Jānis Iesalnieks, foto no arhīva

NA deputāts ieteica iedzīvotājiem nēsāt maskas un neaizmirsa iedzelt krieviem

73
(atjaunots 14:40 10.04.2020)
Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Iesalnieks palepojās ar respiratoru un aicināja visus nēsāt maskas. Tomēr, šķiet, lasītāji viņa žestu īpaši augstu nenovērtēja.

RĪGA, 10. aprīlis — Sputnik. Masku lietošanas efektīvā pieredze Āzijas valstīs iedvesmojusi Saeimas deputātu no Nacionālās apvienības uzrunāt iedzīvotājus un aicināt pievienoties šai praksei.

"Daudzās Āzijas valstīs, kas veiksmīgāk ierobežojušas Covid-19 izplatību, respiratoru vai medicīnas masku lietošana publiskās vietās šobrīd ir obligāta. Laiks arī mums atmest kautrību un pārņemt šo efektīvo praksi, lai kopā ātrāk uzveiktu cilvēcei uzbrukušo vīrusu!" politiķis vērsās pie saviem lasītājiem Facebook un Twitter, turklāt piebilda, ka respiratorus savai ģimenei tālredzīgi iegādājies jau februārī.

Publikāciju J.Iesalnieks papildināja ar fotogrāfiju, kurā viņš, spriežot pēc visa, uzlicis respiratoru FFP3.

Tomēr sociālo tīklu apmeklātājus politiķa ierosinājums neaizrāva. Pirmkārt, ne medicīnas maskas, ne respiratori patlaban pārdošanā Latvijā nekur nav atrodami, otrkārt, Iesalniekam pārmeta, ka viņš lieto respiratorus, kas patlaban vairāk vajadzīgi ārstējošajiem ārstiem, nevis deputātiem.

Piemēram, Aigars Prūsis ieteica politiķim nelīdzināties ukraiņu deputātiem. Viņš pievienoja norādi uz ārsta un televīzijas raidījumu vadītāja Jevgēņija Komarovska ierakstu, kurš izkliedēja mītus par "pretvīrusu" masku efektivitāti. Epidēmijas laikā efektīvs ir respirators, kas patiešām nepieciešams ārstiem, nevis deputātiem, uzskata doktors.

"Jāni, noteikti noskaties, nesāksim kā ukraiņu parlamentārieši un nemaldināsim cilvēkus!" Aigars vērsās pie politiķa.

​"Jā, tieši tāpēc mediķi u.c., kas darba dēļ nonāk tiešā saskarē ar potenciālajiem vīrusa nēsātājiem, visā pasaulē izmanto respiratorus - jo tie taču nekā nepalīdz. Skaties vēl visādus krievu video, tur visādus brīnumus stāsta," sarkastiski attrauca Iesalnieks, - spriežot pēc visa, viņš pat neaptvēra, par ko ir runa, toties izmantoja iespēju, lai iedzeltu krieviem.

Tomēr lielāko daļu lasītāju interesēja pavisam kas cits – kur īsti viņš nopircis tādu deficītu?

"Ik pa laikam parādās pievedumi celtniecības preču veikalos, bet tos ātri izķer. Var arī meklēt internetveikalos, bet jāskatās, lai ir norādīts aizsardzības līmeņa apzīmējums. Droši ir FFP2/N95 un FFP3/N99, bet arī FFP1/N80 nodrošinās zināmu aizsardzību," skaidroja politiķis un atzina – ārkārtas gadījumā noderēs arī paštaisītas maskas.

​"Redzi nu, Jān! Ja zini, ka cenas ir uzskrūvētas, tad nevajag tautu kaitināt ar runām par OBLIGĀTU respiratoru nēsāšanu! Vispirms noorganizē,lai katram tā maska būtu! Tikai neatkārto to brīnumaino shēmu, kāda bija ar atstarojošām vestēm, ko poļicaji "izdalīja" vairāk nekā ir gājēju," politiķi norāja apmeklētājs ar lietotājvārdu Es Pats.

Deputātam "sadeva" arī lasītāji Facebook.

"Iesalnieka kungs, pirms ierakstu publicēšanas politiķim jāizdara mājasdarbs un jāizlasa PVO rekomendācijas. FFP3 maskas šobrīd lieto veselības aprūpes darbinieki noteiktu procedūru laikā. Savukārt, ja jūs iesiet uz veikalu ar šādu masku, tad tā jūs pasargās no SARS-CoV-2 ieelpošanas, toties izelpas vārsts ļaus jums pašam slimības gadījumā aplaist visus apkārtējos," politiķim Facebook lapā attrauca Valdis Ģībietis.

Covid-19 analīzes aizvadītajā diennaktī nodevuši 422 cilvēki, kopš epidēmijas sākuma Latvijā pārbaudīti 25 458 cilvēki. Stacionāros ārstējas 38 pacienti, trīs no viņiem ir smagā stāvoklī.

Vakar Lietuvas valdība uzdeva pilsoņiem obligāti nēsāt medicīnas maskas sabiedriskās vietās, vēsta Sputnik Lietuva.

"Tā vairs nav rekomendācija. Sabiedriskās vietās deguns un mute ir jāaizklāj," uzsvēra veselības ministrs Aurēlijs Veriga.

Lietuvā fiksēti vairāk nekā 950 koronavīrusa infekcijas gadījumi. Slimībā miruši 15 cilvēki, izārstējušies – 8 pacienti.

73
Tagi:
sociālie tīkli, Latvija, koronavīruss, nacionālpatrioti
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (563)
Pēc temata
Latvija pārvarējusi krīzi: maskas būs visiem ārstiem
Koronavīrusa pandēmija: drošības pasākumi grūtniecēm un zīdaiņu vecākiem
Miljoniem masku un respiratoru netika piegādāti Latvijai noteiktajā laikā
Lietuvā karantīnas laikā nelegālie strādnieki šuva medicīnas maskas
Ugunsgrēks

Liels ugunsgrēks Jūrmalā: izglābts viens cilvēks

4
(atjaunots 11:51 04.07.2020)
Jūrmalā dzīvojamā mājā noticis ugunsgrēks, notikuma vietā strādā trīspadsmit ugunsdzēsēju brigādes; viens cilvēks ir izglābts.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Sestdien no rīta, 4. jūlijā, divstāvu mājā Jūrmalā izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, raksta jauns.lv ar atsauci uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvi Agritu Vītolu.

Pēc viņas sacītā, izsaukumu dispečeru punkts saņēma plkst. 8:48. Notikuma vietā glābēji atklāja spēcīgu atklāto liesmu vienā no dzīvokļiem. Viens cilvēks tika izglābts no degošās dzīvojamās platības, viņš atrodas mediķu uzraudzībā.

Kopējā uzliesmojuma platība pagaidām nav noteikts, notikuma vietā strādā 13 ugunsdzēsēju brigādes ar četrām ugunsdzēsības autocisternām.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka valstī ir izsludināts paaugstināts ugunsgrēku bīstamības periods. Atklātu uguni aizliegts izmantot mežu teritorijā, aizliegta transportlīdzekļu kustība ārpus ceļa, izņemot ugunsdzēsības mašīnas un citu ārkārtas dienestus, kā arī speciālo tehniku, kas ir paredzēta mežsaimniecības darbiem.

Valsts meža dienestā atzīmēja, ka visi pārkāpumi tiks rūpīgi izmeklēti, soda kārtā ir paredzēta gan administratīvā atbildība, gan kriminālatbildība.

Meteorologi atzīmē, ka ugunsgrēki liecina ne vien par cilvēku bezatbildīgo attieksmi, kuri bieži vien kļūst par vainīgiem uzliesmojumā, bet arī par būtiskām klimata izmaiņām.

VUGD aicina Latvijas iedzīvotājus nepalikt malā un, ieraugot ugunsgrēku, zvanīt pa tālruni 112.

4
Tagi:
ugunsdzēsēji, ugunsgrēks, Jūrmala
Pēc temata
Ugunsgrēks Rīgā: sieviete aizliedza sevi glābt
Latvijā jauns rekords: 98 kūlas ugunsgrēki diennakts laikā
Ugunsgrēka dūmi no Černobiļas nonākuši līdz Kijevai. Apdraudēta Krievija un Baltkrievija
KF pilsoņi Latvijā balso par grozījumiem Konstitūcijā

"Žēl, ka nevar piestādīt rēķinu": deputātu šokējis Krievijas pilsoņu balsojums Latvijā

13
(atjaunots 09:05 04.07.2020)
Rīgas domes deputāts no Nacionālās apvienības Ģirts Lapiņš ir neapmierināts ar Krievijas pilsoņu integrācijas efektivitāti Latvijā – viņu šokēja balsojuma rezultāti par grozījumu veikšanu KF Konstitūcijā.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Provizoriskie balsojuma rezultāti par grozījumiem KF Konstitūcijā liecina, ka Latvijā absolūtais vairākums Krievijas pilsoņu nobalsoja par grozījumiem. Rīgā grozījumus atbalstīja aptuveni 90% nobalsojušo.

