Tramvajs Rīgā. Foto no arhīva

var nonākt līdz konfliktiem: Rīga izsēdina no tramvajiem sirmgalvjus un bērnus

93
(atjaunots 09:54 31.03.2020)
Rīgā ieviestās izmaiņas, kas atņem lielam skaitam iedzīvotāju privilēģijas braucieniem sabiedriskajā transportā, rada milzum daudz jautājumu, arī par to, vai bija iespējams cits variants.

RĪGA, 31. marts — Sputnik. Kā zināms, Rīgas pagaidu administrācija ārkārtas situācijas periodā atcēla virkni privilēģiju braucieniem sabiedriskajā transportā. Tas darīts ar mērķi ierobežot koronavīrusa tālāku izplatību. Lēmums pieņemts saskaņā ar epidemiologu rekomendācijām un satiksmes ministra rīkojumu.

Atlaides sabiedriskajā transport atceltas visiem, kam tās bija piešķirtas agrāk, izņemot I un II grupas invalīdus, pirmskolas vecuma bērnus, valsts un pašvaldības policijas darbiniekus un pašvaldības izglītībqas iestāžu pedagogus.

Savukārt galvaspilsētas sociālajiem darbiniekiem un pašvaldības veselības aprūpes iestāžu darbiniekiem, kam piešķirta atlaide 50% apmērā, jāpiešķir 100% atlaide, jo viņu darbībai tagad ir vitāla nozīme, atzīmēja Pagaidu administrācija.

Sabiedrisko attiecību nodaļas darbinieki paskaidroja avīzei "Segodņa", ka Pagaidu administrācija nav nospraudusi mērķi iekasēt pilnu cenu no visiem pasažieriem, - ir jāsamazina pasažieru skaits transportā.

Taču to bija iespējams panākt citā ceļā – piemēram, vienkārši palielinot transporta skaitu maršrutos.

Būs konflikti

Pie tam nesaprotams ir kontroles process. Neizdosies izvairīties no konfliktiem un sašutušo pensionāru kliedzieniem. Nav vērts pat runāt par distancēšanos strīda procesā. Piedevām par braucienu bez biļetes pasažieriem bez privilēģijām paredzēts sods 20-30 eiro apmērā, tāpēc pārējiem pasažieriem parādīsies iespēja publicēt sociālajos tīklos interesantus ierakstus par skandāliem – kā kontrolieri mēģina izsēdināt no transporta kādu nevarīgu vecenīti vai iekasēt no raudošās sirmgalves soda naudu.

Tikpat grūti kontrolieriem klāsies arī ar skolēniem. Tā kā bērnu līdz 15 gadu vecumam vispār aizliegts izsēdināt no transporta jebkādos apstākļos, izņemot viņa nodošanu policijai vai vecākiem, konstatējot, ka skolēns brauc bez biļetes, pie transporta jāizsauc policija vai jāpieaicina vecāki.

Nav īsti saprotams

Nav skaidrs, kā pasažieru plūsmas samazināšanu ietekmēs atlaižu atcelšana strādājošajiem pensionāriem. Ja viņi joprojām brauks uz darbu un no darba – ar atlaidi vai par pilnu biļeti – viņi tik un tā aizņems savu vietu transportā. Tātad nekāda pasažieru plūsmas samazināšanās, atņemot atlaides strādājošajiem pensionāriem, nenotiks.

Pie tam strādājošie pensionāri, studenti, daudzbērnu vecāki, kam e-talonos ielādētas biļetes ar atlaidēm, varēs izmantot tās līdz "ielādēto" mēnešbiļešu termiņa vai stundu biļešu skaita beigām. Pēc tam jaunās biļetes viņi varēs pirkt tikai par pilnu vērtību.

Starp citu, tās derīgas viena gada laikā no pirkuma brīža. Tātad nekādi netiks panākta tūlītēja pasažieru plūsmas samazināšanās, atņemot atlaides šīm maznodrošināto iedzīvotāju kategorijām. Jā, var jau būt, ka kāds taupības apsvērumu dēļ brauks mazāk, bet citi būs spiesti braukāt tikpat daudz, taču maksās vairāk...

"Ja kāds braukās mazāk, lai braukā mazāk," komentēja sabiedrisko attiecību nodaļā.

Valstī izsludināta ārkārtas situācija, tāpēc Pagaidu administrācijas lēmums par atlaižu atcelšanu stājies spēkā nekavējoties, bez Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas apstiprināšanas.

Kontrolieri, aū!

Starp citu, avīzes "Segodņa" redakcija saņēma lasītāja jautājumu: "Dzirdēju no pazīstama kontroliera, ka viņi uz laiku noņemti no sabiedriskā transporta reisiem. Lemj, kā pārbaudīt biļetes un nodrošināt cilvēkus. Kas notiek patiesībā? Kā viņus pasargāt no infekcijas riska?"

"Rīgas satiksme" preses sekretāre Baiba Bartaševiča paskaidroja, ka "kontrolieri sabiedriskajā transportā bija, ir un būs, un, ja kādu dienu neesat satikuši kontrolieri, tas nenozīmē, ka viņu nav".

Koronavīruss
Пресс-служба Департамента здравоохранения города Москвы

Pie tam, pēc Bartaševičas vārdiem, nav plānots izsniegt kontrolieriem nekādas speciālas maskas, jo, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem, sejas maska no infekcijas neglābj. Tā esot jānēsā tiem, kuri slimo ar jebkādu vīrusa infekciju, lai pasargātu apkārtējos.

Tomēr drošības pasākumi ir izstrādāti. Tagad nav noteikti jāpaņem rokās rīdzinieka karte/e-talons – kontrolieris var vienkārši ieteikt pasažierim pašam pietuvināt biļeti kontroles terminālam, kurā apmaksāta brauciena gadījumā iedegsies apstiprinošs signāls.

Jāpiebilst, ka īsā aptaujā starp avīzes "Segodņa"redakcijas darbiniekiem noskaidrojās, ka pēdējās dienās neviens no viņiem nav redzējis sabiedriskajā transportā nevienu kontrolieri. Tātad teorētiski kaut kur jau viņi ir, bet praktiski – nav. Tikai "zaķiem" par to – ne vārda.

93
Tagi:
pašvaldības lēmumi, sabiedriskais transports, Rīga
Pēc temata
Cilvēki masveidā pameta Rīgu: pie izbraukšanas no pilsētas veidojās milzīgi sastrēgumi
Atsevišķi atveseļojušies Latvijas iedzīvotāji var turpināt izplatīt koronavīrusu
Mežciema panorāma, foto no arhīva

Rīdzinieki izīrē dzīvokļus lauciniekiem un brauc prom uz ārzemēm

1
(atjaunots 09:51 09.07.2020)
Radio Baltkom klausītājs uzskata, ka no Latvijas galvaspilsētas aizbraukušo pilsētnieku vietā ierodas laucinieki, kuri beigās pārpildīs galvaspilsētu.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Radio Baltkom raidījumā "Vakara interaktīvs" Rīgas iedzīvotāju skaita samazināšanās problēmas apspriešanas procesā piezvanījušais klausītājs pastāstīja, kā viņš redz šo situāciju.

Radioklausītājs padalījās savos novērojumos, un, pēc viņa sacītā, viņa mājas kāpņutelpā vien praktiski katrā dzīvoklī "kāds kaut kur ir aizbraucis".

Turklāt vairāki dzīvokļi tiek izīrēti. Radioklausītājs apgalvo, ka šie dzīvokļi tiek izīrēti Latvijas lauku iedzīvotājiem.

"Es domāju, ka Rīgas iedzīvotāju skaitu kompensē laucinieki," padalījās savā prognozē vīrietis.

Iepriekš tika ziņots, ka Rīgas domes pārskatā par 2019. gadu ir norādīts, ka, saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, gada sākumā Rīgā dzīvoja 693 tūkstoši cilvēku, jeb 33,3% no kopējā Latvijas iedzīvotāju skaita.

No 2013. līdz 2017. gadam Rīgas iedzīvotāju skaits pastāvīgi samazinājās. Pēc tam no 2017. līdz 2019. gadam tika atzīmēts pilsētas iedzīvotāju skaita pieaugums. Un no 2019. gada Rīgā dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji atkal sāka pamest pilsētu.

Turklāt, kā apgalvo speciālisti, Latvijā parādījusies nekustamā īpašuma iegādes tendence Rīgas apkaimē un ārpus Rīgas.

Latvijas iedzīvotāji pērk nekustamo īpašumu ārpus pilsētas ne tikai atpūtai, bet arī darbam. Tādēļ izvēlas mājas ar vienu vai divām dzīvojamajām telpām, kuras pārveido darba kabinetos.

Lai gan, ja runā par darba algu, tad Rīgā tā ir augstāka, nekā citās Latvijas pilsētās, un ievērojami lielāka, nekā laukos.

Tai pašā laikā Latvijas iedzīvotājus ar prieku pieņem darbā citās Eiropas Savienības valstīs. Piemēram, fermeri Vācijā, Francijā, Anglijā apgalvo, ka viņi vienalga samaksās par ražas novākšanu vairāk, nekā Latvijā, tāpēc viņus neinteresē pūstošās zemenes pašmāju laukos.

1
Tagi:
dzīvoklis, iedzīvotāji, Rīga
Pēc temata
Nemiro: Rīgu nevar padarīt latvisku
Cilvēki aizbrauc no Rīgas, lai dzīvotu un strādātu
Latvijas iedzīvotāji pamet Rīgu, tomēr latviešu un krievu skaita proporcija nemainās
Kompānija airBaltic atsāk lidojumus no Rīgas uz Londonu
Lucavsalas pludmale, foto no arhīva

Peldēšana par brīvu: līdz 2. augustam Rīgas pludmālēs mācīs peldēt bērnus un jauniešus

4
(atjaunots 09:49 09.07.2020)
Saskaņā ar statistiku ik gadus Latvijā noslīkt ne mazāk par 100 cilvēkiem, par galvenajiem traģēdiju iemesliem sauc peldēšanos tam neparedzētās vietās, kā arī neapdomātu uzvedību uz ūdens.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik, Simona Aleksejeva. Anomālais karstums, kurš jūnijā pārņēma Latviju, veicināja antirekorda uzstādīšanu. Viena mēneša laikā Latvijas ūdenstilpēs noslīka 26 cilvēki, tai skaitā bērni un jaunieši. Tā kā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests reģistrē tikai tos gadījumus, par kuriem tika saņemti izsaukumi, var pieņemt, ka reālie skaitļi var būt vēl traģiskāki.

Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs, komentējot šos datus, atzīmēja, ka šī tendence izraisa uztraukumu, jo parasti vislielākais noslīkušo skaits Latvijā tiek reģistrēts jūlijā. Tāpat viņš pauda cerību, ka medijos atspoguļotie traģiskie gadījumi un statistika veicinās izmaiņas sabiedrības ieradumos, sevišķi attiecībā uz atpūtu pie ūdens.

Statistika liecina, ka ik gadus Latvijā noslīkst vairāk nekā 100 cilvēku. Pēc noslīkušo skaita, rēķinot uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, Latvija saglabā vienu no bēdīgajiem rekordiem Eiropas valstu vidū. Parasti vairums traģēdiju notiek nelabiekārtotās peldvietās vai neapdomātas uzvedības rezultātā – piemēram, nirstot ūdenī ar galvu uz priekšu. Saskaņā ar federācijas aprēķiniem, vidējais noslīkušo vecums ir nedaudz virs 17 gadiem. Kā lai izskaidro šo pārgalvības kāri nepietiekami izpētītās ūdenstilpēs? Jaunieši uzskata, ka pludmalēs ar glābējiem viņiem neļaus kārtīgi izklaidēties.

Bēdīgās statistikas fonā peldēšanas klubs "Madwave Rīga" kopā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu paziņoja par bezmaksas atvērtām mācībām bērniem vecumā virs 10 gadiem un jauniešiem četrās Rīgas publiskajās vietās: Ķīpsalas, Lucavsalas, Rumbulas un Ķīšezera pludmalēs.

Peldēšanas nodarbības startēja 8. jūlijā un notiks trīs reizes nedēļā – trešdienās, sestdienās un svētdienās līdz 2. augustam. Pieteikties tām var katrs rīdzinieks kluba mājaslapā. Mācības rīko sertificēti treneri, izņemot praktisko daļu būs arī teorētiskā daļa – tostarp pasniedzēji kliedēs galvenos mītus par uzvedību uz ūdens un iemācīs pareizi rīkoties riskantās situācijā, lai nepieļautu jaunas traģēdijas.

4
Tagi:
pludmale, Rīga
Pēc temata
Noslīkt var 20 sekunžu laikā: glābēji lūdz nepeldēties reibuma stāvoklī
Latvija ieņem pirmo vietu noslīkušo cilvēku skaita ziņā
Glābējiem Latvijā atkal nācies vilkt ārā noslīkušo līķus no ūdenstilpēm
Latvijā jau noslīkuši 39 cilvēki. Laikapstākļi liek aizmirst drošību