Jānis Iesalnieks, foto no arhīva

NA deputāts ieteica iedzīvotājiem nēsāt maskas un neaizmirsa iedzelt krieviem

76
(atjaunots 14:40 10.04.2020)
Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Iesalnieks palepojās ar respiratoru un aicināja visus nēsāt maskas. Tomēr, šķiet, lasītāji viņa žestu īpaši augstu nenovērtēja.

RĪGA, 10. aprīlis — Sputnik. Masku lietošanas efektīvā pieredze Āzijas valstīs iedvesmojusi Saeimas deputātu no Nacionālās apvienības uzrunāt iedzīvotājus un aicināt pievienoties šai praksei.

"Daudzās Āzijas valstīs, kas veiksmīgāk ierobežojušas Covid-19 izplatību, respiratoru vai medicīnas masku lietošana publiskās vietās šobrīd ir obligāta. Laiks arī mums atmest kautrību un pārņemt šo efektīvo praksi, lai kopā ātrāk uzveiktu cilvēcei uzbrukušo vīrusu!" politiķis vērsās pie saviem lasītājiem Facebook un Twitter, turklāt piebilda, ka respiratorus savai ģimenei tālredzīgi iegādājies jau februārī.

Publikāciju J.Iesalnieks papildināja ar fotogrāfiju, kurā viņš, spriežot pēc visa, uzlicis respiratoru FFP3.

Tomēr sociālo tīklu apmeklātājus politiķa ierosinājums neaizrāva. Pirmkārt, ne medicīnas maskas, ne respiratori patlaban pārdošanā Latvijā nekur nav atrodami, otrkārt, Iesalniekam pārmeta, ka viņš lieto respiratorus, kas patlaban vairāk vajadzīgi ārstējošajiem ārstiem, nevis deputātiem.

Piemēram, Aigars Prūsis ieteica politiķim nelīdzināties ukraiņu deputātiem. Viņš pievienoja norādi uz ārsta un televīzijas raidījumu vadītāja Jevgēņija Komarovska ierakstu, kurš izkliedēja mītus par "pretvīrusu" masku efektivitāti. Epidēmijas laikā efektīvs ir respirators, kas patiešām nepieciešams ārstiem, nevis deputātiem, uzskata doktors.

"Jāni, noteikti noskaties, nesāksim kā ukraiņu parlamentārieši un nemaldināsim cilvēkus!" Aigars vērsās pie politiķa.

​"Jā, tieši tāpēc mediķi u.c., kas darba dēļ nonāk tiešā saskarē ar potenciālajiem vīrusa nēsātājiem, visā pasaulē izmanto respiratorus - jo tie taču nekā nepalīdz. Skaties vēl visādus krievu video, tur visādus brīnumus stāsta," sarkastiski attrauca Iesalnieks, - spriežot pēc visa, viņš pat neaptvēra, par ko ir runa, toties izmantoja iespēju, lai iedzeltu krieviem.

Tomēr lielāko daļu lasītāju interesēja pavisam kas cits – kur īsti viņš nopircis tādu deficītu?

"Ik pa laikam parādās pievedumi celtniecības preču veikalos, bet tos ātri izķer. Var arī meklēt internetveikalos, bet jāskatās, lai ir norādīts aizsardzības līmeņa apzīmējums. Droši ir FFP2/N95 un FFP3/N99, bet arī FFP1/N80 nodrošinās zināmu aizsardzību," skaidroja politiķis un atzina – ārkārtas gadījumā noderēs arī paštaisītas maskas.

​"Redzi nu, Jān! Ja zini, ka cenas ir uzskrūvētas, tad nevajag tautu kaitināt ar runām par OBLIGĀTU respiratoru nēsāšanu! Vispirms noorganizē,lai katram tā maska būtu! Tikai neatkārto to brīnumaino shēmu, kāda bija ar atstarojošām vestēm, ko poļicaji "izdalīja" vairāk nekā ir gājēju," politiķi norāja apmeklētājs ar lietotājvārdu Es Pats.

Deputātam "sadeva" arī lasītāji Facebook.

"Iesalnieka kungs, pirms ierakstu publicēšanas politiķim jāizdara mājasdarbs un jāizlasa PVO rekomendācijas. FFP3 maskas šobrīd lieto veselības aprūpes darbinieki noteiktu procedūru laikā. Savukārt, ja jūs iesiet uz veikalu ar šādu masku, tad tā jūs pasargās no SARS-CoV-2 ieelpošanas, toties izelpas vārsts ļaus jums pašam slimības gadījumā aplaist visus apkārtējos," politiķim Facebook lapā attrauca Valdis Ģībietis.

Covid-19 analīzes aizvadītajā diennaktī nodevuši 422 cilvēki, kopš epidēmijas sākuma Latvijā pārbaudīti 25 458 cilvēki. Stacionāros ārstējas 38 pacienti, trīs no viņiem ir smagā stāvoklī.

Vakar Lietuvas valdība uzdeva pilsoņiem obligāti nēsāt medicīnas maskas sabiedriskās vietās, vēsta Sputnik Lietuva.

"Tā vairs nav rekomendācija. Sabiedriskās vietās deguns un mute ir jāaizklāj," uzsvēra veselības ministrs Aurēlijs Veriga.

Lietuvā fiksēti vairāk nekā 950 koronavīrusa infekcijas gadījumi. Slimībā miruši 15 cilvēki, izārstējušies – 8 pacienti.

76
Tagi:
sociālie tīkli, Latvija, koronavīruss, nacionālpatrioti
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (682)
Pēc temata
Latvija pārvarējusi krīzi: maskas būs visiem ārstiem
Koronavīrusa pandēmija: drošības pasākumi grūtniecēm un zīdaiņu vecākiem
Miljoniem masku un respiratoru netika piegādāti Latvijai noteiktajā laikā
Lietuvā karantīnas laikā nelegālie strādnieki šuva medicīnas maskas
Uzņēmēji, foto no arhīva

Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests uzsācis rūpīgu baltkrievu kompāniju pārbaudi

5
(atjaunots 13:32 28.09.2020)
Pēc speciālistu domām, baltkrievu augsti kvalificēto kadru piesaistīšana Latvijā atnesīs ne tikai labumu visai ekonomikai kopumā, bet arī pacels valsts kredītiestāžu līmeni un iespējas.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Iepriekš kļuva zināms, ka Latvija visai nopietni noskaņota virknes baltkrievu kompāniju darbības pārcelšanai savā teritorijā. Latvijas valdība ir gatava piešķirt termiņuzturēšanās atļauju ne tikai augsti kvalificētiem speciālistiem, bet arī visiem viņu ģimenes locekļiem. Septembra vidū jau 12 kompānijas no Baltkrievijas pauda vēlmi izmantot piedāvājumu. Kopumā uz Latviju atbrauks aptuveni 500 cilvēku, pārsvarā vadošie speciālisti un valdes pārstāvji.

Pašlaik ir uzsākts esošo datu par Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu darījumiem pārbaudes process, to iniciējis Finanšu izlūkošanas dienests (FID).

"FID sācis darbu pie dienesta rīcībā esošo datu analīzes saistībā ar Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu veiktajiem darījumiem. Ar iegūtajiem secinājumiem tiks iepazīstinātas Latvijas finanšu iestādes un citas kompetentās institūcijas," paziņoja iestādē.

FID atzīmēja, ka fakts, ka baltkrievu kompānijas pārceļas uz Latviju, var nest pozitīvu fiskālo efektu valsts ekonomikai, kā arī parādīt kredītiestāžu iespējas pārvaldīt riskus, kas saistīti ar baltkrievu uzņēmumu apkalpošanu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Latvija ir gatava uzņemt augsti kvalificētus darbiniekus no Baltkrievijas, piešķirt viņiem termiņuzturēšanās atļauju, kā arī sniegt atbalstu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns paziņoja, ka aģentūra strādā ciešā sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Robežsardzi un finanšu uzraudzības un citām institūcijām, lai pēc iespējas ātrāk sagatavotu atbilstošu un praksē pārbaudītu ceļa karti tiem uzņēmējiem, kuri lems par labu Latvijas piedāvājumam. Ar tādu pašu paziņojumu uzstājās arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Pēc viņa sacītā, pašlaik tiek izstrādāti risinājumi, lai baltkrievu kompānijām būtu visas iespējas pēc iespējas ātrāk pārcelties uz Latviju.

