Palāta slimnīcā

Smagi slimu pacientu Latvijā nav: veselības ministre par situāciju ar koronavīrusu

20
(atjaunots 08:59 27.03.2020)
Latvijas slimnīcās ārstējas 16 pacienti, kuriem ir konstatēts koronavīruss, taču smagu gadījumu nav, ziņo veselības ministre Ilze Viņķele.

RĪGA, 27. marts – Sputnik. Radio Baltkom intervijā Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele pastāstīja par to, kā valstī klājas koronavīrusa slimniekiem.

Iepriekš ziņots, ka Latvijā ar Covid-19 inficējušos skaits pieaudzis līdz 244 cilvēkiem.

Viņķele paziņoja, ka Latvijā ir sagatavotas 120 gultas vietas pacientiem ar jebkāda veida infekcijas saslimšanām. Savukārt Infektoloģijas centrs ir gatavs uzņemt pacientus ar koronavīrusu, ja tas būs nepieciešams.

Medicīnas iestādēs ir pietiekams skaits mākslīgās plaušu ventilācijas (MPV) iekārtu. Latvija pievienojās Eiropas Savienības kopīgajam tenderim, un mediķi gaida vēl 47 šo iekārtu piegādi.

Viņķele norādīja, ka iekārtu pietiks ar rezervi. Taču viņa uzskata, ka vairums no tiem valstij nebūs nepieciešams.

Turklāt dotajā brīdī valstī nav smagi slimu pacientu ar koronavīrusu. Slimnīcās atrodas vien 16 inficētie.

Veselības ministrijas vadītāja pauda cerību uz to, ka Latvijas ārsti uztvers šo situāciju kā apmācību posmu un spēs izmantot krīzes situācijā iegūtās prasmes, lai pēcāk pielietotu tās praksē.

Viņķele vēlreiz atkārtoja to, ko patlaban viens pēc otra atkārto visi Latvijas dienesti un iestādes, – galvenais ir pašizolācija. Un īpaši tas attiecas uz tiem, kas atgriezies Latvijā no ārzemēm.

Kā jau iepriekš paziņoja SPKC Infekcijas slimību profilakses un risku analīzes departamenta vadītājs Jurijs Perevoščikovs, Latvijā jau ir sākusies lokāla koronavīrusa izplatīšanās – epidemiologi pirmo reizi nespēja iegūt informāciju par Covid-19 inficēšanās ceļiem pieciem cilvēkiem.

20
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (726)
Pēc temata
Ģimenes ārstiem Latvijā trūkst medicīnas masku
Šī diena ir pienākusi: Latvijā vairs nav iespējams noteikt vīrusa infekcijas ceļu
Gēnu inženierija pret Covid-19: kad gaidīsim Latvijas zinātnieku darba pirmos augļus
Ja nu nesen atgriezušies no ārzemēm: bankas pārbaudīs klientu kontus pirms vizītes
LU

Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām

9
(atjaunots 16:48 26.10.2020)
Praktiskās nodarbības Latvijas augstskolu stundentiem joprojām notiks klātienē, tomēr lekcijas būs organizētas attālināti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. No šīsdienas līdz 15. novembrim mācību process augstākajās mācibu iestādēs būs daļēji attālināts, vēsta Tvnet.

Šo lēmumu valdība pieņēma aizvadītās nedēļas nogalē, jo nesenie Covid-19 izplatības gadījumi valstī cita starpā saistīti ar augstskolu studentiem.

Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieņemti ar mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Mācību process augstskolās būs daļēji attālināts – lekcijas notiks attālināti, bet iemaņu iegūšanai nozīmīgas praktiskās nodarbības ļauts organizēt klātienē, ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Attālinātās mācības sākušās arī skolu vecākajās klasēs, tomēr skolēniem nodrošināta iespēja tām sagatavoties.

Slimību profilakses un kontroles dati liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības līmenis konstatēts mācību iestādēs un bērnu kolektīvos, otro vietu ieņem saslimušo ģimenes locekļi un kontaktpersonas.

9
Tagi:
augstākā izglītība, izglītība, koronavīruss
Pēc temata
Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Latvijas skolotāji pieprasa valsts kompensācijas par izdevumiem attālinātajam darbam
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

7
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

7
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā