Pie Baltkrievijas un Lietuvas robežām izveidojusies liela kravas automašīnu rinda

Autopārvadājumos katastrofa, bet palīdz airBaltic: bizness sašutis par valdības lēmumiem

58
(atjaunots 12:03 15.04.2020)
Kravu plūsma ir stipri samazinājusies, palikušas tikai medicīnas preču un pārtikas produktu piegādes, taču arī tās samazinājušās par 50%, daudzas kompānijas vienkārši neizdzīvos, paziņoja "Latvijas auto" vadītājs Aleksandrs Pociluiko.

RĪGA, 15. aprīlis – Sputnik. Situācija kravu pārvadātājiem Latvijā ir katastrofiska, daudzas kompānijas nespēs pārdzīvot šo krīzi bez valsts atbalsta, bet to pagaidām saņēmusi tikai viņa transporta kompānija – airBaltic, paziņoja "Latvijas auto" asociācijas valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Pociluiko, vēsta Baltic Course.

Pēc Pociluiko sacītā, kravu apjomi ir stipri samazinājušies, dažas nozares ir pilnībā apstājušās, piemēram, nav mēbeļu, auto rezerves daļu pārvadājumu. Šobrīd tiek piegādāti tikai medikamenti un pirmās nepieciešamības preces, kuras vēl ir noliktavās.

"Ja godīgi, pašlaik situācija kravu pārvadātājiem ir katastrofiska, citādi nevaru to aprakstīt. Situācija ir tāda, ka nestrādā rūpnīcas un uzņēmumi. Mēs esam tie, kas saņem preci vai kravu punktā A un nogādā to punktā B, taču šodien nestrādā nedz punkt A, nedz punkt B. (…) Transports – tā ir nozare, kur sekas tiek izjustas ar nelielu kavējumu. Skaidrāki rezultāti būs redzami dažu sekojošo nedēļu laikā," sacīja Pociluiko.

Pēc viņa sacītā, šāda situācija ir visā Eiropā, robežas ir daļēji slēgtas, pastāv papildu prasības.

"Ir valstis, kuras ir ieviesušas speciālus maršrutus, speciālus tranzīta koridorus, pa kuriem var braukt tikai ar konvoju, savukārt pie robežām pieprasa apstiprinājumu par šoferu veselības stāvokli. Taču ārpus Eiropas Savienības robežām situācija ir vēl smagāka. Piemēram, Turcijā nelaiž, ja pirms tam netika ievērota 15 dienu karantīna. Tadžikistāna un Uzbekistāna ir pilnībā slēgtas, Kazahstānā var iebraukt tikai pēc karantīnas. Iedomājieties – vadītāji 15 dienas dzīvo kravas mašīnā, jo pie robežām nav viesnīcu, bet ja arī ir, tad šoferis nevar pamest kravu," pastāstīja Pociluiko.

Viņš atzīmēja, ka transporta kompānijām tiek novērota arī darbaspēka problēma.

"Vidējais šoferu vecums ir 50+, tādēļ daudzi uztraucas par savu veselību un nevēlas braukt uz vīrusa skartākajām Eiropas valstīm. Daļa šoferu pašlaik atrodas karantīnā – tie ir tie, kam ir kaut kādi simptomi vai aizdomas par saslimšanu. Savukārt šoferi no trešajām valstīm ir aizbraukuši mājās un nevar atgriezties Latvijā, lai strādātu. Tādēļ problēmas ar darbaspēku šobrīd ir ļoti lielas," sacīja viņš.

Pociluiko atzīmēja, ka šoferi var iesniegt pieteikumus dīkstāves pabalstam, nodokļu maksājumu atlikšanai, taču valsts noteiktos nosacījumus pabalsta saņemšanai izpildīt nav tik vienkārši.

"Pirmkārt, pārvadātāji nevar iekļauties nosacījumā par apgrozījuma samazināšanos martā 30% apmērā. Martā pārvadātāji vēl braukāja un izpildīja pasūtījumus, straujš apgrozījuma kritums transporta kompānijām sākās aprīlī. Dažas kompānijas ir iesniegušas pieteikumus, taču tas ir sarežģīts process," paskaidroja viņš.

Pēc Pociluiko domām, daudzas transporta kompānijas nepārdzīvos šo krīzi, pat stabilas kompānijas, kurām nebija parādu, nezina, kā tikt galā šodienas situācijā. Un šeit bez valsts palīdzības neiztikt, pārliecināts viņš.

"Tieši tagad krīze uzņem apgriezienus, un pēc mēneša šo vilni vairs nebūs iespējams apturēt. Ja valdība nepalīdzēs pārvadātājiem šodien, šaubos, ka pēc krīzes mums pietiks pārvadātāju, lai apmierinātu pat savas vajadzības. No valdības puses mēs pašlaik redzam attieksmi, ka vienīgais transporta nozares uzņēmums, kuram ir problēmas, ir airBaltic," sacīja Pociluiko.

58
Tagi:
Kravu pārvadājumi, koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Kravu nav: "Latvijas dzelzceļš" lūdz valstij 40 miljonus eiro
Satiksmes ministrs prognozēja, kad Latvija atvērs robežas
"Robežas nav bēda, mums nav ko vest": koronavīruss galē nost Latvijas autopārvadātājus
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

16
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

16
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu
Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins, foto no arhīva

Augsta agresijas pakāpe: eksperts novērtēja rīkojumus Latvijā kara gadījumam

24
(atjaunots 15:19 06.06.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru – valsts spēj vienīgi ģenerēt augstas pakāpes agresiju, neko vairāk.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija laidusi klajā bukletu "Kā rīkoties krīzes gadījumā", kurā sniegti ieteikumi iedzīvotājiem, kā izturēties krīzes situācijās, kas saistītas ar epidēmijām, tehnogēnām katastrofām un dabas kataklizmām. Īpaša uzmanība veltīta padomiem par to, kā rīkoties kara gadījumā.

Latvijai nekas cits neatliek, kā vien ģenerēt augstas pakāpes agresiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins.

"Ne ekonomika, ne sociālā sfēra Latvijā nav prioritāras un nonākušas visai bēdīgā stāvoklī. Naudu, ko pagaidām izsniedz Eiropas Savienība, un grantus no ASV var saņemt, ja aktīvi īstenot agresīvu Krievijai naidīgu politiku. Tā nu Latvija ar to nodarbojas," konstatēja Koškins.

Eksperts atzīmēja, ka Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru.

Ja valsti apdraud ārējais ienaidnieks, Ministru kabinets izsludina ārkārtējo stāvokli, armija un kompetentie dienesti sāk aizsardzības pasākumus, vēsta buklets. Latvijas iedzīvotājiem jābūt gataviem karadienestam, viņiem ir tiesības sākt bruņotu pretošanos un atteikties no sadarbības ar okupācijas varu.

24
Tagi:
Aizsardzības ministrija, Latvija
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs, foto no arhīva

Krievijas politiķis prognozēja tālāko situāciju ASV

0
(atjaunots 15:21 06.06.2020)
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs uzskata, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācijas padomes Informācijas politikas un sadarbības ar medijiem komisijas vadītājs Aleksejs Puškovs novērtēja tālākās notikumu attīstības izredzes ASV, vēsta RIA Novosti.

Kopš maija beigām virknē lielāko pilsētu ASV notiek protesta akcijas un nekārtības, kas izcēlušās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves aresta laikā. Viens no policistiem, kurš aizturēšanas laikā vairākas minūtes ar ceļgalu saspieda Floida plecu, apsūdzēts par slepkavību, trīs citi – par līdzdalību slepkavībā.

Intervijā "Parlamentskaja gazeta" senators norādīja, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām. Tomēr šoreiz aizdomās turamos likumsargus neizdosies atbrīvot no atbildības par cilvēka nāvi, tiesas process būs stingrs un, domājams, demonstratīvs, uzskata politiķis.

"ASV etniskā "bumba" sprāgst regulāri. Tāpēc nedomāju, ka mēs stāvam uz amerikāņu sociālās revolūcijas sliekšņa. Manuprāt, protesti sāks noklust: marodierus pārvarēs, huligānus iesēdinās, un situācija kopumā stabilizēsies ilgi pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām," teica Puškovs.

Viņš piebilda, ka protestu radītais efekts varētu pazust jau līdz novembrim, tomēr tas diezin vai palīdzēs Savienotajām Valstīm izvairīties no rasu konfliktiem nākotnē.

0
Tagi:
politika, ASV, Krievija
Pēc temata
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"