēja draudzene – žurnāliste. Es par viņu tikai priecājos. Man nekas nav iebilstams. Es tikai nekādi nevaru saprast to Hamatovas frāzi par to, ka "daudzi talantīgi cilvēki aizbraukuši uz turieni, jo šeit viņiem nebija iespēju attīstīties profesijā". Piedodiet. Es gribu saprast, vai Hamatovas kundze nerunā par sevi, vai viņa tagad plāno izpausties Baltijā?" Solovjovs lauzīja galvu.

Žurnālists atzīmēja, ka, pēc viņa domām, Hamatovai dzīve Krievijā sakārtojās lieliski, ir arī iespēja izpausties profesijā. Tāpēc viņam radās aizdomas, ka šo frāzi aktrise izmetusi ar tālejošiem plāniem būt uzņemtai Latvijas inteliģences aprindās.

"Vienkārši viņai vajadzēja to frāzi izteikt valstī, kur notiek nacistu marši, kur sēdina cietumā mūsu veterānus. Viņa nav pamanījusi krievvalodīgos, kuru tiesības Latvijā ir ierobežotas. Viņu nemulsina tas, ka Latvijas ārlietu ministrs lepojas ar savu vectēvu – nacistu. Tas ir normāli, ka tur par varoņiem kļuvuši cilvēki, kas bija baismīgākie ļaundari, bendes. Holokausts – vai tas viņai, maigajai, aizkustinošajai Čulpanai kaut ko izsaka?" žurnālists bija sašutis.

Kādu apsvērumu dēļ viņa nolēmusi dzīvot Latvijā, pārdomāja Solovjovs. Vai draugi ieteica?

"Ā, es sapratu, ļoti daudz paziņu Rīgā. Tagad viņiem pievienojušies draugi no Jūrmalas un Cēsīm, laikam jau bez tādas frāzes neuzņems Latvijas inteliģences aprindās. Kā uz to atbildēt? Laba aktrise Čulpana Hamatova, laikam jau arī labs cilvēks. Tikai kāpēc aktieri bieži vien nedomā, ko saka?" atzīmēja Solovjovs un uzsvēra, ka Krievija ne tikai devusi Hamatovai iespēju izpausties aktiermākslā, bet arī pilnībā atbalstīja viņas darbā labdarības fondu jomā.

0
Tagi:
SS, Latvija, termiņuzturēšanās atļauja
Pēc temata
Pāriešu pāri robežai, bet mežā gaidīs mašīna: Jevgēņiju Mironovu uzaicināja Latvijā
"Tavs antipadomnieks drīkst atbraukt": kā priekš latvieša Hermaņa Putinam vīzu prasīja