Pie Baltkrievijas un Lietuvas robežām izveidojusies liela kravas automašīnu rinda

Autopārvadājumos katastrofa, bet palīdz airBaltic: bizness sašutis par valdības lēmumiem

63
(atjaunots 12:03 15.04.2020)
Kravu plūsma ir stipri samazinājusies, palikušas tikai medicīnas preču un pārtikas produktu piegādes, taču arī tās samazinājušās par 50%, daudzas kompānijas vienkārši neizdzīvos, paziņoja "Latvijas auto" vadītājs Aleksandrs Pociluiko.

RĪGA, 15. aprīlis – Sputnik. Situācija kravu pārvadātājiem Latvijā ir katastrofiska, daudzas kompānijas nespēs pārdzīvot šo krīzi bez valsts atbalsta, bet to pagaidām saņēmusi tikai viņa transporta kompānija – airBaltic, paziņoja "Latvijas auto" asociācijas valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Pociluiko, vēsta Baltic Course.

Pēc Pociluiko sacītā, kravu apjomi ir stipri samazinājušies, dažas nozares ir pilnībā apstājušās, piemēram, nav mēbeļu, auto rezerves daļu pārvadājumu. Šobrīd tiek piegādāti tikai medikamenti un pirmās nepieciešamības preces, kuras vēl ir noliktavās.

"Ja godīgi, pašlaik situācija kravu pārvadātājiem ir katastrofiska, citādi nevaru to aprakstīt. Situācija ir tāda, ka nestrādā rūpnīcas un uzņēmumi. Mēs esam tie, kas saņem preci vai kravu punktā A un nogādā to punktā B, taču šodien nestrādā nedz punkt A, nedz punkt B. (…) Transports – tā ir nozare, kur sekas tiek izjustas ar nelielu kavējumu. Skaidrāki rezultāti būs redzami dažu sekojošo nedēļu laikā," sacīja Pociluiko.

Pēc viņa sacītā, šāda situācija ir visā Eiropā, robežas ir daļēji slēgtas, pastāv papildu prasības.

"Ir valstis, kuras ir ieviesušas speciālus maršrutus, speciālus tranzīta koridorus, pa kuriem var braukt tikai ar konvoju, savukārt pie robežām pieprasa apstiprinājumu par šoferu veselības stāvokli. Taču ārpus Eiropas Savienības robežām situācija ir vēl smagāka. Piemēram, Turcijā nelaiž, ja pirms tam netika ievērota 15 dienu karantīna. Tadžikistāna un Uzbekistāna ir pilnībā slēgtas, Kazahstānā var iebraukt tikai pēc karantīnas. Iedomājieties – vadītāji 15 dienas dzīvo kravas mašīnā, jo pie robežām nav viesnīcu, bet ja arī ir, tad šoferis nevar pamest kravu," pastāstīja Pociluiko.

Viņš atzīmēja, ka transporta kompānijām tiek novērota arī darbaspēka problēma.

"Vidējais šoferu vecums ir 50+, tādēļ daudzi uztraucas par savu veselību un nevēlas braukt uz vīrusa skartākajām Eiropas valstīm. Daļa šoferu pašlaik atrodas karantīnā – tie ir tie, kam ir kaut kādi simptomi vai aizdomas par saslimšanu. Savukārt šoferi no trešajām valstīm ir aizbraukuši mājās un nevar atgriezties Latvijā, lai strādātu. Tādēļ problēmas ar darbaspēku šobrīd ir ļoti lielas," sacīja viņš.

Pociluiko atzīmēja, ka šoferi var iesniegt pieteikumus dīkstāves pabalstam, nodokļu maksājumu atlikšanai, taču valsts noteiktos nosacījumus pabalsta saņemšanai izpildīt nav tik vienkārši.

"Pirmkārt, pārvadātāji nevar iekļauties nosacījumā par apgrozījuma samazināšanos martā 30% apmērā. Martā pārvadātāji vēl braukāja un izpildīja pasūtījumus, straujš apgrozījuma kritums transporta kompānijām sākās aprīlī. Dažas kompānijas ir iesniegušas pieteikumus, taču tas ir sarežģīts process," paskaidroja viņš.

