Daugavpils, foto no arhīva

Vēl viena viesnīca nesaņēma valsts palīdzību: Daugavpilī sākās atlaišanas

30
(atjaunots 12:18 20.04.2020)
Daugavpilī pazīstamās viesnīcas "Latgola" vadība pieņēma lēmumu samazināt darbinieku skaitu; tiks atlaists ne mazāk par 50 darbiniekiem.

RĪGA, 20. aprīlis – Sputnik. Aptuveni 50 darbiniekus grasās atlaist pazīstamā Daugavpils viesnīcā "Latgola", raksta Bb.lv.

Šādu lēmumu viesnīcas vadība bijusi spiesta pieņemt pēc valsts atteikuma atbalstīt viesnīcu saistībā ar būtisku numuru rezervāciju skaitu samazināšanos, kā arī faktisko tūrisma nozares apstāšanos, ko izraisījusi koronavīrusa pandēmija pasaulē.

Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests neuzskata par nepieciešamu palīdzēt uzņēmējiem, kuri cieš zaudējumus.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, daudzi no gribētajiem saņemt dīkstāves pabalstu neiekļaujas Ministru kabineta normās, kuras izstrādājusi Finanšu ministrija.

Piemēram, pagājušajā nedēļā kārtējā izmisuma kliedzienā padalījās firmas "Legendhotels Latvija" darbiniece, kas ir "Marriott Riga" viesnīcas operators.

Pēc Olgas Presas sacītā, viesnīcai, kura jau divas reizes iesniegusi pieteikumu Valsts ieņēmumu dienestam par dīkstāves pabalsta piešķiršanu, atkal atteikts.

Savu lēmumu ierēdņi motivēja ar to, ka 2020. gada martā uzņēmumam netika fiksēts apgrozījuma kritums, salīdzinot ar 2019. gada martu.

30
Tagi:
pabalsti, Latvija, koronavīruss, atlaišana
Pēc temata
Uzņēmumi plāno masveida atlaišanas
Swedbank: ceturtā daļa iedzīvotāju zaudējusi lauvas tiesu ienākumu
Latvijas kompānijas atlaiž 4000 cilvēku: koronavīrusa krīze uzņem apgriezienus
Kurš nākamais? Lidsabiedrība airBaltic sāk masveida darbinieku atlaišanu
Jūrmala

Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret mājokļa iegādi: vairums iedzīvotāju atbalsta programmu

0
(atjaunots 17:18 02.06.2020)
Lai arī premjers Kariņš uzskata, ka Uzturēšanās atļaujas piešķiršanas programma apmaiņā pret investīcijām ir izsmēlusi sevi, vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī iespēja ir jāsaglabā.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Atšķirībā no Latvijas premjera, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzstājas par iespējas saglabāšanu saņemt Uzturēšanās atļauju apmaiņā pret mājokļa iegādi vai investīcijām. Šādi ir Kantar TNS aptaujas dati iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kurus publicēja TV3

Par esošās Uzturēšanās atļaujas programmas investoriem saglabāšanu izteicās 48% aptaujāto. Pret – mazāk nekā trešā daļa (32%). Vēl piektajai daļa respondentu (20%) nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau marta sākumā premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka gribētāju skaits iegūt Uzturēšanās atļauju Latvijā apmaiņā pret investīcijām ir ievērojami sarucis un programma ir zaudējusi savu aktualitāti, tādēļ tā esot jālikvidē.

Ne visas valdības partijas atbalsta šādu viedokli, tādēļ ministrijā uzdots līdz jūnijam sagatavot piedāvājumus šīs programmas ierobežošanai.

0
Tagi:
aptauja, uzturēšanās atļauja
Pēc temata
Trīs pirkstu kombinācija: bez Krievijas pircējiem cieš nekustamo īpašumu tirgus
Uzturēšanās atļauja turpina strādāt: ārzemnieki ieguldījuši Latvijā 1,5 miljardus eiro
KF ĀM palīdzēs atgriezties Latvijā Krievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir palikušas ģimenes
Pēcoperācijas palāta slimnīcā

Piemaksājiet 10 eiro par ārsta tērpu: medicīna Latvijā kļuvusi dārgāka

13
(atjaunots 17:11 02.06.2020)
Slimnīcas ievieš papildmaksu par ārstējošā personāla tērpiem; tiem, kas nepiekrīt uzcenojumam, piedāvā atteikties no pakalpojumiem; uz pieņemšanām pēc valsts kvotām šī prasība neattiecas.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Maksas medicīniskie pakalpojumi Latvijas slimnīcās var kļūt dārgāki – klīnikas jau ievieš papildu nodevu par ārstu aizsargtērpiem, vēsta LTV7 raidījums "Šodien vakarā". Veselības ministra apstiprina – slimnīcas ir tiesīgas to darīt.

Piemēram, papildmaksu par ārstējošā personāla individuālajiem aizsarglīdzekļiem jau ir ieviesusi Rīgas 1. slimnīca. Taču to iekasē tikai par maksas medicīnisko pakalpojumu sniegšanu. Rīgas 1. slimnīcas reģistratūrā apstiprināja: par maksas vizīti pie zobārsta, otolaringologa vai apmeklējot endoskopiju, būs papildus jāsamaksā 9,50 eiro. Maksas vizīte pie citiem speciālistiem izmaksās par 5,50 eiro dārgāk.

Veselības ministrijā paziņoja, ka medicīnas iestādēm ir likumīgs pamats ieviest papildmaksu, lai kompensētu savus izdevumus. Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders paziņoja, ka ministrija nevar to ietekmēt.

Atgādināsim, ka Latvijā no 3. jūnija pilnībā tiks atjaunoti visi medicīniskie pakalpojumi, kas tika ierobežoti Covid-19 pandēmijas dēļ.

Sniedzot medicīniskos pakalpojumus, arī turpmāk jāievēro stingri drošības pasākumi. Slimnīcām jāorganizē atsevišķas pacientu plūsmas, jāierobežo viņu skaits, jānosaka precīzs vizītes laiks iestādē.

Tāpat medicīnas iestādēm ir pienākums nodrošināt personālam un pacientiem individuālos aizsarglīdzekļus un pēc katras pieņemšanas jāveic telpu dezinfekcija.

13
Tagi:
medicīna
Pēc temata
Čakša: ja MPL aparātu pietrūks, ārstēs tos, kam lielākas izredzes
Latvijā atsākas plānveida veselības pakalpojumu sniegšana
No 3. jūnija Latvijā atsāk visu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu
Apinis: ar mūsu algām visi jaunie Latvijas ārsti drīz būs Lielbritānijā