airBaltic

Lidsabiedrība airBaltic lūdz savus darbiniekus pasēdēt gadu bez algas

112
(atjaunots 14:31 30.03.2020)
Lidsabiedrības airBaltic prezidents Martins Gauss sola atgriezt darbā visus atlaistos viena gada laikā, bet tikmēr – vai nu neapmaksāts atvaļinājums, vai arī atlaišana ar vienas-divu algu izmaksu.

RĪGA, 30. marts – Sputnik. Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic plāno samazināt darbinieku skaitu par aptuveni 700 cilvēkiem, taču līdz ar attīstības atjaunošanu atkal ir gatava pieņemt viņus darbā, paziņoja lidsabiedrības izpilddirektors Martins Gauss. Kolektīvā atlaišana notiks arī Rīgas lidostā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".

airBaltic lūdz darbiniekus pasēdēt bez algas

Lidsabiedrības airBaltic vadības mērķis ir samazināt darbinieku skaitu līdz 1000 cilvēku, lai kompānija spētu funkcionēt un atgriezties uz attīstības sliedēm, kolīdz tas būs iespējams, paziņoja Gauss. "Šobrīd mums ir jāsamazina darbinieku skaits, citādi mēs pārāk ātri zaudējam ļoti daudz naudas," sacīja lidsabiedrības vadītājs.

Lidsabiedrības airBaltic lēmumu samazināt pilotu, lidmašīnu apkalpes un tehniskā personāla skaitu atbalsta galvenais akcionārs – Satiksmes ministrija. "Mēs pilnībā atbalstām visus soļus, ko veic aviokompānijas vadība, lai ieziemotu uzņēmumu," paziņoja ministrijas vadītājs Tālis Linkaits.

Par atlaišanām ir brīdināti Nodarbinātības valsts aģentūra un arodbiedrības. Atlaistajiem darbiniekiem piedāvā dažādus variantus – aiziet neapmaksātā atvaļinājumā vai izbeigt darba attiecības ar atlaišanas pabalstu par vienu vai diviem mēnešiem.

Pēc Gausa sacītā, pagaidām vienošanās ar arodbiedrību par darbinieku atlaišanu nav panākta.

Aviācijas arodbiedrība uzskata, ka darbiniekiem, kas nostrādājuši airBaltic daudzus gadus, ir tiesības uz lielāku atlīdzību. Tāpat arodbiedrība apsūdz lidsabiedrības vadību tajā, ka nekādi citi strīdu noregulēšanas varianti attiecībā uz kolektīvo atlaišanu, pēc būtības, nemaz netiek apspriesti.

Arī lidostai cilvēki nav vajadzīgi

Kolektīvā atlaišana tiek plānota arī Rīgas lidostā – kritiskā reisu skaita samazināšanās apstākļos un, attiecīgi, ar pasažieru plūsmas kritumu darbiniekiem vienkārši nav ko darīt darbā. "Mēs esam izanalizējuši situācijas attīstību uz priekšu, gan ņemot vērā starptautisko ekspertu pieredzi, gan pieredzi no citām valstīm, ka situācija stabilizēsies pakāpeniski. Noteikti vismaz divus gadus tas darbinieku skaits, kas bija nepieciešams 7,8 miljoniem pasažieru, nebūs nepieciešams," paziņoja lidostas valdes loceklis Artūrs Saveļjevs.

Plānots, ka izdevumi personālam tiks samazināti par 40%. "Kopumā šis process aizņems divus-trīs mēnešus. Aptuveni darba attiecību izbeigšana varētu notikt jūnijā. Mēs izmaksāsim visus pabalstus. Taču paziņojumu par konkrēto amatu atlaišanu mēs plānojam tuvākajās dienās," sacīja Saveļjevs.

Patlaban gaisa ostā strādā aptuveni 1200 cilvēku. Cik cilvēku var pazaudēt darbu Rīgas lidostā, pagaidām nav zināms.

Tiek samazinātas arī investīcijas lidostas teritorijas attīstībai. Starptautiskās lidostas "Rīga" paplašināšanas projekta sestā kārta, jaunais terminālis un Rail Baltica stacija – tas viss ir zem jautājuma zīmes.

"B" termināļa darbs ir apturēts. Tajā līdz minimumam samazināts elektrības, ūdens, apkures patēriņš. Tas pats tiek darīts ar visām ēkām un infrastruktūras objektiem, kur darbs nenotiek pilnā apjomā. Mēs taupām visur, kur vien tas ir iespējams. Apgaismojumu maksas stāvvietā samazinājām. Mēs pilnībā pārskatām visus iespējamos izdevumus," pastāstīja Saveļjevs.

112
Tagi:
airBaltic, Latvija
Pēc temata
Inficēto izsekošana, jauni aizliegumi: Latvijā pastiprināja Covid-19 apkarošanas pasākumus
Žurku skrējiens un rindas: Latvijas valstpiederīgo evakuācija "militārā" noslēpuma aizsegā
Pēdējos repatriantus izvedīs no Rīgas lidostas ar autobusiem
Vairāk par diviem nepulcēties, netuvoties: jauni ierobežojumi Latvijā
Elektroenerģijas skaitītāji, foto no arhīva

Latvijas valdība apstiprinājusi OIK samazināšanu par 23%

3
(atjaunots 08:31 23.09.2020)
Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes samazināšanai no "Latvenergo" dividendēm tiks atvēlēti 20 miljoni eiro.

RĪGA, 23. septembris — Sputnik. Valdība atbalstījusi Ekonomikas ministrijas ierosinājumu samazināt elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK) līdz 17,51 eiro par megavatstundu no pašreizējiem 22,68 eiro, jeb par 23%, vēsta tvnet.lv.

OIK samazināšanai no "Latvenergo" dividendēm tiks atvēlēti 20 miljoni eiro.

2022. gadā OIK likmi plānots samazināt līdz 16,38 eiro par MWh, 2023. gadā – līdz 13,25 eiro.

Ministrija plānosaja samazināt OIK mazliet ātrāk – līdz 16,78 eiro par MWh 2021. gadā, tas ir, par 26%.

OIK ir elektrības cenas daļa, ko valsts novirza alternatīvās enerģētikas nozares atbalstam, dotējot mazās HES, vēja parkus, biomasas pārstrādi, biogāzes stacijas un citus elektroenerģijas ražotājus no atjaunojamajiem resursiem. OIK atbalsta mehānisms Latvijā tika izstrādāts no 2008. gada.

2017. gada beigās izcēlās skandāls ap "zaļās" enerģijas ražošanas atļauju izsniegšanu. Rudenī beidzās termiņš, līdz kuram pēdējiem uzņēmumiem, kas iesniedza pieteikumus, bija jānoslēdz tā saucamo zaļo elektrostaciju būvdarbi. Noskaidrojās, ka daudzi uzņēmumi nav noslēguši projektus, tomēr licences saglabāja un pārdeva patērētājiem nebūt ne "zaļas" izcelsmes elektroenerģiju par ievērojami lielākām cenām.

Valdība sāka diskusiju par OIK sistēmas atcelšanu.

Šī gada 27. februārī Tautsaimniecības komisijai tika iesniegts likumprojekts par OIK atcelšanu. Dokuments paredz, ka valsts atbalsts elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem avotiem tiks izmaksāts tikai no valsts budžeta, tāpēc elektrības patērētājiem – mājsaimniecībām un uzņemumiem OIK tiks atcelts.

Likumprojekta anotācijā teikts, ka, atceļot OIK, eklektroenerģijas maksājums mājsaimniecībām samazināsies vidēji par 15%, uzņēmēju peļņa varētu pieaugt apmēram par 0,44%, bet produktu un pakalpojumu ražošas cenas samazināsies apmēram par 0,2%.

Likumprojektu iesniedza partijas KPV LV frakcija, kuras pārstāvis Ralfs Nemiro tolaik ieņēma ekonomikas ministra posteni. Vēlāk viņš Saeimā ieņēma Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētāja posteni.

18. septembrī Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas atceļ OIK. Tomēr pret grozījumiem nobalsoja lielākā daļa koalīcijas deputātu. Kuluāros politiķi pauda šaubas par to, vai dokumentu izdosies pieņemt nākamajos lasījumos.

3
Tagi:
Latvenergo, OIK, Latvija
Pēc temata
Kariņu sarūgtināja Nemiro mēģinājums atcelt OIK
Melu ziņa no premjera: OIK atcelšana nogremdēs "Latvenergo"
Elektroenerģijas tirdzniecības jaunie noteikumi: kas tagad nemaksās OIK
Ilze Viņķele

Viņķele saskatījusi priekšrocības Covid-19 gadījumu skaita pieaugumā Latvijā

6
(atjaunots 08:02 23.09.2020)
Veselības ministre Ilze Viņķele uzslavēja epidemiologus un sakārtoto testēšanas sistēmu, ņemot vērā jauno koronavīrusa izplatības uzliesmojumu valstī.

RĪGA, 23. septembris — Sputnik. Veselības ministre Ilze Viņķele uzskata, ka 34 jaunie Covid-19 gadījumi apliecina: testēšanas sistēma strādā, epidemiologi veic savu darbu. Savu viedokli viņa atklāja Twitter.

​Viņķele atzīmēja, ka pilsoņiem joprojām jāseko savai drošībai: jānēsā maskas, jāievēro distance un biežāk jāmazgā rokas.

Ministre uzsvēra, ka Covid-19 nav iespējams apturēt ar administratīvām metodēm. Pastāv sodi par ierobežojumu neievērošanu, taču tie nevar būt ilgstoši, turklāt tā nevar būt pamata metode cīņā ar Covid-19 izplatību.

​\Līdztekus Viņķele akcentēja, ka salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm Latvijai izdevies iegūt trīs nedēļas bez ierobežojumiem, un atgādināja: koronavīruss nav ne izdoma, ne joks, viss ir atkarīgs no sabiedrības apzinības un katra cilvēka pareizas rīcības.

​Atgādināsim, ka vakar Latvijā reģistrēti 34 jauni koronavīrusa gadījumi, veikti 2690 testi. SPKC informēja, ka 24 infcētie ir citu Covid-19 pacientu kontakpersonas (tostarp 19 cilvēki ir viena uzņēmuma darbinieki), astoņi inficētie atgriezušies no ārzemēm (Krievija, Turcija, ASV).

Epidēmijas laikā Latvijā īstenoti 299 085 Covid-19 testi, saslimuši 1560 cilvēki, 1248 izveseļojušies, 36 miruši.

6
Tagi:
Ilze Viņķele, koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
"Mūs sargā ugunskrusts": Twitter pajokoja par to, kāpēc latvieši neslimo ar Covid-19
Latvijā atvērts vēl viens Covid-19 bezmaksas testēšanas punkts