Rēzeknes iedzīvotājs, publicists un sabiedriskais aktīvists Vadims Gilis

Klīst bari skolēnu un pircēju: Gilis pastāstīja par Rēzekni

43
(atjaunots 11:04 28.03.2020)
Rēzeknē epidēmijas mērogu neapzinās pilnā mērā: skolēni klīst bariem, veikalos pilns ar pircējiem, pastāstīja pilsētas iedzīvotājs Vadims Gilis.

RĪGA, 28. marts – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas SPKC informāciju, Rēzeknes slimnīcas ārsts nodeva pozitīvu koronavīrusa testu; personas, ar kurām kontaktējis saslimušais, ir atklātas un nosūtītas karantīnā; medicīnas iestāde turpina darbu.

Rēzeknes iedzīvotājs, publicists un sabiedriskais aktīvists Vadims Gilis pastāstīja Sputnik Latvija, ka vietējai sabiedrībai ir zināms ārsta inficēšanās fakts.

"Īpašu detaļu nav – ir zināms fakts, ka inficēšanās notikusi. Kas, ko un kāpēc – sabiedrībai neziņo, un pareizi dara. Jābūt veiktiem iekšējiem pasākumiem, epidemioloģiskajai izmeklēšanai ir jāatklāj cilvēki, ar kuriem kontaktējis ārsts," atzīmēja Gilis.

Pēc viņa sacītā, Rēzeknes iedzīvotāji īpaši neaizdomājas par koronavīrusa izplatīšanos.

"Es izbraucu cauri pilsētai, pabiju dažos lielveikalos – pilns ar cilvēkiem. Priecē, ka cilvēki izmanto dezinfekciju pie ieejas un uzvelc rokās vienreizlietojamos cimdus. Neskatoties uz to, vietējie neapzinās pilnā mērā to, kas mums tuvojas," uzsvēra Gilis.

Viņš atzīmēja, ka cilvēku ir daudz gan veikalos, gan uz ielām.

"Skolēni bariem klīst apkārt pilsētai, lai gan viņiem būtu jāmācās un jāsēž mājās. Turklāt jau ir zināms, ka jaunieši ir aktīvi koronavīrusa izplatītāji. Pēc manām izjūtām, vēl pirms dažām dienām cilvēki pret visu izturējās nopietnāk, taču tagad ir atslābinājušies. Tauta īpaši neaizdomājas – domāju, ka tā tas būs līdz brīdim, kamēr mūs neskars tā konkrēti," atzīmēja Gilis.

Pēc publicista domām, ņemot vērā saslimšanas dinamiku Eiropā, Latvijai ir divas-trīs nedēļas līdz kritiskas situācijas pienākšanai.

"Mūsu brīvprātīgo kustības organizācija gatavojas. Mēs grasāmies savākt brīvprātīgos vecumā no 20 līdz 40 gadiem, kuru nodrošinās vecākas paaudzes cilvēkiem pārtikas produktus un zāles, ja situācija kļūs kritiska un šāda nepieciešamība parādīsies. Mēs jau izstrādājam šādas palīdzības tehniskās iespējas," pastāstīja Gilis.

Saskaņā ar vakardienas Veselības ministrijas datiem, Latvijā kopumā ir atklāti 280 koronavīrusa infekcijas gadījumi. Slimnīcā ārstējas 21 cilvēks, smagi slimu cilvēku nav. Letālu gadījumu nav, viens cilvēks ir atveseļojies.

Patlaban koronavīruss ir skāris 199 valstis un aizjūras teritorijas. Inficējušies 598 094 cilvēki. Tiek ziņots par 27 371 nāves gadījumu un 133 391 atveseļošanās gadījumu. Mirstība no Covid-19 pārsniegusi 4,5%.

43
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (806)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

17
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

17
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Avīzes, foto no arhīva

Valdība apstiprinājusi vairāk nekā 3 miljonu eiro piešķiršanu privātajiem medijiem

11
(atjaunots 16:10 01.03.2021)
Latvijas Kultūras ministrijas ieskatā privātajiem medijiem vajadzīga apaļa summa – vairāk nekā trīs miljoni eiro. Valdība tam piekrīt.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kultūras ministrija pieprasījusi valdībai 3 258 367 eiro privāto mediju atbalstam Latvijā. Valdība prasību apstiprinājusi, vēsta Mixnews.lv.

Tagad šī nauda no valsts budžeta nonāks Mediju atbalsta fondā (MAF). Tas vajadzīgs, lai plašsaziņas līdzekļi Covid-19 radītajā krīzes situācijā varētu joprojām sniegt sabiedrībai savlaicīgu un kvalitatīvu informāciju par pandēmijas problēmām.

​Tagad izstrādātais mediju vides atbalsta mehānisms jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, un Sabiedrības integrācijas fonds MAF ietvaros sadalīs līdzekļus starp komerciālajiem radio, telekanāliem, elektroniskajiem un drukātajiem medijiem.

Jau zināms, ka 1 075 000 eiro no MAF finansējuma tiks atvēlēti televīzijas un radio programmu tekošo izdevumu – darbinieku algu, telpu nomas, komunālo pakalpojumu utt. segšanai.

530 850 eiro paredzēti tādiem pašiem izdevumiem drukātajiem un ziņu medijiem, 846 150 eiro – drukāto mediju darba materiālu apmaksai piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā. 798 210 eiro vajadzīgi televīzijas un radio programmu izstrādei piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā.

SIF administratīvie izdevumi "apēdīs" 8 157 eiro.

11
Tagi:
Latvija, finansējums, mediji
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"