Jevgēņija Zaiceva

Zaiceva: Kariņa valdības aizlienētais miljards varētu izsīkt pēc diviem mēnešiem

97
(atjaunots 17:17 08.04.2020)
Latvijai nāksies pārdomāt iespējas samazināt valsts aparāta uzturēšanas izdevumus, jo aizlienēto miljardu nāksies atdot, bet budžeta ieņēmumi epidēmijas izraisītajā krīzes periodā samazināsies, norāda ekonomiste Jevgēņija Zaiceva.

RĪGA, 8. aprīlis – Sputnik. Latvija aizņemsies starptautiskajā tirgū miljardu eiro. Parāds noformēts kā valsts obligācijas ar ienesīgumu 0,209% apmērā un fiksēto procentu likmi 0,125% apmērā. Naudu nāksies atdot 2023.gadā, kad Krišjāņa Kariņa valdība, ļoti iespējams, savus krēslus jau pametīs.

Latvijas valdība aizņēmusies miljardu eiro. Tagad rodas jautājums, kā nauda tiks iztērēta – par ekonomikas "uzsildīšanu" karantīnas laikā nav vērts pat domāt, taču nav zināms, vai šis miljards vēl būs MK rīcībā ārkārtas situācijas noslēgumā, jo to varētu iztērēt, lai bizness nenomirtu pavisam un iedzīvotāji neciestu badu, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja ekonomiste Jevgēņija Zaiceva.

"Valdībai tagad ir jārisina citi jautājumi – iedzīvotājiem un biznesam nepieciešamā atbalsta uzdevumi, lai cilvēki nemirtu badā. Ēst gribas katru dienu, par apkuri, telefonu un tā tālāk jāmaksā katru dienu," norādīja ekonomiste.

Uzdevums ir saglabāt nodokļu maksātājus, taču pēc tam, kad krīze būs beigusies un pienāks laiks atdot parādu, Latvijas valdībai būs jāpārskata izdevumi valsts aparāta uzturēšanai, norāda Zaiceva.

"Visticamākais, šī valdība par to (izdevumu samazināšanu – red.) neizšķirsies, lai arī bija informacija, ka kaut kādi samazināšanas plāni ir. Tas būs jādara nākamajai valdībai, taču, vai tā to darīs, – tas jau ir cits jautājums. Tomēr viens no ekonomikas celšanas uzdevumiem ir valsts aparāta uzturēšanai vajadzīgo izdevumu samazināšana. Tie ir pārāk lieli," konstatēja ekonomiste.

Зайцева: через два месяца у правительства Кариньша может закончиться занятый миллиард
97
Tagi:
valsts parāds, Jevgēņija Zaiceva, Latvija
Pēc temata
Zaiceva: tas jums nav 2008. gads – varasiestādes joprojām neapzinās krīzes apmēru Latvijā
Kā izdzīvot Latvijai koronavīrusa epidēmijas apstākļos? Solīto miljardu nav
Ierēdņi atņēmuši sev izdevumus 1,5 milj. eiro apmērā – nav izdevies apgūt
Ekonomiste: valsts aparātam jāpiešķir dīkstāves pabalsti – ietaupīsies līdz 300 miljoni
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

0
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

0
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19