Līgo

Līgo un Latvijas neatkarības svinības Rīgā nenotiks: viss tiek atcelts

22
(atjaunots 09:57 23.04.2020)
Ārkārtējās situācijas dēļ, kas tika ieviesta Covid-19 izplatības ierobežošanas nolūkos, Rīga nevarēs ar ierasto vērienu nosvinēt Līgo, neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu un dažas citas svētku dienas.

RĪGA, 23. aprīlis – Sputnik. Rīgas dome pieņēma lēmumu atcelt plaša mēroga pasākumus, kas tika veltīti Līgo, Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienai, kā arī Mātes dienai un Bērnu aizsardzības dienai, vēsta Mixnews.lv.

Šis lēmums ir saistīts ar to, ka līdz 12. maijam Latvijas galvaspilsētā ir spēkā pulcēšanās aizliegums saistībā ar koronavīrusa infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumiem.

Turklāt zem jautājuma zīmes paliek arī pilsētas svētku rīkošana, kuriem ir jānotiek augusta vidū.

Taču jau ir zināms, ka pilsētnieki tomēr varēs papriecāties par svētku rotājumiem Rīgā šajās dienās.

Rīgas pašvaldībā atzīmē, ka orientēsies uz valsts lēmumiem attiecībā uz ierobežojumiem.

Uzvaras diena

Iepriekš bijušais Rīgas mērs, esošais eiroparlamentārietis Nils Ušakovs savā Facebook lapā ievietoja publikāciju ar nosaukumu "Kā nosvinēsim Uzvaras dienu".

Šajā publikācijā Ušakovs uzsver, ka neatzīmēt 9. maiju pavisam kategoriski nedrīkst. Tādēļ ir jāizdara viss iespējamais esošajos apstākļos. Viņš atzīmēja, ka būs nepieciešams "vairāk izdomas, Interneta un vēlmes".

Ušakovs vienojās ar izpildītājiem, kuri visus pēdējos gadus uzstājās Rīgā Uzvaras dienā, un tagad 8. un 9. maijā visdažādākajās platformās YouTube un Facebook varēs noskatīties Ļeva Ļeščenko, "Pesņari", "Mašina vremeņi", "Čajf", Garika Sukačova un DDT Rīgas uzstāšanās ierakstus.

Tradicionālā salūta vietā Pārdaugavā Ušakovs piedāvā visiem vienlaikus uzlikt uz loga sveci piemiņā par karā kritušajiem.

Ušakovs uzsver, ka pats svarīgākais Uzvaras dienā  ir pateikt paldies veterāniem.

Aktīvisti jau šobrīd nogādā dāvanas, lai gan tas nav viegli apstākļos, kad pastāv koronavīrusa izplatības draudi. Taču bijušais Rīgas mērs cer, ka pēc 12. maija, kad tiks atcelti ierobežojumi, briesmas būs jau aiz muguras, un varēs turpināt priecēt veterānus.

22
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Virusologs paskaidroja, kā ģenētiskie faktori ietekmē Covid-19 slimības gaitu
Tapis zināms Krievijas iedzīvotāju skaits, kuri ir gatavi vasarā atpūsties Baltijā
ANO: gada beigās pasaulē miljoniem cilvēku cietīs badu
G20 veselības ministri atzina, ka netiek galā ar Covid-19
Pasaules diktāts latviešu valodā

Latviski bez kļūdām: cik cilvēku tika galā ar diktātu latviešu valodā

5
(atjaunots 17:40 03.12.2020)
Kļuvuši zināmi VI Pasaules diktāta latviešu valodā rezultāti, kuru lielākoties rakstīja daiļā dzimuma pārstāves.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Septītajā novembrī notika VI Pasaules diktāts latviešu valodā, kuru sarīkoja Interneta platformā Raksti.org, vēsta Mixnews.lv.

Kā var secināt pēc nosaukuma, diktātu varēja uzrakstīt ikviens cilvēks, jebkurā pasaules malā. Kopumā tika uzrakstīti 2457 darbi. Turklāt 83% diktāta dalībnieku bija sievietes.

Pēc pārbaudes rezultātiem, tikai 4 cilvēki spējuši uzrakstīt diktātu bez kļūdām. Trīspadsmit darbos bija pieļauta viena kļūda. No šiem 17 darbiem 16 uzrakstīja Latvijas iedzīvotāji un vienu – Luksemburgas iedzīvotājs.

Visus, kas uzrakstīja diktātu bez kļūdām vai ar vienu kļūdu, saņēma vērtējumu "teicami". Teicamnieku vidū ir trīs skolnieces vecumā no 14 līdz 17 gadiem un divas 60 gadus vecas sievietes.

Tāpat ir zināms, ka 249 dalībnieki pieļāva no 2 līdz 5 kļūdām savos diktātos. Vēl 805 cilvēki, kuri uzrakstīja darbus, kļūdījās no 6 līdz 10 reizēm.

No 11 līdz 20 kļūdām pieļāva 1050 cilvēki, 237 cilvēki – 21-30 kļūdas, 47 cilvēki kļūdījās 41-50 reizes, 24 cilvēki kļūdījās 51 un vairāk reižu.

Viens no dalībniekiem pieļāva 139 kļūdas.

Organizatori izrēķināja vidējo kļūdu skaitu diktātā. Tas sastādīja 13 – vidēji pa 4 pareizrakstības un 9 interpunkcijas kļūdām.

Darbu skaits bija mazāks, teicamnieku skaits – lielāks

Iepriekšējo – V Pasaules diktātu latviešu valodā, – kurš tika rīkots 2019. gada 9. novembrī, "teicami" uzrakstīja 20 no 2042 dalībniekiem, jeb 0,98%.

Seši diktāti tika uzrakstīti bez kļūdām, savukārt 14 – ar vienu kļūdu. Visi "teicamnieku" darbi tika uzrakstīti Latvijā, 10 – Internetā (8 – Rīgā, pa vienam – Kuldīgā un Kārķos), un 10 – klātienē: 4 – Liepājā, 3 – Ventspilī, pa vienam – Rīgā, Jelgavā un Valmierā. Vienus no labākajiem darbiem uzrakstīja 17 gadus jauns vidusskolnieks un 73 gadus veca pensionāre.

Vidējais kļūdu skaits, rēķinot uz katru darbu, sastādīja 18: 8 pareizrakstības un 10 interpunkcijas kļūdas. Maksimālais kļūdu skaits, kas tika pieļauts vienā darbā, bija 239. Pārbaudei netika pieņemti 34 darbi, jo bija uzrakstīti tikai daļēji. Diktāta garums sastādīja 300 vārdus. Jaunākajam diktāta dalībniekam bija 8 gadi, vecākajam – 74.

5
Tagi:
latviešu valoda
Pēc temata
Nemēģiniet pataisīt krievus par latviešiem: Urbanovičs atbildēja Saeimas vicespīkerei
Runājiet latviski, mīliet krievu valodu: Ušakovs aicina krievus strādāt politikā

Latvijā viesnīcām gatavo valsts pasūtījumu, lai izolētu cilvēkus ar Covid-19

10
(atjaunots 11:31 03.12.2020)
Ar koronavīrusu inficētos jāizolē no citiem mājsaimniecības locekļiem, ja viņus izmitina viesnīcās, tas palīdzēs glābt šo biznesu: deputāts Eglītis sola viesnīcām valsts pasūtījumu.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Šonedēļ tiek gatavots valsts pasūtījums viesnīcām, lai tās palīdzētu nodrošināt pašizolāciju ar koronavīrusu inficētajiem, paziņoja Twitter Latvijas Saeimas deputāts Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija).

Pasūtījuma nepieciešamību Eglītis izskaidroja ar to, ka inficētie, izolējoties mājās, inficē citus mājsaimniecības locekļus, daži no kuriem nokļūst slimnīcā.

​Otra pozitīva lieta, neskaitot iespēju pilnībā izolēt inficētos, pēc Eglīša domām, ir darba esamība viesnīcām, to pavāriem, jeb iespēja "pārziemot".

Vakar tika ziņots par 690 jauniem Covid-19 gadījumiem un 14 mirušajiem. Tas līdz šim bijis lielākais letālo gadījumu skaits diennaktī.

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta vakardienas datiem, tika stacionēti 76 cilvēki ar Covid-19, savukārt stacionāros kopumā ārstējās 516 pacienti, no kuriem 46 bija smaga slimība gaita.

10
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO: notiek vakcīnas pret Covid-19 izstrāde deguna aerosola veidā
Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19
Ārsts no Daugavpils: kad Rīgu noslīcinās Covid-19 vilnis, mēs būsim nākamie
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas