Siļķe, foto no arhiva

Pandēmija Latvijā: pazīstams bārmenis glābj sevi ar siļķi kažokā

126
(atjaunots 16:03 28.03.2020)
Koronavīrusa laiki prasa koronavīrusa risinājumus – titulētais Latvijas bārmenis, paliekot bez sava ierastā darba, ķēries klāt siļķes kažokā gatavošanai.

RĪGA, 28. marts – Sputnik. Pazīstamais Latvijas bārmenis Andris Reizenbergs, kurš vairākkārt uzvarēja pasaules kokteiļu izgatavošanas konkursos, izrādījies starp pirmajiem, kurus skāra koronavīrusa krīze Latvijā.

Vecrīga un Torņu ielā esošais Balzambārs, kur strādā bārmenis, kļuva tukšas jau vairāk nekā pirms nedēļas – 16. martā bārs oficiāli slēdza savas durvis uz nenoteiktu laiku. Par to Reizenbergs paziņoja sociālajos tīklos, taču atzīmēja, ka turpina būt optimists un negrasās krist izmisumā, jo viss, kas notiek, notiek uz labu.

Krīzes risinājums nelika sevi ilgi gaidīt – jau pēc pāris dienām Reizenbergs paziņoja, ka ķēries klāt vienam no populārākajiem Latvijas salātiem – viņš sāka gatavot "siļķi kažokā".

Tiesa, Andris neaizmirsa arī par savu galveno dzīves aicinājumu – kokteiļu izgatavošanu, tādēļ drīz vien piedāvāja publikai savu jauno krīzes Virgin Bloody Mary.

Latvijas iedzīvotāji novērtēja bārmeņa aktivitātes un apbēra viņu ar atbalstošiem vārdiem un, kas ir pats galvenais, momentāni izpirka viņa pagatavotos salātus. Produkcijas klāsts Reizenbergam nav liels, taču lielie panākumi publikas vidū pamudināja viņu pat izveidot savu tiešsaistes veikaliņu.

"Sveiciens! Paldies Jums visiem, kas sūta "Gardo siļķi kažokā"! Esmu patīkami pārsteigts par lielo atsaucību un labajiem vārdiem! Esam izveidojuši pasūtījuma platformu, kas ļaus man vieglāk saplānot sūtījumus un netiks neviens aizmirsts! <...> joprojām pieņemšu Jūsu pasūtījumus, sūtot ziņu uz manu mobilo SMS veidā, rakstot savu vārdu, adresi un vēlamo porciju daudzumu," raksta par savu veikaliņu Facebook Andris.

Spriežot pēc fotogrāfijām sociālajos tīklos, savu produkciju pasūtītājiem Reizenbergs piegādā pats par visnotaļ humānu cenu – piegāde izmaksās vien vienu eiro.

Atzīmēsim, ka pagājušajā gadā Latvijas bārmenis ieguva pirmo vietu Pasaules kokteiļu izgatavošanas čempionātā, kurš notika Čendu, Ķīnā, savukārt 2015. gadā viņš kļuva par šī čempionāta bronzas ieguvēju.

126
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (522)
Pēc temata
"Kad blakus ir kaimiņi": Latvijas iedzīvotāji pretojas koronavīrusa epidēmijai
"Tas reiz beigsies": kā pozitīvi stāties pretī koronavīrusam
Videonovērošanas kameras, foto no arhīva

Latvijas VDD tur aizdomās Ķīnu par spiegošanu

1
(atjaunots 14:15 03.06.2020)
Latvijas Valsts drošības dienests uzskata, ka Ķīnā ražotās videonovērošanas kameras var attālināti vākt informāciju.

RĪGA, 3. jūnijs — Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienests brīdinājis, ka Ķīnā ražotās videonovērošanas kameras varētu būt bīstamas, raksta Press.lv.

VDD uzskata, ka Ķīna ar kameru palīdzību var attālināti savākt informāciju, pieslēdzoties un sekojot attēlam. Šī iemesla dēļ dienests iesaka nepirkt ar drošību saistītus produktus un pakalpojumus no piegādātājiem ārpus Eiropas Savienības un NATO.

Iepriekš arī Lietuvas Nacionālās drošības centrs nāca klajā arī līdzīgu informāciju par to, ka caur Ķīnā ražotajām videonovērošanas kamerām varot ļoti vienkārši attālināti pieslēgties attēlam, savukārt Lietuvas militārās izlūkošanas dienesta vadītājs pulkvedis Remiģijs Baltrens paziņoja, ka it kā "Ķīnas likumdošana uzdod kompānijām piedalīties spiegošanā, ja tas būs aktuāli".

Par IT drošības sfērā iespējamo incidentu novēršanu atbildīgais Latvijas dienests Cert.lv savukārt informēja, ka, pieslēdzot Hikvision un Dahua kameras pie tīkla, noteikti jāveic papildu drošības pasākumi.

1
Tagi:
Drošības dienests, Ķīna, Latvija
Pēc temata
Eiropa cīnās ar dempingu – ķīniešu preces varētu kļūt dārgākas
Tramps pastāstījis Apple, kā izvairīties no Ķīnas nodevām
Latvija izdevusi 50 tūkstošus dzēšgumijām? Sociālie tīkli izsmej policijas izgudrojumu
Jelgava iesoļojusi nākamajā gadsimtā: kā valstī izmanto videonovērošanas kameras

Rīgā guļ tonnām atkritumu: kas vēl nav noslēdzis līgumu

8
(atjaunots 14:05 03.06.2020)
Dažas fiziskas un juridiskas personas kaut kādu iemeslu dēļ vēl nav noslēgušas līgumus par atkritumu izvešanu.

RĪGA, 3. jūnijs — Sputnik. Jaunos atkritumu apsaimniekošanas līgumus Rīgā noslēguši 85% klientu. Labāk process ritējis fiziskajām personām, aktīvākie bija iedzīvotāji Vidzemes priekšpilsētā un Ziemeļu rajonā, kur līgumi ir teju visiem, stāsta Latvijas Radio.

Jaunā atkritumu apsaimniekošanas kārtība Rīgā stājās spēkā 20. maijā. Tā paredz, ka turpmāk pilsēta sadalīta četrās zonās, kurās pakalpojumus nodrošina uzņēmumi "Clean R", "Eco Baltia vide" un pilnsabiedrība "Lautus vide", kurā apvienojušās kompānijas "Lautus" un "Pilsētvides serviss".

Atkritumu konteiners Rīgā, foto no arhīva
© Sputnik / Юлия Грант

Daudziem rīdziniekiem atkritumu apsaimniekotājs ir mainījies. Piemēram, Jāņa Medena gružus Pudiķa ielā izved ne vairs "Clean R", bet gan "Eco Baltia vide". Jaunā kompānija norunātajā datumā izvedusi šķirojamos atkritumus, bet sadzīves kopējo gružu konteiners iztukšots dienu pēc norunātā laikā. Taču rīdzinieks ir neziņā, vai par dalītajiem atkritumiem tiešām būs jāmaksā.

Kompānija "Eco Baltia vide" paskaidroja, ka Pudiķa ielas namsaimniekam par šķiroto atkritumu izvešanu nebūs jāmaksā, jo tos gan noteiktajā grafikā, gan ārpus tā savāc bez maksas.

Arī "Clean R" informēja, ka šķirotos atkritumus visiem klientiem izved par velti. Jaunos līgumus noslēguši ap 90% klientu, un rādītājs esot vērtējams kā apmierinošs.

Tomēr tonnām rīdzinieku mēslu izvesti vēl netiek. To apliecināja Rīgas domes Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe. Liels skaits privātmāju un juridisko personu vēl nav noslēgušas attiecīgos līgumus, pārsvarā – tie privātmāju īpašnieki, kuru atkritumi tiek izvesti reti, un uzņēmumi, kam Rīgā ir tikai oficiālā adrese, bet ne telpas, savukārt citi šajā laikā darbu apturējuši, līdz ar to atkritumus nemaz neradot. Taču šur tur atkritumi krājas.

Rīgas dome aicināja galvaspilsētas namu apsaimniekotājus problēmu gadījumos tās risināt pašiem, nevis mudināt iedzīvotājus vērsties pie atkritumu kompānijas, jo, pirmkārt, tas ir apsaimniekotāja pienākums, bet, otrkārt, skaitliski liels sūdzību skaits kavē to apstrādi.

Iepriekš vēstīts, ka strīdi par atkritumu apsaimniekošanu lika pamatu Rīgas domes atlaišānai. Galvaspilsētas vadība plānoja uzticēt uz 20 gadiem atkritumu izvešanu AS "Tīrīga", taču Konkurences padome darījumu aizliedza un lika pagarināt pašreizējos atkritumu apsaimniekošaas līgumus, savukārt valdība izsludināja ārkārtas situāciju Rīgā līdz decembrim un vēlāk pagarināja līdz marta vidum.

Tikai 5.martā Rīgas dome un Vides aizsardzības un regionālās attīstības ministrija vienojās par atkritumu izvešanas noteikumiem, lai to apsaimniekošana atsāktos agrākajā režīmā. Tomēr tagad ir skaidrs, ka pāreja nav bijusi gluda.

8
Tagi:
atkritumu izvešana, Rīga
Pēc temata
Pagaidu saimnieki gatavojas darbam Rīgas domē: ko pateica jaunais "mērs"
Gada laikā krasi pieaugusi maksa par atkritumu izvešanu no meža
Rīdzinieki satraukti – Brīvības pieminekli okupējušas žurkas