Servisa Yandex.Taxi automobilis. Foto no arhīva

Serviss "Yandex.Taxi" atsāks darbu Latvijā

22
(atjaunots 09:36 17.03.2020)
Lietotne "Yandex.Taxi" reģistrēta Latvijas Autotransporta direkcijā, un serviss plāno atsākt darbību.

RĪGA, 17. marts — Sputnik. Latvijas Autotransporta direkcija reģistrējusi interneta servisu taksometra izsaukšanai "Yandex.Taxi", tāpēc atsauc prasību lietotnes "Yandex.Taxi" un vietnes taxi.yandex.lv bloķēšanai valsts teritorijā, vēsta RIA Novosti.

"Lietotne sekmīgi reģistrēta Latvijas Autotransporta direkcijā. Direkcija izsūtījusi mobilo sakaru un interneta operatoriem rīkojumu atcelt ierobežojumus, un mēs ceram, ka "Yandex.Taxi" pieejamība tuvākajā laikā pilnībā tiks atjaunota," informēja uzņēmumā.

No 22. janvāra interneta vietnes un mobilās lietotnes, ar kuru starpniecību iespējams pasūtīt un apmaksāt taksometra pakalpojumus, nepieciešams reģistrēt Autotransporta direkcijā. Mobilo lietotni un vietni "Yandex.Taxi" neizdevās reģistrēt, turklāt kompānija turpināja sniegt pakalpojumus. Šī iemesla dēļ tika pieņemts lēmums bloķēt resursus. Rīkojumu par bloķēšanu 27. februārī parakstīja Autotransporta direkcijas vadītājs Kristiāns Godiņš. Mobilo sakaru pakalpojumu provaideriem un operatoriem tas bija jāizpilda septiņu dienu laikā no saņemšanas brīža.

Serviss "Yandex.Taxi" varēja atsākt darbu Latvijā tikai pēc reģistrācijas.

Noteikumi paredz, ka jāreģistrē visas interneta platformas un mobilās lietotnes, ar kuru starpniecību iespējams pasūtīt, apstiprināt un apmaksāt pasažieru pārvadājumu pakalpojumu, kam tiek izmantota vieglā automašīna, tostarp – taksometrs. Turklāt pakalpojumu izpildītājam jānodrošina, lai caur konkrēto vietni vai lietotni pakalpojumus pasažieriem varēja piedāvāt tikai licencēti komersanti, kas saņēmuši atbilstošu licenci katram transportlīdzeklim, ar kura starpniecību tiek īstenots pārvadājums. Tāpat viņam jāpārliecinās, ka autovadītāji, kuri nodrošina pārvadājumus, iekļauti taksometra vadītāju reģistrā.

Patlaban reģistrā iekļauti 7233 vadītāji un piecreiz mazāk licencētu automašīnu.

Reģistrācijas prasība tika ieviesta ar mērķi samazināt ēnu ekonomiku. Reģistrācija uzliek pienākumu uzņēmumam reizi mēnesī iesniegt VID atskaites par pārvadājumiem, autovadītājiem un transportlīdzekļiem.


22
Tagi:
Rīga, Yandex.Taxi
Pēc temata
Lietuvas aizdomu dēļ Latvija un Igaunija ieinteresējušās par Yandex.Taxi
Nepaiet ne diena: Yandex.Taxi serviss nokļūst Valsts valodas centra pārbaudē
Yandex.Taxi darbā Latvijā nav konstatēti datu apstrādes noteikumu pārkāpumi
Yandex.Taxi darbs Igaunijā rit mierīgi, atšķirībā no Lietuvas
Mežs, foto no arhīva

"Rīgas meži" pārbaudes gaitā konstatēta izšķērdēšana un citi grēki

9
Rīgas dome pieķērusi uzņēmumu "Rīgas meži" naudas līdzekļu izšķērdēšanā. Tagad "meža" ierēdņus gaida lielas nepatikšanas. Lietā figurē alkoholiskiem dzērieniem paredzētas glāzes un telpa ādu dīrāšanai.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Virkne pārkāpumu konstatēta uzņēmuma "Rīgas meži" darbībā par 2020. gadu revīzijā, ko veica Rīgas domes audita un revīziju pārbaude, vēsta Mixnews.lv.

Uzņēmumā vērojama visdažādāko mahināciju gamma: gan fiktīvas darbā iekārtošanas pazīmes, gan pilnvaru pārsniegšana, kas novedusi pie zaudējumiem, gan naudas līdzekļu izšķiešana.

Piemēram, revidenti konstatēja ar kapitāla daļu turētājiem nesaskaņotas investīcijas būvēs, kas celtas izglītības projekta "Zaļā klase" ietvaros. konstatēts, ka ēku reālo vērtību aplēst nav iespējams, jo nav nekādas dokumentācijas par galdnieku darba apmaksu.

Cita starpā noskaidrojies, ka "Rīgas meži" valdes locekļi pērn patvaļīgi noslēguši līgumus, kas saistīti ar projektu "Zaļā klase". Rezultātā fiksētas nesaskaņotas investīcijas par summu vairāk nekā 100 tūkst. eiro apmērā. Acīmredzot, tas vēl nav viss, jo līdzekļi projektā ieguldīti arī agrāk.

Vides attīstības plāna projektam "Zaļā klase" nebija, toties jau bija iepirktas alkoholiskajiem dzērieniem paredzētas glāzes un atvēlēta atsevišķa telpa ādu dīrāšanai.

Pārbaudē fiksēti pārkāpumi arī kokzāģētavā "Norupe". Tur bija sakārtots bizness brāķēto baļķu pārdošanai "pa kreisi".

Paralēli "Rīgas meži" slēdza līgumus par juridisko pakalpojumu sniegšanu ar bijušajiem darbiniekiem. Šādas mahinācijas izmaksāja 240 tūkstošus eiro.

Galu galā pārbaudes rezultātā secināts, ka "Rīgas meži" ierēdņi aktīvi izšķērdējuši līdzekļus. Acīmredzot, tagad pienācis laiks dīrāt ādu viņiem pašiem.

Ar pārkāpumiem strādās likumsargājošās iestādes.

9
Tagi:
korupcija, Rīga, mežs
Pēc temata
Ceļi un korupcija: kas pirms vēlēšanām rūp rīdziniekiem
Gilis paskaidroja, ar ko korupcija Latvijā atšķiras no korupcijas citās ES valstīs
"Mēs nesēžam ierakumos": ierēdņiem nedos piesegt korupciju ar ārkārtējās situācijas režīmu

Rīdzinieki plūst uz restorānu terasēm: aculiecinieki sašutuši un prasa paskaidrojumus

31
(atjaunots 17:28 10.05.2021)
Ne velti restoratori runāja par ažiotāžu, kāda vērojama galdiņu rezervēšanā: Twitter lietotājs publicēja fotogrāfiju, kurā iemūžināti masu prieki pie atklātās terases Vecrīgā.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Pēc Latvijas valdības lēmuma atļaut apmeklēt restorānu un kafejnīcu terases, restoratori ziņoja, ka galdiņi tiek rezervēti ļoti lielā apjomā. Jau piektdien, 7. maijā laimīgie rīdzinieki organizēja improvizētus tautas svētkus galvaspilsētas centrā, vēsta Mixnews.lv.

Vienlaikus pieaug Covid-19 infekcijas gadījumu skaitls, un nevar apgalvot, ka iedzīvotājus šī problēma neuztrauktu. Par to liecina lietotāja Naura sašutuma pilnais tvīts – viņš publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju no Vecrīgas, kur pie resotorāna terases sapulcējušies vairāk nekā 40 cilvēki.

Ilgi gaidītā iespēja apmeklēt restorānu spārnojusi, rīdzinieki pavisam piemirsuši sociālo distanci un citus ierobežojumus.

​"Vai pagātne atkārtosies?" viņš jautāja, atsaukdams atmiņā pērno koncertu Tērbatas ielā.

Naura jautājums piesaistīja uzmanību – uz to reaģēja Saeimas deputāts Krišjānis Feldmanis un Rīgas domes deputāte Linda Ozola. Politiķi lūdza policijas skaidrojumus.

Pie tam Feldmanis atgādināja, ka par ierobežojumu pārkāpumiem paredzēti naudas sodi.

"Cik man zināms, sodus 2k€ FP un 5k€ JP neviens nav atcēlis. Beidzot ir jāsāk runāt par ierobežojumu kontroles trūkumu. Skaidrs, ka tikai apzinīgās sabiedrības daļas ierobežošana nedod nekādu efektu. To pierādīja infekcijas rādītāju stagnācija augstā līmenī pēdējās nedēļās," viņš rakstīja.

​Kafejnīcu un restorānu terases lemts atvērt no 7. maija, taču pie tam saglabājas virkne epidemioloģisko ierobežojumu, kas jāievēro, apmeklējot tās.

​Pirmkārt, ierobežots terašu darba laiks – no 6.00 līdz 21.00. Otrkārt, pie viena galdiņa var sēdēt ne vairāk kā desmit cilvēki no divām mājsaimniecībām, tostarp – ne vairāk kā četri pieaugušie. Treškārt, stakrp galdiņiem jābūt starpsienai vai vismaz 2 metru attālumam. Personālam un apmeklētājiem jāvalkā maskas.

Tomēr, spriežot pēc pūļa pie Pulvertorņa un Jēkaba kazarmām Vecrīgā, rīdzinieki visus noteikumus ir aizmirsuši.

31
Tagi:
sociālie tīkli, ierobežojumi, valdība
Pēc temata
Cilvēki sāk pirkt traktorus: piegādes dienesti strādā dienām un naktīm
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
Kā strādās restorānu terases Latvijā un kā būs ar alkohola tirdzniecību
Eksperts: cilvēki pandēmijas laikā sakrājuši daudz naudas un būs gatavi to tērēt

Uzvaras diena pie monumenta Rīgas Atbrīvotājiem

0
(atjaunots 09:38 11.05.2021)
Nožogojumi pie Uzvaras pieminekļa Rīgā nespēja apturēt cilvēkus, kuri godā padomju karavīru lielo varoņdarbu.

9. maijā, Uzvaras dienā no paša rīta cilvēki gāja pie monumenta Rīgas Atbrīvotājiem, lai noliktu ziedus piemiņai par padomju karavīru lielo varoņdarbu, par Uzvaru Lielajā Tēvijas karā.

Cilvēku plūsmu neapturēja arī tas, ka ap pieminekli bija uzstādīti īpaši nožogojumi, kas neļāva nolikt ziedus pieminekļa pakājē.

Ziedus bija ļauts nolikt uz īpaši šim nolūkam paredzētiem galdiņiem, no kuriem tos ņēma un pie pieminekļa lika "Rīgas mežu" darbinieki.

Galu galā jau dienas vidū viss laukums pieminekļa pakājē bija noklāts ar ziediem.


0
Tagi:
Rīga, Uzvaras piemineklis, Uzvaras diena
Pēc temata
Policisti slēdza piekļuvi Uzvaras piemineklim
Apšaudes, blokāde, nāve un Uzvaras karogs: Lielais Tēvijas karš fotogrāfijās
Lielās Uzvaras latviešu durkļi. Nav kur atkāpties
Lielās Uzvaras latviešu durkļi. Brīvībai un Mieram