Mikroblogu vietnes Twitter lapa uz planšetdatora ekrāna, foto no arhīva

Koronavīruss Latvijā: kas visvairāk biedē cilvēkus?

86
(atjaunots 16:42 24.03.2020)
Koronavīrusa pandēmijai veltītā lappusē Facebook organizētā aptauja parādīja, ka pašreizējā situācijā iedzīvotāji visvairāk pārdzīvo par valsts ekonomisko nākotni un savu tuvinieku veselību.

RĪGA, 24. marts — Sputnik. Satraucošākais un aktuālākais jautājums visā pasaulē ir Covid-19 epidēmija, kā arī pasākumi un soļi, ko veic dažādas valstis cīņā ar jaunā vīrusa izplatīšanos.

Koronavīrusa pandēmijai veltītā lappusē Facebook Coronavirus Riga tika organizēta aptauja ar mērķi noskaidrot, kas patiesībā visvairāk biedē cilvēkus sakarā ar situāciju pasaulē.

"Draugi, grupas biedri, neticami ātri mēs visi esam nonākuši jaunā realitātē. Dažu dienu laikā mūsu dzīves veids ir mainījies. Taču pie tam neviens nejautāja, ko par to domājam mēs. Visa pasaule mainās acu priekšā, bet ar mums pat nepaspēja aprunāties. Ko jūs patiesībā domājat par notiekošo?" vaicāja aptaujas organizatori.

Atbilžu varianti: vairāk pārdzīvoju par ekonomiku; pats tikšu galā, taču uztraucos par ģimeni; panika ir mākslīga un kādam izdevīga; man ir bail; neko nezinu, man viss ir kārtībā; ticu, ka valsts rūpēm un esmu mierīgs.

Patlaban lielākais skaits aptaujas dalībnieku izvēlējušies pirmo atbildes variantu: vairāk pārdzīvoju par ekonomiku. Otrajā vietā ar nelielu balsu starpību: pats tikšu galā, taču raizējos par ģimeni.

Pārējie atbilžu varianti izraudzīti daudz retāk. Vismazākais aptaujas dalībnieku skaits sliecas ticēt valdības palīdzībai.

Publikācijas komentāros cilvēki stāsta savas domas un cenšas nepakļauties panikai. Piemēram, Iļjass Vahitovs pauda viedokli, ka ikviena krīze – tā ir iespēja kaut ko mainīt, savukārt Facebook apmekletāja Olga Vaļerjevna iesaka mācīties stādīt un audzēt kartupeļus, slaukt govis un priecāties par tīru gaisu un vienkāršiem cilvēciskiem priekiem.

Daļa komentētāju tomēr noraizējušies par to, ka Latvijā netiek darīts viss iespējamais, lai izvairītos no slimības izplatības un daļa pilsoņu neievēro karantīnu.

Jāpiebilst, ka dažs labs pat nav pamanījis, ka kaut kas būtu mainījies. Piemēram, Aleksejs Veseņņijs komentēja aptauju: "Pagaidiet, jūsu dzīvesveids vēl nav īpaši mainījies. Kad ieviesīs komendanta stundu, tad mainīsies." Savukārt Aleksandrs Bondarevs atzīmēja: "Esmu introverts, neesmu manījis nekādas izmaiņas savā dzīvē."

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā izsludināts ārkārtas stāvoklis: atcelti masu pasākumi, slēgta starptautiskā pasažieru satiksme, skolās no 23.marta ieviesta tālmācība.

Vakar Latvijā fiksēts vēl 41 Covid-19 infekcijas gadījums. Kopā valstī reģistrēti 180 slimnieki.

2020.gada 11.martā Pasaules veselības organizācija izsludināja koronavīrusa Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. 168 valstīs saslimuši vairāk nekā 340 tūkstoši cilvēku, vairāk nekā 14 tūkstoši gājuši boja. Izveseļojušies apmēram 99 tūkstoši saslimušo.

86
Tagi:
koronavīruss, sociālie tīkli, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (561)
Pēc temata
Francijā sekmīgi izmēģinātas zāles pret koronavīrusu
Jūtos vainīgs: pacients ar koronavīrusu no Rēzeknes pastāstīja par sevi
Ārsts: ar Covid-19 Latvijā tik un tā izslimos 60-70% iedzīvotāju
Veco ļaužu namos Spānijā atrod epidēmijā mirušus seniorus
Covid-19

Madonas slimnīcas bērnu ārsts inficējies ar Covid-19

3
(atjaunots 13:52 03.07.2020)
Madonas slimnīca tuvāko divu nedēļu laikā nespēs nodrošināt pediatrisko palīdzību sakarā ar to, ka vienam no darbiniekiem ir atklāts Covid-19.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Madonas slimnīcas bērnu slimību dežūrpersonāla darbiniekam ir atklāta inficēšanās ar Covid-19, tiek ziņots slimnīcas mājaslapā.

