Bērns pie datora. Foto no arhīva

Skolas direktore: mācības tiešsaistē tas ir ne tikai stress, bet arī izaicinājums

23
(atjaunots 18:24 14.04.2020)
Mācības attālinātā režīmā pie reizes palīdzēs iemācīties būt pacietīgiem, saglabāt mieru un domāt konstruktīvi.

RĪGA, 14. aprīlis – Sputnik. Tiešsaistes mācību stundu rīkošana joprojām rada stresu skolotājiem, pastāstīja radio Baltkom intervijā Rīgas 22. vidusskolas direktore Irina Romanova.

Pēc viņas sacītā, neviens, ieskaitot pedagogus, skolēnus un viņu vecākus, nav pieradis pie mācību stundu rīkošanas Internetā.

"Problēma ir organizēšanā, problēma ir laika plānošanā. Jāņem vērā vecums, intereses. Mazie bērni, piemēram, nevar strādāt bez vecāku palīdzības. Savukārt viņi ne vienmēr ir gatavi palīdzēt tik lielā apmērā, kādā tas būtu nepieciešams," sacīja viņa.

Taču direktore atzīmēja, ka, neraugoties uz emociju vilni, tieši šobrīd var ieaudzināt sevī jaunas īpašības.

"Tas ir emocionāli visām pusēm, taču ir interesanti. Un šis ir tas laiks, kad skolēni, pedagogi un vecāki mācās atklāt un izrādīt sevi no citas puses. Cilvēkiem ir jādomā par pacietību, miera saglabāšanu, konstruktīvu risinājumu. Emocijas te nelīdzēs," uzsvēra Romanova.

Latvijā ir izsludināts ārkārtējās situācijas režīms, kurš ilgs vismaz līdz 12. maijam: ir atcelti masveida pasākumi, slēgta starptautiskā pasažieru satiksme, savukārt skolas no 23. marta pārgājušas pie tālmācībām. Pagaidām nav zināms, vai notiks centralizētie valsts eksāmeni, un ja notiks, tad kad un kādā formātā.

Skolotāji un bērni saskaras gan ar psiholoģiskām, gan ar tehniskām grūtībām tālmācību organizācijas procesā. Tā, pirmajā dienā pēc brīvlaika, 23. martā, uz vairākām stundām apstājās E-klases sistēma, ar kuras palīdzību virtuālā vidē strādā lielākā daļa valsts skolu.

Virknē Latvija rajonu ir ļoti manāma problēma, ka ģimenēm trūkst datoru ar piekļuvi Internetam: tā, Daugavpils novada Biķernieku pagastā šādu skolēnu daļa pamatskolā sasniedz 60%.

Daļēji šo problēmu atrisina izglītības telekanāls Tava klase, kura raidījumus, saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas datiem, ik dienas skatās aptuveni 240 tūkstoši valsts iedzīvotāju. No 6. aprīļa kanāls jau translē izglītības saturu 1.-9. klašu skolēniem, savukārt no šodienas televīzijas kanālos ReTV un Sportacentrs.com, kuri translē Tava klase saturu, būs pieejami raidījumi arī 9-12. klašu skolēniem.

23
Tagi:
skola, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (716)
Pēc temata
Ždanoka: nevar pieļaut, lai valdība ļaunprātīgi izmantotu ārkārtas situāciju
Atvieglojiet bērniem tālmācības: LKS pieprasa atjaunot mācības krievu valodā
Atjaunojiet krievu valodu skolās vismaz karantīnas laikā: aktīvists vēršas pie premjera
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

0
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

0
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (716)
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19