Alkohola tirdzniecība. Foto no arhīva

Atļauja dota: Saeima atļāva Covid-19 epidēmijas laikā tirgot alkoholu Internetā

62
(atjaunots 09:35 22.03.2020)
Covid-19 epidēmijas laikā Latvijas varasiestādes atļāvušas tirgot alkoholu Internetā; taču aizliegumus saistībā ar tirdzniecības laiku un pircēju vecumu stingri kontrolēs arī turpmāk.

RĪGA, 22. marts – Sputnik. Piektdien vēlā vakarā, 20. martā, Saeima atļāva alkohola produkcijas tirdzniecību Internetā koronavīrusa izplatīšanās perioda laikā, raksta Bb.lv.

Latvijas Finanšu ministrija apstiprināja, ka šādus pasākumus valsts atļāvusi ārkārtas situācijas laikā Latvijā, lai cilvēki nepārkāpj karantīnu un iespēju robežās neiet ārā.

Tiek ziņots, ka tagad, saskaņā ar likumu, tiek atļauta akcīzes preču tirdzniecība, izņemot tabakas izstrādājumus un elektronisko cigarešu šķidrumus, ar elektroniskā līguma starpniecību. Alkohola pārdošana personām, kas ir jaunākas par 18 gadiem, kā arī alkohola pārdošana no plkst. 22:00 līdz 8:00 ir aizliegta. Šo noteikumu pārkāpšana ved pie administratīvā soda tirgotājiem.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka februārī Veselības ministrija izteicās pret Ekonomikas ministrija izstrādāto grozījumu veikšanu Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kuri paredz atļaut alkohola produkcijas tirdzniecību Internetā.

Veselības ministrija ir noraizējusies, ka šie grozījumi, kuru mērķis ir legalizēt alkohola tirdzniecību Internetā, slikti ietekmēs iedzīvotāju veselību, jo nodrošina alkohola produkcijas vieglo pieejamību, tostarp arī nepilngadīgajiem.

62
Tagi:
alkohols, tirdzniecība, saeima, Latvija
Pēc temata
Pusaudžiem Latvijā draud sods par cigaretēm kabatās, enerģijas dzērieniem un paģirām
No 1. janvāra Latvijas lielpilsētās atcēla sodu par atvērtu alkohola pudeli
Finanšu ministrija pakāpeniski palielinās alkohola akcīzi