Meitene ar datoru, foto no arhīva

Latvijas kompānijas negaida palīdzību no valsts un sāk atlaist darbiniekus

42
(atjaunots 11:22 21.03.2020)
Astoņas Latvijas kompānijas plāno atlaist no 688 līdz 724 darbiniekiem, Nodarbinātības valsts aģentūrā viņus gaida pēc ārkārtas situācijas režīma atcelšanas.

RĪGA, 21. marts – Sputnik. Jau astoņi Latvijas uzņēmumi iesnieguši Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA) paziņojumus par kolektīvo atlaišanu, kopumā plānots atlaist no 699 līdz 724 darbiniekiem, paziņoja NVA Sabiedrisko attiecību daļā.

Kompānijas, kuras plāno atlaišanas, pārstāv transporta un uzglabāšanas, tūristu izmitināšanas un sabiedriskās ēdināšanas, vairumtirdzniecības un pārstrādes rūpniecības nozares, vēsta Baltic Course.

Šobrīd NVA reģistrēts 58 531 bezdarbnieks, pa šo nedēļu to skaits palielinājies par 674 cilvēkiem.

Aģentūras vadītāja Evita Simsone iepriekš norādīja, ka kamēr valstī ir izsludināts ārkārtas situācijas režīms, NVA neapkalpo klientus klātienē, tādēļ atlaistos cilvēkus aģentūrā gaidīs pēc 2020. gada 14. aprīļa.

Saskaņā ar Darba likumu, par kolektīvo tiek uzskatīta atlaišana, kad mēneša laikā darbu zaudē zināma daļa darbinieku atkarībā no to kopējā skaita. Piemēram, ja uzņēmumā ir vairāk nekā 300 darbinieku, tad par kolektīvo uzskata 30 un vairāk cilvēku atlaišanu. Tiek ņemti vērā arī tie gadījumi, kad darba devējs nav lauzis darba līgumu, taču darba attiecības tiek izbeigtas citu iemeslu dēļ, kas nav saistīti ar darbinieka uzvedību vai spējām, ja šo iemeslu parādīšanos veicinājis darba devējs. Noteikumi, kuri skar kolektīvās atlaišanas, nav attiecināmi pret valsts sektoru.

Kad Nodarbinātības valsts aģentūra saņem ziņas par gaidāmajām masveida atlaišanām, tā pirmām kārtām cenšas noskaidrot, vai kolektīvo atlaišanu izraisījušo problēmu iespējams atrisināt vai vismaz samazināt atlaižamo cilvēku skaitu. Tiek noteikti nepieciešamie pasākumi, kuri varētu veicināt konkrētā darbinieka konkurētspēju, lai viņš spētu saglabāt savu darbavietu vai arī atrast jaunu.

Saskaņā ar Darba likumu, kolektīvā atlaišana ir viens no pamatojumiem, kas garantē kompensācijas saņemšanu.

Atlaišanas pabalsta apmērs ir atkarīgs no laika, ko darbinieks ir nostrādājis šajā uzņēmumā. Ja viņš šajā darbavietā ir pavadījis mazāk nekā 5 gadus, pabalsts sastāda vienu vidējo mēnešalgu, bet ja vairāk par 20 gadiem – vidējo algu par četriem mēnešiem.

42
Tagi:
koronavīruss, NVA, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (574)
Pēc temata
Bailes izgaiņās cilvēkus pa mājām: Zaiceva novērtēja epidēmijas seku mērogus
Vadībai samazinās algas: airBaltic ir atradis veidu, kā ietaupīt 5 miljonus eiro
Pabalsts un konsultācijas: kas jāzina par kolektīvo atlaišanu Latvijā
Rīga

"Galvaspilsēta Rīga": VARAM piedāvā interesantu papildinājumu Pašvaldību likumā

19
(atjaunots 18:28 12.07.2020)
Atsevišķa nodaļa likumā noteiks Rīgas pašvaldības funkcijas un Rīgas domes pilnvaras, kā arī to vadības veidus.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina iekļaut Pašvaldību likumā atsevišķu nodaļu "Galvaspilsēta Rīga", vēsta Mixnews.lv.

Šāda papildinājuma iekļaušanas iespēju valdība skatīs otrdien, 14. jūlijā.

Šajā normā tiks aprakstītas pašvaldības funkcijas, Rīgas domes pilnvaras, to plānošana un vadība.

Tāpat jaunajā nodaļā jāiekļauj ikgadējā līguma noslēgšana starp Rīgas pašvaldību un valsti. Tajā tiks norādītas valdības subsīdijas un pašvaldības līdzfinansējums.

VARAM skaidro šādu lēmumu ar to, ka Rīgā dzīvo liels cilvēku skaits, un galvaspilsētai ir arī sava specifika.

Turklāt "Galvaspilsēta Rīga" nodaļā aprakstīto normu ievērošanai sekos līdzi speciāli izveidota koordinācijas padome. Šajā padomē jābūt iekļautiem Latvijas valdības un Rīgas pašvaldības pārstāvjiem, savukārt vadīs to Rīgas izpilddirektors.

Atgādināsim, ka 22. jūnijā Latvijas prezidents Egils Levits izsludināja likumu par administratīvi teritoriālo reformu, saskaņā ar kuru no 2021. gada valstī būs 42 pašvaldības esošo 119 vietā.

Saskaņā ar jauno likumu, no nākamā gada 1. jūlija pilsētas statuss tiks piešķirts Koknesei un Iecavai, savukārt no 2022. gada 1. jūlija par pilsētām kļūs Ādaži, Mārupe un Ķekava.

Latvijas pilsētas tiks iedalītas valsts nozīmes pilsētas un novada nozīmes pilsētās. Valsts nozīmes pilsētas statusu piešķirs Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Jūrmalai, Liepājai, Ogrei, Rēzeknei, Rīgai, Valmierai un Ventspilij.

19
Tagi:
novadu reforma, VARAM
Pēc temata
Kariņa recepte: kā sadalīt divus miljardus eiro
Latvijas prezidents izsludinājis administratīvi teritoriālās reformas likumu
Saeima apstiprināja Nacionālo attīstības plānu: kāds būs Latvijas kurs jaunajā septiņgadē
Pašvaldības palīdzēs prezidentam izbrāķēt novadu reformu
Covid-19

Latvija uzvarējusi Covid-19? Aizritējušajā diennaktī nav atklāti inficēšanās gadījumi

12
(atjaunots 12:48 12.07.2020)
Pēc pēkšņā Covid-19 uzliesmojuma Latvijā, iestājies klusuma brīdis. Aizritējušajā diennaktī 1467 veiktie testi neatklāja nevienu jaunu koronavīrusa inficēšanās gadījumu.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju, pēdējo 24 stundu laikā valstī tika veikti 1467 Covid-19 testi. Jaunu inficēšanās gadījumu nav.

​Vēl sestdien, 11. jūlijā, tika ziņots par 8 jauniem inficēšanās gadījumiem. SPKC meklēja reisa 7937 autobusa pasažierus, kurš brauca maršrutā Liepāja-Saldus-Rīga, jo tajā brauca cilvēks ar apstiprinātu koronavīrusa diagnozi.

Savukārt Valsts policija solīja pastiprināt pašizolācijā esošo cilvēku kontroli.

Visā epidēmijas laikā Latvijā tika veikti 168 947 Covid-19 izmeklējumi. Kopumā tika atklāti 1173 inficētie, no kuriem 1019 cilvēki izveseļojās un 30 nomira.

Slimnīcās turpina ārstēties trīs cilvēki, no kuriem viens atrodas smagā stāvoklī.

​Atgādināsim, ka piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

12
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (574)
Pēc temata
"Izsprucis no laboratorijas": Nacionālās apvienības deputāts "atklāja" Covid-19 izcelsmi
Madonas slimnīcas bērnu ārsts inficējies ar Covid-19
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi
ZRK S-400 Triumf

Turcija izmēģina S-400 pret amerikāņu lidmašīnām

0
Turcija ignorējusi ASV brīdinājumus par iespējamām sankcijām, ja republika sāks izmēģinājumus pret ASV ražotajām kara lidmašīnām.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Turcijas bruņotie spēki sākuši Krievijā iegādāto zenītraķešu kompleksu S-400 jaunos izmēģinājumus pret amerikāņu iznīcinātājiem F-16 un F-4 Murtedas aviobāzē netālu no Ankaras, informēja Fighter Jets World.

Portāla rīcībā esošā informācija liecina, ka testi sākušies 4. jūlijā un ilgs līdz 26. novembrim.

Pie tam Turcija ignorējusi ASV brīdinājumus par iespējamām sankcijām, ja republika sāks izmēģinājumus pret ASV ražotajām kara lidmašīnām, vēsta RIA Novosti.

Fighter Jets World publicēja Turcijas provinces varasiestāžu sniegto informāciju – tās ziņo, ka iznīcinātāji lidos dažādā augstumā.

Pērnā gada rudenī turku karavīri jau izmēģināja S-400 pret amerikāņu iznīcinātājiem, kuri pārvietojās virs Ankaras dažādā augstumā, bet sistēmas kontrolēja debesis virs Turcijas galvaspilsētas.

Krievijas ZRS S-400 iegāde izprovocēja krīzi Ankaras un Vašingtonas attiecībās. Sistēmas piegādes sākās pērnā gada vasarā, tomēr amerikāņu varasiestādes pieprasīja Turcijai atteikties no darījuma un iegādāties kompleksus Patriot. Pretējā gadījumā ASV draudēja aizturēt vai pat atcelt iznīcinātāju F-35 pārdošanu Turcijai un ieviest sankcijas, tomēr Ankara atteicās piekāpties.

Krievija izpildīja pirmo kontraktu, kas paredzēja četru S-400 divizionu piegādi Turcijai par kopsummu 2,5 miljardu dolāru apmērā. Pēc tam puses vienojās par otras partijas iegādi.

0
Tagi:
militārā tehnika, S-400, Krievija, Turcija, ASV
Pēc temata
Vašingtonas un Ankaras konflikts: ASV gatavo sankcijas, Turcija draud slēgt aviobāzes
Serbija iegādājusies Krievijas pretgaisa aizsardzības kompleksus
Baltijas flotes nākotne: pirmais Krievijas kuģis saņēmis PGA kompleksu "Pancirj"
Kā "Bastioni", "Iskanderi" un Baltijas flotes aviācija atbildēja uz mācībām "Baltops 2020"