Ārsts veica ar koronavīrusu inficētā pacienta apskati, foto no arhīva

Jūtos vainīgs: pacients ar koronavīrusu no Rēzeknes pastāstīja par sevi

42
(atjaunots 07:54 24.03.2020)
Ar koronavīrusu inficētais vīrietis no Rēzeknes aicina visus atbraukušos vai mājās braucējus ievērot pašizolācijas noteikumus uz divām nedēļām.

RĪGA, 24. marts — Sputnik. Oskarrs Cukmačs, fitnesa treneris, nesen atgriezies no Londonas un Latvijas televīzijas pārraidē Panorāma pastāstīja, kā jūtas pēc diagnosticētās koronavīrusa infekcijas.

Viņš pastāstīja, ka atgriezies no Anglijas pirmdienas vakarā, lidostā nolēmis veikt Covid-19 testu, lai arī viņam nebija nekādu aizdomu, ka viņš varētu būt inficēts. Tomēr ceturtdien viņam piezvanīja un paziņoja, ka Covid-19 analīzes bijušas pozitīvas.

"Uzturējos viesnīcā Rīgā pirmo nakti. Tur ne ar vienu nekāda kontakta nebija. No rīta ar vilcienu devos līdz Rēzeknei, tad ar mikroautobusu no Rēzeknes uz laukiem, kur es paliku. Ne ģimenes locekļiem, ne pa ceļam nevienam  roku nespiedu, ne ar vienu nebučojos. Vienīgais, kad atbraucu, tēvs mani lauku mājā sagaidīja. Policija bija atbraukusi, man paņēma iesniegumu.

Viss maršruts tika izreklamēts, kur es esmu bijis, cik saprotu, ziņās arī bija nodots," teica Oskars.

Pēc viņa domām, pa ceļam viņš nevienu nav varējis inficēt, jo neklepoja un nesēdēja līdzās citiem pasažieriem.

Dienā, kad viņš atgriezās dzimtenē, Oskars juta nelielas sāpes kaklā, taču neuztvēra to nopietni. Sestdien viņa stāvoklis pasliktinājās.

"Slikta dūša palika, grūti bija paelpot kādu minūti. Nobijos, sirds sitās. Nezinu, varbūt, ka bija arī panaika pa virsu, nebija varbūt tik slikti," viņš atcerējās.

Patlaban viņš atrodas Rēzeknes slimnīcā, pašizolācijas palātā.

Oskats atzina, ka jūtas vainīgs tādēļ, ka mājupceļam izmantojis vilcienu, un ieteica visiem, kuri jau atgriezušies vai plāno atgriezties no ārzemēm, nekur neiet un ievērot pašizolācijas noteikumus, tas ir, palikt mājās divas nedēļas.

Patlaban koronavīrusa infekcija Latvijā diagnosticēta 180 cilvēkiem. Lielākais saslimušo skaits ir Rīgā, seši gadījumi reģistrēti Jūrmalā, pārējās pašvaldībās saslimušo skaits nepārsniedz 5 cilvēkus.

​Iepriekš veselības ministre Ilze Viņķele uzsvēra, ka personas datu aizsardzības labad informācija par koronavīrusa pacientu dzīvesvietu būs pieejama tikai gadījumā, ja vienā apdzīvotajā vietā būs fiksēti pieci infekcijas gadījumi.

42
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (566)
Pēc temata
"Informāciju par saslimušajiem slēpj": Dombrava pieprasa likvidēt Datu valsts inspekciju
Ārzemēs iestrēgušie Latvijas iedzīvotāji varēs atgriezties mājās ar speciālu vilcienu
Latvijas valdība devusies pašizolācijā
Latvijas prezidents paziņoja, ka Saeima ir rīcībspējīga un var turpināt darbu attālināti
Meitene ar klēpjdatoru, foto no arhīva

Vai iedzīvotāji bieži saskaras ar nepatiesām ziņām internetā

3
(atjaunots 00:58 08.07.2020)
Pandēmijas laikā īpaši aktuāla kļuvusi nepatiesas informācijas izplatība internetā. Pēdējā laikā ar nepatiesām ziņām tīmeklī nav saskārusies tikai neliela daļa Latvijas iedzīvotāju.

RĪGA, 8. jūlijs — Sputnik. Aizvadītajā nedēļā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš informēja, ka tiek izstrādātas jaunas likumu normas ar mērķi pretoties vietnēm ar nepatiesu informāciju. Īpaši aktuāla šī tēma kļuvusi pandēmijas periodā.

Politologs Aleksandrs Koņkovs
© Foto : из личного архива Александра Конькова

Kantar TNS aptauja 18-60 gadus vecu iedzīvotāju vidū parādīja, cik aktuāla ir šī problēma Latvijā. Rezultātus publicējis portāls skaties.lv

Vairāk nekā puse respondentu (59%) informēja, ka pēdējo trīs mēnešu laikā saskārušies ar nepatiesu informāciju internetā vai maldinošām ziņām. Viņu vidū 29% ir par to absolūti pārliecināti, vēl 30% drīzāk ir pārliecināti.

Tikai ceturtā daļa aptaujāto (26%) ar nepatiesām ziņām tīmeklī nav saskārušies, viņu vidū 7% ir par to pilnīgi pārliecināti, vēl 19% drīzāk piekrīt šim apgalvojumam.

Konkrēta viedokļa jautājumā nav 15% iedzīvotāju.

3
Tagi:
Latvija, viltus ziņas
Pēc temata
Skolnieks izraisījis skandālu ar "feiku ziņām" veltītu T-kreklu
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
SputnikPro vebinārā apsprieda viltus ziņas par koronavīrusu
Veselības ministrija vērsās policijā viltus ziņu par koronavīrusu dēļ
Vīrietis tukšā restorānā, foto no arhīva

Divu Rīgas restorānu apmeklētājiem nāksies divas nedēļas sēdēt mājās

7
(atjaunots 00:34 08.07.2020)
Jaunieši inficējušies ar Covid-19 no saviem ārvalstu draugiem un apmeklējuši vairākas izklaides vietas Rīgā.

RĪGA, 8. jūlijs — Sputnik. Divu restorānu apmeklētāji Rīgā lūgti pašizolēties, jo jūnija beigās tos apmeklējuši vairāki Covid-19 slimnieki, atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvji preses konferencē.

Vakar Latvijā fiksēti septiņi jauni Covid-19 gadījumi. To starpā pieci konstatēti cilvēkiem 20-45 gadu vecuma grupā, kuri pavadīja laiku kompānijā ar diviem tūristiem.

Saskaņā ar SPKC rīcībā esošajiem datiem, 27. jūnijā vakarā viņi apmeklēja restorānu "Aqua Luna", bet 28. jūnija vakarā – restorānu "Riviera".

Trīs dienas pieci jaunieši ar ciemiņiem no citas valsts apmeklēja restorānus un izklaides vietas, informēja SPKC. Speciālistiem zināmas visas viņu apmeklējumu vietas, viņi ar visiem sazinājušies. Minētajās vietās darbs organizēts atbildīgi, tomēr daudz kas atkarīgs no apmeklētājiem, uzsvēra speciālisti: roku mazgāšana, distancēšanās utt. Pārējie izklaides vietu apmeklētāji nav atzīti par tuvām kontaktpersonām, tomēr perēkļi gadās. Šī iemesla dēļ SPKC nolēma brīdināt visus, kas apmeklējuši "Aqua Luna" 27.  jūnija vakarā un "Riviera" 28. jūnija vakarā, un lūgt pašizolēties uz divām nedēļām, kā arī sekot savam veselības stāvoklim.

Iepriekš Veselības ministrijas galvenais infekcionists Uga Dumpis brīdināja, ka Covid-19 uzliesmojumi var parādīties jebkurā brīdī, un, ļoti ticams, tie saistīti ar kādu cilvēku, kas atgriezies no ārvalstīm.

Pēc viņa vārdiem, vienam inficētam cilvēkam atliek apmeklēt kādu izklaidi slēgtā telpā, bāru vai citu pulcēšanās vietu, un iespējams uzliesmojums.

7
Tagi:
Rīga, koronavīruss, sabiedriskā ēdināšana
Pēc temata
Gardēžu svētki: Rīgas restorānu nedēļa izvedīs no komas tūrisma industriju
Viesnīcām un restorāniem palīdzēs savādāk: PVN tiem nesamazinās
"Mēs negribam apzagt valsti": restorānu īpašnieki paskaidroja, kādēļ jāsamazina PVN