Ārzemju studenti, foto no arhīva

Rīgas varasiestādes sola palīdzēt ārzemju studentiem pārdzīvot krīzi

12
(atjaunots 12:08 21.04.2020)
Ja ārzemju students pierādīs, ka nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības ārkārtējās situācijas dēļ, Rīgas pašvaldība var viņam piešķirt 128 eiro.

RĪGA, 21. aprīlis – Sputnik. Rīgas varasiestādes ārkārtējās situācijas laikā Latvijā grasās palīdzēt ārzemju studentiem, kuri nonākuši grūtā situācijā un kuriem nav līdzekļu, lai nodrošinātu sev pirmās nepieciešamības lietas, raksta Bb.lv.

Tiek ziņots, ka pabalsta apmērs sastādīs vien 128 eiro. Par šo summu, pēc galvaspilsētas pašvaldības domām, ir iespējams nodrošināt sevi ar pirmās nepieciešamības precēm.

Lai saņemtu pabalstu, studentiem ir jāsagatavo rakstisks iesniegums valsts valodā, noradot faktus, ka viņam patiešām ir nepieciešama nauda, un pievienot visus nepieciešamos dokumentus, kuri to apliecina. Tie var būt, piemēram, rīkojums par atlaišanu no darba vai dokuments, kurš apstiprina darba algas aizkavēšanu vai neizmaksāšanu. Tāpat nāksies pierādīt, ka naudas grūtības nav iespējams atrisināt citos veidos, ka cilvēks atrodas bezizejas situācijā.

Šis iesniegums ar visiem dokumentiem, kā arī ar pilnu vārdu, uzvārdu, personas kodu, adresi, telefonu un parakstu jānosūta Rīgas sociālajam dienestam. Tāpat ir jāsniedz bankas konta izraksts par pēdējiem trim mēnešiem, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes lēmuma kopija par termiņuzturēšanās atļaujas piešķiršanu, izziņa no augstskolas vai jānorāda iesniegumā augstskola, kurā mācās students.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka šobrīd ir sadalīti 338,97 miljoni eiro no līdzekļiem, kas tika piešķirti Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes pārvarēšanai.

Dīkstāves pabalstiem aizgāja 101,79 miljoni eiro, 100 miljoni eiro aizgāja attīstības iestādes "Altum" rezerves kapitālam, lai finansētu krīzes garantiju programmas, 45 miljoni tika novirzīti lauksaimniecības nozares atbalstam. Pusmiljons eiro aizgāja tālmācību nodrošināšanai.

Aptuveni 57 miljoni eiro novirzīti dažādu valsts uzņēmumu pamatkapitāla palielināšanai – lidsabiedrībai airBaltic, Latvijas Gaisa satiksmei, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcai un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai.

Kopumā Covid-19 izplatības ierobežošanai un tautsaimniecības atbalstam ir pieejams finansējums 4 miljardu eiro apmērā, no tiem viens miljards – tie ir līdzekļi Valsts kases kontos, aptuveni 1,5 miljardi ir piesaistīti finanšu tirgos, savukārt aptuveni 615 miljonus eiro var saņemt Eiropas fondu līdzekļu pārdalīšanās rezultātā.

12
Tagi:
krīze, ārzemnieki, pabalsts, Rīga
Pēc temata
Padzīt no Latvijas studentus no Uzbekistānas un Indijas? Šuplinska gaida jauniešus no ES
Latvijas studentu skaits samazinās, viņus aizvieto indieši un uzbeki
Jūrmala

Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret mājokļa iegādi: vairums iedzīvotāju atbalsta programmu

0
(atjaunots 17:18 02.06.2020)
Lai arī premjers Kariņš uzskata, ka Uzturēšanās atļaujas piešķiršanas programma apmaiņā pret investīcijām ir izsmēlusi sevi, vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī iespēja ir jāsaglabā.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Atšķirībā no Latvijas premjera, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzstājas par iespējas saglabāšanu saņemt Uzturēšanās atļauju apmaiņā pret mājokļa iegādi vai investīcijām. Šādi ir Kantar TNS aptaujas dati iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kurus publicēja TV3

Par esošās Uzturēšanās atļaujas programmas investoriem saglabāšanu izteicās 48% aptaujāto. Pret – mazāk nekā trešā daļa (32%). Vēl piektajai daļa respondentu (20%) nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau marta sākumā premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka gribētāju skaits iegūt Uzturēšanās atļauju Latvijā apmaiņā pret investīcijām ir ievērojami sarucis un programma ir zaudējusi savu aktualitāti, tādēļ tā esot jālikvidē.

Ne visas valdības partijas atbalsta šādu viedokli, tādēļ ministrijā uzdots līdz jūnijam sagatavot piedāvājumus šīs programmas ierobežošanai.

0
Tagi:
aptauja, uzturēšanās atļauja
Pēc temata
Trīs pirkstu kombinācija: bez Krievijas pircējiem cieš nekustamo īpašumu tirgus
Uzturēšanās atļauja turpina strādāt: ārzemnieki ieguldījuši Latvijā 1,5 miljardus eiro
KF ĀM palīdzēs atgriezties Latvijā Krievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir palikušas ģimenes
Pēcoperācijas palāta slimnīcā

Piemaksājiet 10 eiro par ārsta tērpu: medicīna Latvijā kļuvusi dārgāka

13
(atjaunots 17:11 02.06.2020)
Slimnīcas ievieš papildmaksu par ārstējošā personāla tērpiem; tiem, kas nepiekrīt uzcenojumam, piedāvā atteikties no pakalpojumiem; uz pieņemšanām pēc valsts kvotām šī prasība neattiecas.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Maksas medicīniskie pakalpojumi Latvijas slimnīcās var kļūt dārgāki – klīnikas jau ievieš papildu nodevu par ārstu aizsargtērpiem, vēsta LTV7 raidījums "Šodien vakarā". Veselības ministra apstiprina – slimnīcas ir tiesīgas to darīt.

Piemēram, papildmaksu par ārstējošā personāla individuālajiem aizsarglīdzekļiem jau ir ieviesusi Rīgas 1. slimnīca. Taču to iekasē tikai par maksas medicīnisko pakalpojumu sniegšanu. Rīgas 1. slimnīcas reģistratūrā apstiprināja: par maksas vizīti pie zobārsta, otolaringologa vai apmeklējot endoskopiju, būs papildus jāsamaksā 9,50 eiro. Maksas vizīte pie citiem speciālistiem izmaksās par 5,50 eiro dārgāk.

Veselības ministrijā paziņoja, ka medicīnas iestādēm ir likumīgs pamats ieviest papildmaksu, lai kompensētu savus izdevumus. Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders paziņoja, ka ministrija nevar to ietekmēt.

Atgādināsim, ka Latvijā no 3. jūnija pilnībā tiks atjaunoti visi medicīniskie pakalpojumi, kas tika ierobežoti Covid-19 pandēmijas dēļ.

Sniedzot medicīniskos pakalpojumus, arī turpmāk jāievēro stingri drošības pasākumi. Slimnīcām jāorganizē atsevišķas pacientu plūsmas, jāierobežo viņu skaits, jānosaka precīzs vizītes laiks iestādē.

Tāpat medicīnas iestādēm ir pienākums nodrošināt personālam un pacientiem individuālos aizsarglīdzekļus un pēc katras pieņemšanas jāveic telpu dezinfekcija.

13
Tagi:
medicīna
Pēc temata
Čakša: ja MPL aparātu pietrūks, ārstēs tos, kam lielākas izredzes
Latvijā atsākas plānveida veselības pakalpojumu sniegšana
No 3. jūnija Latvijā atsāk visu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu
Apinis: ar mūsu algām visi jaunie Latvijas ārsti drīz būs Lielbritānijā