Hipermarkets Maxima

Siguldietis sašutis: vietējā veikalā skan paziņojumi krievu valodā

56
(atjaunots 14:31 02.04.2020)
Siguldieti aizkaitinājis veikals, kurā dzirdami informatīvi sludinājumi ne tikai latviešu valodā.

RĪGA, 2. aprīlis — Sputnik. Krīzes situācijā tautai vajadzētu apvienoties, saliedēties, nevis radīt liekas plaisas, taču pat tik sarežģītos apstākļos atrodas cilvēki, kuri nepiemirst "galvenāko" ienaidnieku – krievu valodu.

Kinematogrāfissts Alvis Balodis līdz sirds dziļumiem sašutis par veikalu, kurā, pēc viņa vārdiem, informatīvie sludinājumi it kā skanot tikai krievu valodā.

"Labdien, Maxima! Siguldā 94% ir latvieši, tomēr ziņojumi jūsu veikalā tiek atskaņoti krieviski. Ne angliski un, pat, ne latviski! Vai vīruss ir skāris tikai konkrētā veikala administrācijas smadzenes jeb tā ir daļa no jūsu bēdīgi slavenās krīzes komunikācijas?" savā lapā Twitter raksta Alvis.

​"Papildinot – pirms mēneša kolēģis apmulsis stāstija, kā kādā Maxima 23. februārī kasiere viņu sveikusi "vīriešu dienā".  Veikala vadība esot likusi. Interesanti, kāpēc šādas dīvainības visbiežāk notiek tieši šajā veikalu ķēdē?" Alvis pūlējās papildināt ainu ar nākamo publikāciju.

Tomēr daži sociālo tīklu apmeklētāji atzīmēja, ka Alvis Balodis melo – sludinājumi veikalā skan trijās valodās.

"Meli. Ziņojumi skan divās valodās, latviešu un krievu. Arī Siguldas Rimi," apliecināja Ivars Lipskis.

​"Tieši tā! Ne tikai divās, pat trīs valodās! Gan latviešu, gan krievu, gan angļu! Var jau visādi rīdīt cilvēkus vienu pret otru, bet še nu tiešām ir klaji meli!" aizrādīja Debora.

​Galu galā Alvja Baloža tvīts uzrīdīja nevis latviešus krieviem, kā viņam, iespējams, gribējās, bet gan latviešus pašu tautiešiem – vieni ieteica ignorēt veikalu, citi, gluži pretēji, atzīmēja, ka par briesmām ir svarīgi brīdināt visās valodās un tas ir slavējami, jo domāts pašu latviešu drošībai. Citi ķērās pie sūdzību rakstīšanas Valsts valodas centram un kašķējās ar tiem, kam radies cits viedoklis.

Diskusijai pievienojās pazīstamais tīmekļa cīnītājs pret "Krievijas impērisko režīmu" Aigars Prūsis.

"Taču skaidrs, ka tā nedrīkst būt pat ārkārtas situācijās, par šādiem fašistiem, kas ignorē likumdošanu, jāinformē VVC!" tūlīt ziņoja, "kur vajag" Aigars Prūsis.

​"Biedē apziņa, ka kaut kur pa manu valstī staigā šādi slimnieki. Šis vīruss ir bīstamāks par kroņvīrusu," nikno krievu valodas apkarotāju apsauca Ivars Lipskis. Viņš piebilda, ka pats dzīvo Siguldā, un tvīts ir melīgs.

​"Tvīts ir meli. Dzīvoju Siguldā. Ja man gribētos ilgstoši komunicēt ar tādiem atsaldētiem latentajiem neonacistiem kā Tevi, tad es aizietu uz Maximu un ierakstītu latvisko paziņojumu, bet man negribas un arī jēgu neredzu. Slims Tu esi," turpināja laipnību apmaiņu Lipskis.

Punktu strīdā pielika paša veikala paziņojums, kurš apliecināja visiem raižpilnajiem, ka paziņojumi skan trijās valodās.

"Labdien! Šobrīd veikalos tiek atskaņoti divu veidu brīdinošie paziņojumi latviešu, angļu un krievu valodā. Ne vienmēr tie skan pēc kārtas, tādēļ, uzkavējoties veikalā neilgu laiku, var gadīties dzirdēt paziņojumu tikai vienā valodā," pastāstīja "MAXIMA Latvija" pārstāvji.

​Atgādināsim, ka iepriekš sabiedriskie aktīvisti, arī partijas "Saskaņa" deputāti pauda neizpratni un protestu par to, ka Latvijas valsts iestādes izsūta informāciju par koronavīrusa izplatīšanos un iespējām no tā pasargāties tikai latviešu valodā.