Slimību profilakses un kontroles centrs 2. jūlijā paziņoja, ka Latvijā diennakts laikā ir atklāts viens jauns inficēšanās gadījums. Vēlāk kļuva zināms, ka runa ir par ārstu no Madonas.

Covid-19 testi ir veikti 40 personām – 24 slimnīcas darbiniekiem un 16 pacientiem. Visi 2. jūlijā saņemtie rezultāti bijuši negatīvi. Trīs slimnīcas darbinieki nosūtīti 14 dienu pašizolācijā.

Sakarā ar ierobežojumiem bērnu slimību ārstēšanas speciālistiem no 1. jūlija slimnīca divu nedēļu garumā nevarēs nodrošināt pediatrisko palīdzību. Par to ir informēts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kurš nogādās pacientus citās ārstēšanās iestādēs.

Madonas slimnīcas direktors Artis Stuburs  paziņoja telekanālam ReTV, ka dežūrārsts neatradās darbavietā būdams slims: slimība viņam parādījās divas dienas pēc dežūras, 30. jūnijā.

Iepriekš Covid-19 tika atklāts vienam no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacientiem.

3
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (561)
Pēc temata
Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā
"Izsprucis no laboratorijas": Nacionālās apvienības deputāts "atklāja" Covid-19 izcelsmi
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām

Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu, slimnīcās turpina ārstēties četri pacienti

8
(atjaunots 13:18 03.07.2020)
Latvijā visā epidēmijas laikā analīzes ir nodevuši 155 599 cilvēki, atklāti 1122 inficētie, 997 izveseļojās, 30 nomira.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Latvijā diennakts laikā veikti 1105 Covid-19 testi, jauni inficēšanās gadījumi nav atklāti, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Kopumā Latvijā epidēmijas laikā analīzes ir nodevuši 155 599 cilvēki, atklāti 1122 inficētie, 997 izveseļojās, 30 nomira.

Aizritējušajā diennaktī netika stacionēts neviens cilvēks ar Covid-19. Stacionāros turpina ārstēties četri pacienti: trīs no viņiem ir vidēji smaga slimības gaita, viens cilvēks atrodas smagā stāvoklī. Kopumā no slimnīcām ir izrakstīts 181 pacients, kurš ārstējies no Covid-19.

Uztrauc vīrusa "imports"

Labvēlīgās situācijas ar Covid-19 izplatību fonā Latvijā atcēluši praktiski visus ierobežojumus, kas tika ieviesti pandēmijas dēļ. Tomēr saglabājas uztraukums saistībā ar iespējamo vīrusa "importu" no citām valstīm, paziņoja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Pēc viņa sacītā, ar vislielāko risku ir saistīti cilvēku braucieni uz valstīm ar augstiem saslimstības rādītājiem, piemēram, Lielbritāniju vai Zviedriju. Tomēr ir skaidrs, ka pilnam aizliegumam šiem braucieniem radītu negatīvas sekas ekonomikas nozarē.

"Jāsaprot, ka mēs tiešām riskējam, bet mēģinām to darīt dozēti. Ārkārtīgi svarīgi būtu atcerēties, ka cilvēkiem, kuri atlido, pirmkārt, jāievēro pašizolācija, otrkārt, viņi var veikt bezmaksas testus. Radiniekiem un sabiedrības locekļiem atkal būtu svarīgi sekot, lai šie cilvēki neiet sabiedrībā 14 dienas," sacīja Dumpis.

Viņš brīdināja ceļotājus, ka plānojot braucienu šodien nav iespējams paredzēt epidemioloģisko situāciju izvēlētajā valstī vai pilsētā faktiskā brauciena laikā. Var gadīties tā, ka galamērķis vīrusa izplatības dēļ tiks slēgts.

Neskaitot pārējo, infektologs uzsvēra, ka, saskaņā ar aktuālākajiem pētījumiem, Covid-19 izslimojušo pacientu imunitāte pret jauno koronavīrusu pazūd diezgan ātri.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti jau vairāk nekā 11 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 524 tūkstoši cilvēku ir miruši, vairāk nekā 6,1 miljons izveseļojās.

8
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (561)
Pēc temata
Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
"Izsprucis no laboratorijas": Nacionālās apvienības deputāts "atklāja" Covid-19 izcelsmi
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi