Ārzemju studenti, foto no arhīva

Rīgas varasiestādes sola palīdzēt ārzemju studentiem pārdzīvot krīzi

16
(atjaunots 12:08 21.04.2020)
Ja ārzemju students pierādīs, ka nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības ārkārtējās situācijas dēļ, Rīgas pašvaldība var viņam piešķirt 128 eiro.

RĪGA, 21. aprīlis – Sputnik. Rīgas varasiestādes ārkārtējās situācijas laikā Latvijā grasās palīdzēt ārzemju studentiem, kuri nonākuši grūtā situācijā un kuriem nav līdzekļu, lai nodrošinātu sev pirmās nepieciešamības lietas, raksta Bb.lv.

Tiek ziņots, ka pabalsta apmērs sastādīs vien 128 eiro. Par šo summu, pēc galvaspilsētas pašvaldības domām, ir iespējams nodrošināt sevi ar pirmās nepieciešamības precēm.

Lai saņemtu pabalstu, studentiem ir jāsagatavo rakstisks iesniegums valsts valodā, noradot faktus, ka viņam patiešām ir nepieciešama nauda, un pievienot visus nepieciešamos dokumentus, kuri to apliecina. Tie var būt, piemēram, rīkojums par atlaišanu no darba vai dokuments, kurš apstiprina darba algas aizkavēšanu vai neizmaksāšanu. Tāpat nāksies pierādīt, ka naudas grūtības nav iespējams atrisināt citos veidos, ka cilvēks atrodas bezizejas situācijā.

Šis iesniegums ar visiem dokumentiem, kā arī ar pilnu vārdu, uzvārdu, personas kodu, adresi, telefonu un parakstu jānosūta Rīgas sociālajam dienestam. Tāpat ir jāsniedz bankas konta izraksts par pēdējiem trim mēnešiem, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes lēmuma kopija par termiņuzturēšanās atļaujas piešķiršanu, izziņa no augstskolas vai jānorāda iesniegumā augstskola, kurā mācās students.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka šobrīd ir sadalīti 338,97 miljoni eiro no līdzekļiem, kas tika piešķirti Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes pārvarēšanai.

Dīkstāves pabalstiem aizgāja 101,79 miljoni eiro, 100 miljoni eiro aizgāja attīstības iestādes "Altum" rezerves kapitālam, lai finansētu krīzes garantiju programmas, 45 miljoni tika novirzīti lauksaimniecības nozares atbalstam. Pusmiljons eiro aizgāja tālmācību nodrošināšanai.

Aptuveni 57 miljoni eiro novirzīti dažādu valsts uzņēmumu pamatkapitāla palielināšanai – lidsabiedrībai airBaltic, Latvijas Gaisa satiksmei, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcai un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai.

Kopumā Covid-19 izplatības ierobežošanai un tautsaimniecības atbalstam ir pieejams finansējums 4 miljardu eiro apmērā, no tiem viens miljards – tie ir līdzekļi Valsts kases kontos, aptuveni 1,5 miljardi ir piesaistīti finanšu tirgos, savukārt aptuveni 615 miljonus eiro var saņemt Eiropas fondu līdzekļu pārdalīšanās rezultātā.

16
Tagi:
krīze, ārzemnieki, pabalsts, Rīga
Pēc temata
Padzīt no Latvijas studentus no Uzbekistānas un Indijas? Šuplinska gaida jauniešus no ES
Latvijas studentu skaits samazinās, viņus aizvieto indieši un uzbeki
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

17
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

17
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Avīzes, foto no arhīva

Valdība apstiprinājusi vairāk nekā 3 miljonu eiro piešķiršanu privātajiem medijiem

11
(atjaunots 16:10 01.03.2021)
Latvijas Kultūras ministrijas ieskatā privātajiem medijiem vajadzīga apaļa summa – vairāk nekā trīs miljoni eiro. Valdība tam piekrīt.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kultūras ministrija pieprasījusi valdībai 3 258 367 eiro privāto mediju atbalstam Latvijā. Valdība prasību apstiprinājusi, vēsta Mixnews.lv.

Tagad šī nauda no valsts budžeta nonāks Mediju atbalsta fondā (MAF). Tas vajadzīgs, lai plašsaziņas līdzekļi Covid-19 radītajā krīzes situācijā varētu joprojām sniegt sabiedrībai savlaicīgu un kvalitatīvu informāciju par pandēmijas problēmām.

​Tagad izstrādātais mediju vides atbalsta mehānisms jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, un Sabiedrības integrācijas fonds MAF ietvaros sadalīs līdzekļus starp komerciālajiem radio, telekanāliem, elektroniskajiem un drukātajiem medijiem.

Jau zināms, ka 1 075 000 eiro no MAF finansējuma tiks atvēlēti televīzijas un radio programmu tekošo izdevumu – darbinieku algu, telpu nomas, komunālo pakalpojumu utt. segšanai.

530 850 eiro paredzēti tādiem pašiem izdevumiem drukātajiem un ziņu medijiem, 846 150 eiro – drukāto mediju darba materiālu apmaksai piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā. 798 210 eiro vajadzīgi televīzijas un radio programmu izstrādei piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā.

SIF administratīvie izdevumi "apēdīs" 8 157 eiro.

11
Tagi:
Latvija, finansējums, mediji
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"