Cilvēki autobusa pieturā Romā, foto no arhīva

"Ļaudis, jūs ar galvu draudzējaties?" Koronavīrusa slimniece ieradusies darbā

87
(atjaunots 13:09 01.04.2020)
Sociālajos tīklos apspriež kārtējo stāstu par cilvēkierm, kuri ignorē karantīnu. Šoreiz sieviete, kuras dēls atgriezies no ārzemēm, ieradusies darbā.

RĪGA, 31. marts — Sputnik. Sociālo tīklu lietotāji ir sašutuši par kādas sievietes bezatbildību: pēc tikšanās ar dēlu, kurš atgriezās no ārzemēm, viņa saslimusi, taču ieradusies darbā. Šo stāstu Twitter pastāstīja Indra.

"Gribas lamāties. Mammas kolēģei dēls atgriezies no Austrijas. Kolēģe pat spīti sliktajai pašsajūtai aizvilkusies uz darbu un šorīt saņēmusi ziņu, ka ir pozitīva. Bļaaaaa...viens. Ļaudis, jūs ar galvu draudzējaties?" bija sašutusi Indra.

Sieviete piezīmēja, ka viņas māte aiz pārdzīvojumiem izmazgājusi visu māju, bet tagad sēž un gaida, kas notiks tālāk ar kolektīvu.

​Liela daļa komentētāju pievienojās Indras sašutumam – viņi atzīmēja, ka nav gala cilvēka muļķībai un ieteica vērsties policijā.

"Vajag vienreiz ierosināt kriminālatbildību. Un tiem, kuri šādi dara atteikt ārstēšanu. Iespundēt, kā viduslaikos, mājās un lai māte daba spriež savu tiesu," skarbu risinājumu piedāvā Gints Gailišs.

​Taču daži uzskata, ka atbildība gulstas ne tikai uz darbinieku pleciem.

"Grozi kā gribi, bet šeit ļoti liela loma ir uzņēmumu direktoram, personāldaļai utt. Skaidri pateikt tiem darbiniekiem kas bijuši ārpus LV vai bijuši kontaktā - Sēdi mājās!!!

Šādi mēs vienu savu darbinieci nosēdinājām karantīnā tikai dēļ tā ka veda savu radinieci no lidostas," raksta komentētājs ar lietotājvārdu Mans.

​"Šādi + pirmie nāves gadījumi būs labs iemesls cietušajiem žurnālistiem, advokātiem vērsties tiesās (līdz pat ES) pret DVI + stulbiem politiķiem par info slēpšanu.

GDPR nekādi neaizliedz izmantot datus prognozējami smagu noziegumu (apzinātu/ aiz neuzmanības) novēršanai," savu versiju izvirzīja lietotājs "Χάρων".

​​"...ideālais variants - publiskot vārdu, uzvārdu, darba vietu un ieņemamo amatu - sabiedrība paveiks pārējo," Lauris, šķiet, aicina sākt publiskas Linča tiesas.

​"Nu kurš tad par dzīvokli maksās? (c) Domājams, tādu cilvēku ir tūkstošos, kas spēlē loteriju ar apkārtējo veselību," skumji ieteicās Aivars Andersons.

​Svētdien, 29.martā premjerministrs Krišjānis Kariņš ziņoja, ka ārkārtas režīma noteikumi būs stingrāki – turpmāk aizliegts vienlaikus pulcēties vairāk nekā divatā. Izņēmumu veido tikai vienā mājsaimniecībā dzīvojoši cilvēki, vecāki un viņu nepilngadīgie bērni, kā arī cilvēki, kuri pilda darba un dienesta pienākumus.

Līdz 14.aprīlim Latvijā noteikts ārkārtas stāvoklis sakarā ar Covid-19 epidēmiju.

Mediķi un valdība atgādina, ka iedzīvotājiem, kuri nesen atgriezušies no ārzemēm, jādodas pašizolācijā uz 14 dienām. Par ierobežojumu un aizliegumu pārkāpumu iespējama gan administratīva, gan kriminālatbildība. Starp svarīgākajiem jaunievedumiem – sods līdz 350 eiro apmērā par karantīnas režīma pārkāpšanu. Smagākos gadījumos iespējama brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem.

87
Tagi:
Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (726)
Pēc temata
Ārsts: ar Covid-19 Latvijā tik un tā izslimos 60-70% iedzīvotāju
Latvijas valdība pieņēmusi stingrākus karantīnas noteikumus
Kā izdzīvot Latvijai koronavīrusa epidēmijas apstākļos? Solīto miljardu nav
Lietuvas iedzīvotājiem piedraudēja ar arestiem par pastaigām parkos un sēdēšanu kafejnīcās

Covid-19 būtiski ietekmē ofisa telpu tirgu Latvijā

4
(atjaunots 21:01 26.10.2020)
Savulaik Latvija centās pozicionēt sevi ne tikai kā tilts starp austrumiem un rietumiem, ne tikai kā banku Meka, bet arī kā lietišķās aktivitātes un mūsdienīgu ofisu oāze.

RĪGA, 27. oktobris – Sputnik. Savulaik Latvija centās pozicionēt sevi ne tikai kā tilts starp austrumiem un rietumiem, ne tikai kā banku Meka, bet arī kā lietišķās aktivitātes un mūsdienīgu ofisu oāze. Vai tagad pandēmija parakstīs nāves spriedumu ofisa ēku tirgum Rīgā? Uz šo jautājumu izdevumā Dienas Bizness centās atbildēt nekustamo īpašumu kompānijas "Vestabalt" eksperte Līga Uzkalne.

Šī gada martā mūsu visu dzīves un ikdienas gaitas negaidīti un neatgriezeniski mainījās, eksperte atgādinaja. Pēc ierobežojumu un drošības prasību ieviešanas mēs vairs nevaram ceļot, tikties, strādāt, iepirkties un socializēties kā bijām raduši to darīt iepriekš.

Covid-19 ieviestie drošības pasākumi ir kaut kas iepriekš nepiedzīvots un mums visiem līdz šim nezināms. Daudz uzņēmumiem iepriekš neplānoti bija īsā termiņā jānodrošina iespēja saviem darbiniekiem strādāt attālināti vai maiņās. Šī gada sākumā lielākā daļa no mums uzskatīja, ka Covid-19 krīze uz ieviestie ierobežojumi ir kas īslaicīgs un ātri pārejošs. Tagad līdz ar Covid-19 pandēmijas otro vilni un atkārtotajiem ierobežojumiem, aizliegumiem mums nākas pieņemt, ka Covid-19 nekur nepazudīs un ar jauno lietu kārtību ir jāiemācās sadzīvot ilgākā laika periodā.

Pirms krīzes biroju telpām un to atrašanās vietai bija svarīga un izšķiroša loma. Daudzi vadītāji uzskatīja, ka biroja telpas ir arī uzņēmuma statusa un panākumu apliecinājums apkārtējiem un, ka biroja telpām ir būtiska loma tajā, cik darbinieki ir produktīvi, efektīvi.

Diemžēl dažu mēnešu laikā vairāki uzņēmumi ir sapratuši, ka veiksmīgi var strādāt attālināti, taču nevar noliegt, ka darbs attālināti ir samazinājis iespēju komunicēt, sadarbošanos komandā un dalījumu starp darbu un personīgo dzīves telpu.

Tagad dažu mēnešu laikā vairāki uzņēmumi ir sapratuši, ka veiksmīgi var strādāt attālināti, kā arī konstatējuši faktu- cik pārvērtēta ir bijusi biroja telpu loma un nepieciešamība pēc aiz vien lielākām, greznākām telpām.

Līdz pat 70% no uzņēmumiem uz šodienu izskata iespēju arī turpmāk pēc Covid-19 pandēmijas beigām saglabāt iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, bet 60% aptaujāto uzņēmumu šobrīd izskata jautājumu par biroja telpu maiņu un kopējās platības samazināšanu līdz ar to arī samazinot izdevumus, kas ir saistīti ar biroju telpu nomu un uzturēšanu.

Vairāki uzņēmumi, kurus visspēcīgāk ietekmēja Covid-19 ierobežojumi, ir pieņēmuši lēmumu uz laiku vispār atteikties no biroja telpām. Tas ir redzams tirgū, kā jaunu brīvu biroja telpu nomas piedāvājuma klāsta paplašināšanās.

Kad darbs nāk pie cilvēka

Tiesa, raksta eksperte, attālināts darbs neder visiem. Daudzi nevar esošajā mājvietā iekārtot kvalitatīvu darba vietu un arī ģimenes locekļu un bērnu klātesamība var kaitēt darba efektivitātei.

Daudziem ir vajadzīga saziņa ar kolēģiem, biroja rutīna un disciplīna, ko sniedz ofisa vide un biroja dienas kārtība. Daudzu profesiju pārstāvji nevar strādāt attālināti – ražošanas, veselības aprūpes, kultūras jomās, pārtikas tirdzniecībā, nekustamo īpašumu apsaimniekošanā un pārdošanā strādājošie darbinieki. Ļoti svarīga ir tieša saskarsme ar klientu pārdošanas jomā.

Aptuveni 60% uzskata par pieņemamu, ja darba devējs piedāvā darbiniekiem izvēles iespēju sadalīt darbu, daļēji strādāt no mājām un daļēji klātienē birojā.

Interesanti arī, kā krīze ietekmējusi attieksmi pret nomnieku vidū modīgo atvērtā tipa un coworking telpu koncepciju. Pandēmijas apstākļos ir svarīgi, lai biroja telpās būtu vairāk noslēgtu, norobežotu kabinetu.

Attālinātais darbs palielina uzņēmumu iespējas atrast jaunus darbiniekus un talantus, jo netiek prasīta ierašanās birojā katru dienu un noteikta piesaiste konkrētai darba vietai un darba laikam.

Par cik pēdējos gados jaunu, motivētu un spējīgu darbinieku atrašana daudziem uzņēmumiem bija viens no galvenajiem izaicinājumiem. Tagad vairāki uzņēmumi, meklējot jaunus darbiniekus, norāda, ka iespējams strādāt attālināti. Šobrīd notiek biroja darbības maiņa no "cilvēks uz darbu" uz "darbs pie cilvēka", uzsvēra eksperte.

Skaidrs, ka šādas pārmaiņas nesola neko labu ofisa telpu tirgum Latvijā. Ofisa ēku īpašniekiem iesaka reaģēt operatīvi, būt atsaucīgiem un nodrošināt nomniekiem elastīgus piedāvājumus.

4
Tagi:
nekustamais īpašums, koronavīruss
Pēc temata
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
"Lux Express" un "Forum Cinemas" ziņo par darbinieku masveida atlaišanu
Kārtējais krīzes upuris: bankrotējis celtniecības uzņēmums
Lielbritānijas BTR, foto no arhīva

Latvija sagaidījusi pēdējo bruņumašīnu partiju no Lielbritānijas

8
(atjaunots 21:00 26.10.2020)
Latvijas un Lielbritānijas līgums par lietotu bruņumašīnu iegādi bija parakstīts jau 2014. gadā, un visas 123 mašīnas bija plānots piegādāt jau līdz 2020. gada aprīlim.

RĪGA, 27. oktobris — Sputnik. Latvijai piegādātas visas 123 kāpurķēžu bruņumašīnas, ko Lielbritānijai saskaņā ar 2014. gadā noslēgto līgumu bija jāpiegādā valsts Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem līdz 2020. gada aprīlim, stāsta Mixnews.lv. Sagaidāma arī vēl viena bruņumašīna saskaņā ar 2019. gadā noslēgto līgumu.

Bruņumašīnu iepirkums izmaksāja Latvijas budžetam 250 miljonus eiro, pie tam patīk tehnika maksāja 40 miljonus, pārējie līdzekļi piešķirti infrastruktūrai, personāla apkalpošanai, bruņutehnikas munīcijai un apkalpošanai.

Pirmās mašīnas no partijas tika nogādātas valstī 2015. gada rudenī, visas bruņumašīnas tika aprīkotas ar prettanku raķešu kompleksiem.

Aizsardzības ministrija atzīmēja, ka 116 armijas mašīnas piegādātas modernizētas, bet 7 bruņumašīnas, kas paredzētas Latvijas kara mehāniķu apmācībām, piegādātas bez kapitālā remonta.

Jāpiebilst, ka morāli novecojušas, pie tam vēl lietotas tehnikas iepirkumi no NATO partneriem, rada speciālistu neizpratni.

Iepriekš jau vēstīts, ka Latvijas Aizsardzības ministrija apturējusi vieglo un vidējo 4x4 mašīnu iegādi, kas izmaksātu valstij 200 miljonus eiro, - resors nolēmis pievērsties bruņumašīnu 6x6 Patria izstrādei un ražošanai. Tomēr projekts, kas sākotnēji tika iecerēts sadarbībā ar Somiju un Igauniju, nesen zaudējis savu partneri. Igaunija nolēmusi pārtraukt dalību projektā tā augsto izmaksu dēļ.

8
Pēc temata
Lielbritānija turpina savlaicīgi piegādāt Latvijai lietotus bruņutransportierus
Latvija saņēmusi lietotu bruņutehniku no Lielbritānijas
Noderēs britu bruņutransportieriem: Latvijas NBS saņēmuši raķetes "Spike"
Times: Lielbritānija plāno atteikties no tankiem