Kārļa Ulmaņa gatve. Foto no arhīva

Palika mājās: no Latvijas autoceļiem pazuda katrs ceturtais automobilis

21
(atjaunots 12:39 22.04.2020)
Visvairāk automobiļu kustība samazinājusies uz ceļiem, kas ved uz Lietuvu un Igauniju: tukšākas kļuva Jelgavas, Bauskas, Tallinas un Valmieras šosejas.

RĪGA, 22. aprīlis – Sputnik. Ārkārtējās situācijas laikā no 15. marta līdz 14. aprīlim vidējā diennakts kustības intensitāte uz Latvijas galvenajiem autoceļiem samazinājusies par 26%, salīdzinot ar attiecīgu periodu pērn, raksta BB.lv.

Saskaņā ar atbildīgo struktūru informāciju, vieglā transporta kustības intensitātes samazinājusies par 29%, kravas transporta kustības intensitāte – par 14%.

Neraugoties uz to, ka Latvijas varasiestādes nesen atļāva "svārstmigrāciju" – atļāva Lietuvā un Igaunijā strādājošajiem Latvijas iedzīvotājiem neievērot divu nedēļu karantīnu – visvairāk kustība samazinājusies uz ceļiem, kas ved uz kaimiņu Baltijas valstīm.

Salīdzinot ar attiecīgo periodu 2019. gadā, vislielākais satiksmes kustības intensitātes kritums ir reģistrēts Jelgavas šosejas (A8) posmā no Elejas līdz Lietuvas robežai – par 91%. Kustības intensitātes kritums par 48% reģistrēts Bauskas šosejas (A7) posmā no Bauskas līdz Lietuvas robežai Grenctālē.

Ceļu satiksmes intensitāte Tallinas šosejas (A1) posmā no Ainažiem līdz Igaunijas robežai ir samazinājies par 46%, satiksmes intensitāte Valmieras šosejas posmā no Strenčiem līdz Valkai – par 45%.

Taču ceļu satiksmes drošība valstī joprojām ir tāla no ideālas. Saskaņā ar Valsts policijas datiem, 24 stundu laikā pirmdien tika reģistrēti 56 CSNg, to skaitā 34 Rīgas reģionā. Bojā gājis viens cilvēks, četri ievainoti. Aizturēti astoņi šoferi reibuma stāvoklī un 194 tika sodīti par ātruma pārsniegšanu, savukārt kopumā par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem ir sastādīti 422 protokoli.

Šonedēļ "Latvijas Valsts ceļi" uzsāka sociālo kampaņu, kuras mērķis ir pievērst uzmanību vēl vienai Latvijas autoceļu problēmai – ceļazīmju bojāšanai un zagšanai. 2019. gadā tika bojātas vai nozagtas 73 ceļazīmes, 49 ceļa stabi, 1,7 km aizsargbarjeru, 5 autobusu pieturas.

​​"​Neamputē ceļazīmi! Nozogot vai sabojājot zīmi, tu vari izraisīt liktenīgu negadījumu," vēsta kampaņa.

21
Tagi:
sabiedriskais transports, automašīnas
Pēc temata
Palielināja naudas sodus, ierosināja lietas pret pārkāpējiem: Latvija cīnās pret Covid-19
Swedbank: ceturtā daļa iedzīvotāju zaudējusi lauvas tiesu ienākumu
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

3
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

3
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19