Bijušais Rīgas mērs Oļegs Burovs, foto no arhīva

Burovs: Rīgas domei ir jāpalīdz uzņēmējiem

11
(atjaunots 11:15 17.03.2020)
Bijušais Rīgas mērs Oļegs Burovs ierosinājis grozīt pašvaldības biznesu, lai atbalstītu uzņēmējus pilsētā koronavīrusa epidēmijas laikā.

RĪGA, 17. marts - Sputnik. Rīgas domes pienākums ir palīdzēt uzņēmējiem un iedzīvotājiem, ko negatīvi ietekmējusi karantīna, paziņoja bijušais Rīgas mērs Oļegs Burovs, vēsta Mixnews.lv.

12. martā Latvijas valdība izsludināja ārkārtas stāvokli valstī, ņemot vērā koronavīrusa izplatību. Latvijas Banka ziņoja, ka vīrusa izplatības sekas Latvijas ekonomikā būs ārkārtīgi nopietnas. Premjerministrs Krišjānis Kariņš vēstīja, ka valsts piešķirs līdz miljardu eiro ekonomisko seku mazināšanai. Šie līdzekļi paredzēti kā finansiāli instrumenti uzņēmumiem.

"Ārkārtas situācija, kas ir nepieciešama, lai apturētu Covid-19 izplatību, būs smags pārbaudījums daudzām nozarēm, tāpēc pašvaldībai jau tagad ir jādomā par to, kāds atbalsts būs nepieciešams iedzīvotājiem un arī uzņēmējiem. Rīgas pašvaldībai ir iespēja sniegt šādu atbalstu," uzskata Oļegs Burovs.

Viņš ir pārliecināts, ka lielākās grūtības izjutīs tūrisma nozare. Iepriekš Pasaules Ceļojumu un tūrisma padome informēja, ka koronavīrusa globālās pandēmijas dēļ ceļojumu un tūrisma nozarē apdraudēti ir līdz 50 miljoni darba vietu. Latvijas aviokompānija "airBaltic" jau vēstīja par 400 darbinieku gaidāmo atlaišanu. "Tūrisma nozare patlaban cieš vislielākos zaudējumus, tāpēc Rīgas domei būtu jārunā par nekustāmā īpašuma nodokļa un nodevu atlaidēm, kā arī nepieciešamības gadījumā arī telpu nomas maksu atlaidēm," konstatēja Burovs.

Pēc viņa domām, ar problēmām saskarsies uzņēmumi, kuri nodrošina ēdināšanu izglītības iestādēs – ārkārtas stāvokļa režīma dēļ skolas un citas izglītības iestādes Latvijā ir slēgtas karantīnai, izņemot bērnudārzus.

"Rīgā ir 109 skolas, kurās uz mēnesi ir pārtrauktas mācības, kas nozīmē, ka uzņēmumi, kuri tur nodrošināja ēdināšanu, ir dīkstāvē. Šajā periodā pašvaldībai vajadzētu atcelt nomas, komunālo maksājumu un citas maksas, kuras ēdinātāji patlaban nespēj nomaksāt. Arī 146 Rīgas bērnudārzos apmeklējums, visticamāk, tagad būs daudz mazāks, līdz ar to arī tur ēdinātāji nevarēs strādāt tādā apmērā, kā bija plānots, un uzņēmumi cietīs zaudējumus. Pašvaldībai ir jānāk pretī ar atlaidēm," ir pārliecināts Burovs.

Viņaprāt, Rīgas budžets ir jāgroza atbilstoši šiem apstākļiem.

"Ļoti iespējams, ka būs nozares, kuras nespēs nodrošināt visiem saviem darbiniekiem darbu, līdz ar to, iespējams, tuvākajā laikā sociālais atbalsts būs nepieciešams lielākam iedzīvotāju skaitam un pašvaldībai būs jāpārskata savs budžets," paskaidroja Burovs.

Viņš uzsvēra, ka ārkārtas stāvoklis ir jāuztver ļoti nopietni, bet jau tagad visiem kopā jādomā par to, kā pilsēta un valsts kopumā funkcionēs tad, kad dzīve atgriezīsies ierastajā kārtībā.

11
Tagi:
ekonomika, Rīgas dome, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (631)
Pēc temata
Oļegs Burovs lūdz ES līdzekļus cīņai pret globālo sasilšanu
Latvijas Banka brīdina par ārkārtīgi nopietnām izmaiņām valsts ekonomikā
PVO prognozē: tuvākajā laikā Eiropā augs mirstība koronavīrusa epidēmijā

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

14
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

14
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (631)
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

20
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

20
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (631)
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija
ANO

Trampa padomnieks atzinis ASV sakāvi ANO Drošības padomē

0
(atjaunots 09:56 15.08.2020)
ASV prezidenta padomnieks atzina, ka Francijas, Vācijas un Lielbritānijas nevēlēšanās atbalstīt Savienotās Valstis ANO Drošības padomē rada vilšanos.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Savienotās Valstis cietušas neveiksmi ANO Drošības padomē, cenšoties pagarināt pret Irānu noteikto ieroču embargo, intervijā Fox News pastāstīja ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Roberts O’Braiens, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš ANO Drošības padomes locekļi neatbalstīja Savienoto Valstu rezolūciju šajā jautājumā. Saskaņā ar vienošanos KVRP (Kopīgais visaptverošais rīcības plāns, vienošanās ar Irānu) ietvaros, militārās tehnikas piegādes Irānai atļautas uz laiku, un šis termiņš beidzas 18. oktobrī. Dokumentu atbalstīja tikai pašas ASV un Dominikāna. Krievija un Ķīna pret to iebilda, pārējie DP locekļi atturējās.

"Šodien mēs cietām sakāvi, taču tās vēl nav beigas," apliecināja O’Braiens.

ASV prezidenta padomnieks intervijā atzina arī to, ka Francijas, Vācijas un Lielbritānijas nevēlēšanās atbalstīt Savienotās Valstis ANO Drošības padomē rada vilšanos, tomēr nepārsteidz.

Krievijas pastāvīgais pārstāvis starptautiskajās organizācijās Vīnē Mihails Uļjanovs paziņoja, ka ASV mēģinājums pagarināt pret Irānu noteikto ieroču embargo ir izgāzies. Diplomāts pauda pārliecību, ka ASV jau iepriekš pieļāva šādu balsojuma rezultātu, tomēr nolēma "skriet ar pieri sienā".

Savukārt Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vasilijs Ņebenzja paziņoja, ka Krievija balsojusi ANO DP pret ASV piedāvāto rezolūcijas projektu, ko konsekventi iebilst pret mēģinājumiem uzspiest Teherānai tamlīdzīgus ierobežojumus.

2015. gada jūlijā Irāna un seši starptautiskie pārrunu dalībnieki panāca vēsturisku vienošanos par Irānas atomenerģētikas ilggadējās problēmas noregulēšanu. Vairākus mēnešus ilgās diskusijas rezultātā tika pieņemts Kopīgais visaptverošais rīcības plāns, kura izpilde pilnībā atceļ pret Irānu ieprieks vērstās ANO DP, ASV un ES ekonomiskās un finansiālās sankcijas.

Cita starpā vienošanās paredzēja, ka ieroču embargo tiks atcelts piecu gadu laikā. Militārās tehnikas piegādes iespējamas arī pirms šī termiņa, taču vienīgi ar ANO DP atļauju.

Darījums tā sākotnējā izskatā nepastāvēja ne trīs gadus – 2018. gada maijā ASV paziņoja, ka vienpusējā kārtībā izstājas no tā un atjauno stingras sankcijas pret Teherānu.

0
Tagi:
Ņebenzja, Drošības Padome, ANO, Irāna, ASV
Pēc temata
Ķīna un Francija atbalstīja Putina piedāvājumu par ANO DP pastāvīgo locekļu samitu
Kodoldarījumu iespējams glābt: Krievijas ārlietu ministrs kritizē ASV rīcību
"Mēs viņus novērtējām par zemu": Rietumi atzinuši krievu militāros panākumus Sīrijā
Cīņa visiem spēkiem. Vai kara draudi Persijas līcī ir reāli