Vladimirs Lindermans

Ja cīnies par tiesībām, esi gatavs sēdēt: Lindermans par krievu iebiedēšanu Latvijā

52
(atjaunots 14:47 18.04.2020)
Vladimirs Lindermans uzskata, ka, ierosinot lietas pret krievu aktīvistiem, Latvijas specdienesti rāda, ka ir gatavi sodīt par jebkādiem soļiem krievu sabiedrības interešu labā.

RĪGA, 18. aprīlis – Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienests izbeidzis krimināllietu pret Vislatvijas vecāku sapulces organizatoriem un dalībniekiem. Sapulcē 2018. gada martā tika apspriesta cīņas taktika par krievu izglītības saglabāšanu Latvijā. Lietas figuranti saņēmuši VDD vēstules, kas informē: lieta ir slēgta sakarā ar nozieguma sastāva trūkumu.

"Kad specdienesti iecerēja šo lietu, viņu galvenais uzdevums bija iebiedēt krievu sabiedrību Latvijā. Iespējams, sākumā viņi saskatīja arī tiesas perspektīvu, cerēja, ka izdosies noformēt reālu apsūdzību. Taču galu galā, domāju, viņi secināja, ka lieta izgāzīsies tiesā," sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja bijušais "vecāku lietā" aizdomās turamais, tiesībsargs un publicists Vladimirs Lindermans.

Tiesībsargs informēja, ka lieta skāra ne tikai viņu vien, tajā figurēja septiņi vai astoņi cilvēki, arī profesors Aleksandrs Gapoņenko un EP deputāte Tatjana Ždanoka.

"Personīgi man inkriminēja divas epizodes: ekstrēmisms – it kā es savā uzrunā esot aicinājis uz vispārēju nepakļaušanos – un starpnacionālā naida kurināšana sakarā ar dalību demonstrācijā ar plakātu "Katram rusofobam – kārtīgu zārku". Paspēju divas nedēļas nosēdēt Rīgas Centrālcietumā, pēc tam drošības līdzekli mainīja. Pēc tam izmeklēšana nenotika, uz nopratināšanu neaicināja, un tagad lieta ir slēgta," atcerējās Lindermans.

Tiesībsargs uzsvēra, ka Latvijā pati lietas ierosināšana ir pārvērtusies par soda formu.

"Nonāks līdz tiesai, izdosies notiesāt – lieliski, nenonāks – arī labi: cilvēks pasēdēs zem drošības līdzekļa. Tomēr lietu politiskā jēga ir tāda: iebiedēt krievu sabiedrību Latvijā ar iespēju sodīt par jebkādu rīcību savu interešu aizsardzībai," paskaidroja Lindermans.

Varasiestādes konsekventi izspiež krievu valodu no izglītības jomas. Valstī notiekošā reforma paredz vidējās izglītības pilnu pāreju pie latviešu mācību valodas līdz 2021./22. mācību gadam. Latvijas Satversmes tiesa atzina, ka bilingvālās izglītības likvidācija ir likumīga. Lai arī krievu valodā runā līdz 40% valsts iedzīvotāju, valsts valodas statuss piešķirts tikai latviešu valodai.

52
Tagi:
Latvija, krievvalodīgie, Vladimirs Lindermans
Pēc temata
Nav sludinājumu krievu valodā, tūristu, darba: Lindermans par ārkārtas stāvokli Latvijā
Latvija neaizsargās: Lindermans par koronavīrusu, karu, tiesām un pilnīgu derusifikāciju

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

1
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

6
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

6
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija