Latvijas valsts vadītājs Egils Levits

Vīrusu pārvarēs tikai latvieši: sociālie tīkli izsmej prezidenta izteikumus

360
(atjaunots 15:01 23.03.2020)
Sociālo tīklu apmeklētāji pievērsuši uzmanību tam, ka valsts prezidents Egils Levits, komentējot situāciju ar koronavīrusu, vērsies tikai pie latviešiem.

RĪGA, 23. marts - Sputnik. Nesen Latvijas valsts vadītājs Egils Levits Latvijas televīzijas programmā "Panorāma", pārliecinoši apgalvoja, ka Saeima ir rīcībspējīga un var turpināt darbu attālinātā režīmā.

Līdztekus prezidents vairākkārt pievērsa skatītāju uzmanību tam, ka latvieši ir ļoti disciplinēta tauta, vajag saliedēties, bet noslēgumā piebilda, ka latviešiem izdosies pārvarēt šo situāciju.

"Kopā mes visi, latvieši, šo situāciju pārvarēsim, noteikti. Un, ņemot vērā mūsu tautas īpašības – pašdisciplīnu, pašorganizācijas spēju, - es domāju, ka salīdzinoši mēs to labāk izdarīsim nekā citi. Par to es esmu pilnīgi pārliecināts," optimistiski secināja valsts prezidents.

Tīkla zobgaļi nekavējoties pievērsa uzmanību prezidenta neveiklo izteikumu un sāka smieties.

​​"Levits apstiprina, ka Latvijā letālu gadījumu nebūs," raksta Edgars Bāliņš.

​"Latvieši. Krievi nē," atzīmēja Lauris.

​"Latvieši arī kā nācija, Latvijas tauta," mēģināja atšifrēt prezidenta vārdus Ainārs Leijejs.

​"Kāpēc tad tā arī neteikt, "Latvijas tauta" aizņem tikpat daudz sekundes ierakstā, bet neatsvešina pusi  iedzīvotāju, kas arī maksā nodokļus," atzīmēja Patrick Bateman.

​"Sanāk, ka mums tagad ir pašiem sava Vanga? Levita kungs, vai varat ieskatīties nākotnē, kas man sagaidāms šajā atlikušajā gadā? Vai vinnēšu čeku loterijā?" sarkastiski vaicāja Arvis Budrevičs.

​"Politiķa starter kit jeb must have frāžu paka!" pasmējās Raitis Zgirskis.

​"Nu, izņemot tad, ja latviešiem uznāks mirtgriba, protams," prezidentu izzoboja Gaismonis, izmantojot vārdu mirtgriba" kā antonīmu Levita iemīļotajam vārdam "valstsgriba". 

​"Krievi go home, tikai latvieši pārvarēs koronu," par prezidenta runu- продолжает зубоскалить над речью президента Patrick Bateman.

​"Tak tepat tviterī nesen bija lieli kari par vārdu "latvieši", kur no visām pusēm tika norādīts, ka tā apzīmē Latvijas iedzīvotājus," mēģināja taisnoties Līva.

​"To sauc par asimilāciju, un, jā, daudzi  valdošie to gribētu, Kariņam pat bija intervija, kurā viņš teica, ka krievu bērnus vajag asimilēt," attrauca Patrick Bateman.

​"Hmmm a ja nu viņš domāja to kā visus Latvijas iedzīvotājus? Es ceru, ka tā, jo tad tas ir ļaunprātīgs nacionālisms no Levita puses..." atzīmēja apmeklētājs ar lietotājvārdu ツ.

​"Nu gan jau, ka domāja par visiem tajā brīdī, bet tāda neapzināta cilvēku atsvešināšana sanāk. Un tas ir amatā, kur vienīgais pienākums pa lielam ir reprezentācija, tātad – cilvēki," piebilda Patrick Bateman.

Atgādināsim, ka tieši prezidents Egils Levits ierosināja mazākumtautību pārstāvju kontekstā izmantot terminu "līdztautieši", nevis "cittautieši".

Viņs uzskata, ka tam esot jābūt draudzīgākam.

Pie tam aģentūras Kantar organizētās aptaujas rezultāti liecina, ka 44% Latvijas iedzīvotāju nav gatavi izmantot terminu "līdztautieši". Vēl 28% šajā jautājumā nav sava viedokļa. Tikai 28% Latvijas iedzīvotāju piekrīt ierosinātajām pārmaiņām.

Tomēr, šķiet, prezidenta nesenā runa liecina, ka pat pats valsts vadītājs vēl nav gatavs sarunāties ar "līdztautiešiem".

360
Tagi:
koronavīruss, Egils Levits
Pēc temata
Inflācija: kas un kā sadārdzinājies Latvijā pēdējā gada laikā
Atļauja dota: Saeima atļāva Covid-19 epidēmijas laikā tirgot alkoholu Internetā
Vīrusa ģeogrāfija Latvijā paplašinās: slimība skārusi jau 25 pašvaldības
Latvijas prezidents paziņoja, ka Saeima ir rīcībspējīga un var turpināt darbu attālināti
Daniels Pavļuts

Sociologs: Pavļuts ir izcils manipulators

8
(atjaunots 09:14 14.04.2021)
Veselības ministrs psiholoģiskā līmenī manipulē ar ministru prezidentu, kurš nevēlas iedziļināties situācijā, uzskata sociologs.

RĪGA, 14. aprīlis - Sputnik. Rodas sajūta, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts manipulē ar premjerministru Krišjāni Kariņu un panāk sev izdevīgo lēmumu pieņemšanu, paudis sociologs Aigars Freimanis kanāla RīgaTV 24 raidījumā "Ziņu TOP 5".

Pagājušajā nedēļā Pavļuts pastāstīja par otrās dienesta pārbaudes rezultātiem saistībā ar Covid-19 vakcīnu iepirkumiem. Pēc pārbaudes pabeigšanas Veselības ministrijas valsts sekretārei Dainai Mūrmane-Umbraško tika izteikts rājiens par pārkāpumiem, bet attiecībā pret Valsts zāļu aģentūras direktoru (ZVA) Svenu Henkuzenu tika ierosināta disciplinārlieta, jo pārbaudes gaitā tika konstatēts, ka viņš kļūdaini informējis valdības pārstāvjus par pieejamo vakcīnu apjomu.

Freimanim šī situācija izraisīja aizdomas.

"Šobrīd šī situācija ir dīvaina ar to, ka Veselības ministrija Pavļuta kunga vadībā mēģina kaut ko izmeklēt, un vakar sanāca tāda divbalsība, kas Saeimā tiek dibināta komisija, Pavļuta kungs ķeras sodīt ierēdņus Bet joprojām man ir tā sajūta, ka sistēma ir absolūti necaurspīdīga, tā sistēma ir ļoti korporatīva!" viņš teica.

Pēc viņa domām, Kariņš nevēlas iedziļināties vakcinācijas tēmā, un Pavļuts to izmanto.

"Skatoties valdības sēdes diezgan regulāri tiešraidē, man ir sajūta, ka Pavļuta kungs vienkārši manipulē ar Kariņa kungu, kurš neprot iedziļināties vai negrib iedziļināties. Manipulē psiholoģiskā veidolā. Viņš ir izcils manipulators, kā PR speciālists. Bija situācijas, kad pabeidzot sēdi, Kariņa kungs "uzvārās", un otrajā dienā les redzu virsrakstus, ka viņš pilnībā uzticas Pavļuta darbam," viņš saka.

Kā spilgtu manipulācijas piemēru Freimanis nosaucis līdzekļu piešķiršanu Vakcinācijas biroja darbam laikā, kad valstī nebija vakcīnu.

Lai gan vēl 15. martā Pavļuts ziņoja par vakcinācijas biroja reorganizāciju un to iekļaušanu Nacionālajā veselības dienestā, birojs joprojām ir Veselības ministrijas pakļautībā, un tā darbinieki turpina saņemt augstākas algas, nekā tas pieņemts valsts pārvaldē.

Pagājušajā nedēļā Latvijā tika plānots vakcinēt aptuveni 8 000 cilvēku dienā, bet patiesībā ikdienu tika izmantotas aptuveni 3 800 vakcīnas devu.

8
Tagi:
vakcīna, koronavīruss
Pēc temata
Latvijas VDD ķersies pie "koviddisidentiem"
Pavļuts sola priekšrocības pret Covid-19 vakcinētām personām
Pat jūsu piedāvāto C vitamīna dražeju neņems: Ušakovs salīdzināja MK ar "Naša Raša"
Dzīvās rindas eksperimenta rezultāti masveida vakcinācijas centros Rīgā
Jauniešu organizācijas Protests pikets par LGBT tiesībām

Jurists: ES var piespiest Latviju mainīt Satversmi LGBT labā

11
(atjaunots 08:22 14.04.2021)
Laulības definīcijas maiņa Latvijas Satversmē var izraisīt konfliktu ar Eiropas Savienības likumdošanu.

RĪGA, 14. aprīlis - Sputnik. Ja tiks pieņemti Satversmes grozījumi, kuri nosaka ģimeni kā savienību starp vīrieti un sievieti, Eiropas Cilvēktiesību tiesa var uzlikt Latvijai grozīt Satversmi un izmaksāt kompensāciju viendzimuma pāriem, pastāstīja Eiropas Parlamenta konsultants jurists Aleksejs Dimitrovs, radio Baltkom.

Pēc tam, kad Latvijas Satversmes tiesa atzinusi, ka valsts pienākumu aizsargāt un atbalstīt arī viendzimuma partneru ģimenes, Nacionālā apvienība iesniegusi Saeimā likumprojektu ar grozījumiem Satversmē, piedāvājot nostiprināt ģimenes jēdzienu kā vīrieša un sievietes savienību. Likumprojekts paredz trīs likumīgus ģimenes izveides veidus: uz laulības pamata, ja vecākiem ir kopīgs bērns, vai adopcijas rezultātā.

Pēc Dimitrova vārdiem Saeima var izdarīt grozījumus valsts Satversmē un ņemt vērā tikai likuma pēdējo redakciju, taču šajā gadījumā Eiropas Savienība var pieprasīt Latvijai mainīt likumdošanu.

"Ja pieņemsim, ka Satversmē ierakstīs šādas normas, teorētiski varētu iedomāties, ka mēs esam mainījuši Satversmi, tāpēc Satversmes tiesas lēmumi, kas balstīti uz vecās redakcijas, mēs vienkārši ignorējam. Bet pēc tam tiek radīts risks, ka cilvēki vērsīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Un tā, neskatoties uz šīm konstitucionālajām normām, teiks, ka Latvija pārkāpj viendzimuma pāru tiesības. Latvijai būs jāizmaksā kompensācija un jāmaina Satversme," atzinis Dimitrovs.

Pagājušajā nedēļā Satversmes tiesa pieņēma otro lēmumu par labu viendzimuma pāriem - tā atzina par neatbilstošu Satversmei Ministru kabineta "Noteikumu par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā" 13.punktu, jo tas attiecas uz mantojuma atstājēja pārdzīvojušo tā paša dzimuma partneri, kuram ar mantojuma atstājēju bija izveidota ģimene.

Embrijs, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Поляков

Tāpat tiesa nolemj, ka Saeimai līdz 2022. gada 1. jūnijam jāpieņem likumi par visu ģimeņu atzīšanu, aizsardzību un atbalstu.

Latvija ir viena no sešām ES valstīm (līdz ar Lietuvu, Rumāniju, Poliju, Slovākiju un Bulgāriju), kurās netiek atzītas laulības vai partnerattiecības starp viendzimuma cilvēkiem. Satversmes 110. pants nosaka laulību kā savienību starp vīrieti un sievieti.

11
Tagi:
LGBT, Satversme, Latvija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Valdošā koalīcija Igaunijā var izjukt LGBT dēļ
Igaunijā varētu legalizēt vai uz visiem laikiem aizliegt viendzimuma laulības
Satversmes tiesa: likumam ir jāaizsargā arī viendzimuma ģimenes
LGBT šantāža Eiropas Savienībā: ievērojiet tiesības, citādi maksāsiet sodu