Valodas likuma ievērošanu Latvijā uzrauga Valsts valodas centrs (VVC). VVC redzeslokā ir politiķi, kuri pārāk bieži lieto krievu valodu vai slikti prot latviešu, biznesmeņi, kuri izvieto nelatviskus uzrakstus, uzņēmumi un organizācijas, kuras izsūta bukletus svešvalodās un kuru darbinieki sarunājas ar klientiem svešvalodās, vieskoncerti un pat skolu izlaiduma pasākumi un bērnu laukumi.

Pie tam Slimību profilakses un kontroles centrs savā lapā Twitter publicēja jaunus datus par koronavīrusu Latvijā.

​1. aprīlī bija fiksēti 48 jauni infekcijas gadījumi, kopumā inficēti 446 cilvēki.

56
Tagi:
latviešu valoda, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (522)
Pēc temata
Katrā ģimenē ir savs kroplis: latvietis par valodas skandāliem
Man nav jāklausās krievu valoda Latvijā: jauns konflikts veikalā
Te ir Latvija, mācies valodu, ēzeli: brits apmeklējis veikalu Latvijā
VVC veic pārbaudi: latviešu tautības kasiere nosaukusi pirkuma summu krievu valodā
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

16
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

16
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu
Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins, foto no arhīva

Augsta agresijas pakāpe: eksperts novērtēja rīkojumus Latvijā kara gadījumam

18
(atjaunots 15:19 06.06.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru – valsts spēj vienīgi ģenerēt augstas pakāpes agresiju, neko vairāk.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija laidusi klajā bukletu "Kā rīkoties krīzes gadījumā", kurā sniegti ieteikumi iedzīvotājiem, kā izturēties krīzes situācijās, kas saistītas ar epidēmijām, tehnogēnām katastrofām un dabas kataklizmām. Īpaša uzmanība veltīta padomiem par to, kā rīkoties kara gadījumā.

Latvijai nekas cits neatliek, kā vien ģenerēt augstas pakāpes agresiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins.

"Ne ekonomika, ne sociālā sfēra Latvijā nav prioritāras un nonākušas visai bēdīgā stāvoklī. Naudu, ko pagaidām izsniedz Eiropas Savienība, un grantus no ASV var saņemt, ja aktīvi īstenot agresīvu Krievijai naidīgu politiku. Tā nu Latvija ar to nodarbojas," konstatēja Koškins.

Eksperts atzīmēja, ka Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru.

Ja valsti apdraud ārējais ienaidnieks, Ministru kabinets izsludina ārkārtējo stāvokli, armija un kompetentie dienesti sāk aizsardzības pasākumus, vēsta buklets. Latvijas iedzīvotājiem jābūt gataviem karadienestam, viņiem ir tiesības sākt bruņotu pretošanos un atteikties no sadarbības ar okupācijas varu.

18
Tagi:
Aizsardzības ministrija, Latvija
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs, foto no arhīva

Krievijas politiķis prognozēja tālāko situāciju ASV

0
(atjaunots 15:21 06.06.2020)
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs uzskata, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācijas padomes Informācijas politikas un sadarbības ar medijiem komisijas vadītājs Aleksejs Puškovs novērtēja tālākās notikumu attīstības izredzes ASV, vēsta RIA Novosti.

Kopš maija beigām virknē lielāko pilsētu ASV notiek protesta akcijas un nekārtības, kas izcēlušās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves aresta laikā. Viens no policistiem, kurš aizturēšanas laikā vairākas minūtes ar ceļgalu saspieda Floida plecu, apsūdzēts par slepkavību, trīs citi – par līdzdalību slepkavībā.

Intervijā "Parlamentskaja gazeta" senators norādīja, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām. Tomēr šoreiz aizdomās turamos likumsargus neizdosies atbrīvot no atbildības par cilvēka nāvi, tiesas process būs stingrs un, domājams, demonstratīvs, uzskata politiķis.

"ASV etniskā "bumba" sprāgst regulāri. Tāpēc nedomāju, ka mēs stāvam uz amerikāņu sociālās revolūcijas sliekšņa. Manuprāt, protesti sāks noklust: marodierus pārvarēs, huligānus iesēdinās, un situācija kopumā stabilizēsies ilgi pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām," teica Puškovs.

Viņš piebilda, ka protestu radītais efekts varētu pazust jau līdz novembrim, tomēr tas diezin vai palīdzēs Savienotajām Valstīm izvairīties no rasu konfliktiem nākotnē.

0
Tagi:
politika, ASV, Krievija
Pēc temata
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"