Lietus, foto no arhīva

Cilvēki salst lietū pie veikalu ieejām: Danusēvičš asi kritizē pasākumus pret COVID-19

55
(atjaunots 19:04 19.03.2020)
Tirdzniecība ir jāiekļauj koronavīrusa pandēmijā cietušo nozaru sarakstā – klientu skaits ir krities, kas nozīmē lielus zaudējumus, turklāt veikaliem ir uzlikti strikti ierobežojumi, paziņoja Henriks Danusēvičs.

RĪGA, 19. marts – Sputnik. Gan pārtikas, gan citu preču tirgotāji Latvijā atzīmē klientu skaita krišanos, kas nozīmē zaudējumus. Turklāt, atsevišķos veikalos ir ļoti grūti izpildīt Ekonomikas ministrijas izdotās sociālās distances prasības, paziņoja Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents, vēsta Tvnet.lv.

Tirdzniecība jāiekļauj COVID-19 pandēmijas izraisītās krīzes rezultātā cietušo nozaru sarakstā, – tā ne vien cieš zaudējumus klientu skaita krituma dēļ, bet arī tādēļ, ka darbiniekiem pastāv augsts inficēšanās risks ar jauno vīrusu, sacīja Danusēvičs.

"Esam vīrusa saskarsmes priekšfrontē. Šodien ieviesti nozarē gan dārgāki, sen aizmirsti pārdevēju aizsargstikli, gan līnijas pircēju atdalīšanai vilktas ar skolas krītiņiem," pauda Danusēvičs.

Atsevišķās vietās veikalā 40 kvadrātmetru platībā var atrasties tikai trīs cilvēki, savukārt pārējie gaida uz ielas vējainā un lietainā laikā, kas apdraud viņu veselību. Pēc Danusēviča domām, jāmaina rīkojums par divu metru zonu, atstājot šo attālumu kā galveno, taču tur, kur tas nav iespējams, jānosaka attālums viens metrs, kā tas ir daudzās Eiropas Savienības valstīs.

Tāpat Danusēvičš uzskata, ka tiesībsargājošās iestādes pārāk stingri kontrolē to, kā tirgotāji ievēro ierobežojumus. "Kategoriski iebilstam pret pašlaik izvērsto pašvaldības policijas teroru pret mazo tirdzniecības vietu īpašniekiem," sacīja asociācijas vadītājs.

Danusēvičs uzsvēra, ka tirdzniecības kompāniju stāvokli krīzes periodā ievērojami apgrūtina saistības izīrētāju priekšā, kuri nav gatavi pazemināt un iesaldēt īres maksu; citi ir gatavi to darīt, ja krīzes periodā tiks atbrīvoti no nekustamā īpašuma nodokļa un sociālā nodokļa maksas. Valdība varētu pieņemt lēmumu, lai noņemtu šo spriedzi, kā arī vienoties ar elektrības, gāzes un ūdens apgādes piegādātājiem par tarifu samazināšanu šim periodam, atzīmēja viņš.

Tāpat Danusēvičs atgādināja, ka nepārtikas preču tirgotājiem ir stipri krities apgrozījums, un viņi ir spiesti apturēt darbību.

55
Tagi:
tirdzniecība, Latvija, koronavīruss
Uzņēmēji, foto no arhīva

Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests uzsācis rūpīgu baltkrievu kompāniju pārbaudi

2
(atjaunots 13:32 28.09.2020)
Pēc speciālistu domām, baltkrievu augsti kvalificēto kadru piesaistīšana Latvijā atnesīs ne tikai labumu visai ekonomikai kopumā, bet arī pacels valsts kredītiestāžu līmeni un iespējas.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Iepriekš kļuva zināms, ka Latvija visai nopietni noskaņota virknes baltkrievu kompāniju darbības pārcelšanai savā teritorijā. Latvijas valdība ir gatava piešķirt termiņuzturēšanās atļauju ne tikai augsti kvalificētiem speciālistiem, bet arī visiem viņu ģimenes locekļiem. Septembra vidū jau 12 kompānijas no Baltkrievijas pauda vēlmi izmantot piedāvājumu. Kopumā uz Latviju atbrauks aptuveni 500 cilvēku, pārsvarā vadošie speciālisti un valdes pārstāvji.

