Amerikāņu aktieris Mikijs Rurks, foto no arhīva

"Esmu atbraucis nelaikā": Mikijs Rurks stāsta par savu attieksmi pret Rīgu un rīdziniekiem

53
(atjaunots 15:12 28.04.2020)
Amerikāņu kinozvaigzne pastāstīja par glītajām meitenēm Latvijā un Rīgas maģiju, kā arī atzina, ka lūgs Dievu par Latviju.

RĪGA, 26. marts — Sputnik. Amerikāņu aktieris Mikijs Rurks, kurš apstākļu sagadīšanās dēļ ārkārtas stāvokļa izsludināšanas brīdī bija Latvijā, intervijā programmai "900 sekundes" pastāstīja, kā pavada laiku Rīgā, raksta BB.lv.

Iepriekš vēstīts, ka aktieris ieradies Latvijā, lai piedalītos režisora Mauro Borelli jaunā mistiskā kara trillera "Warhunt" uzņemšanā. Bija plānots, ka daļa ainu tiks uzņemtas Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā, Pokaiņu un Līgatnes mežos un alās. Taču tagad darbs pie filmas ir atlikts.

Atzīmēts, ka aktieris neievēroja pašizolāciju un pastaigājas pa Vecrīgu, taču, kad viņa pielūdzēji Instagram nosodīja tik bezatbildīgu attieksmi pret nopietno situāciju un citu cilvēku drošību, Rurks apdomājās un pārgāja pie pašizolācijas režīma.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Sending blessings to the world ❤️

Публикация от MICKEY ROURKE (@mickey_rourke_)

Intervijā aktieris pasūdzējās, ka būtu vēlējies ierasties citā laikā, lai pilnā mērā varētu izbaudīt valsts skaistumu, ne tikai pa viesnīcas numura logu. Viņš piebilda, ka cilvēki viņam stāstījuši – Latvijā sastopamas skaistas meitenes.

Savukārt Mikija Rurka kolēģis filmas uzņemšanas darbā Roberts Nepers konstatēja, ka Rīga viņam ļoti patīk – tā esot mīļa un maģiska pilsēta ar patīkamiem cilvēkiem un labiem restorāniem.

Stāstot par koronavīrusa izplatību pasaulē, aktieri atzīmēja, ka par to ļoti pārdzīvo, jo neviens nav pasargāts.

"Es lūdzu Dievu par visiem Latvijā. Mana ikdienas lūgšana: Dievs, piedod man manus grēkus un svētī visu pasauli. Šis vīruss nav kontrolējams, tāpēc viss ir Dieva rokās," savas bažas pauda Mikijs Rurks.

Šajā sarežģītajā laikā Rīgā manītas arī citas zvaigznes. Piemēram, aktieris, muzikālās grupas "100 Monkeys" loceklis, kā arī vampīra Džaspera Heila lomas izpildītājs Stefānijas Meieras romānu "Krēsla" ekranizācijās Džeksons Retbouns pamanīts Rīgā. Arī viņš bija plānojis piedalīties filmas "Warhunt" uzņemšanā.

Domājams, visām Holivudas zvaigznēm nāksies pamest Latviju līdz 27. martam, jo ASV vēstniecība Rīgā brīdināja, ka pēc tam nebūs nekādu garantiju, ka aviācijas satiksme starp valstīm drīz atjaunosies.

53
Tagi:
Mikijs Rurks, Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (810)
Pēc temata
Rīga pārvērtusies par Holivudu? Pilsētā pamanīts vēl viens slavens aktieris
Latviešu dziesmas noderējušas Holivudā kā spīdzināšanas metode
23. februārī Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts

Noziegums pret padomju memoriālu Jēkabpilī atklāts ar sensacionālu ātrumu

8
(atjaunots 07:06 09.03.2021)
Lielgabalu, ko ar traktoru aizveda no padomju karavīru apbedījuma vietas Jēkabpilī nezināmajā virzienā, visticamāk, jāmeklē Daugavā. Tāpat tiek ziņots, ka iespējamā vainīgā persona ir noskaidrota. Sods par šādu noziegumu — brīvības atņemšana līdz diviem gadiem.

RĪGA, 9. marts — Sputnik. Latvijas Valsts policija informēja, ka tika noskaidrots iespējamais vaininieks padomju memoriāla apganīšanā Jēkabpilī.

"Veicot izmeklēšanu kriminālprocesā par piemiņas zīmes – lielgabala demontāžu Jēkabpilī, ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona. Policijā turpinās faktisko notikušā apstākļu noskaidrošana," teikts Valsts policijas ziņojumā Twitter.

​Atgādinām, ka 23. februārī Jēkabpilī pazudis lielgabals no pieminekļa karavīru brāļu kapos. Kāds to naktī demontēja un aizveda nezināmā virzienā.

Gadījums ir skandalozs, jo pieminekli aizsargā 1994. gadā parakstītais Krievijas un Latvijas valdību līgums. Tā 13. pants uzdod Latvijai nodrošināt šādu memoriālo būvju un apbedījumu kopšanu un labiekārtošanu, kā arī saglabāšanu.

Policisti ziņo, ka vainīgā persona jau atzinusi atzina veiktās darbības. Turklāt izdevās atrast traktoru, ar kuru tika veikta lielgabala demontāža.

Pats lielgabals, kā jau iepriekš tika ziņots, droši vien atrodas Daugavā. Tā iespējamā atrašanās vieta ir noteikta, ziņo policija.

Vēl ziņots, ka sākotnēji kriminālprocess tika uzsākts pēc Krimināllikuma 18. nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu, un šobrīd tas ir pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 229. panta pirmās daļas par valsts aizsardzībā esoša kultūras pieminekļa pārvietošanu.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

8
Tagi:
policija, Latvija
Pēc temata
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Skabarga latviešu acīs: kam nedeva mieru piemineklis karavīriem Jēkabpilī
"Padzīt krievus": Lindermans par pieminekļa zādzību un krievu mediju iznīcināšanu
"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī
Salaspils

Kur krievu kultūra ir lieka: Salaspils vadība aizliegusi krievu Kultūras namu

15
(atjaunots 07:01 09.03.2021)
Salaspilī izcēlies skandāls: pilsētā, kur vairāk nekā puse iedzīvotāju ir krievvalodīgie, vietējās varas likvidējušas krievu Kultūras namu.

RĪGA, 9. marts — Sputnik, Jevgēņijs Leškovskis. Partija "Vienotība", kuras biedrs ir Latvijas premjerministrs, kārtējo reizi nodemonstrējusi savu naidīgo attieksmi pret visu krievisko. Republikā izvērsies diezgan skaļš skandāls, tagad – Salaspilī — pilsētā, kur vairāk nekā puse iedzīvotāju ir krievvalodīgie. Vietējā dome, kurā pie varas ir "Vienotība", likvidējusi krievu Kultūras namu. Pie tam KN "Enerģētiķis" zem viena jumta mitinājās daždažādi interešu klubi un sekcijas, kurās nodarbojās bērni, pensionāri un dažādu sociālo grupu pārstāvji līdz pat cilvēkiem ar invaliditāti.

Salaspils iedzīvotāji, protams, cenšas aizstāvēt savu Kultūras namu, bet pagaidām bez īpašiem panākumiem: dažus klubus un sekcijas, kā arī deju un dziesmu kolektīvus uz laiku piemitināja pilsētas latviešu KN, lai gan tā, protams, ir maza daļa no bijušā vēriena un daudzveidības.

Pilsētniekus atbalsta Latvijas Krievu Savienības pārstāvis Aleksandrs Prutkovs, bijušais Salaspils domes deputāts, bet tagad, kā viņš pats sev sauc, ikdienišķs aktīvists un sabiedriskais darbinieks. Lūk, ko viņš pastāstīja Sputnik Latvija korespondentam.

"Mūsu pilsēta nosacīti sastāv no divām daļām. Viena no tām — "Enerģētiķu ciemats" pārsvarā ir krievvalodīga. Tur arī atradās krievu Kultūras nams. Tā nojaukšanu pilsētas vara izplānoja visai pamatīgi: nolīgtais būvprojektu izstrādes uzņēmums "nejauši" neņēma vērā ēkas fasādes nobrukuma risku, nesošo konstrukciju demontāžas laikā," uzskata Aleksandrs Prutkovs.

Dome jau ilgu laiku greizi skatījās uz krievu Kultūras namu: sākumā to slēdza, tā teikt, "uz laiku" — daļēji nosūtot personālu "atvaļinājumā", bet daļēji iekārtojot vienīgajā atlikušajā pilsētas KN "Rīgava", bet tad pilnīgi fiziski un juridiski iznīcināja Kultūras namu "Enerģētiķis"

Krievu KN, lai gan tas oficiāli nebija par tādu atzīts, turklāt tajā bija daži latviešu kolektīvi – bija iestāde vietējās domes bilancē. Tas izpildīja arī daudzas svarīgas funkcijas, piemēram, kad vajadzēja tikties ar pilsētas iedzīvotājiem dažādu jautājumu risināšanai, tai skaitā organizēt pensionāru sanāksmes. Tur organizēja pilsētas svētku pasākumus krievu valodā - no Masļeņicas līdz vīriešu svētkiem 23. februārī. Bija telpas, kur rīkoja gan izstādes, gan koncertus, un vispār darīja daudz svarīgu un labu lietu.

Kad pilsētas varas iestādes nolems, ka varētu pabeigt uz pusi sagrautās ēkas remontu, lai atjaunotu tur krievu Kultūras namu? Tas ir retorisks jautājums. Varbūt tad, kad pilsētu pametīs pēdējais krievu iedzīvotājs un aizlidos uz Īriju, kur, piemēram, tajā pašā Dublinā ir daži nelieli krievu KN, kurus raksta autors, starp citu, apmeklēja personīgi.

Un, protams, pret Salaspils krievvalodīgo iedzīvotāju attieksme pret pilsētas nacionālo varu arī agrāk bija tāda – visiem ir skaidrs, kāda, taču ar savu lēmumu "Vienotība" noteikti nav cēlusi savu popularitāti pilsētnieku vidū.

15
Pēc temata
Vai Latviju pārvalda koloniālā administrācija, taujā radošā inteliģence
Dombrovskis paskaidroja, kādēļ Latvijas elite domā, ka spēs asimilēt krievus
Runājiet latviski, mīliet krievu valodu: Ušakovs aicina krievus strādāt politikā
Krievu aizsardzība apdraud Latviju? EP atkal strīdas Ždanoka un Melbārde