Nabadzība. Foto no arhīva

Dīkstāves pabalstu nesaņems: viesnīcas Marriott Riga darbinieki paliek bez naudas

97
(atjaunots 15:43 16.04.2020)
Kārtējā viesnīca, kas cietusi Covid-19 krīzes rezultātā, palikusi bez valsts atbalsta – bez dīkstāves pabalsta varētu palikt aptuveni 70 cilvēki.

RĪGA, 16. aprīlis — Sputnik. Sakarā ar ārkārtas epidemioloģisko situāciju Latvijas valdība īsteno pasākumus ar mērķi atbalstīt biznesu un makroekonomiku, kā arī valsts iedzīvotājus.

Taču daudzi cilvēki, kuri vēlētos saņemt dīkstāves pabalstu, neatbilst Finanšu ministrijas izstrādātajām normām.

Kārtējo izmisuma kliedzienu publicējusi firmas "Legendhotels Latvija" darbiniece. Šis uzņēmums ir viesnīcas "Marriott Riga" operators.

Olga Presa pastāstīja, ka viesnīca jau divkārt iesniegusi VID pieteikumu dīkstāves pabalsta izmaksai, taču atkal saņēmusi atteikumu. Savu sašutumu viņa pauda Facebook.

"Jaunās viesnīcas AC Hotel by Marriott Riga darbiniekiem ir liegta iespēja saņemt dīkstaves pabalstus, neskatoties uz to, ka uzņēmums godīgi maksā nodokļus kopš 2009. gada, nav neviens parāds un vispārīgi tas ir viens no labākajiem darba devējiem viesmīlības nozarē Rīgā!" raksta Olga.

Otro atteikumu viesnīcas darbinieki saņēmuši tieši pirms Lieldienu brīvdienām, 9.aprīlī.

Lēmumu ierēdņi motivēja ar to, ka 2020.gada martā uzņēmumam nav fiksēts apgrozījuma kritums salīdzinājumā ar 2019.gada martu.

Nestandarta gadījums

Izrādās, lieta tāda, ka mainījies viesnīcas operators, tāpēc no 2018.gada janvāra līdz 2019.gada jūnijam viesnīca (agrākā viesnīca "Alberts) bija slēgta renovācijai un tikai jūnijā uzņema jaunos viesus ar jauno zīmolu – AC Hotel by Marriott Riga. Jaunajā viesnīcā ieguldīts liels darbs un līdzekļi, raksta Olga. Tā ir viena no lielākajam viesnīcām Rīgā – tajā ir 239 numuri un 4 konferenču zāles.

"Viesnīcā strādā aptuveni 70 darbineki, kas ir augstas klases profesionāļi. Uzņēmumam nav nodokļu parādu un par absolūti visiem darbiniekiem tiek maksāti visi nodokļi pilnā apjomā. 2020. gada 12. martā Latvijā tika izsludināta ārkātējā situācija un slēgtas robežas. Līdz ar to, viesnīcas pakalpojumi vairs nebija pieprasīti un viesnīcas vadība bija spiesta pieņemt lēmumu par dīkstāvi un viesnīcas aizvēršanu. Sākot no 2020. gada 17. marta AC Hotel by Marriott Riga durvis ir ciet un netiek apkalpots neviens viesis," apliecināja viesnīcas darbiniece.

Taču pabalsta lūgums tika noraidīts, jo ierēdņi nesaskatīja apgrozījuma kritumu, salīdzinot šo gadu ar pērnā gada martu, kad viesnīca vispār bija slēgta.

Lai arī 2.aprīlī Ministru kabineta normas tika papildinātas ar punktu, kas nosaka: uzņēmumiem,  kas dibināti no 2019.gada 1.marta līdz 31.decembrim, ienākumu samazinašanās tiek rēķināta no vidējā ienākuma nostrādātajos mēnešos, tomēr viesnīcai "Marriott Riga" tik un tā atteica, jo firma "Legendhotels Latvija" dibināta 2019.gada 2.aprīlī, vēstīja Olga.

"Šī situācija noteikti neiederās standarta protokolos un tai ir jābūt izskatītai individuāli. AC Hotel by Marriott Riga ir kvalitatīvs viesmīlības produkts, kas ir nozīmīgs Rīgas tūrisma eksportam," ir pārliecinata viesnīcas darbiniece.

Atteikumu skaits pieaug

Olgas Presas izmisīgā publikācija piesaistīja uzmanību – Facebook lietotāji to pārpublicējuši gandrīz 200 reizes, komentāros lasāmi citu "nelaimes biedru" stāsti.

"Tāda pati problēma! Restorānam MUUSU arī atteica. Identisks stāsts ar martā salīdzināšanas protokolu. Mēs gaidījām un cerējām 1.mēn. Šodien pēdējie tika atbrivoti lai rītdien papildināt bezdarbnieku pulku. Un vēl vienu mēnesi jāgaida kad pārskaitīs kādu naudu. Paldies mūsu valdībai par atbalstu," sarkastiski pateicās Alvins Matisans.

""Olivers" restorāns - tāda pati situācija. Marta mēnesī kase bija augstāka nekā februārī. Visi darbnieki atbrīvoti…" pavēstīja Olga Kļimenko.

Starp lasītājiem bija arī leģendārās viesnīcas "Hotel Roma" darbinieks – stāsts par to izskanēja starp pirmajiem. Viesnīcas vadītāja Linda Mūrniece pastāstīja, ka uzņēmums nesaņems valsts atbalstu, tāpēc viņa spiesta sākt likvidācijas procesu.

"Mūsu viesnīcai arī atteica, bet pagājušo gadu VID piešķīra bronzas statusu par godprātīgu nodokļu nomaksu. Secinājums ir viens: es neticu šai valstij un šai zagļu valdībai, kura piešķirtos 4 miljardus eiro tērē pēc saviem ieskatiem. VID, acīmredzams, uzskata, ka visi nomaksātie nodokļi ir VID privātais maks! Un rodas jautājums, kāda velna pēc es maksāju šai valstij nodokļus, kad vajadzīgs valsts atbalsts, to reāli neviens nesaņem!" bija sašutis Rolands Bērītis.

Iespēja

Koronavīrusa epidēmijas radītās krīzes apstākļos Ministru kabinets piešķīris uzņēmumiem iespēju iesniegt pieteikumus dīkstāves pabalstu izmaksai darbiniekiem 75% apmērā no algas, taču ne vairāk kā 700 eiro mēnesī. Uz pabalstu var pretendēt arī mikrouzņēmumu darbinieki un pašnodarbinātie, taču ne uzņēmumu valdes locekļi.

VID patur tiesības neizmaksāt dīkstāves pabalstu, ka uzņēmums nav paredzētajā termiņā iesniedzis gada atskaiti, tam ir nodokļu parādi vai tas pasludināts par maksātnespējīgu.

Dīkstāves pabalstus var saņemt krīzē cietušo uzņēmumu darbinieki, ja firmas nodokļu parāds pieteikuma iesniegšanas brīdī nepārsniedz 1000 eiro. Ja parāds ir lielāks, uzņēmumam jāsaņem parāda nomaksas termiņa pagarinājums vai jānoslēdz vienošanās par nodokļu brīvprātīgu samaksu. Pieteikuma iesniegšanas brīdī uzņēmuma nodokļu parādam jābūt nomaksātam vai sastādītam tā nomaksas grafikam. Šobrīd VID izmaksājis dīkstāves pabalstus 3,351 milj. eiro apmērā.

Pieteikumus dīkstāves pabalsta saņemšanai par laiku no 14. līdz 31.martam uzņēmumiem jāiesniedz EDS sistēmā līdz šī gada 25.aprīlim. Vēlāk tas būs jādara līdz nākamā mēneša 25.datumam.

97
Tagi:
koronavīruss, Rīga
Pēc temata
Piga dīkstāves pabalsta vietā: kā ar viltīgiem filtriem atņemt cilvēkiem naudu
Kontā "ieripo" 25 eiro – saki ardievas pabalstam: piga, nevis pabalsts pašnodarbinātajiem
"Mēs turējāmies līdz pēdējam": visi "Hotel Roma" darbinieki atlaisti
Kirils Višinskis

Latvijai ir jāpilda likums: Višinskis nosodīja žurnālistu vajāšanu

10
(atjaunots 16:35 27.01.2021)
Nekur citur Eiropā, tikai Latvijā un Igaunijā žurnālistus cenšas saukt pie kriminālatbildības par sadarbību ar Sputnik – tas liecina par aizspriedumainu attieksmi pret Krieviju.

RĪGA, 27. janvāris – Sputnik. Krievijas prezidenta Cilvēktiesību padomes loceklis, mediju grupas "Rossija segodņa" izpilddirektors Kirils Višinskis un no amerikāņu cietuma atbrīvotā Krievijas pilsone, Sabiedriskās palātas locekle Marija Butina organizēja individuālos piketus pie Latvijas vēstniecības Maskavā, protestējot pret Krievijas mediju darbinieku vajāšanu Latvijā un Baltijas valstīs.

"Latvijā tiek rupji pārkāptas ne tikai mūsu kolēģu – žurnālistu, bet arī mūsu tautiešu tiesības. Šiem cilvēkiem aizliedz strādāt tur, kur viņi uzskata par vajadzīgu, pārkāpjot žurnālista galveno noteikumu – iespēju izvēlēties redakciju, kas atbilst viņa iekšējai pārliecībai," Višinskis uzsvēra piketa laikā.

Žurnālists norādīja: Latvijai, kas tagad svin sava neatkarības statusa juridisko atzīšanu, ir jāievēro llikums.

"To, ka Latvijā manipulē ar tādiem jēdzieniem, kā Eiropas sankcijas, esam fiksējuši ne tikai mēs, ne tikai Krievijas ĀM, bet arī organizācija, ko grūti turēt aizdomās par simpātijām pret mūsu valsti, – "Reportieri bez robežām". Tā nāca klajā ar speciālu paziņojumu par represijām, ko Latvija izmanto pret mūsu žurnālistiem un krievvalodīgajiem medijiem," atgādināja Višinskis.

Viņš uzsvēra, ka tādas darbības pret Sputnik žurnālistiem izrādījušās iespējamas tikai Latvijā un Igaunijā.

"Nevienā citā Eiropas valstī mūsu žurnālistus necenšas saukt pie kriminālatbildības pēc tāda sadomāta iegansta. Tas liecina, ka Baltijā valda aizspriedumi ne tikai pret Krieviju, bet arī pret Krievijas tautiešiem," secināja Višinskis.

Decembra sākumā Latvijā tika aizturēti žurnālisti, kas cita starpā sadarbojas ar portāliem Baltnews un Sputnik Latvija. Viņus nopratināja un atlaida pret parakstu par neizbraukšanu no valsts un informācijas neizpaušanu. Viņiem izvirzītas apsūdzības saskaņā ar pantu par ES sankciju režīma pārkāpumu, kas paredz sodu no naudas soda līdz brīvības atņemšanai. Sputnik Latvija un Baltnews ir saistīti ar starptautisko ziņu aģentūru "Rossija segodņa", kuras vadītājs Dmitrijs Kiseļovs iekļauts ES sankciju sarakstā. Sankcijas ir individuālas un nevar attiekties uz visiem, kas sadarbojas ar holdingu.

Krievijas ĀM nosauca situāciju par demokrātiskās sabiedrības pamatu – mediju un viedokļu brīvības – pārkāpumu skandalozu gadījumu. Resors atzīmēja, ka Latvijas varasiestāžu soda akcija neatstāj ne mazākās šaubas par safabricēto apsūdzību rusofobo zemtekstu.

Латвия должна уважать закон: Вышинский осудил преследование русских журналистов
10
Tagi:
Kirils Višinskis, žurnālistu vajāšana
Pēc temata
"Izņēma visu, ko varēja": Jakovļevs pastāstīja par kratīšanu, apsūdzībām un VDD mērķiem
"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu
Krievija aizsargās žurnālistus: Butina pastāstīja par kampaņu #Своихнебросаем
"Nelikt mieru pārkāpējam": Lavrovs par krievu žurnālistu aizstāvēšanu Latvijā
Eiro

"Bēdziet no valsts!" Gobzems vērsies pie uzņēmējiem

33
(atjaunots 12:29 27.01.2021)
Kamdēļ likvidēt uzņēmumus, ja tos var vienkārši atņemt. Nevainojamu reputāciju var sabojāt, vienu reizi aizejot uz naktsklubu ar meitenēm, - uzņēmējus brīdināja deputāts Aldis Gobzems.

RĪGA, 27. janvāris — Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Saeima pirmajā lasījumā apstiprinājusi grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā. Pēc šī soļa parlamenta deputāts Aldis Gobzems publicēja savā lapā Facebook ziņu uzņēmējiem, kurā ieteica slēgt biznesu Latvijā.

"Vienotības valdība grasās atņemt kapitāla daļas vai akcijas, ja Jums, uzņēmēji, viņu (Vienotības) ieskatā nebūs nevainojama reputācija (pirmā bilde no likumprojekta). Jau pirmajā lasījumā ir gatavs. To reputāciju droši vien vērtēs tie pie varas esošie ar kriminālprocesiem vai tie, kurus šos pirmos piesedz," stāsta deputāts.

Deputāts demonstrēja grozījuma tekstu: "Ja uzraudzības un kontroles institūcija konstatē likuma subjekta patiesā labuma guvēja neatbilstību šā panta pirmās daļas prasībām, tā pieņem lēmumu uzdot attiecīgajam likuma subjekta patiesajam labuma guvējam vai personai, ar kuras starpniecību minētais likuma subjekta patiesais labuma guvējs īstoeno kontroli, noteiktā termiņā novērst konkrēto neatbilstību, tostarp atsavināt attiecīgās nozīmīgu vai kontrolējošu līdzdalību nodrošinošās kapitāla daļas vai akcijas.

Pants (..) paredz iespēju atsavināt likuma subjekta patiesajam labuma guvējam kapitāla daļas vai akcijas ne tikai Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2015/849 paredzētajā gadījumā, nepieļaujot sodītu personu ienākšanu un darbību tirgū, bet arī gadījumā, kad patiesā labuma guvējs neatbilst nevainojamas reputācijas kritērijam.

"Man nav ilūziju. Es domāju, ka šis ir turpinājums "labi iesāktām lietām pagātnē". Kamdēļ likvidēt uzņēmumus, ja tos var vienkārši atņemt. Nevainojamu reputāciju, nevis vienkārši reputāciju, bet nevainojamu, respektīvi, vienreiz uz deju klubu ar meitenēm stringos un .... paliec ar pliku pakaļu," raksta politiķis.

Viņš ieteica atjaunot viduslaikos plaši pielietoto nevainības pārbaudes praksi. "Iesaku Vienotības valdībai, Kariņam un visiem šiem komunistiem ņemt un izlasīt šo grāmatu (otra bilde) - Directorium Inquisitorum. Laba doma ir smelties šajā grāmatā iedvesmu. Judinam no Vienotības vai FIDa vadītājai Znotiņai īpaši patiks. Tā sakot - katras FIDa darbinieces plauktiņā varētu noderēt," norādīja deputāts un advokāts Gobzems.

Savu publikāciju viņs noslēdza at ieteikumu biznesam: "Bet Jūs, uzņēmēji, bēdziet! Kamēr ir Vienotība, bēdziet! TAGAD! Jums visu plāno atņemt. Jo Jums nav nevainojama reputācija, kuru Jums vērtēs Vienotība. Lai atņemtu pēdējo."

Atgādināsim, ka iepriekš Finanšu izlūkošanas dienesta pārstāvji tiesnešiem organizētā seminārā paziņoja, ka ar noziedzīgu kapitālu legalizāciju saistītiem procesiem nevajag piesaistīt pārlieku daudz liecinieku, un pašiem procesiem jānorit maksimāli ātri.

Grozījumus, ko pieminēja Gobzems, pirms balsojuma Saeimā mēģināja apstrīdēt tikai daži opozīcijas deputāti. Nospiedošs vairākums tos atbalstīja un apstiprināja likumprojekta izskatīšanu steidzamā kārtībā. Otrajam, galīgajam likumprojekta lasījumam jānotiek februārī.

33
Tagi:
Aldis Gobzems, Saeima
Pēc temata
Bankā pat svīst ir bīstami: katru klientu tur aizdomās
Kas atbildēs par "sarkano teroru"? Advokāte pastāstīja, kas notiek ar bankām Latvijā
Nevajag daudz liecinieku un ekspertīžu: Latvijā grib ātri tiesāt par naudas atmazgāšanu
Latvija soda investorus! Juristi pieprasa apturēt Finanšu izlūkošanas dienesta patvaļu