Nabadzība. Foto no arhīva

Dīkstāves pabalstu nesaņems: viesnīcas Marriott Riga darbinieki paliek bez naudas

98
(atjaunots 15:43 16.04.2020)
Kārtējā viesnīca, kas cietusi Covid-19 krīzes rezultātā, palikusi bez valsts atbalsta – bez dīkstāves pabalsta varētu palikt aptuveni 70 cilvēki.

RĪGA, 16. aprīlis — Sputnik. Sakarā ar ārkārtas epidemioloģisko situāciju Latvijas valdība īsteno pasākumus ar mērķi atbalstīt biznesu un makroekonomiku, kā arī valsts iedzīvotājus.

Taču daudzi cilvēki, kuri vēlētos saņemt dīkstāves pabalstu, neatbilst Finanšu ministrijas izstrādātajām normām.

Kārtējo izmisuma kliedzienu publicējusi firmas "Legendhotels Latvija" darbiniece. Šis uzņēmums ir viesnīcas "Marriott Riga" operators.

Olga Presa pastāstīja, ka viesnīca jau divkārt iesniegusi VID pieteikumu dīkstāves pabalsta izmaksai, taču atkal saņēmusi atteikumu. Savu sašutumu viņa pauda Facebook.

"Jaunās viesnīcas AC Hotel by Marriott Riga darbiniekiem ir liegta iespēja saņemt dīkstaves pabalstus, neskatoties uz to, ka uzņēmums godīgi maksā nodokļus kopš 2009. gada, nav neviens parāds un vispārīgi tas ir viens no labākajiem darba devējiem viesmīlības nozarē Rīgā!" raksta Olga.

Otro atteikumu viesnīcas darbinieki saņēmuši tieši pirms Lieldienu brīvdienām, 9.aprīlī.

Lēmumu ierēdņi motivēja ar to, ka 2020.gada martā uzņēmumam nav fiksēts apgrozījuma kritums salīdzinājumā ar 2019.gada martu.

Nestandarta gadījums

Izrādās, lieta tāda, ka mainījies viesnīcas operators, tāpēc no 2018.gada janvāra līdz 2019.gada jūnijam viesnīca (agrākā viesnīca "Alberts) bija slēgta renovācijai un tikai jūnijā uzņema jaunos viesus ar jauno zīmolu – AC Hotel by Marriott Riga. Jaunajā viesnīcā ieguldīts liels darbs un līdzekļi, raksta Olga. Tā ir viena no lielākajam viesnīcām Rīgā – tajā ir 239 numuri un 4 konferenču zāles.

"Viesnīcā strādā aptuveni 70 darbineki, kas ir augstas klases profesionāļi. Uzņēmumam nav nodokļu parādu un par absolūti visiem darbiniekiem tiek maksāti visi nodokļi pilnā apjomā. 2020. gada 12. martā Latvijā tika izsludināta ārkātējā situācija un slēgtas robežas. Līdz ar to, viesnīcas pakalpojumi vairs nebija pieprasīti un viesnīcas vadība bija spiesta pieņemt lēmumu par dīkstāvi un viesnīcas aizvēršanu. Sākot no 2020. gada 17. marta AC Hotel by Marriott Riga durvis ir ciet un netiek apkalpots neviens viesis," apliecināja viesnīcas darbiniece.

Taču pabalsta lūgums tika noraidīts, jo ierēdņi nesaskatīja apgrozījuma kritumu, salīdzinot šo gadu ar pērnā gada martu, kad viesnīca vispār bija slēgta.

Lai arī 2.aprīlī Ministru kabineta normas tika papildinātas ar punktu, kas nosaka: uzņēmumiem,  kas dibināti no 2019.gada 1.marta līdz 31.decembrim, ienākumu samazinašanās tiek rēķināta no vidējā ienākuma nostrādātajos mēnešos, tomēr viesnīcai "Marriott Riga" tik un tā atteica, jo firma "Legendhotels Latvija" dibināta 2019.gada 2.aprīlī, vēstīja Olga.

"Šī situācija noteikti neiederās standarta protokolos un tai ir jābūt izskatītai individuāli. AC Hotel by Marriott Riga ir kvalitatīvs viesmīlības produkts, kas ir nozīmīgs Rīgas tūrisma eksportam," ir pārliecinata viesnīcas darbiniece.

Atteikumu skaits pieaug

Olgas Presas izmisīgā publikācija piesaistīja uzmanību – Facebook lietotāji to pārpublicējuši gandrīz 200 reizes, komentāros lasāmi citu "nelaimes biedru" stāsti.

"Tāda pati problēma! Restorānam MUUSU arī atteica. Identisks stāsts ar martā salīdzināšanas protokolu. Mēs gaidījām un cerējām 1.mēn. Šodien pēdējie tika atbrivoti lai rītdien papildināt bezdarbnieku pulku. Un vēl vienu mēnesi jāgaida kad pārskaitīs kādu naudu. Paldies mūsu valdībai par atbalstu," sarkastiski pateicās Alvins Matisans.

""Olivers" restorāns - tāda pati situācija. Marta mēnesī kase bija augstāka nekā februārī. Visi darbnieki atbrīvoti…" pavēstīja Olga Kļimenko.

Starp lasītājiem bija arī leģendārās viesnīcas "Hotel Roma" darbinieks – stāsts par to izskanēja starp pirmajiem. Viesnīcas vadītāja Linda Mūrniece pastāstīja, ka uzņēmums nesaņems valsts atbalstu, tāpēc viņa spiesta sākt likvidācijas procesu.

"Mūsu viesnīcai arī atteica, bet pagājušo gadu VID piešķīra bronzas statusu par godprātīgu nodokļu nomaksu. Secinājums ir viens: es neticu šai valstij un šai zagļu valdībai, kura piešķirtos 4 miljardus eiro tērē pēc saviem ieskatiem. VID, acīmredzams, uzskata, ka visi nomaksātie nodokļi ir VID privātais maks! Un rodas jautājums, kāda velna pēc es maksāju šai valstij nodokļus, kad vajadzīgs valsts atbalsts, to reāli neviens nesaņem!" bija sašutis Rolands Bērītis.

Iespēja

Koronavīrusa epidēmijas radītās krīzes apstākļos Ministru kabinets piešķīris uzņēmumiem iespēju iesniegt pieteikumus dīkstāves pabalstu izmaksai darbiniekiem 75% apmērā no algas, taču ne vairāk kā 700 eiro mēnesī. Uz pabalstu var pretendēt arī mikrouzņēmumu darbinieki un pašnodarbinātie, taču ne uzņēmumu valdes locekļi.

VID patur tiesības neizmaksāt dīkstāves pabalstu, ka uzņēmums nav paredzētajā termiņā iesniedzis gada atskaiti, tam ir nodokļu parādi vai tas pasludināts par maksātnespējīgu.

Dīkstāves pabalstus var saņemt krīzē cietušo uzņēmumu darbinieki, ja firmas nodokļu parāds pieteikuma iesniegšanas brīdī nepārsniedz 1000 eiro. Ja parāds ir lielāks, uzņēmumam jāsaņem parāda nomaksas termiņa pagarinājums vai jānoslēdz vienošanās par nodokļu brīvprātīgu samaksu. Pieteikuma iesniegšanas brīdī uzņēmuma nodokļu parādam jābūt nomaksātam vai sastādītam tā nomaksas grafikam. Šobrīd VID izmaksājis dīkstāves pabalstus 3,351 milj. eiro apmērā.

Pieteikumus dīkstāves pabalsta saņemšanai par laiku no 14. līdz 31.martam uzņēmumiem jāiesniedz EDS sistēmā līdz šī gada 25.aprīlim. Vēlāk tas būs jādara līdz nākamā mēneša 25.datumam.

98
Tagi:
koronavīruss, Rīga
Pēc temata
Piga dīkstāves pabalsta vietā: kā ar viltīgiem filtriem atņemt cilvēkiem naudu
Kontā "ieripo" 25 eiro – saki ardievas pabalstam: piga, nevis pabalsts pašnodarbinātajiem
"Mēs turējāmies līdz pēdējam": visi "Hotel Roma" darbinieki atlaisti
Akcija Nemirstīgais pulks Rīgā, 2019. gada 9. maijā

Jūrmalā atļauta 9. maija akcija "Nemirstīgais pulks"

13
(atjaunots 12:16 06.05.2021)
Jūrmalas dome šogad atļāvusi piemiņas akciju "Nemirstīgais pulks" par godu 9. maijam – Uzvaras dienai.

RĪGA, 6. maijs — Sputnik. Jūrmalas pilsētas dome devusi atļauju rīkot akciju "Nemirstīgais pulks" 9. maijā, pastāstīja pasākuma organizators Jānis Kuzins. Taču akcijā varēja piedalīties tikai 10 cilvēki.

Kuzins pastāstīja TASS, ka, atbildot uz viņa pieprasījumu, Jūrmalas dome ziņoja, ka neiebilst pret akciju "Nemirstīgais pulks", ja tiks ievērotas visas prasības. Patlaban ļauts organizēt sapulces, gājienus un piketus, kuros piedalās ne vairāk kā 10 cilvēki, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus un nodrošinot dalībniekiem gaismu atstarojošas vestes.

Gājiens notiks 9. maijā no pl. 16:00 līdz 18:30 no Slokas autoostas līdz vietējiem brāļu kapiem, teica Kuzins.

Vienlaikus Rīgā "Nemirstīgais pulks" šogad nenotiks, taču organizatori aicina paņemt savu tuvinieku fotogrāfijas, kuri karoja pret fašismu Lielā Tēvijas kara gados, ierasties pie pieminekļa un pēc ziedu nolikšanas iziet savu "Nemirstīgo pulku".

"Katru gadu gandrīz visā pasaulē uzvarētāju pēcteči paceļ virs galvām savus varoņus: tēvus, vectēvus, vecvectēvus… Nemirstīgais pulks, tāpat kā ģimenes atmiņa ir bezgalīgi! Nāciet ar savu varoņu portretiem pie pieminekļa, ievērojot visus noteikumus un dodieties individuālajā Nemirstīgajā pulkā!" teikts organizatoru paziņojumā Facebook.

Sabiedriskā akcija "Nemirstīgais pulks" notiek 9. maijā – Uzvaras dienā Krievijā un citās valstīs. Gājiena laikā cilvēki nes savu tuvinieku, Lielā Tēvijas kara dalībnieku fotogrāfijas. Akcija "Nemirstīgais pulks" pirmo reizi tika organizēta 2012. gadā Tomskā pēc vietējo teležurnālistu iniciatīvas. Kopš 2015. gadā akcija oficiāli atzīta par Viskrievijas pasākumu.

Aprīlī kustības "Krievijas Nemirstīgais pulks" centrālā štāba līdzpriekšsēdētāja Jeļena Cunajeva pastāstīja, ka "Nemirstīgā pulka" tradicionālais gājiens šodien varētu notikt 24. jūnijā, ja to pieļaus epidemioloģiskā situācija. 9. maijā, kā jau iepriekš plānots, pasākums notiks tiešsaistes formātā.

Baltijas valstīs 1.-10. maijā notiek interneta akcija "Nemirstīgais pulks - Baltija". Akcijas dalībnieki var īpaši izveidotā lapā Facebook pastāstīt par savu tuvinieku likteni Lielajā Tēvijas karā un publicēt fotogrāfijas.

Tās organizators – nekomerciālā apvienība Baltinpress (Tallina), "Komsomoļskaja Pravda" Ziemeļeiropā un Baltijas krievu sadraudzības "Tautieši" vietne.


13
Tagi:
Uzvaras diena, Jūrmala, Nemirstīgais pulks
Pēc temata
"Nemirstīgais pulks" noslēdza virtuālo gājienu
Translācijai "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" ir vairāk nekā 20 miljoni skatījumu
Nekādas politikas: cilvēki visā pasaulē stājas "Nemirstīgā pulka" rindās
Margarita Dragile par uzbrukumiem "Nemirstīgajam pulkam" un formastērpa aizliegumu
Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs noliek ziedus pie Uzvaras pieminekļa, foto no arhīva

"Divi aspekti": Ušakovs pabrīdināja tos, kuri 9. maijā apmeklēs Uzvaras pieminekli

25
(atjaunots 12:07 06.05.2021)
Uzvaras dienā, dodoties nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa, jāpatur prātā divi ļoti nozīmīgi aspekti, brīdināja bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs.

RĪGA, 6. maijs — Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs neslēpa savu prieku par to, ka izdevies salauzt Rīgas varas pretestību un lēmumu ierobežot piekļuvi piemineklim Rīgas Atbrīvotājiem Uzvaras dienā. Viņš aicināja visus 9. maijā nolikt ziedus pieminekļa pakājē. Savas domas politiķis pastāstīja Facebook.

Atgādināsim, ka 30. aprīlī Rīgas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Elīna Trautmane, drošības kontroles iestāžu un citu atbildīgo pašvaldības iestāžu pārstāvji apspriedās par svētku pasākumiem un nolēma ierobežot piekļuvi Uzvaras piemineklim 8. un 9. maijā.

Brīvu piekļuvi piemineklim atbalstīt apsolīja "Saskaņa" un Latvijas Krievu savienība. Vakar LKS informēja, ka viņiem izdevies uzvarēt sadursmē ar Rīgas vadību un nosargāt Uzvaras dienu. Piekļuve Uzvaras piemineklim 9. maijā netiks slēgta, visi, kas to vēlas, varēs nolikt ziedus.

Pie tam LKS lūdz stingri ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus, ievērot distanci un neuzkavēties pie monumenta ilgu laiku.

To pašu savā lapā Facebook ieteica arī bijušais Rīgas mērs. Līdztekus epidemioloģiskajām prasībām viņš aicina nepārkāpt sabiedrisko kārtību.

"Divi ļoti svarīgi aspekti. Pirmkārt, lūdzu, ievērojiet visus nepieciešamos ierobežojumus – maskas, distance un tā tālāk. Ir svarīgi neaplipināt vienam otru svētku laikā. Otrkārt, lūdzu, ievērojiet policijas prasības – policisti rūpējas par kārtību un drošību. Arī tas ir ļoti svarīgi svētku laikā," brīdināja Ušakovs.

Atgādināsim, ka 2020. gadā Uzvaras dienā tiem, kuri ieradās ar ziediem pie Uzvaras pieminekļa, neradās nekādas problēmas ar policiju. Cilvēki ievēroja ierobežojošos pasākumus – distancējās un nepulcējās grupās.

25
Tagi:
Latvija, Uzvaras diena, Uzvaras piemineklis, Nils Ušakovs
Pēc temata
"Mēs neatteiksimies no Uzvaras dienas!" LKS sola, ka triks ar pandēmiju Rīgā neizdosies
Ierobežojumi nav pieļaujami: Ušakovs aicina "apbērt Uzvaras pieminekli ar ziediem"
Rīga izdomājusi, kā samaitāt Uzvaras dienu: slēgs piekļuvi Uzvaras piemineklim
"Georga lentīte" Latvijā būs: kā saņemt Uzvaras simbolu