5
Tagi:
termiņuzturēšanās atļauja, Latvija, Baltkrievija
Pēc temata
Investējis 38 miljonus, bet tagad slēguši kontu: kā biznesam no Krievijas strādāt Latvijā
Bankas neatvērs kontus baltkrieviem: LIAA paziņojumu Lembergs uzskata par propagandu
Dievs, sargi Latviju no debiļiem: kā Krievijas pilsone Latvijā noformēja kontu bankā
Bankā pat svīst ir bīstami: katru klientu tur aizdomās
Covid-19 eksprestesta veikšana, foto no arhīva

Latvijā atklāts 21 jauns Covid-19 gadījums, stacionēti četri cilvēki

4
(atjaunots 12:47 28.09.2020)
Saskaņā ar SPKC datiem, 13 cilvēki inficējās no iepriekš zināmiem avotiem, četri cilvēki – ārzemēs (Ukrainā un Indijā), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 1398 koronavīrusa testi, atklāts 21 jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, 13 gadījumos inficēšanās avots ir noteikts, četri cilvēki atbraukuši no ārzemēm (Ukraina, Indija), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 312 230 Covid-19 izmeklējumi, 1697 cilvēkiem diagnoze apstiprinājās, no kuriem 1304 izveseļojās, bet 36 nomira.

Pēdējo 24 stundu laikā stacionēti četri cilvēki ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 11 pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. Kopumā pēc ārstēšanās no koronavīrusa infekcijas no slimnīcas ir izrakstīti 226 pacienti.

Pārresoru koordinācijas grupa šodien, 28. septembrī, apspriedīs situāciju ar Covid-19 izplatību, paziņoja grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Pēc viņa sacītā, pagaidām netiek apspriesta iespēja pārskatīt epidemioloģiskās drošības pasākumus saslimstības pieauguma Latvijā dēļ.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts vairāk nekā 33,3 miljoni inficēšanās gadījumu, mirušo skaits pārsniedzis miljonu, savukārt izveseļojušies vairāk nekā 24,6 miljoni cilvēku.

4
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Igaunija vienkāršo iebraukšanas kārtību no Latvijas
Ja ministrs saslims, visi būs apdraudēti: Latvijas valdība turpinās strādāt attālināti
Gandrīz 20% reģistrēto Covid-19 gadījumu bija bez simptomiem
Deniels Kreigs superagenta 007 Džeimsa Bonda lomā, foto no arhīva

Polijas arhīvos atrasti pierādījumi, ka Džeimss Bonds bija reāls cilvēks

0
(atjaunots 11:31 28.09.2020)
Džeimss Alberts Bonds ieradās Polijā 1964. gada 18. februārī sekretāra-arhīva darbinieka amatam pie Lielbritānijas vēstniecības militārā atašeja.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Polija Nacionālās atmiņas institūts publicēja Facebook  arhīva dokumentus, saskaņā ar kuriem cilvēks vārdā Džeimss Bonds strādāja Lielbritānijas vēstniecībā valstī 1964.-1965. gadā, vēsta RIA Novosti.

Džeimss Alberts Bonds ieradās Polijā 1964. gada 18. februārī, lai strādātu par sekretāru-arhīva darbinieku pie Lielbritānijas vēstniecības militārā atašeja. Diplomāts nonāca Polijas pretizlūkošanas dienesta redzeslokā, kura sāka sekot līdzi visām viņa darbībām valstī.

Saskaņā ar publicētajiem dokumentiem, Polijas specdienesti noskaidroja, ka Bonds nebija vienkāršs diplomāts: oktobrī un novembrī viņš centās iekļūt militārajos objektos Bjalistokas un Olštinas provincēs. Tāpat tiek atzīmēts, ka brits atšķīrās ar savu komunikabilitāti, lai gan bija ārkārtīgi piesardzīgs. Turklāt Bonds "interesējās par sievietēm", līdzīgi slavenajam izdomātajam superaģentam.

Brits pameta Poliju 1965. gada 21. janvārī.

Turklāt citā savā paziņojumā Nacionālās atmiņas institūts norāda, ka "bondiāna" bijusi slavena visā pasaulē jau kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem un, iespējams, aģenta 007 vārdabrāļa ierašanās bijusi speciāli izplānota, lai "paņirgātos" par Polijas specdienestiem.

0
Tagi:
Lielbritānija, spiegs, Polija
Pēc temata
Japānā pamodies vulkāns no filmas par Džeimsu Bondu
Kontrabandisti uz Latvijas un Krievijas robežas izmanto Bonda filmu cienīgus trikus