Aptieka, foto no arhīva

Veselības ministrija brīdina: šie līdzekļi nepalīdzēs koronavīrusa gadījumā kļūs sliktāk

139
(atjaunots 12:50 19.03.2020)
Francijas Veselības ministrija jau aicinājusi cilvēkus izvairīties no ibuprofēna un kortizona lietošanas koronavīrusa inficēšanās gadījumā. Tagad arī Latvijas Veselības ministrija sākusi runāt par zālēm, kuras "paver iespējas vīrusam".

RĪGA, 19. marts – Sputnik. Francijas veselības ministrs Olivjē Verāns jau brīdināja, ka koronavīrusa gadījumā nedrīkst lietot pretiekaisuma preparātus.

"Ibuprofēns", "Kortizons" un tamlīdzīgas zāles spēj sarežģīt izslimošanu, tādēļ tos nekādā gadījumā nedrīkst izmantot ārstēšanai.

Verāns uzsvēra, ka augstas temperatūras gadījumā nekavējoties jākonsultējas ar ārstu un jālieto tikai tas, ko viņš jums nozīmēs.

Tagad Latvijas Veselības ministrija, apstiprinot Francijas ministra sacīto, paziņoja, ka neiesaka lietot "Ibumetinu" - "Ibuprofēna" analogs. Par to pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele, vēsta Grani.lv.

Viņa paziņoja, ka šīs zāles "vienkārši sakot, iespējo to vīrusu".

Viņķele aicina Latvijas iedzīvotājus ārstēties tikai ar pārbaudītiem, oficiāliem līdzekļiem.

Piemēram, pret koronavīrusu un pat pret parasto gripu nepalīdzēs ozonoterapija, koraļļu ūdens un citi šāda veida līdzekļi, kurus reklamē sociālajos tīklos cīņai ar COVID-19.

Tiek ziņots arī par to, ka Pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica jau kliedējis teoriju par to, ka koronavīrusa ārstēšanai palīdz "Arbidols". Šis preparāts patiešām tiek testēts zāļu kārtā, taču pagaidām tā efektivitāte nav pierādīta.

Tostarp pagaidām nav nekādu pierādījumu reklamētā līdzekļa "Coral Mine" efektivitātei.

Produkcijas izplatītāja sociālajos tīklos Sanita Puncule apgalvo, ka preparāts palīdzējis kādai Lielbritānijas iedzīvotājai, kura saslima ar koronavīrusu. It kā, šis līdzeklis, kura sastāvā ir koloīdais sudrabs un sārmainais ūdens, uzlabo imunitāti.

Taču, kā noskaidroja žurnālisti, tam nav nekādu pierādījumu.

139
Tagi:
zāles, Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (566)
Naudaszīmes, foto no arhīva

Latvija veidos fondu ar 100 miljonu eiro kapitālu krīzē cietušajiem uzņēmumiem

2
(atjaunots 01:46 08.07.2020)
Eiropas Komisija atzinīgi novērtējusi Latvijas plānus veidot fondu 100 miljonu eiro apmērā, kas ar kredītu un ar akcijām saistītu instrumentu starpniecību ieguldīs naudu no Covid-19 cietušajos uzņēmumos.

RĪGA, 8. jūlijs — Sputnik. Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā darbiniece Kristīne Liepiņa pastāstīja, ka valsts informējusi EK par plāniem veidot fondu vismaz 100 milj. eiro apmērā koronavīrusa krīzē cietušo lielo Latvijas uzņēmumu likviditātes nodrošināšanai un kapitāla atbalstam, stāsta Press.lv.

Atbalsts tiks sniegts subsidējama parāda un rekapitalizācijas instrumentu formā. Valsts investēs fondā 50 miljonus eiro, komerciāli pārvaldītais Latvijas pensiju investīciju fonds – vēl tikpat daudz, teica Liepiņa.

Vienlaikus topošā fonda mērķis būs arī privāto investīciju piesaistīšana. Visiem investoriem, kuri ieguldīs līdzekļus fondā, būs jāievēro vieni un tie paši noteikumi risku sadales, atalgojuma un citu partnerības vienošanās noteikumu aspektā. Fondu vadīs Attīstības finanšu institūcija Altum.

