airBaltic idmašīna Airbus A220-300

Pēdējos repatriantus izvedīs no Rīgas lidostas ar autobusiem

29
(atjaunots 13:36 27.03.2020)
Repatriācijas reisu pasažierus organizētā kārtībā izvedīs no Rīgas lidostas ar speciāliem autobusiem un nogādās pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai.

RĪGA, 27. marts – Sputnik. Pēdējo repatriācijas reisu pasažierus izvedīs no lidostas ar speciāliem "Rīgas satiksme" autobusiem, vēsta Skaties.lv.

Veselības ministrija un IeM atzina, ka iepriekš repatriācijas reisu sagaidīšana Rīgas lidostā netika organizēta pienācīgā veidā. Daudzi pasažieri brauca no lidostas ar taksometri vai ar 22. autobusu, tādējādi radot riskus sabiedrības drošībai.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens panācis vienošanos ar Rīgas domes pagaidu administrāciju par to, ka repatriācijas reisu pasažierus organizēti izvedīs lidostas ar speciāliem autobusiem un nogādās pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai.

Iepriekš prāmju pasažieriem, kas ieradās no Zviedrijas un Vācijas Ventspilī un Liepājā, pašvaldības organizēja transportu līdz mājām.

Vakar Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele izteica pretenzijas par to, kā IeM kontrolē valstī pieņemtos drošības pasākumus. Izrādās, ka Veselības ministrija paudusi neapmierinātību – satiksmes ministrs Tālis Linkaits it kā esot izsniedzis pārāk daudz atļauju repatriācijas reisiem.

"Visu laiku ir situācija, ka ierodas un ierodas jauni cilvēki no valstīm, kur ir daudz lielāka slimības izplatība nekā Latvijā," paziņoja Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Iepriekš Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule paziņoja, ka, ņemot vērā daudzu ceļotāju atgriešanos Latvijā no Covid-19 skartajām valstīm, jāsāk gatavoties inficēto skaita pieaugumam.

Pēdējie repatriācijas reisi no Amsterdamas, Stokholmas, Londonas un Frankfurtes ieradīsies Rīgas lidostā 27. un 30. martā, tiek ziņots Satiksmes ministrijas mājaslapā. Turklāt 29. martā Ventspilī ieradīsies pēdējais prāmis no Nīneshamnas.

29
Tagi:
lidosta, koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (572)
Pēc temata
Latvijas valstspiederīgais Londonā miris no koronavīrusa
"Varbūt uzreiz nošaut?": Dombrava glābj Latviju no koronavīrusa
Kafejnīca

Latvijā aug bezdarbs, bet varasiestādes dzen postā kafejnīcas: tūrisma nozare bailēs trīc

4
(atjaunots 15:27 11.07.2020)
Jaunu pasākumu ieviešanu, kuri ierobežo sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darbu Latvijā, tūrisma nozare uztvēra vairāk nekā nepriecīgi, gaidot jaunus triecienus.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

Kultūras, sporta, izklaides iestāžu, tai skaitā diskotēku, sabiedriskās ēdināšanas iestāžu un baznīcu darba laiks nedrīkst sākties agrāk par plkst. 6:00 un beigties vēlāk par plkst. 0:00, kinoseansi ārpustelpās var turpināties līdz plkst. 2:00.

Turklāt, saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem ir jāizvieto informācija par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kuri vienlaikus drīkst atrasties iestādē, apmeklētājiem redzamā vietā (pie ieejas un pie kases).

Tāpat līdz 1. septembrim plānots pagarināt ierobežojumus cilvēku skaitam, kuri drīkst vienlaikus atrasties sabiedriskās ēdināšanas iestādēs. Pie viena galdiņa iestādē varēs sēdēt ne vairāk par četriem cilvēkiem, ja viņi nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt terasē – ne vairāk par 8 cilvēkiem.

Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele skaidroja šādus ierobežojumus ar to, ka, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iegūto informāciju, viens no kontaktēšanas veidiem, kura rezultātā notiek inficēšanās, ir izklaides pasākumi, privāti pasākumi un sabiedriskās ēdināšanas vietas – bāri, kafejnīcas un klubi, vēsta Rus.lsm.lv.

Tūrisms šokā

Taču Rīgas Tūrisma attīstības biroju Viņķeles skaidrojumi nemierina.

Biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis uzsver, ka katram ierobežojumam būs ekonomiskas sekas. Šajā gadījumā – klientu skaita un apgrozījuma kritums.

Tikmēr Latvijā šobrīd tiek fiksēts augstākais bezdarba līmenis Eiropas Savienībā, atzīmē Jenzis.

Pašos restorānos pret ierobežojumiem attiecās mierīgāk. Restorāna "Buržujs" vadītājs Gaitis Burba pastāstīja, ka jaunajiem ierobežojumiem nebūtu īpaši jāietekmē bizness, jo normāla viesu komplektācija restorānā ir 2-4 cilvēki. Vai līdz 8 cilvēkiem, ja ņem vērā terasi.

4
Tagi:
tūrisms, bezdarbs
Pēc temata
Trīs mēnešu laikā bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 22 tūkstošiem
Cilvēki izvēlēsies pabalstu: fermeri neatradīs strādniekus septembrī par 800 eiro
Cilvēki aizbrauc no Rīgas, lai dzīvotu un strādātu
Arodbiedrības: pēc robežu atvēršanas desmitiem tūkstošu cilvēku var pamest valsti
Latvijas armija

"Jūs esiet Latvijas lepniem!": Latvijas armija svin 101. dibināšanas gadadienu

7
(atjaunots 15:21 11.07.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrija uzsākusi akciju "Pasveicini karavīru!" par godu Latvijas armijas dzimšanas dienai.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Latvijas armija 10. jūlijā svin 101. gadadienu. Par godu armijas dzimšanas dienai Latvijas Aizsardzības ministrija aicina visus piedalīties akcijā "Pasveicini karavīru!" ar tēmturi #pasveicinikaravīru.

"Ja Tavs radinieks, draugs, kaimiņš vai cits pazīstams cilvēks ir Latvijas armija karavīrs vai zemessargs, iepriecini viņu armijas dzimšanas dienā ar sirsnīgu sveicienu! Tie var būt labi vārdi īsziņā, telefona zvans, sociālā tīkla profilā ievietots sveiciens, sen neredzēta cilvēka apciemojums vai jebkurš cits patīkams pārsteigums pēc Tavas izvēles," piedāvā Aizsardzības ministrijas Facebook lapā.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš uzrakstīja Twitter vietnē apsveikumu karavīriem, zemessargiem un jūrniekiem, atzīmējot, ka ir ļoti gandarīts ar viņu profesionālo ieguldījumu Latvijas armijas kaujas iespēju stiprināšanā.

​Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks savā mikroblogā bija ļoti īss savos apsveikumos.

"Sirsnīgi sveicu Latvijas Armiju dzimšanas dienā! Jūs esiet mūsu Latvijas lepnums!" uzrakstīja viņš.

​Uz aicinājumu apsveikt Latvijas armiju jau ir atsaukusies Lietuvas ĀM. Twitter vietnē diplomāti uzrakstīja: "Brāļi Lietuvā sveic Latvijas armiju 101. gadadienā!" Šo publikāciju brāļi no Lietuvas dāsni papildināja ar karogiem un tēmturi #WeAreNATO.

​Arī Ziemeļatlantijas alianse nepalika malā stāvam.

"10. jūlijā Latvijas armija atzīmē 101 gadu. Turpinot labo tradīciju akcijas "Pasveicini karavīru!" rīkošanā, piedāvājam visiem uzrakstīt siltus vārdus, kas būs veltīti Nacionālo bruņoto spēku dienošajiem," uzrakstīja Latvijā izvietoto alianses spēku Twitter mikroblogā.

7
Tagi:
NBS, armija
Pēc temata
Stabils atalgojums un sociālās garantijas: Latvijas armija aicina bezdarbniekus dienēt
Latvijas ienesīgā militarizācija: jaunākie sasniegumi
Jebkāda informācija par padošanos – meli! AM laidusi klajā bukletu kara gadījumam
Latvija samazinās prasības? Armijā varēs dienēt gandrīz visi