Augusta Dombrovska iela Vecmīlgrāvī,  foto no arhīva

Latvietis šokēts: viņa mājas kāpņu telpa aplīmēta ar plakātiem par Covid-19 krievu valodā

29
Rīdzinieks sašutis par to, ka viņa mājas kāpņu telpā nav neviena plakāta ar informāciju par koronavīrusu latviešu valodā. Visā Latvijā valda krievu valoda!

RĪGA, 10. aprīlis — Sputnik. Vecmīlgrāvja iedzīvotājs pauž savu sašutumu par sliktu epidēmijai veltītas informācijas kvalitāti kāpņu telpā, vēsta Bb.lv.

Kaspars portālā "Sūdzību dēlis" atzina, ka valsts veic lielu darbu, lai informētu par metodēm, kā apturēt koronavīrusa izplatību un nesaslimt. Viņš raksta, ka šajā darbā manāma arī Rīgas dome un "Rīgas namu pārvaldnieka" aktīva dalība.

Taču viņš bijis ļoti pārsteigts, izejot kāpņu telpā un ieraugot uz sienām un durvīm salīmētos plakātus – tie visi bija krievu valodā. Apstaigājis visu kāpņu telpu un nav atradis ne vārdu latviski. Pat atkritumu tvertnē ielūkojies, bet arī tur – ne pēdas no valsts valodas.

Kaspars nenoliedz krievvalodīgo tiesības saņemt tik svarīgu informāciju dzimtajā valodā, arī pats protot mazliet lasīt kirilicā, taču atklāti saka, ka to darīt nevēlas.

Pie tam ir ari cilvēki, kuri krievu valodu nepārvalda nemaz, piemēram, 11 gadus vecā Kaspara māsa. Diemžēl viņa neaptvers, koronavīrusa apkarošanai veltīto plakātu jēgu, jo tie nav valsts valodā.

"Kāda jēga no tā, ja cilvēks nevienu vārdu nesaprot krieviski?" sašutis Kaspars.

Krievu valodas trūkst

Atgādināsim, ka iepriekš Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji bija sašutuši par nepietiekamu informāciju par  vīrusu krievu valodā. Piemēram, Rīgas bijušais mērs, tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook regulāri apjautājas, vai krievi nesaskaras ar informācijas trūkumu.

Vēl vairāk, Ušakovs, partijas "Saskaņa" deputāti un sabiedriskie aktīvisti pauda atklātu protestu: valsts iestādes izsūta informāciju par koronavīrusa izplatību un iespējām pasargāties tikai latviešu valodā.

Varasiestāžu rīcību asi kritizēja arī sabiedriskais aktīvists Degi Karajevs. Viņš vērsās pie Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas vadītāja Andreja Judina.

Karajevs uzsvēra, ka tas ir noziegums – ignorēt tās pašu valsts iedzīvotāju grupas intereses, kam īpaši lielā mērā draud slimības letāla iznākuma risks.

Savukārt Saeimas deputāts Valērijs Agešins partijas "Saskaņa" frakcijas deputātu vārdā nosūtīja vēstuli veselības ministrei Ilzei Viņķelei viņš ierosina nodrošināt informāciju par vīrusa izplatības nestajiem riskiem arī krievu un angļu valodās.

Iespējams, kāds šīs sūdzības ir uzklausījis un nolēmis problēmu risināt. Tiesa, kā vienmēr, nākas saskarties ar pārspīlējumiem.

29
Tagi:
Rīga, koronavīruss, latviešu valoda
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (522)
Latvijas policijas darbinieki, foto no arhīva

Moderni un mūsdienīgi: Latvijas policija saņēmusi jaunā dizaina formastērpus

0
Pirmie jauno formastērpu saņems patruļas un ceļu policisti; pilna visas policija pāreja pie jaunā dizaina formastērpiem aizņems dažus gadus.

RĪGA, 7. jūnijs – Sputnik. Latvijas Valsts policija saņēmusi jaunā dizaina formastērpu, pakāpeniski tas tiks izsniegts visiem policistiem. Pilna vecā formastērpa nomaiņa ar jauno aizņems dažus gadus, raksta Bb.lv.

Tiek ziņots, ka pirmie jauno formastērpu saņems patruļas un ceļu policisti.

Jaunā formastērpa dizainu izstrādājis pazīstams modes mākslinieks Bruno Birmanis, savukārt šūšanas tiesības ieguva kompānija "SRC Brasa". Līguma summa sastādīja 2,4 miljonus eiro.

Iepriekš ziņots, ka dokumentos, kurus IeM iesniedza valdības izskatīšanai, uz 2020. un 2021. gadu tika pieteikta 1,54 miljonu eiro summa Valsts policijas apģērba uzšūšanai, 285,7 tūkstoši eiro – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apģērbam, 638,2 tūkstoši – Valsts robežsardzes darbiniekiem un 210,2 tūkstoši – Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekiem.

Par jaunā formastērpa dizaina pasūtīšanu pie Bruno Birmaņa kļuva zināms jau 2018. gadā. Toreiz tika ziņots, ka viens šāds komplekts maksā ap 1,5 tūkstošiem eiro.

Saskaņā ar ieceri, jaunajam formastērpam ir jāparāda, ka mūsdienu Latvijas policija ir moderna, turklāt drēbes uzsver policistu nacionālo identitāti un liecina par to, ka Valsts policija ir profesionāla, patriotiska, spēcīga un balstās uz pieredzi un tradīcijām.

0
Tagi:
policija, Latvijas policija, Latvija
Pēc temata
Vīruss Latvijā nokļuvis līdz Valsts policijai. Sākta izmeklēšana
Latvija izdevusi 50 tūkstošus dzēšgumijām? Sociālie tīkli izsmej policijas izgudrojumu
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

17
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

17
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu