airBaltic

Žurku skrējiens un rindas: Latvijas valstpiederīgo evakuācija "militārā" noslēpuma aizsegā

136
(atjaunots 15:46 02.04.2020)
Tiem, kas nepaspēja pusstundas laikā rezervēt biļeti airBaltic reisam no Londonas, atliek vienīgi atjaunināt lidsabiedrības mājaslapu cerībā ieraudzīt jaunu informāciju; viņiem nav nekādas iespējas izplānot savus resursus, savukārt materiālo palīdzību viņi nesaņem.

RĪGA, 20. marts – Sputnik, Jūlija Granta. Biļetes uz airBaltic repatriācijas reisu no Londonas 20. martā tika izpārdotas mazāk nekā 30 minūtēs, informāciju par turpmākajiem reisiem lidsabiedrība un Satiksmes ministrija nesniedz.

Pasažieri, kuri vēlas evakuēties, gaidīja savienojumu ar kompānijas mājaslapā norādīto telefonu dzīvās rindas kārtībā. Kad zvanu kļuva pārāk daudz, ar numuru vairs nebija iespējas savienoties. Bet kad tā atkal parādījās, lielākā daļa uzzināja, ka vietu reisā vairāk nav, un viņiem jāgaida turpmākā informācija, kura parādīsies pēc nevienam nezināma laika.

Taču gan pati lidsabiedrība, gan Ārlietu ministrija ievāca visus Latvijas valstpiederīgo anketas datus un kontaktus, kuriem ir nepieciešama evakuācija.

Ņemot vērā, ka visa informācija jau bija zināma, būtu loģiski izveidot potenciālo pasažieru sarakstus pēc prioritātes principa (ģimenes ar bērniem, vecāka gadagājuma cilvēki), noteikt nepieciešamo reisu skaitu katrā virzienā un uzreiz saņemt satiksmes ministra apstiprinājumu to izpildīšanai (kā tas noteikts evakuācijas procedūrā), un pēc tam izsūtīt rēķinus lidojuma apmaksai (vienā virzienā biļete līdz Londonai vai atpakaļ maksā 205 eiro).

Tā vietā ĀM un lidsabiedrība rīko žurku skrējienu un veido rindas, izraisot stresu saviem līdzpilsoņiem.

"Man piezvanīja dienu iepriekš un pavaicāja, vai es vēlos lidot un kas lidos ar mani. Es apstiprināju, ka gaidu informāciju. Uz manu jautājumu, vai es saņemšu paziņojumu par nozīmēto reisu, atbildēja izvairīgi: varbūt, būs, bet, varbūt, arī nē. "Sekojiet līdzi informācijai airBaltic mājaslapā," bija atbilde. Un lūk jau diennakti es, kā uz adatām sēžot, atjaunoju šo portālu. Kad parādījās šī ilgi gaidītā informācija, vien pēc pusstundas man izdevās sazvanīt kādu pa norādīto tālruni, tad izrādījās, ka visas vietas 20. marta reisā jau tika izpirktas," pastāstīja jaunā māmiņa Eva A.

Nav skaidrs arī iemesls, kādēļ ĀM nepublicē informāciju par evakuāciju gaidošo pasažieru skaitu pēc valstīm, lai cilvēkiem būtu vismaz teorētiska iespēja aprēķināt, kad pienāks viņu kārta izlidot, un izplānot savus resursus. Jo šajos apstākļos viņi nesaņem nekādu materiālo palīdzību, savukārt izsludinātajiem evakuācijas reisiem ir spilgti izteikts komerciāls raksturs.

Pie tam, lidsabiedrība brīdina, ka var atteikt iekāpšanu pasažierim, ja kāds viņa veselību uzskatīs par bīstamu, lai atgrieztos dzimtenē pat mūmijas veidā, kas ir ietīta dezinfekcijas līdzekļos no kājām līdz ausīm. Un kas būs ar šāda pasažiera apmaksāto biļeti, mājaslapā netiek ziņots.

136
Tagi:
airBaltic, Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (726)
Pēc temata
Vadībai samazinās algas: airBaltic ir atradis veidu, kā ietaupīt 5 miljonus eiro
Koronavīruss ietekmējis airBaltic darbu: lidsabiedrība samazina reisu skaitu
Ja lidmašīnas nelido: airBaltic turpinās samazināt darbinieku skaitu
LU

Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām

10
(atjaunots 16:48 26.10.2020)
Praktiskās nodarbības Latvijas augstskolu stundentiem joprojām notiks klātienē, tomēr lekcijas būs organizētas attālināti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. No šīsdienas līdz 15. novembrim mācību process augstākajās mācibu iestādēs būs daļēji attālināts, vēsta Tvnet.

Šo lēmumu valdība pieņēma aizvadītās nedēļas nogalē, jo nesenie Covid-19 izplatības gadījumi valstī cita starpā saistīti ar augstskolu studentiem.

Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieņemti ar mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Mācību process augstskolās būs daļēji attālināts – lekcijas notiks attālināti, bet iemaņu iegūšanai nozīmīgas praktiskās nodarbības ļauts organizēt klātienē, ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Attālinātās mācības sākušās arī skolu vecākajās klasēs, tomēr skolēniem nodrošināta iespēja tām sagatavoties.

Slimību profilakses un kontroles dati liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības līmenis konstatēts mācību iestādēs un bērnu kolektīvos, otro vietu ieņem saslimušo ģimenes locekļi un kontaktpersonas.

10
Tagi:
augstākā izglītība, izglītība, koronavīruss
Pēc temata
Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Latvijas skolotāji pieprasa valsts kompensācijas par izdevumiem attālinātajam darbam
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

10
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

10
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā