LGBT karogs un gredzeni. Foto no arhīva

Jaunā petīcija par viendzimuma partnerību reģistrāciju Latvijā krāj balsu skaitu

43
(atjaunots 12:30 12.03.2020)
Latvijā vairākas reizes veikti mēģinājumi nodrošināt aizsardzību viendzimuma partnerībām, taču tie visi beidzās neveiksmīgi.

RĪGA, 12. marts – Sputnik. Portālā Manabalss.lv publicēto petīciju par iespēju reģistrēt Latvijā viendzimuma partneru attiecības diennakts laikā parakstīja vairāk nekā 5000 cilvēku.

Lai petīcija tiktu iesniegta izskatīšanai Saeimā, ir jāsavāc 10 tūkstoši parakstu.

"Iespēja legāli reģistrēt viendzimuma partnerattiecības ir vienlīdzības jautājums visās Eiropas Savienības dalībvalstīs," uzskata petīcijas autors.

Civila laulība, civila savienība vai reģistrētas partnerattiecības nozīmē tiesības, atbildību un garantijas, ko valsts sniedz pārim, kas atrodas stabilās attiecībās, teikts petīcijā. Turklāt tiesību piešķiršana viendzimuma pāriem nekādā veidā neierobežo heteroseksuālos pārus.

Petīcijas autors uzskata, ka Latvijas valdība nedrīkst diskriminēt viendzimuma pārus un izslēgt tos no aizsardzības, kas tiek garantēta oficiāli atzītai laulībai starp vīrieti un sievieti. Latvijas valdībai jāturpina cīnīties pret diskrimināciju, kas balstīta uz seksuālu orientāciju, un jāveicina cieņpilna attieksme pret lesbietēm, gejiem un biseksuālām personām..

Viendzimuma laulības vai partnerattiecības ir likumīgas vai tiek atzītas 22 ES valstīs no 28. Patlaban Rumānija, Polija, Slovākija, Bulgārija, Lietuva un Latvija nesniedz tiesisku aizsardzību viendzimuma savienībām. Turklāt Rumānijā homoseksuālisms netiek uzskatīts par noziegumu tikai kopš 2002. gada.

Latvijā vairākkārt veikti mēģinājumi nodrošināt aizsardzību viendzimuma partnerībām, taču tie visi beidzās neveiksmīgi. Pēdējā reizē Saeimas deputāti noraidīja Kopdzīves likuma projektu 2019. gada vasarā.

43
Tagi:
laulība, LGBT
Pēc temata
Viendzimuma laulībām Latvijā atkal pateica "nē": Saeima noraidīja Dzīvesbiedru likumu
Lietuvā atļāva atzīt ārvalstīs reģistrētas viendzimuma laulības
"Mozaīka": Latvijai nāksies atzīt viendzimuma pāru tiesības
Viendzimuma pāriem Latvijā parādījusies cerība