Rīgas domes deputāts no Nacionālās apvienības Ģirts Lapiņš ir šokēts ar šo faktu un ir neapmierināts par to, cik neefektīvi tika iztērēta nauda no Sabiedrības integrācijas fonda.

"Viss, kas jāzina par integrācijas efektivitāti 30 gadu garumā. Šie cilvēki joprojām dzīvo Krievijas TV realitātē, nevis Latvijā. Žēl, ka nevar piestādīt rēķinu Sabiedrības integrācijas fondam par visu noplenderēto naudu 30 gadu laikā," pauž sašutumu Ģirts Lapiņš Twitter, daloties ar datiem par to, ka Rīgā par grozījumiem nobalsoja 82%, savukārt Daugavpilī un Liepājā 96%, atstājot rekordu tikai Čečenijai ar 98% grozījumus atbalstījušo.

​Tiesa, sabiedriskie aktīvisti uzreiz centās nomierināt politiķi: nebūt ne visi Latvijā dzīvojošie KF pilsoņi ir "ienaidnieki". Ir taču arī bēgļi un dažādi ekspatrianti – tie vai nu vispār nepiedalījās balsojumā, vai nu balsoja "pareizi", jeb pret.

"Labi. Nepārspīlēsim. LV dzīvojošo RUS pilsoņu vidū ir arī Liepājas @DimitriySavvin, @meduzaproject redaktore Timčenko un Krievijā vajātais pīpju meistars Aleksandrs Bondarevs. Viņi ir ļoti cienījami cilvēki. Pieņemu, ka vienkārši negāja uz colorado vēstniecību un nebalsoja," izsaka pieņēmumu žurnālists Ansis Pūpols, neaizmirstot izteikt aizvainojumu kaimiņvalstij.

​​"​Ja aktivitāte bija 20%, tad tas parāda lielākās daļas totālu vienaldzību,"​ piebilda lietotājs ar segvārdu Kurmitis.

​Citi lietotāji pauž domu, ka vairums Latvijā dzīvojošo KF pilsoņu ir pensionāri – bijušie nepilsoņi, kuri pieņēma KF pilsonību otrās pensijas dēļ. Viņiem to maksā, ar to pietiek atbalstam.

"Tomēr ieteiktu saprātīgi vērtēt datus un vēsturisko un tagadējo demogrāfisko situāciju visās šajās valstīs! Ārpus bijušās PSRS dzīvo galvenokārt tie, kam Krieviju nevajag! Atbalsts Putinam ir nevis % no Latvijas krieviem, bet tiem, kas apzināti izvēlējušies pieņemt Krievijas pilsonību!" spriež lietotājs ar segvārdu Gudrinieki.

​"Te gan vērts atcerēties, ka 90% Krievijas pilsoņu Liepājā ir bijušās PSRS militārpersonas un viņu ģimenes locekļi. Gaidīt no viņiem prāta izpausmes ir smieklīgi," piebilst Liepājas iedzīvotājs Aigars Prūsis par saviem pilsētā dzīvojošajiem kaimiņiem.

Tiesa, starp visu šo aizvainojošo retoriku attiecībā uz kaimiņvalsts pilsoņiem nacionālpatriotu komentāros pazibēja arī pāris nestandarta viedokļu.

"Jo LSMā vairs pat iespējas nav uzzināt neko krievu valodā. Un atkal... Kāda jums daļa dēļ trešās valsts pilsoņiem? Esat priecīgi, ka tie šeit strādā, patērē un maksā nodokļus," iebilda draudzīgajam nacionālpatriotu korim lietotājs ar segvārdu saolin.

​​"​Khm, vispār jau Sabiedrības integrācijas fonds atrodas kultūras ministra funkcionālā pārraudzībā. Un pēdējos 10 gadus Kultūras ministrija ir Nacionālās apvienības pārvaldībā," atbildēja deputātam no Nacionālās apvienības Juris.

​Atgādināsim, ka Latvijā par grozījumiem KF Konstitūcijā varēja nobalsot piecās vietās. Rīgā, Liepājā un Daugavpilī.

Savukārt tiem, kas nevarēja ierasties nobalsot klātienē, tika organizētas speciālas mobilās brigādes, kuras izbrauca uz vēlētāju dzīvesvietu. Vēstniecības komisijas priekšsēdētājs pastāstīja, ka šis balsojums guva plašu atsaucību no vēlētāju puses.

13
Tagi:
balsojums, Konstitūcija
Pēc temata
Kā Latvijā notiek balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā
Balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā: kā tas notika tuvo ārzemju valstīs