Pēc Pociluiko domām, daudzas transporta kompānijas nepārdzīvos šo krīzi, pat stabilas kompānijas, kurām nebija parādu, nezina, kā tikt galā šodienas situācijā. Un šeit bez valsts palīdzības neiztikt, pārliecināts viņš.

"Tieši tagad krīze uzņem apgriezienus, un pēc mēneša šo vilni vairs nebūs iespējams apturēt. Ja valdība nepalīdzēs pārvadātājiem šodien, šaubos, ka pēc krīzes mums pietiks pārvadātāju, lai apmierinātu pat savas vajadzības. No valdības puses mēs pašlaik redzam attieksmi, ka vienīgais transporta nozares uzņēmums, kuram ir problēmas, ir airBaltic," sacīja Pociluiko.

63
Tagi:
Kravu pārvadājumi, koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Kravu nav: "Latvijas dzelzceļš" lūdz valstij 40 miljonus eiro
Satiksmes ministrs prognozēja, kad Latvija atvērs robežas
"Robežas nav bēda, mums nav ko vest": koronavīruss galē nost Latvijas autopārvadātājus
TA

Valdība nolēmusi nodot tehniskās apskates stacijas privātās rokās

6
(atjaunots 11:31 13.08.2020)
Latvijas valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas piedāvājumu par ikgadējās automobiļu tehniskās apskates procedūras izvešanu no valsts tiešās pārvaldes.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Iespējams, ka jau no jaunā gada tehniskās apskates (TA) pakalpojumus Latvijā sāks sniegt tikai privātuzņēmumi.

Pašlaik Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) piedalās četru uzņēmumu kapitālā ar privāta kapitāla dalību "Auteko & TUV Latvija", "Autests", "Scantest" un "Venttests". Šīs kompānijas nodrošina darbu 31 tehniskās apkopes stacijā visā Latvijā.

Spriežot pēc publisko reģistru informācijas, vecākā no šīm kompānijām ir "Auteko & TUV Latvija", kur 49% kapitāla pieder vācu uzņēmumam "TUV International GmbH-Unternehmensgruppe TUV Rheinland" un 51% - CSDD. Pērn kompānija uzrādīja peļņu 1,34 miljonu eiro apmērā pie 7,5 miljonu eiro apgrozījuma.

"Autests" reģistrēta 1998. gadā, un 80% tā kapitāla pieder "Ogres servisa centrs". Vienīgais "Ogres servisa centrs" īpašnieks ir tā pati vācu firma "TUV International GmbH-Unternehmensgruppe TUV Rheinland". "Autests" peļņa pērn sastādīja 331 750 eiro pie 2,081 miljona eiro apgrozījuma. "Scantest" parādījās 1997. gadā, un, izņemot CSDD (20%), tās dibinātāju sarakstā ir zviedru forma "Carspect group" (51%) un "CA 88" (29%). Pelņa pērn sastādīja 902 699 eiro pie 3,71 miljona eiro apgrozījuma.

"Venttests" tika reģistrēta 1998. gadā, savukārt tās dibinātāji ir CSDD un Ventspils pilsētas dome. Uzņēmuma peļņa pērn sastādīja 66 624 eiro.

Visus šos gadus, kuru laikā pastāv šī tehniskās apskates iziešanas sistēma – CSDD stacijās, kuras, pēc būtības, ir privātas kompānijas ar valsts kapitāla dalību, – sabiedrība nezuda šaubas par pretendentu atlases objektivitāti šim ienesīgajam biznesa veidam. Tika uzskatīts (un joprojām tiek uzskatīts), ka šie uzņēmumi ir izdevīgs bizness personām, kuras ir tuvas valdošajām partijām: valsts kapitāla izmantošana mākslīga monopola apstākļos. Tikai brīvā tirgus principi vienotajā Eiropā arvien vairāk nomāc TA staciju īpašnieku ienesīgo darbu. Ja spriež pēc augstākminētajiem uzņēmumu peļņas rādītājiem, var secināt, ka autoīpašnieki pārmaksāja un turpina pārmaksāt par viņiem uzspiestajiem TA pakalpojumiem.

Arī CSDD rīkoto konkursu caurspīdīgums izraisa šaubas. Tā, nesen Konkurences padome paziņoja, ka CSDD 2016. gadā sarīkotais automobiļu numurzīmju izgatavošanas konkurss faktiski tika sarīkots vienas firmas interesēs, kura arī kļuva par uzvarētāju. Prasības tika sastādītas tādā veidā, lai ierobežotu pretendentu skaitu. Rezultātā numurzīmju izgatavošanas tiesības ieguva vācu uzņēmums, kurš piedāvāja par vienu numurzīmi cenu, kas bija 5 reizes augstāka, nekā kaimiņvalstīs.

Koncepcija, kuru Ministru kabineta izskatīšanai piedāvāja Satiksmes ministrija (un kura tika apstiprināta), paredz, ka līdz šī gada 30. novembrim CSDD jāorganizē izsoles un jāpārdod savas kapitāldaļas privātos uzņēmumos. Pēc tam Latvijā tiks organizēti jauni tehniskās apskates iziešanas noteikumi. CSDD nodrošinās uzraudzības funkciju un "pirks privātuzņēmumu pakalpojumus".

Komentējot Ministru kabineta lēmumu, Konkurences padomes vadītāja vietas izpildītājs Jānis Račko paziņoja: "Mēs priecājamies par šo lēmumu, vienīgi nesaprotam, kāpēc tas netika pieņemts pirms 20 gadiem." Ar to tiek domāts, mākslīgais monopols, kurš izveidojās par spīti likumdošanai TA iziešanas jomā, pastāvēja Latvijā vairākas desmitgades.

Taču kurš izsniegs "uzlīmes" autoīpašniekiem un cik daudz uzņēmumiem uzticēs šo biznesu – pagaidām nav skaidrs. No tā, kas tika teikts Ministru kabineta sēdē, var pieņemt sekojošo: Latvija negrasās iet pa Lielbritānijas vai Nīderlandes ceļu, kur tehnisko apskati var iziet jebkurā sertificētā autoservisā.

Nekontrolējamā TA punktu skaita izaugsmē nav ieinteresēta arī pati Ceļu satiksmes drošības direkcija. CSDD valdes loceklis Aivars Aksenoks atzīmēja, ka, pirmkārt, pārāk lielu "uzlīmes izsniedzošo" firmu skaitu būs grūti kontrolēt. Palielināsies ar TA iegūšanu saistītās korupcijas risks, un tas ietekmēs ceļu satiksmes drošību kopumā. Otrkārt, jo vairāk firmu strādā šajā tirgū, jo, attiecīgi, mazāk klientu būs katrai no tām. Rezultātā, daudzi uzņēmumi sāks strauji celt TA procedūras cenas, lai nodrošinātu sev ienākumus.

Savukārt satiksmes ministrs Tālis Linkaits uzskata, ka pārāk liels TA pakalpojumu sniegšanas firmu skaits negatīvi ietekmēs nodokļu summu, kurs valsts budžets saņem no ikgadējās tehniskās apskates procedūras.

Patlaban likumā noteikts, ka ikgadējās TA pakalpojumus nevarēs sniegt autoservisi, jeb tie, kas nodarbojas ar mašīnu remontu. Tas būs jādara tikai speciāli uz TA pakalpojumiem orientētiem uzņēmumiem. Ierēdņu paziņojumi ļauj pieņemt, ka CSDD iziešana no uzņēmumu kapitāla ne īpaši liberalizēs tirgu – gala patērētājam diez vai ir vērts cerēt, ka TA staciju skaits Latvijā strauji pieaugs, savukārt šīs procedūras cenas – pazemināsies. Lai gan par dārgu tehniskās apskates procedūru autoīpašniekiem padara ne tik daudz pats pārbaudes pakalpojums, bet gan ar automobiļa uzturēšanu saistītie nodokļi un nodevas.

6
Tagi:
automašīnas, Ceļu satiksmes drošības direkcija
Pēc temata
CSDD Jelgavas nodaļas vadītāja zaudēja savu amatu
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Школьный коридор

Publicēts kārtējais Latvijas skolu reitings

6
(atjaunots 11:06 13.08.2020)
Rīgas Valsts 1. ģimnāzija un Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola saglabāja savas vietas reitinga augšgalā.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Ata Kronvalda fonds publicējis kārtējo Latvijas skolu reitingu pēc starptautisko olimpiāžu rezultātiem.

Pirmo vietu šogad joprojām saglabā Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, kura ieguva 123 punktus.

Otro vietu ieņēma Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola – 16 punkti, trešajā vietā – Cēsu Valsts ģimnāzija, kura ieguva 15 punktus. Labāko skolu pieciniekā iekļuva arī Ziemeļvalstu ģimnāzija, kuras reitings sastāda 15 punktus, un Gulbenes novada Valsts ģimnāzija – 9 punkti.

No 6. līdz 9. vietai ieņem četras skolas, kuras ieguva 6 punktus – Priekules vidusskola, Rīgas 10. vidusskola, Daugavpils Valsts ģimnāzija un Āgenskalna Valsts ģimnāzija.

No 10. līdz 13. vietai (pa 4 punktiem) ierindojās Rīgas Franču licejs, Druvas vidusskola, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija un Olaines vidusskola, 14. vieta (3 punkti) ir Ventspils 1. ģimnāzijai.

Ata Kronvalda fonds tika nodibināts 1994. gadā. Fonda uzdevums ir celt zināšanu prestižu Latvijā, stimulēt pedagogu, zinātnieku un citu personu iesaistīšanos talantīgu Latvijas jauniešu izglītošanā, popularizēt talantīgus skolēnus un viņu sasniegumus, viņu darbu vadītājus un sponsorus.

6
Tagi:
skola
Pēc temata
Būs ko palauzīt galvu: skolotāji gatavojas mācībām klātienē
Valdība atļāvusi: skolas uzņems audzēkņus no 1. septembra
ANO uzskata, ka situācija izglītībā pēc pandēmijas ir katastrofāla

PVO tehniskie eksperti sniedza vērtējumu Krievijā reģistrētajai vakcīnai pret Covid-19

0
(atjaunots 11:41 13.08.2020)
Pasaules Veselības organizācijas eksperti nosauca Krievijā reģistrēto vakcīnu pret koronavīrusu par kopēju labumu un uzskata par nepieciešamu nodrošināt ātru piekļuvi tai.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Krievija pirmā pasaulē piereģistrēja vakcīnu pret jauno koronavīrusu. Par šo pasaules nozīmes notikumu 11. augustā paziņoja KF prezidents Vladimirs Putins.

Vakcīnai piešķirt nosaukums "Sputnik V" un, kā pastāstīja Krievijas prezidents, vakcīna ir ne vien drošā, bet arī veido stabilu imūno atbildi.

Pasaules Veselibas organizācijas (PVO) tehniskie eksperti paziņoja, ka vakcīna kļūs par kopēju labumu, kā jebkura droša un efektīva vakcīna, kura spēs apturēt Covid-19 pandēmiju, vēsta RIA Novosti.

"PVO sveic visus sasniegumus vakcīnas pret Covid-19 pētījumu un izstrādājumu jomā un aicina īstenot ātru, taisnīgu un vienlīdzīgu piekļuvi jebkādām šādām vakcīnām visā pasaulē," uzsver PVO.

Tāpat ir zināms, ka iepriekš PVO ziņoja, ka apspriež ar KF iespēju veikt vakcīnas "Sputnik V" pirmskvalifikāciju, lai noteiktu atbilstību starptautiskiem standartiem.

KF Ārstniecisko līdzekļu valsts reģistrā pastāstīja, ka vakcīna būs maisījuma veidā ievadīšanai muskuļos. Un ar to potēs pakāpeniski – sākumā izmantos I komponenti, savukārt pēc trīs nedēļām – II komponenti. Šāda shēma ir nepieciešama ilgstošākas imunitātes izveidošanai, kurai jāsaglabājas divu gadu garumā.

Krievijas Tiešo investīciju fonds (KTIF) jaunajai vakcīnai "Sputnik V" veltītās mājaslapas www.sputnikvaccine.com pirmajā darbības diennaktī piefiksēja augstu starptautisku interesi par to.

Mājaslapu apmeklēja lietotāji no 188 pasaules valstīm.

0
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
Rietumi pārdzīvo par "Putina izmēģinājuma jūrascūciņām"
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu