Viesnīca Hotel Roma

Tas nozīmē likvidāciju: viesnīca Hotel Roma nesaņems valsts atbalstu

90
(atjaunots 17:23 01.04.2020)
Viesnīcas Hotel Roma vadītāja pastāstīja, ka finansiāls atbalsts no valsts puses nav gaidāms – spriežot pēc visa, koronavīrusa radītās krīzes rezultātā uzņēmums tiks likvidēts.

RĪGA, 1. aprīlis — Sputnik. Valsts bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece, "Hotel Roma" vadītāja pastāstija, ka uzņēmums nesaņems valsts atbalstu.

"Uzminiet, vai mani darbinieki un uzņēmums saņems valsts atbalstu? Nē, protams. Kas nozīmē uzņēmuma likvidāciju ar visu no tā izrietošajām sekām. Kas nozīmē papildus 55 bezdarbniekus, ko valsts uzturēs ilgāk nekā maksātu pabalstu. Kas nozīmē, ka uzņēmums neatsāks darbību un viens liels nodokļu maksātājs valstij būs zudis," Linda Mūrniece pastāstīja savā lapā Facebook.

Viņa atklāja viesmīlības biznesā strādājoša uzņēmuma darba nianses. Tam ir sezonāls raksturs, un katra gada martā viesnīcai veidojas parāds, jo janvārī un februārī tūristi nebrauc, naudas kontos nav, bizness "apēd" vasarā nopelnīto.

"Es uz ziemas sezonu nekad saviem darbiniekiem nesamazināju algu un neatlaidu viņus, lai cik grūti nebūtu. Jo vienmēr zināju, ka martā parādīsies viesi un mēs sāksim kārpīties ārā no bedres.... Tā sešus gadus. Šis būtu septītais..." konstatēja Mūrniece.

Viņa piezīmēja, ka ik gadus valstij nomaksāti nodokļos simtiem tūkstošu eiro. Pagājušajā gadā nomaksātais darba devēja nodoklis vien sastādīja 354 000 eiro.

"Jā, uz martu mums ir nodokļu parāds - 32 000, jo martā mēs to plānojām nomaksāt, par ko VID iesniedzām pieteikumu jau februārī, pirms visa šī... Pēc šī VID mūs pieskaitīja negodprātīgajiem? Nevis izvērtēja daudzu gadu vēsturi?" bija sašutusi viesnīcas vadītāja.

Uzņēmums neatbilst "formāliem" kritērijiem neatbilstam, tāpēc VID tika nosūtīts izsmeļošs skaidrojums. Firma nelūdza izņēmumu, taču skaidroja, ka līdzīgā situācijā ir 90% viesnīcu un restorānu, vismaz tie, kuri maksā nodokļus un algas.

"Maniem darbiniekiem vidējā alga ir 750 eur uz rokas. Kas pierāda to, ka arī nodokļus esam maksājuši par visu algu. Ja to nebūtu darījuši, tad šobrīd kontā būtu nauda, par ko izdzīvot šo laiku. Būtu valstij nozaguši naudu, tagad saņemtu gan pabalstu, gan iztiktu, jo nauda būtu palikusi uzņēmuma kontā, ne valsts. Jo tie, kas "optimizē" nodokļus, valstij nepaliek neko parādā.

Jā - pagājušajā gadā VID manam uzņēmumam piešķīra godīga nodokļu maksātāja bronzas līmeni...Varbūt to papīru var iemainīt pret dīkstāves pabalstu godīgam nodokļu maksātājam?!" noslēgumā piezīmēja Mūrniece.

27.februārī viņa sūdzējās, ka koronavīruss ietekmējis viesnīcas darbu – tūristu grupa atteicās no rezervētajiem numuriem sakarā ar epidēmijas gadījumu kaimiņu Igaunijā.

Pēc tam viesnīca informēja, ka gandrīz bankrotējusi, bet pēc tam spēra bezprecedenta soli – piedāvāja ceļotājiem vai viņu ģimenēm pašizolēties viesnīcas numuros un maksāt tik, cik paši vēlas.

Ņemot vērā ārkārtas epidemioloģisko situāciju, valdība pieņēmusi pasākumu kompleksu, kuru mērķis ir gan biznesa un makroekonomikas, gan iedzīvotāju atbalsts.

Tomēr izrādījās, ka apsolīto miljonu vietā VID plāno par dīkstāvi izmaksāt nedaudz vairāk kā 51 tūkstoti eiro. Tos saņems 216 darbinieki no 62 uzņēmumiem, vidēji – 238 eiro cilvēkam. Veiksminieki izsprukuši cauri 15 filtriem, ko nodokļu dienests izstrādājis pretendentiem.

To vidū stingrākais – nodokļu parāds pretendentiem ne lielāks par 150 eiro. Tam marta beigās atbilda vairāk nekā 44 tūkstoši juridisku un fizisku personu.

90
Tagi:
Linda Mūrniece, Valsts ieņēmumu dienests, Latvija
Pēc temata
Uz laiku durvis slēdz slavenā viesnīca "Hotel Roma" Rīgā
"Tas reiz beigsies": kā pozitīvi stāties pretī koronavīrusam
Nemaksā nodokļus – tevi aprīs: VID nolasīja lekciju skolēniem
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

4
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

4
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju
Maestro Raimonds Pauls

"Tur ir trakomāja": Paulu pārdomāja vakcinēt februārī

16
(atjaunots 16:12 24.02.2021)
Maestro Raimonds Pauls saņēma uzaicinājumu saņemt pirmo poti pret Covid-19, taču vakcinācija tika pārcelta no februāra uz martu.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Raimondu Paulu vakcinēs pret koronavīrusu 1. martā, ziņo tvnet.lv.

Iepriekš ziņots, ka Pauls saņēma Veselības ministriju uzaicinājumu vakcinēties pret Covid-19. Viņš paziņoja, ka izmantos šo iespēju un saņems poti februāra beigās. Tomēr komunikācijas procesā ar vakcinācijas biroju tika noskaidrots, ka līdz martam vakcinēties neizdosies.

"Kaut kāda runa par februāra beigām bija, bet nekas precīzi nebija teikts. Tur taču tagad ir trakomāja – tad viens piezvana, tad otrs – kā jau parasti," paskaidroja Maestro.

Tāpat Pauls informēja, ka viņam zvanījusi biroja vadītāja Eva Juhņeviča. Par sarunas saturu Pauls detalizēti nestāstīja, taču atzīmēja, ka pa jokam jautājis Juhnevičai, kad ierasties uz Dziesmu svētku mēģinājumu – viņa ir bijusi Dziesmu un deju svētku izpilddirektore.

Iepriekš Pauls ziņoja, ka iedzīvotājiem jāvakcinējas, lai novērstu Covid-19 izplatību, turklāt viņš pastāstīja, ka atbalsta Latvijas valdības kampaņu. Tāpat Maestro atzīmēja, ka lielo informācijas daudzumu varētu pasniegt konkrētāk un skaidrāk, izceļot svarīgāko, kas cilvēkiem jāzina par vakcīnām un to efektivitāti.

16
Tagi:
Raimonds Pauls, vakcinācija, koronavīruss
Pēc temata
Latvija saņems 8400 Moderna vakcīnas devu
Pauls nosoda Gobzemu par vēlmi padarīt viņu par miljonāru uz Latvijas iedzīvotāju rēķina
"Šī valdība – nu, nemāk tā vadīt valsti": Pauls par valsti, naudas zaudējumu un medijiem
Pensionāri ir panikā: Latvijā atkal ir problēmas ar vakcinācijas organizāciju