Eiropas Komisija nolēmusi, ka Latvijas ieplānotais atbalsta pasākums atbilst ES pagaidu regulējumu noteikumiem. EK secinājusi, ka pasākums ir samērojams, piemērots un nepieciešams nopietnu problēmu novēršanai Latvijas ekonomikā.

2
Tagi:
Latvija, koronavīruss, Eiropas Komisija
Pēc temata
Labāk saņemt pabalstu, nekā šķirot zivis par 680 eiro: cilvēkiem nav motivācijas strādāt
"Pēkšņā un pāragrā nāvē". Par Latvijas ekonomikas galveno nozaru likteni
Ārvalstu investīciju summa Latvijā sarukusi divkārt
Tiesībsargs Juris Jansons, foto no arhīva

Tiesībsargs atkal dodas uz Satversmes tiesu. Šoreiz mediķu algu dēļ

3
(atjaunots 01:28 08.07.2020)
2020. gada budžets neatbilst veseliem diviem Satversmes punktiem, norāda tiesībsargs savā prasībā Satversmes tiesai.

RĪGA, 8. jūlijs — Sputnik. Tiesībsargs Juris Jansons iesniedzis Satversmes tiesā pieteikumu par nepietiekamu darba atalgojuma pieaugumu mediķiem 2020. gadā, vēsta Latvijas Avīze.

J.Jansons norādīja, ka likumā par valsts budžetu 2020. gadam nav ņemts vērā Saeimas Veselības aprūpes finansēšanas likumā paredzētais veselības aprūpes darba samaksas pieaugums 2020. gadā par 20%.

Tiesībsargs uzskata, ka šāda rīcība neatbilst Satversmes 1. pantam, kas paredz: Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika, un 66. pantam: ja Saeima pieņem lēmumu, kas saistīts ar budžetā neparedzētiem izdevumiem, tad likumā jāparedz arī līdzekļi, ar kuriem segt šos izdevumus.

Iepriekš J.Jansons nosūtīja vēstuli Saeimai, kurā aicināja parlamentu līdz 1. jūnijam likumā "Par valsts budžetu 2020. gadam" veikt grozījumus un rast finansējumu pilnā apmērā veselības nozarei atbilstoši likumā noteiktajam.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija atbildes vēstulē tiesībsargam atzina, ka Saeimas rīcība ir antikonstitucionāla, pieņemot likumu, bet neparedzot finansējumu pilnā apmērā mediķu darba samaksas paaugstināšanā. Valdībai uzdots nekavējoties sākt jautājuma risināšanu. Jūlijā komisija tiksies ar atbildīgo ministriju pārstāvjiem un ekspertiem, lai turpinātu meklēt risinājumu.

Jūnija beigās mediķi vērsās pie tiesībsarga ar lūgumu aizsargāt viņu tiesības ST. Neilgi pirms tam ST piekrita citai tiesībsarga prasībai – par to, ka Latvija nevar uzskatīt sevi par sociāli atbildīgu valsti un vienlaikus garantēt cilvēkiem tika 64 eiro mēnesī.

Pērn pieņemtais likums paredz mediķu algu pieaugumu 2020. gadā vidēji par 20%, tomēr finanses šiem mērķiem nebija piešķirtas. Izdevies atrast tikai aptuveni pusi nepieciešamo līdzekļu, turklāt politiķi vienojās izmantot tos, lai paceltu par 20% zemākās rezidentu algas un par 10% - pārējo medicīnas darbinieku algas.

Jūnija sākumā mediķu organizācijas aicināja valdību jau šogad pieņemt lēmumu par darba atalgojuma palielināšanu par 10%, nākamgad – par 20%, tomēr veselības ministre Ilze Viņķele 30. jūnijā preses konferencē paziņoja: neziņa par to, cik ātri ekonomika atgūsies pēc Covid-19 krīzes, neļauj droši teikt, ka jau šogad mediķu algas pieaugs par 10%.


3
Tagi:
Jansons, mediķi, alga, Latvija
Pēc temata
Kariņš apsolījis palielināt algas mediķiem nākamgad
Ministru kabinets apstiprinājis mediķu algu modeli
Kariņš: mediķiem varētu pacelt algas, ja visi samaksās sociālās iemaksas
Ilzei Viņķelei jāsagatavo jauns mediķu algu modelis