Pašlaik ir uzsākts esošo datu par Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu darījumiem pārbaudes process, to iniciējis Finanšu izlūkošanas dienests (FID).

"FID sācis darbu pie dienesta rīcībā esošo datu analīzes saistībā ar Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu veiktajiem darījumiem. Ar iegūtajiem secinājumiem tiks iepazīstinātas Latvijas finanšu iestādes un citas kompetentās institūcijas," paziņoja iestādē.

FID atzīmēja, ka fakts, ka baltkrievu kompānijas pārceļas uz Latviju, var nest pozitīvu fiskālo efektu valsts ekonomikai, kā arī parādīt kredītiestāžu iespējas pārvaldīt riskus, kas saistīti ar baltkrievu uzņēmumu apkalpošanu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Latvija ir gatava uzņemt augsti kvalificētus darbiniekus no Baltkrievijas, piešķirt viņiem termiņuzturēšanās atļauju, kā arī sniegt atbalstu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns paziņoja, ka aģentūra strādā ciešā sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Robežsardzi un finanšu uzraudzības un citām institūcijām, lai pēc iespējas ātrāk sagatavotu atbilstošu un praksē pārbaudītu ceļa karti tiem uzņēmējiem, kuri lems par labu Latvijas piedāvājumam. Ar tādu pašu paziņojumu uzstājās arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Pēc viņa sacītā, pašlaik tiek izstrādāti risinājumi, lai baltkrievu kompānijām būtu visas iespējas pēc iespējas ātrāk pārcelties uz Latviju.

2
Tagi:
termiņuzturēšanās atļauja, Latvija, Baltkrievija
Pēc temata
Investējis 38 miljonus, bet tagad slēguši kontu: kā biznesam no Krievijas strādāt Latvijā
Bankas neatvērs kontus baltkrieviem: LIAA paziņojumu Lembergs uzskata par propagandu
Dievs, sargi Latviju no debiļiem: kā Krievijas pilsone Latvijā noformēja kontu bankā
Bankā pat svīst ir bīstami: katru klientu tur aizdomās
Covid-19 eksprestesta veikšana, foto no arhīva

Latvijā atklāts 21 jauns Covid-19 gadījums, stacionēti četri cilvēki

1
(atjaunots 12:47 28.09.2020)
Saskaņā ar SPKC datiem, 13 cilvēki inficējās no iepriekš zināmiem avotiem, četri cilvēki – ārzemēs (Ukrainā un Indijā), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 1398 koronavīrusa testi, atklāts 21 jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, 13 gadījumos inficēšanās avots ir noteikts, četri cilvēki atbraukuši no ārzemēm (Ukraina, Indija), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 312 230 Covid-19 izmeklējumi, 1697 cilvēkiem diagnoze apstiprinājās, no kuriem 1304 izveseļojās, bet 36 nomira.

Pēdējo 24 stundu laikā stacionēti četri cilvēki ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 11 pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. Kopumā pēc ārstēšanās no koronavīrusa infekcijas no slimnīcas ir izrakstīti 226 pacienti.

Pārresoru koordinācijas grupa šodien, 28. septembrī, apspriedīs situāciju ar Covid-19 izplatību, paziņoja grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Pēc viņa sacītā, pagaidām netiek apspriesta iespēja pārskatīt epidemioloģiskās drošības pasākumus saslimstības pieauguma Latvijā dēļ.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts vairāk nekā 33,3 miljoni inficēšanās gadījumu, mirušo skaits pārsniedzis miljonu, savukārt izveseļojušies vairāk nekā 24,6 miljoni cilvēku.

1
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Igaunija vienkāršo iebraukšanas kārtību no Latvijas
Ja ministrs saslims, visi būs apdraudēti: Latvijas valdība turpinās strādāt attālināti
Gandrīz 20% reģistrēto Covid-19 gadījumu bija bez simptomiem