Cafe RB komanda, foto no arhīva

Rīgā slēgta vienīgā kafejnīca, kas deva darbu cilvēkiem ar invaliditāti

48
(atjaunots 21:29 18.04.2020)
Kafejnīca "Rūpju bērns" bija pirmā Latvijā, kas mērķtiecīgi pieņēma darbā cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Tā bija arī viena no pirmajām, kas bija spiesta slēgt durvis krīzes dēļ.

RĪGA, 19. aprīlis — Sputnik. Līdz šim Rīgā, Bruņinieku ielā 63, darbojās īpaša vieta īpašiem cilvēkiem – "RB Cafe", konditoreja, kurā cilvēki ar invaliditāti varēja iekārtoties darbā, varēja pelnīt naudu, integrēties sabiedrībā un attīstīties.

Tā bija pirmā šāda veida iestāde Latvijā.

Taču akr koronavīrusa izplatību saistītās ārkārtas situācijas radītā krīze pielika punktu labajam darbam.

Kafejnīca tika slēgta jau marta sākumā, tiklīdz izsludināja ārkārtas situāciju. "RB Cafe" idejas autors Māris Grāvis pastāstīja, ka darbinieki nekādā gadījumā nevarēja riskēt, jo viņiem ir dažādas slimības, un koronavīruss it nemaz nebija vajadzīgs.

Kafejnīcā strādāja 12 cilvēki. Daži tika atlaisti, citiem piešķīra neapmaksājamu atvaļinājumu.

Tāpat kā daudzas citas iestādes, arī "RB" nekādu valsts atbalstu nesaņēma, lai arī iepriekš to atklāja ar valsts palīdzību – tika piešķirts ALTUM grants.

Grāvis atzina, ka patiesībā bija cerība – varbūt valsts tomēr pievērsīs uzmanību kafejnīcas statusam. Cerēja, ka būs kaut kādas atlaides. Taču viņi neatbilda kritērijam – šī gada martā ienākums bija lielāks nekā 2019. gadā – tobrīd kafejnīca vienkārši bija slēgta.

Pat iznomātājs uz pusi samazināja telpu nomas maksu. Taču kafejnīcai nebija pa kabatai arī atlikusī puse. Nācās aizņemties, lai tiktu galā ar parādiem.

Kafejnīcas ienākums ir tikai 30%, un lielāko daļu tā pelna, gatavojot uzkodas pasākumiem. Un nav ne jausmas, kad pasākumi atkal būs kārtīgi apmeklēti.

Tā nu organizatori ir noraizējušies, ka tagad idejai vairs nav nākotnes.

48
Tagi:
bezdarbs, Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (721)
Pēc temata
EP deputāti vairs nevēlas palīdzēt invalīdiem
Dīkstāves pabalstu nesaņems: viesnīcas Marriott Riga darbinieki paliek bez naudas
Latvijas darba devēji varēs netraucēti atlaist no darba invalīdus
"Mēs turējāmies līdz pēdējam": visi "Hotel Roma" darbinieki atlaisti
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu