Amerikāņu aktieris Mikijs Rurks, foto no arhīva

"Esmu atbraucis nelaikā": Mikijs Rurks stāsta par savu attieksmi pret Rīgu un rīdziniekiem

51
(atjaunots 15:12 28.04.2020)
Amerikāņu kinozvaigzne pastāstīja par glītajām meitenēm Latvijā un Rīgas maģiju, kā arī atzina, ka lūgs Dievu par Latviju.

RĪGA, 26. marts — Sputnik. Amerikāņu aktieris Mikijs Rurks, kurš apstākļu sagadīšanās dēļ ārkārtas stāvokļa izsludināšanas brīdī bija Latvijā, intervijā programmai "900 sekundes" pastāstīja, kā pavada laiku Rīgā, raksta BB.lv.

Iepriekš vēstīts, ka aktieris ieradies Latvijā, lai piedalītos režisora Mauro Borelli jaunā mistiskā kara trillera "Warhunt" uzņemšanā. Bija plānots, ka daļa ainu tiks uzņemtas Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā, Pokaiņu un Līgatnes mežos un alās. Taču tagad darbs pie filmas ir atlikts.

Atzīmēts, ka aktieris neievēroja pašizolāciju un pastaigājas pa Vecrīgu, taču, kad viņa pielūdzēji Instagram nosodīja tik bezatbildīgu attieksmi pret nopietno situāciju un citu cilvēku drošību, Rurks apdomājās un pārgāja pie pašizolācijas režīma.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Sending blessings to the world ❤️

Публикация от MICKEY ROURKE (@mickey_rourke_)

Intervijā aktieris pasūdzējās, ka būtu vēlējies ierasties citā laikā, lai pilnā mērā varētu izbaudīt valsts skaistumu, ne tikai pa viesnīcas numura logu. Viņš piebilda, ka cilvēki viņam stāstījuši – Latvijā sastopamas skaistas meitenes.

Savukārt Mikija Rurka kolēģis filmas uzņemšanas darbā Roberts Nepers konstatēja, ka Rīga viņam ļoti patīk – tā esot mīļa un maģiska pilsēta ar patīkamiem cilvēkiem un labiem restorāniem.

Stāstot par koronavīrusa izplatību pasaulē, aktieri atzīmēja, ka par to ļoti pārdzīvo, jo neviens nav pasargāts.

"Es lūdzu Dievu par visiem Latvijā. Mana ikdienas lūgšana: Dievs, piedod man manus grēkus un svētī visu pasauli. Šis vīruss nav kontrolējams, tāpēc viss ir Dieva rokās," savas bažas pauda Mikijs Rurks.

Šajā sarežģītajā laikā Rīgā manītas arī citas zvaigznes. Piemēram, aktieris, muzikālās grupas "100 Monkeys" loceklis, kā arī vampīra Džaspera Heila lomas izpildītājs Stefānijas Meieras romānu "Krēsla" ekranizācijās Džeksons Retbouns pamanīts Rīgā. Arī viņš bija plānojis piedalīties filmas "Warhunt" uzņemšanā.

Domājams, visām Holivudas zvaigznēm nāksies pamest Latviju līdz 27. martam, jo ASV vēstniecība Rīgā brīdināja, ka pēc tam nebūs nekādu garantiju, ka aviācijas satiksme starp valstīm drīz atjaunosies.

51
Tagi:
Mikijs Rurks, Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (615)
Pēc temata
Rīga pārvērtusies par Holivudu? Pilsētā pamanīts vēl viens slavens aktieris
Latviešu dziesmas noderējušas Holivudā kā spīdzināšanas metode
Dārzeņi. Foto no arhīva

Kur lai liek dārzeņus: Latvijas zemnieki baidās no tālmācībām

3
(atjaunots 18:59 04.08.2020)
Latvijas zemnieki nezin, vai spēs šoruden un šoziem piegādāt produktus skolām, ja tās atkal pāries pie tālmācībām.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Latvijas skolu pāriešanas varbūtība pie tālmācībām šoruden biedē ne tikai skolēnu vecākus, bet arī zemniekus, vēsta Latgales reģionālā televīzija.

Pagājušajā nedēļā Latvijas valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto plānu, pēc kura skolās un citās mācību iestādēs sāksies jaunais mācību gads. Tas ietver sevī dažādus rīcības variantus, atkarībā no epidemioloģiskās situācijas attīstības, tostarp – pilnu pāreju pie tālmācībām.

Pēdējais variants var radīt būtiskus zaudējumus Latvijas zemniekiem, kuri piegādā izglītības iestādēm dārzeņus. Tā jau notika šī gada pavasarī – martā gandrīz pilnībā izzuda piegādes sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem un izglītības iestādēm, kā dēļ kopējais nozares kritums sasniedza 70-90%.

Rūtai Ķipurei ir sava zemnieku saimniecība – "Lukstiņmājas" Rēzeknes novadā. Šī sezona ir izdevusies laba – gan lietus, gan saule, tādēļ raža solās būt laba. Viņas ģimene strādā uz aptuveni 100 hektāriem, audzē dārzeņus un graudaugus.

"Skaisti sīpoli, laba burkānu raža, visā kopumā labi. Raža būs, galvenais, kur to pārdot," pateica Ķipure.

Viņai ir līgums par dārzeņu piegādi ar skolām Rēzeknē, Līvānos, Varakļānos un Ludzā. Taču šopavasar, ārkārtējās situācijas režīmā, dārzeņi palika noliktavā.

"Ļoti, ļoti daudz. Tonnās nemērījām (…), vienkārši izmetām, utilizējām, jo nevienam nevajadzēja. Pārāk zemas cenas," pastāstīja Ķipure.

Speciālisti iesaka nemest ārā dārzeņus, bet gan ziedot pansionātiem, dzīvnieku patversmēm, sadarboties ar sociālajiem dienestiem. Savukārt zemnieki saka, ka gadījumā, ja skolas būtu atvērušās, produkcija atkal būtu nepieciešama.

"Dzirdēju, ka skolas strādās ierastā režīmā, dotajā brīdī tā. Ir bailīgi, jo piegādes ir jāveic cauru gadu, bet viena lieta ir atvest uz skolu, un cita – saglabāt preci, tas ir grūti," saka Ķipure.

Vēl šī gada aprīlī Zemkopības ministrija izstrādāja atbalsta programmu 45,5 miljonu eiro apmērā. No šīs summas 2,5 miljoni eiro ir paredzēti zemnieku saimniecībām, kuras nodrošina pārtikas produktus skolām un bērnudārziem.

3
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Cilvēki izvēlēsies pabalstu: fermeri neatradīs strādniekus septembrī par 800 eiro
Lieta ir cenā: fermeri un veikali vienojās virzīt vietējās preces, taču ar to ir par maz
Euronews: kas vāc zemenes Eiropas laukos
Egils Levits

Levits aicina izteikt neapmierinātību ar reformām vēlēšanās

7
(atjaunots 17:18 04.08.2020)
Prezidents piedāvā neapmierinātajiem ar administratīvi teritoriālo reformu balsot pašvaldību vēlēšanās.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Latvijas iedzīvotāji varēs izteikt neapmierinātību ar administratīvi teritoriālo reformu (ATR) gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, paziņoja intervijā Latvijas Radio prezidents Egils Levits.

Šī gada jūnijā Latvijas Saeima steidzīgā kārtībā izskatīja ART likumu, saskaņā ar kuru Latvijā paliks tikai 42 pašvaldības esošo 119 vietā. Pašvaldības un opozīcijas pārstāvji vairākkārt pauda neapmierinātību gan ar pašu likumprojektu, gan ar to, ka tas tiek pieņemts pandēmijas pīķī attālinātā režīmā.

Nabadzība, foto no arhīva
© Sputnik / Валерий Мельников

Pie prezidenta atklātā vēstulē vērsās 46 Latvijas pašvaldību vadītāji, aicinot neizsludināt likumu. Pašvaldības paziņoja, ka uzskata dokumentu par nekvalitatīvu, nepietiekami argumentētu, savukārt pašu reformu – par nedemokrātisku.

Taču prezidents izsludināja likumu, tostarp tāpēc, ka deputāti iekļāva tekstā viņa piedāvāto punktu par kultūrvēsturiskās identitātes nostiprināšanu.

Atbildot uz jautājumu par to, vai šī reforma bija jāpieņem tieši šobrīd, Levits paziņoja, ka iesaistītajām pusēm bija iespēja izteikt savus argumentus, jo tam bijis pietiekami daudz laika.

Tai pat laikā prezidents atgādināja, ka Satversmes tiesā jau ir iesniegtas vairākas prasības saistībā ar ATR likumu: par savu nolūku šādi rīkoties iepriekš paziņoja Limbažu, Kandavas, Varakļānu un Ikšķiles novads.

Tāpat Levits uzsvēra, ka Latvijas iedzīvotāji, kurus neapmierina ATR rezultāti, spēs izteikt savu neapmierinātību nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

"Par lēmumu būs jāatbild Saeimai un valdošajai koalīcijai. Ja izrādīsies, ka reforma nestrādā un negūs cilvēku atbalstu, tas atsauksies uz šīm partijām vēlēšanās. Tas ir demokrātisks process. Ir teiciens par to, ka kādu gultu klāsi, tādā gulēsi. Līdz ar to – kādu Saeimu ievēlēsim, ar tādu arī dzīvosim," sacīja prezidents.

(Atgādināsim, ka pašvaldību vēlēšanās vēlē nevis Saeimas, bet gan pilsētu un novadu pašvaldību deputātus).

Tāpat viņš uzsvēra, ka draudus demokrātijai Latvijā rada populisms, savukārt kritiskās domāšanas līmenis sabiedrībā ir visnotaļ zems, tādēļ valstij ir jāstrādā pie tās attīstības iedzīvotāju vidū.

7
Tagi:
Egils Levits, vēlēšanas
Pēc temata
Vēsturnieks: Latvija noliedz savu vēsturi, taču par to vaino Krieviju
Rozenvalds: Rīgas domes vēlēšanas interesē tikai pašus kandidātus
Latvija "atbrīvojusies no vēl viena padomju atavisma": Nacionālā apvienība triumfē
Latvijas ekonomikas būvi grauj nost: ar ko beigsies banku remonts