Mobilais analīžu nodošanas punkts Rīgā

Vadāja turpu-šurpu un pārbaudīja COVID-19: paciente nomira, nesagaidot MPV

2777
(atjaunots 15:34 20.03.2020)
Juceklis ar smagi slimas pacientes COVID-19 analīžu rezultātiem Latvijā noveda pie tā, ka ārsti zaudēja laiku un vadāja viņu starp slimnīcām; sieviete nomira.

RĪGA, 20. marts – Sputnik. Latvijā paciente nomira, kamēr ārsti lēma, ko ar viņu darīt, – no Rīgas slimnīcas viņu nosūtīja uz Ogri, tur viņai tika veikts COVID-19 ātrais tests, kurš izrādījās pozitīvs, viņu nosūtīja atpakaļ uz galvaspilsētu, jaunais tests parādīja negatīvu rezultātu, taču glābt viņu vairs nebija iespējams, vēsta Mixnews. Veselības ministre Ilze Viņķele un Ogres slimnīcas priekšsēdētājs Dainis Širovs saistībā ar šo incidentu izteica savstarpējus pārmetumus.

Širovs pastāstīja, ka esošajā situācijā daļu pacientu no Rīgas sūta uz reģionālajām slimnīcām, lai universitātes slimnīca varētu koncentrēties uz palīdzības un pakalpojumu sniegšanu, kas ir saistīti ar jaunā vīrusa izplatību. Ogres slimnīca nedēļas laikā pieņēma vairākus pacientus no Rīgas, tostarp 49 gadus vecu sievieti smagā stāvoklī, viņai bija nepieciešama plaušu ventilācija. Širovs paziņoja, ka 16. martā, kad pacienti nogādāja Ogrē, no visi trīs MPV aparāti, kas ir klīnikā, ir pieslēgti citiem pacientiem, taču sievieti vienalga atveda uz Ogri.

"Pacientes stāvoklis bija ļoti smags un mums bija zināms, ka sieviete pirmajā marta nedēļas nogalē bijusi privātā pasākumā kopā ar cilvēkiem, kuri atgriezušies no ārzemēm. Tādēļ tika nolemts veikt viņai eksprestestu Covid-19 diagnosticēšanai. Un tas bija pozitīvs," pastāstīja Širovs.

Viņš paskaidroja, ka slimnīca iegādājās šos eksprestestus, lai pārbaudītu savu darbinieku veselības stāvokli, un paziņoja, ka šie testi ir ražoti Ķīnā un ir sertificēti Eiropas Savienībā.

Pēc tam, kad sievietei tika atklāts COVID-19, tika pieņemts lēmums aizvest viņu atpakaļ uz Rīgu – uz Latvijas Infektoloģijas centru. Transportēšanu veica Ogres Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, kura bija aizsargtērpos.

Rīgā sievietei atkal veica COVID-19 vīrusa testu, un tas izrādījās negatīvs. Taču ap to laiku sievieti vairs nebija iespējams glābt, un viņa nomira.

Kamēr tas tika noskaidrots, Ogres slimnīcā tika izolētas visas nodaļas – ar pacienti kontaktēja 14 medicīnas darbinieki un trīs pacienti.

"Man tagad ir jābūt ļoti piesardzīgam un jānovēro savi darbinieki, vai viņi nebūs inficējušies. Tādēļ es vakar Veselības ministrijā lūdzu piešķirt Rīgā esošos rezidentūras studentus, par kuriem Ogres slimnīca maksā naudu, lai ārkārtas situācijā viņi varētu aizvietot trūkstošos mediķus. Manam lūgumam ministre nicinoši atbildēja "kam tā Ogre vispār vajadzīga," pastāstīja Širovs.

Pēc viņa sacītā, visas 99 gultas vietas Ogres slimnīcā šobrīd jau ir aizņemtas. Pagājušajā nedēļā ārsti ārstēja smagi saslimušos ar gripu, kurus atveda no Rīgas un kuri varēja inficēt citus pacientus. Vietējiem iedzīvotājiem Ogres slimnīca tagad var sniegt palīdzību tikai akūtos gadījumos, piebilda Širovs.

Savukārt Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele apsūdzēja Ogres slimnīcas personālu pašdarbībā – viņi izmantoja nedrošus testus, kas arī noveda pie haosa un karantīnas vairākās nodaļās. Viņa uzsvēra, ka, ja pastāv bažas par inficēšanos ar COVID-19, analīzes veic Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Infektoloģijas centrs, "Centrālā laboratorija" vai "E.Gulbja laboratorija" speciālisti.

"Šis gadījums apliecina, ka pašdarbība nav pieļaujama, jo tai ir ļoti smagas sekas," izsecināja Viņķele.

2777
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (859)
Pēc temata
Gluži kā kino: mobilais analīžu nodošanas punkts Rīgā
Vairāk nekā 80 eiro par analīzi: Latvijā piedāvā veikt koronavīrusa maksas testu
Latvijā jau ir gatavi veikt cilvēkiem valsts apmaksātas koronavīrusa pārbaudes teltīs
Mežs, foto no arhīva

"Rīgas meži" pārbaudes gaitā konstatēta izšķērdēšana un citi grēki

11
Rīgas dome pieķērusi uzņēmumu "Rīgas meži" naudas līdzekļu izšķērdēšanā. Tagad "meža" ierēdņus gaida lielas nepatikšanas. Lietā figurē alkoholiskiem dzērieniem paredzētas glāzes un telpa ādu dīrāšanai.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Virkne pārkāpumu konstatēta uzņēmuma "Rīgas meži" darbībā par 2020. gadu revīzijā, ko veica Rīgas domes audita un revīziju pārbaude, vēsta Mixnews.lv.

Uzņēmumā vērojama visdažādāko mahināciju gamma: gan fiktīvas darbā iekārtošanas pazīmes, gan pilnvaru pārsniegšana, kas novedusi pie zaudējumiem, gan naudas līdzekļu izšķiešana.

Piemēram, revidenti konstatēja ar kapitāla daļu turētājiem nesaskaņotas investīcijas būvēs, kas celtas izglītības projekta "Zaļā klase" ietvaros. konstatēts, ka ēku reālo vērtību aplēst nav iespējams, jo nav nekādas dokumentācijas par galdnieku darba apmaksu.

Cita starpā noskaidrojies, ka "Rīgas meži" valdes locekļi pērn patvaļīgi noslēguši līgumus, kas saistīti ar projektu "Zaļā klase". Rezultātā fiksētas nesaskaņotas investīcijas par summu vairāk nekā 100 tūkst. eiro apmērā. Acīmredzot, tas vēl nav viss, jo līdzekļi projektā ieguldīti arī agrāk.

Vides attīstības plāna projektam "Zaļā klase" nebija, toties jau bija iepirktas alkoholiskajiem dzērieniem paredzētas glāzes un atvēlēta atsevišķa telpa ādu dīrāšanai.

Pārbaudē fiksēti pārkāpumi arī kokzāģētavā "Norupe". Tur bija sakārtots bizness brāķēto baļķu pārdošanai "pa kreisi".

Paralēli "Rīgas meži" slēdza līgumus par juridisko pakalpojumu sniegšanu ar bijušajiem darbiniekiem. Šādas mahinācijas izmaksāja 240 tūkstošus eiro.

Galu galā pārbaudes rezultātā secināts, ka "Rīgas meži" ierēdņi aktīvi izšķērdējuši līdzekļus. Acīmredzot, tagad pienācis laiks dīrāt ādu viņiem pašiem.

Ar pārkāpumiem strādās likumsargājošās iestādes.

11
Tagi:
korupcija, Rīga, mežs
Pēc temata
Ceļi un korupcija: kas pirms vēlēšanām rūp rīdziniekiem
Gilis paskaidroja, ar ko korupcija Latvijā atšķiras no korupcijas citās ES valstīs
"Mēs nesēžam ierakumos": ierēdņiem nedos piesegt korupciju ar ārkārtējās situācijas režīmu

Rīdzinieki plūst uz restorānu terasēm: aculiecinieki sašutuši un prasa paskaidrojumus

34
(atjaunots 17:28 10.05.2021)
Ne velti restoratori runāja par ažiotāžu, kāda vērojama galdiņu rezervēšanā: Twitter lietotājs publicēja fotogrāfiju, kurā iemūžināti masu prieki pie atklātās terases Vecrīgā.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Pēc Latvijas valdības lēmuma atļaut apmeklēt restorānu un kafejnīcu terases, restoratori ziņoja, ka galdiņi tiek rezervēti ļoti lielā apjomā. Jau piektdien, 7. maijā laimīgie rīdzinieki organizēja improvizētus tautas svētkus galvaspilsētas centrā, vēsta Mixnews.lv.

Vienlaikus pieaug Covid-19 infekcijas gadījumu skaitls, un nevar apgalvot, ka iedzīvotājus šī problēma neuztrauktu. Par to liecina lietotāja Naura sašutuma pilnais tvīts – viņš publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju no Vecrīgas, kur pie resotorāna terases sapulcējušies vairāk nekā 40 cilvēki.

Ilgi gaidītā iespēja apmeklēt restorānu spārnojusi, rīdzinieki pavisam piemirsuši sociālo distanci un citus ierobežojumus.

​"Vai pagātne atkārtosies?" viņš jautāja, atsaukdams atmiņā pērno koncertu Tērbatas ielā.

Naura jautājums piesaistīja uzmanību – uz to reaģēja Saeimas deputāts Krišjānis Feldmanis un Rīgas domes deputāte Linda Ozola. Politiķi lūdza policijas skaidrojumus.

Pie tam Feldmanis atgādināja, ka par ierobežojumu pārkāpumiem paredzēti naudas sodi.

"Cik man zināms, sodus 2k€ FP un 5k€ JP neviens nav atcēlis. Beidzot ir jāsāk runāt par ierobežojumu kontroles trūkumu. Skaidrs, ka tikai apzinīgās sabiedrības daļas ierobežošana nedod nekādu efektu. To pierādīja infekcijas rādītāju stagnācija augstā līmenī pēdējās nedēļās," viņš rakstīja.

​Kafejnīcu un restorānu terases lemts atvērt no 7. maija, taču pie tam saglabājas virkne epidemioloģisko ierobežojumu, kas jāievēro, apmeklējot tās.

​Pirmkārt, ierobežots terašu darba laiks – no 6.00 līdz 21.00. Otrkārt, pie viena galdiņa var sēdēt ne vairāk kā desmit cilvēki no divām mājsaimniecībām, tostarp – ne vairāk kā četri pieaugušie. Treškārt, stakrp galdiņiem jābūt starpsienai vai vismaz 2 metru attālumam. Personālam un apmeklētājiem jāvalkā maskas.

Tomēr, spriežot pēc pūļa pie Pulvertorņa un Jēkaba kazarmām Vecrīgā, rīdzinieki visus noteikumus ir aizmirsuši.

34
Tagi:
sociālie tīkli, ierobežojumi, valdība
Pēc temata
Cilvēki sāk pirkt traktorus: piegādes dienesti strādā dienām un naktīm
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
Kā strādās restorānu terases Latvijā un kā būs ar alkohola tirdzniecību
Eksperts: cilvēki pandēmijas laikā sakrājuši daudz naudas un būs gatavi to tērēt
Situācija pie skolas Kazaņā, kur notika apšaude

Kazaņā apšaudē skolā gājuši bojā 11 cilvēki

0
(atjaunots 14:15 11.05.2021)
Tatarstānas galvaspilsētā mācību iestādēs ieviests paaugstinātas drošības režīms, pēc apšaudes skolas apkaimē – kontrteroristiskās operācijas režīms.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Kazaņā apšaudē mācību iestādē gājuši bojā 11 cilvēki, aģentūrai RIA Novosti pastāstīja reģiona ārkārtas dienesti. Iepriekš tika saņemta informācija par sešiem, vēlāk – par deviņiem upuriem. Divi skolēni gājuši bojā, izlecot pa trešā stāva logu.

Pirms tam Tatarstānas prezidents Rustams Minnihanovs paziņoja par septiņiem bojāgājušajiem – četriem zēniem un trim meitenēm, 8. klases skolēniem. Hospitalizēti 16 cilvēki – 12 bērni un četri pieaugušie.

Nezināmas personas atklāja uguni Kazaņas 175. vidusskolā. Provizoriski dati liecina, ka šāvuši pusaudži, viens no viņiem ir aizturēts, otrs – likvidēts.

Ar evakuētajiem bērniem strādā psihologi, organizēts "karstās līnijas" darbs.

Visās mācību iestādēs pilsētā pastiprināti drošības pasākumi.

Iepriekš ziņu aģentūras vēstīja: no rīta Tatarstānas policija saņēma ziņu par to, ka 175. skolā dzirdama apšaude. Uzbrukums notika mācību laikā, šāvēji bija vairāki.

Ārkārtas situācijas vietā ieradās vairāk nekā 20 ātrās palīdzības brigādes. Skolas apkaimē ieviests kontrteroristiskās operācijas režīms. Ierosināta krimināllieta.

Traģēdijas vietu apmeklēja Tatarstānas prezidents Rustams Minnihanovs, veselības ministrs Marats Sadikovs un prokurors Ilduss Nafikovs.

"Liela nelaime. Noticis briesmīgs noziegums – apšaudīti nevainīgi bērni. Noskaidrojam notikušā iemeslus, strādā visi dienesti. Situāciju kontrolēju personīgi," Minnihanovs paziņoja tīklā "VKontakte".

Ēkā turpinās operatīvās darbības.

0
Tagi:
bērni, skola, terorakts, Krievija