Latvijas valsts vadītājs Egils Levits

Vīrusu pārvarēs tikai latvieši: sociālie tīkli izsmej prezidenta izteikumus

343
(atjaunots 15:01 23.03.2020)
Sociālo tīklu apmeklētāji pievērsuši uzmanību tam, ka valsts prezidents Egils Levits, komentējot situāciju ar koronavīrusu, vērsies tikai pie latviešiem.

RĪGA, 23. marts - Sputnik. Nesen Latvijas valsts vadītājs Egils Levits Latvijas televīzijas programmā "Panorāma", pārliecinoši apgalvoja, ka Saeima ir rīcībspējīga un var turpināt darbu attālinātā režīmā.

Līdztekus prezidents vairākkārt pievērsa skatītāju uzmanību tam, ka latvieši ir ļoti disciplinēta tauta, vajag saliedēties, bet noslēgumā piebilda, ka latviešiem izdosies pārvarēt šo situāciju.

"Kopā mes visi, latvieši, šo situāciju pārvarēsim, noteikti. Un, ņemot vērā mūsu tautas īpašības – pašdisciplīnu, pašorganizācijas spēju, - es domāju, ka salīdzinoši mēs to labāk izdarīsim nekā citi. Par to es esmu pilnīgi pārliecināts," optimistiski secināja valsts prezidents.

Tīkla zobgaļi nekavējoties pievērsa uzmanību prezidenta neveiklo izteikumu un sāka smieties.

​​"Levits apstiprina, ka Latvijā letālu gadījumu nebūs," raksta Edgars Bāliņš.

​"Latvieši. Krievi nē," atzīmēja Lauris.

​"Latvieši arī kā nācija, Latvijas tauta," mēģināja atšifrēt prezidenta vārdus Ainārs Leijejs.

​"Kāpēc tad tā arī neteikt, "Latvijas tauta" aizņem tikpat daudz sekundes ierakstā, bet neatsvešina pusi  iedzīvotāju, kas arī maksā nodokļus," atzīmēja Patrick Bateman.

​"Sanāk, ka mums tagad ir pašiem sava Vanga? Levita kungs, vai varat ieskatīties nākotnē, kas man sagaidāms šajā atlikušajā gadā? Vai vinnēšu čeku loterijā?" sarkastiski vaicāja Arvis Budrevičs.

​"Politiķa starter kit jeb must have frāžu paka!" pasmējās Raitis Zgirskis.

​"Nu, izņemot tad, ja latviešiem uznāks mirtgriba, protams," prezidentu izzoboja Gaismonis, izmantojot vārdu mirtgriba" kā antonīmu Levita iemīļotajam vārdam "valstsgriba". 

​"Krievi go home, tikai latvieši pārvarēs koronu," par prezidenta runu- продолжает зубоскалить над речью президента Patrick Bateman.

​"Tak tepat tviterī nesen bija lieli kari par vārdu "latvieši", kur no visām pusēm tika norādīts, ka tā apzīmē Latvijas iedzīvotājus," mēģināja taisnoties Līva.

​"To sauc par asimilāciju, un, jā, daudzi  valdošie to gribētu, Kariņam pat bija intervija, kurā viņš teica, ka krievu bērnus vajag asimilēt," attrauca Patrick Bateman.

​"Hmmm a ja nu viņš domāja to kā visus Latvijas iedzīvotājus? Es ceru, ka tā, jo tad tas ir ļaunprātīgs nacionālisms no Levita puses..." atzīmēja apmeklētājs ar lietotājvārdu ツ.

​"Nu gan jau, ka domāja par visiem tajā brīdī, bet tāda neapzināta cilvēku atsvešināšana sanāk. Un tas ir amatā, kur vienīgais pienākums pa lielam ir reprezentācija, tātad – cilvēki," piebilda Patrick Bateman.

Atgādināsim, ka tieši prezidents Egils Levits ierosināja mazākumtautību pārstāvju kontekstā izmantot terminu "līdztautieši", nevis "cittautieši".

Viņs uzskata, ka tam esot jābūt draudzīgākam.

Pie tam aģentūras Kantar organizētās aptaujas rezultāti liecina, ka 44% Latvijas iedzīvotāju nav gatavi izmantot terminu "līdztautieši". Vēl 28% šajā jautājumā nav sava viedokļa. Tikai 28% Latvijas iedzīvotāju piekrīt ierosinātajām pārmaiņām.

Tomēr, šķiet, prezidenta nesenā runa liecina, ka pat pats valsts vadītājs vēl nav gatavs sarunāties ar "līdztautiešiem".

343
Tagi:
koronavīruss, Egils Levits
Pēc temata
Inflācija: kas un kā sadārdzinājies Latvijā pēdējā gada laikā
Atļauja dota: Saeima atļāva Covid-19 epidēmijas laikā tirgot alkoholu Internetā
Vīrusa ģeogrāfija Latvijā paplašinās: slimība skārusi jau 25 pašvaldības
Latvijas prezidents paziņoja, ka Saeima ir rīcībspējīga un var turpināt darbu attālināti
Swedbank

Latvijā Swedbank klientu nauda ar viltīgu krāpšanu palīdzību aizplūst uz Ukrainu

6
(atjaunots 12:56 04.07.2020)
Noziedznieki, kuri uzdodoties par Swedbank apzog cilvēkus, ir sasnieguši tādu pilnību, ka pat izmanto orģinālo bankas telefona numuru, lai piemānītu klientus.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Ludzas policijas iecirknī ir ierosinātas četras krimināllietas sakarā ar krāpšanās faktu, vēsta Rus.lsm.lv.

Krāpnieki zvana Swedbank klientiem un stādās priekšā kā bankas darbinieki. Klientu vārdus un uzvārdus, kā arī personas kodus viņi zina. Turklāt viņi zvana no orģinālā Swedbank numura.

Valsts policijas Latgales reģionālās pārvaldes priekšnieka vietnieks Guntars Kračus pastāstīja, ka ir bijuši tādi gadījumi, kad numurs nebija noteikts. Taču lielākoties viltojumi ir bijuši tik naturāli, ka cilvēki nav spējuši tos atšķirt no oriģināla.

Ziņapmaiņas lietotne WhatsApp
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Swedbank klientiem zvanīja, lūdza pieslēgties ar Smart-ID palīdzību. Teica, ka viņiem esot problēmas ar kontiem. Pēc kā nauda no tiem pašiem kontiem vienkārši pazuda.

Valsts policijā atgādina, ka bankas darbinieki nekad nelūgs nosaukt jūsu personas datus. Nevajag tos sniegt arī aizdomīgiem zvanītājiem.

Saskaņā ar provizoriskajiem datiem, krāpnieki zvanījuši no zvanu centriem, kuri atrodas Ukrainā. Policija veic izmeklēšanu. Taču tā var turpināties visnotaļ ilgi, jo noziedznieki strādā ārzemēs.

Savukārt Swedbank pastāstīja, kā krāpnieki vispār spējuši iegūt klientu numurus. Tur paskaidroja, ka bankas pieslēgšanos izmanto mijiedarbībā ar citiem servisiem. Tā ir "Latvijas Gāze", mobilo sakaru operatori, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, VID. Un kaut kādi dati var "aizplūst".

Turklāt pastāv daudz dažādu vīrusu programmu, kuras iegūst klientu datus. Un arī pašu klientu neuzmanība mēdz novest pie datu noplūdēm.

6
Tagi:
krāpnieki, nauda, Swedbank
Pēc temata
Krāpšanās tīmeklī: simtiem cilvēku aizmirsuši drošību cīņā par atlaidēm
Valsts policija brīdina: apgrozījumā parādījusies viltota nauda
Neveriet vaļā aizdomīgas hipersaites! Krāpnieki maskējas par "Swedbank" banku
Covid-19

Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

8
(atjaunots 11:59 04.07.2020)
Visā epidēmijas laikā Latvijā ir atklāti 1123 ar Covid-19 inficēto: statistika ļoti lēni, taču lien uz augšu.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, aizritējušajā diennaktī Latvijā ir veikti 1185 koronavīrusa testi. Atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums.

​Stacionēts viens pacients ar Covid-19. Tagad Latvijas stacionāros ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā šajā periodā kopš koronavīrusa pandēmijas sākuma Latvijā ir veikti 156 784 izmeklējumi un atklāti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām tika izrakstīts 181 pacients, savukārt 30 cilvēki nomira.

​Atgādināsim, ka Latvijā darbojas mobilā lietotne Apturi Covid. To lejupielādējuši aptuveni 80 tūkstoši valsts iedzīvotāju.

Lietotne informē visus, kas kontaktējis ar personu, kas ir inficējusies ar Covid-19, ilgāk nekā 15 minūtes, taču inficēto vārdi un adreses netiek atklāti.

Lietotnes autors Andris Bērziņš iepriekš atgādināja, ka šī lietotne palīdz precīzāk noteikt cilvēku loku, ar kuriem ir kontaktējis inficētais. Tā ir izveidota, lai palīdzētu Slimību profilakses un kontroles centram. Taču pašlaik Apturi Covid lieto pārāk maz Latvijas iedzīvotāju, lai to varētu uzskatīt par efektīvu palīgu.

8
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Bēres pēc bērēm: Latīņamerikai pāri veļas Covid-19 pandēmija
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi