Pastkastītes kāpņu telpā

Ja nepatīk latviešu valoda, izvedīsim lopus: rīdziniekus šokējušas lapeles pastkastītēs

129
(atjaunots 17:05 16.04.2020)
Kādas mājas iedzīvotāji Rīgā saņēmuši ārkārtīgi aizvainojošas skrejlapas, kuru nacionālistiskajā tekstā redzami mājieni par deportācijām. Tiek gatavots kolektīvs iesniegums likumsargiem.

RĪGA, 16. aprīlis – Sputnik. Kādas dzīvojamās mājas iedzīvotāji Zolitūdē atraduši savās pastkastītēs skrejlapas, kurās viņus brīdina: ja viņiem, krievvalodīgajiem nepatīk latviešu valoda un kultūra, viņus gaidot "lopu vagoni", kuros viņus vedīšot uz Krieviju. Cilvēki gatavi iesniegt kolektīvu sūdzību policijā.

"Ruses 16, atradu pastkastītē. Vai vēl kādam tāda ir bijuši šajā mājā? Interesanti, kādam vairs bailes nav? Kas tā par necieņu?" uzrakstīja viena no mājas iedzīvotājām grupā Zolitūde Inc. tīklā Facebook. Savu publikāciju viņa papildināja ar skrejlapas attēlu. Tās teksts ir sekojošs: "Dārgie krievvalodīgie kaimiņi! Ja Jums nepatīk latviešu valoda, latviešu kultūra un Latvija, tad Jūs gaida dzimtā Krievija! Lopu vagoni jau ir sagatavoti ceļam un uz Krieviju jūs vedīsim kā lopus. Dzīvosiet teltīs visu gadu."

Noskaidrojās, ka līdzīgas lapeles saņēmuši visi kāpņutelpas iedzīvotāji. Diskusija par tām bija vētraina.

"Ko tad krievi atkal sastrādājuši?" vaicāja Aņečka Aleksandrovna.

"Laikam jau atnesuši "kroni" uz šo svēto zemi," pieļāva Jeļena Nesteroviča.

"Laikam jau atkal Putins vainīgs, ka tas nožēlojamais nav saņēmis pabalstu no Latvijas valdības," uzrakstīja Ilona Jadrevska.

"Interesanti, valsts tam "patriotam" jau piešķīrusi pabalstā 4,60 eiro mēnesī. Vai tur ir idejiskais darbonis, mēslu kastē izmests, bet uzskata, ka Latvija ir latviešiem domāta? Šausmas, bailes dzīvot starp tik tuvredzīgiem debiļiem," raksta Jekaterina Hamzova.

"Bet tā patiesībā taču ir starpnacionāla konflikta kurināšana ārkārtas situācijā – par to var pat tiesāt," uzskata Tatjana Proskurina.

Daudzi ieteica skrejlapu saņēmējiem vērsties policijā. Tiesa, neviens gan īsti netic panākumiem.

"1992.gadā pastkastītē meta avīzi ar latviešu tautas ienaidnieku adresēm. Rakstīja uzvārdus, adreses, darba vietas. Aiznesu uz policiju iesniegumu, avīzi. Un tālāk? Nekā," pastāstīja Konstantīns Klaucēns.

"Tā ir katastrofa! Vai vēl kāds tādas ir saņēmis? Neizmetiet! Te jāraksta iesniegums, mūsu juristi to var uzņemties," ieteica Rīgas domes bijušais deputāts Aleksejs Rosļikovs.

"Vispār jau būtu loģiski piesaistīt policiju... Varbūt cilvēkam ir pavasara trakums? Šodien viņš iemet papīrīti kastītē, rīt – ķieģeli uz galvas nometīs," komentēja Jeļena Ņekrasova.

"Jāziņo policijai. Tādu naidīgu skrejlapu izplatīšana – tas ir pants. Interesanti, tādas bija visās pastkastītēs? Vai kāds no mājas iedzīvotājiem to izpildījis? To var noskaidrot ātri. Rakstiet iesniegumu policijai," ieteica Guna Kārkliņa.

"Domāju, to "gudrinieku" var iesūdzēt. Izskaitļot viņu var noteikti, ja būs vēlēšanās. Tās skrejlapas ir jāsavāc visiem, kam tās ir," uzskata Irina Aronoviča.

"Nepievērsiet uzmanību, to rakstījis slims cilvēks... tā ir provokācija, esiet gudrāki! Vienkārši aizmirstiet!" ieteica Andris Perjāns.

"Sameklēt un sabāzt mutē," lakoniski ieteica Jevgēņijs Vl.

129
Tagi:
deportācija, latviešu valoda, nacionālisms, Latvija
Pēc temata
"Ļaunums un trulums ir viņu vadmotīvs": latviešus šokē latviešu skola
Uzrunāja latviski un krieviski: Latvijas mediķi aicina neiziet no mājas
Siguldietis sašutis: vietējā veikalā skan paziņojumi krievu valodā
Bijušais deputāts krievu valodā "ņirgājies" par latviešu deportācijām: VDD prasa tiesu
Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš

Latvijas premjerministrs novērtēja Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas

1
(atjaunots 11:21 15.08.2020)
Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš uzskata, ka prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā "nebija brīvas un godīgas". Tā viņš nospraudis Latvijas viedokli par notikumiem kaimiņvalstī.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš savā lapā Twitter novērtēja prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā 9. augustā. Savu tvītu premjerts papildināja ar ārlietu ministra Edgara Rinkēviča paziņojumu par divu Latvijas pilsoņu aizturēšanu Baltkrievijā, kas bija publicēts ceturtdien, 13. augustā.

Latvijas politiķis uzskata, ka prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā "nebija brīvas un godīgas". Viņš uzsvēra, ka "Latvija atbalsta Baltkrievijas sabiedrības vēlmi dzīvot neatkarīgā un demokrātiskā valstī".

Politiķis atgādināja, ka pirmdien, 17. augustā, valdības ārkārtas sēdē Latvijas politiķi lems par viedokli šajā jautājumā.

​Iepriekš Latvijas ārlietu ministrs savā Twitter informēja, ka 14. augustā Eiropas Padomes sēdē ārlietu ministru līmenī valsts atbalstīs sankcijas pret Baltkrievijas Republikas amatpersonām.

Ceturtdien Lietuvas prezidents Gitans Nausēda piedāvāja Baltkrievijas valdībai starpnieka iniciatīvu, ko, pēc viņa vārdiem, atbalstījis Latvijas prezidents Egils Levits un Polijas prezidents Andžejs Duda. Viņš brīdināja: ja šī iniciatīva cietīs sakāvi, pret Baltkrieviju, iespējams, tiks vērstas Eiropas un nacionālās sankcijas. Taču jau piektidien, 14. augustā Nausēda informēja: viņaprāt, Aleksandrs Lukašenko vairs nav Baltkrievijas "leģitīmais līderis".

Atgādināsim, ka pēc prezidenta vēlēšanām 9. augustā Baltkrievijā sākās protesti, ko pavadīja sadursmes ar miliciju un aresti.

Protestu laikā Baltkrievijā slimnīcās nokļuvuši vairāk nekā 250 cilvēki, viņu vidū – aptuveni 50 varasiestāžu darbinieku. IeM dati liecina, ka viens cilvēks gājis bojā pēc mēģinājuma likt lietā pret miliciju paštaisītu spridzekli.

1
Tagi:
Krišjānis Kariņš, prezidenta vēlēšanas, Baltkrievija
Pēc temata
Tihanovska paziņoja, ka dibinās padomi varas nodošanai Baltkrievijā
Politologs: Lietuva jau pieķerta revolūcijai Baltkrievijā paredzēto CIP līdzekļu izzagšanā
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Baltijas valstu ĀM vadītāji aicina Baltkrieviju uzsākt dialogu ar opozīciju

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

14
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

14
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu