Pie Baltkrievijas un Lietuvas robežām izveidojusies liela kravas automašīnu rinda

Autopārvadājumos katastrofa, bet palīdz airBaltic: bizness sašutis par valdības lēmumiem

64
(atjaunots 12:03 15.04.2020)
Kravu plūsma ir stipri samazinājusies, palikušas tikai medicīnas preču un pārtikas produktu piegādes, taču arī tās samazinājušās par 50%, daudzas kompānijas vienkārši neizdzīvos, paziņoja "Latvijas auto" vadītājs Aleksandrs Pociluiko.

RĪGA, 15. aprīlis – Sputnik. Situācija kravu pārvadātājiem Latvijā ir katastrofiska, daudzas kompānijas nespēs pārdzīvot šo krīzi bez valsts atbalsta, bet to pagaidām saņēmusi tikai viņa transporta kompānija – airBaltic, paziņoja "Latvijas auto" asociācijas valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Pociluiko, vēsta Baltic Course.

Pēc Pociluiko sacītā, kravu apjomi ir stipri samazinājušies, dažas nozares ir pilnībā apstājušās, piemēram, nav mēbeļu, auto rezerves daļu pārvadājumu. Šobrīd tiek piegādāti tikai medikamenti un pirmās nepieciešamības preces, kuras vēl ir noliktavās.

"Ja godīgi, pašlaik situācija kravu pārvadātājiem ir katastrofiska, citādi nevaru to aprakstīt. Situācija ir tāda, ka nestrādā rūpnīcas un uzņēmumi. Mēs esam tie, kas saņem preci vai kravu punktā A un nogādā to punktā B, taču šodien nestrādā nedz punkt A, nedz punkt B. (…) Transports – tā ir nozare, kur sekas tiek izjustas ar nelielu kavējumu. Skaidrāki rezultāti būs redzami dažu sekojošo nedēļu laikā," sacīja Pociluiko.

Pēc viņa sacītā, šāda situācija ir visā Eiropā, robežas ir daļēji slēgtas, pastāv papildu prasības.

"Ir valstis, kuras ir ieviesušas speciālus maršrutus, speciālus tranzīta koridorus, pa kuriem var braukt tikai ar konvoju, savukārt pie robežām pieprasa apstiprinājumu par šoferu veselības stāvokli. Taču ārpus Eiropas Savienības robežām situācija ir vēl smagāka. Piemēram, Turcijā nelaiž, ja pirms tam netika ievērota 15 dienu karantīna. Tadžikistāna un Uzbekistāna ir pilnībā slēgtas, Kazahstānā var iebraukt tikai pēc karantīnas. Iedomājieties – vadītāji 15 dienas dzīvo kravas mašīnā, jo pie robežām nav viesnīcu, bet ja arī ir, tad šoferis nevar pamest kravu," pastāstīja Pociluiko.

Viņš atzīmēja, ka transporta kompānijām tiek novērota arī darbaspēka problēma.

"Vidējais šoferu vecums ir 50+, tādēļ daudzi uztraucas par savu veselību un nevēlas braukt uz vīrusa skartākajām Eiropas valstīm. Daļa šoferu pašlaik atrodas karantīnā – tie ir tie, kam ir kaut kādi simptomi vai aizdomas par saslimšanu. Savukārt šoferi no trešajām valstīm ir aizbraukuši mājās un nevar atgriezties Latvijā, lai strādātu. Tādēļ problēmas ar darbaspēku šobrīd ir ļoti lielas," sacīja viņš.

Pociluiko atzīmēja, ka šoferi var iesniegt pieteikumus dīkstāves pabalstam, nodokļu maksājumu atlikšanai, taču valsts noteiktos nosacījumus pabalsta saņemšanai izpildīt nav tik vienkārši.

"Pirmkārt, pārvadātāji nevar iekļauties nosacījumā par apgrozījuma samazināšanos martā 30% apmērā. Martā pārvadātāji vēl braukāja un izpildīja pasūtījumus, straujš apgrozījuma kritums transporta kompānijām sākās aprīlī. Dažas kompānijas ir iesniegušas pieteikumus, taču tas ir sarežģīts process," paskaidroja viņš.

Pēc Pociluiko domām, daudzas transporta kompānijas nepārdzīvos šo krīzi, pat stabilas kompānijas, kurām nebija parādu, nezina, kā tikt galā šodienas situācijā. Un šeit bez valsts palīdzības neiztikt, pārliecināts viņš.

"Tieši tagad krīze uzņem apgriezienus, un pēc mēneša šo vilni vairs nebūs iespējams apturēt. Ja valdība nepalīdzēs pārvadātājiem šodien, šaubos, ka pēc krīzes mums pietiks pārvadātāju, lai apmierinātu pat savas vajadzības. No valdības puses mēs pašlaik redzam attieksmi, ka vienīgais transporta nozares uzņēmums, kuram ir problēmas, ir airBaltic," sacīja Pociluiko.

64
Tagi:
Kravu pārvadājumi, koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Kravu nav: "Latvijas dzelzceļš" lūdz valstij 40 miljonus eiro
Satiksmes ministrs prognozēja, kad Latvija atvērs robežas
"Robežas nav bēda, mums nav ko vest": koronavīruss galē nost Latvijas autopārvadātājus
Covid-19

Latvijā 215 jauni Covid-19 gadījumi, tikmēr ministri "pieķēra" rokkoncertā

6
(atjaunots 16:56 31.10.2020)
Kamēr veselības ministre aicina Latvijas iedzīvotājus sēdēt mājās, lai nekļūtu par Covid-19 "aģentiem", izglītības un zinātnes ministre "bliež vaļā" rokkoncertā; valstī 215 jauni inficēšanās gadījumi.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, valstī aizritējušajā diennaktī veikti 5844 koronavīrusa testi un atklāti 215 jauni inficēšanās gadījumi.

Divi pacienti ar uzstādītu Covid-19 diagnozi miruši. Viens piederēja pie vecuma kategorijas 70-75 gadi, otrais mirušais – pie vecuma kategorijas 90-95 gadi.

Pozitīvo koronavīrusa testu daļa Latvijā sastādīja 3,7%.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā inficējušies kopumā 5894 cilvēki.

Laikā, kad veselības ministre Ilze Viņķele aicina Latvijas iedzīvotājus neiet ciemos un neapmeklēt publiskus pasākumus, savukārt bērnus nelaist pēc konfektiem Helovīnā, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska nespēj atturēties no rokgrupas koncerta apmeklēšanas.

Šuplinsku "pieķēra" grupas Skyforger pielūdzēji viņu uzstāšanās laikā, kura notika 17. oktobrī.

Informācijai par ministri, kura apmeklēja publisku pasākumu epidēmijas pīķī, ātri pieķērās klāt televīzija. Beigās Šuplinska nonāca Latvijas Televīzijas ziņu sižetā.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc viņa devās uz koncertu, kad valstī ir tik saspringta situācija ar koronavīrusu, ministre paziņoja, ka koncertu neviens neatcēla, turklāt tas tika sarīkots atbilstoši visām epidemioloģiskās drošības prasībām.

6
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Slimnīca Rīgā informēja par plānveida operāciju pārtraukšanu Covid-19 draudu dēļ
Covid-19 slimnīcās: ārsti ir uz spēku izsīkuma robežas
Rīgā augs Covid-19 testēšanas punktu skaits
Latvijā pacientiem ar Covid-19 parādīsies atsevišķas slimnīcas
 Ilze Viņķele

Šokējoša veselības ministres atklāsme: viņa saņēmusi ziņu ar draudiem nošaut viņu

2
(atjaunots 16:52 31.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele saņēma nopietnus draudus: Veselības ministrijas vadītājai uzrakstīja, lai viņa gatavojas tam, ka viņu nošaus.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Par to, ka Latvijas Veselības ministrijas vadītājai Ilzei Viņķelei tiek draudēts, viņa uzrakstīja pati savā Twitter mikroblogā. Paziņojumu ar draudiem ministre saņēma Facebook Messenger lietotnē.

"Skaisti. Matīss Kondratjevs. Dien jaunsardzē. FB messinger atsūtīja ziņu, lai gatavojos, ka nošaus," pastāstīja Viņķele, publicējot draudēja profila ekrānbildi.

​Savā paziņojumā ministre atzīmēja Valsts policijas un Jaunsardzes profilus. Valsts policijas Twitter reaģēja, uzrakstot, ka nodevuši informāciju kolēģiem.

​Viņķele pateicās likumsargiem un paziņoja, ka gatavo iesniegumu policijai.

Uz Viņķeles tvītu reaģēja arī Latvijas Aizsardzības ministrija. No Aizsardzības ministrijas profila atnāca ziņa, ka pārbaudes gaitā noskaidrojies, ka cilvēks, kurš draudējis ministrei, nav Jaunsardzes rindās.

"Lūdzam turpmāk pārsteidzīgi neizplatīt maldinošu un nepārbaudītu informāciju, jo tā rodas viltus ziņas," brīdināja iestāde.

2
Tagi:
Ilze Viņķele
Pēc temata
Latvija vairs nav izņēmums: Viņķele ziņo par ārkārtējās situācijas izsludināšanas iespēju
Apmaksāt elektrības rēķinus un nopirkt austiņas: kā Latvija pāriet pie attālināta darba
Šuplinska paņēma savus vārdus atpakaļ: vecākiem neatļaus izvēlēties tālmācības