Jūrmala, foto no arhīva

Visur Krievija rēgojas: Jūrmalas pilsētas vizītkartē atraduši KF karogu

57
(atjaunots 11:59 12.03.2020)
Vērīgie nacionālpatrioti pievērsuši uzmanību Jūrmalas jaunajam logotipam, kurš publicēts pilsētas mājaslapā, – aizdomīgs tortes gabals tiek attēlots Krievijas karoga krāsās.

RĪGA, 12. marts – Sputnik. Uzmanīgais Imants Vīksne Twitter vietnē pavasarīgo atjauninājumu Latvijas kūrortpilsētas mājaslapā raksturoja šādi - "Jūrmalas jaunā vizītkarte Krievijas karoga krāsās".

Analoģisku secinājumu izdarīja arī Latvijas Reģionu apvienības līderis Edvards Smiltēns, kuru šokējis reklāmplakāts uz šosejas.

"Jūrmalas pašvaldība! Jūs to nopietni? Nodokļu maksātāju naudu Jūs izmantojiet ŠĀDA SATURA Jūrmalas pilsētas reklāmai ceļu malās?" sūdzas Edvards Smiltēns.

Tiesa, sociālo tīklu lietotāji Edvarda Smiltēna un Imanta Vīksnes vērīgumu, šķiet, nenovērtēja, un izvēlējās izsmiet nacionālpatriorus.

"Kad visur Krievija rēgojas, tad arī debesis-jūra-smiltis izskatās Krievijas karoga krāsās," uzrakstīja Jānis.

Zem tvīta izvērtās diskusija, kurā lietotāji dalījās iespaidos par to, kas tad viņiem rēgojas daudzkrāsainajā tortes gabalā.

"Man prasīja vairākas minūtes saprast, kur tur ir Krievijas karogs. ASV karogs arī ir Krievijas karoga krāsās," atzīmēja Selma.

"Nekādu asociāciju ar RU karogu man neveidojas. Mnprt, vājš piedāvājums - kas tie tādi - kaut kādi Kuindži kalni un tuksneši? Nespēju saskatīt Jūrmalu," prāto latviešu dzejniece Liāna Langa.

"Latvijā vienīgais ГОСТ skats jūras krastā," vēsta lietotājs ar lietotājvārdu Baltais, publicējot fotogrāfiju, kas atgādina Latvijas karogu.

Vēl viens lietotājs paziņoja, ka Jūrmalas pilsētas logotips viņam jau sen šķiet aizdomīgs.

"Un šis man atgādina Georga lentīti!" vai nu joko, vai arī nopietni raksta Māris Priednieks.

"Tikpat labi Slovākijas vai Slovēnijas krāsas. Kāpēc uzreiz Krievija?" vaicā Alberts Ziemeļis.

Taču atradās arī tādi komentētāji, kuri aicināja pievienoties diskusijai Latvijas Valsts drošības dienestu un pat uzzīmēja "aktuālu" karikatūru, kur cilvēks, kurš piedāvā "kaut ko, kas neizraisa asociācijas ar Krieviju", tiek izmests pa logu.

57
Tagi:
Krievija, nacionālpatrioti, Jūrmala
Pēc temata
"Oficiāla divvalodība": pircēju šokējusi krievu valoda aptiekā
Par ko tas puika runā? Iesalnieka publikācija pārsteidza pat nacionālistus
"Okupanti zem teroristu karoga": nacionālpatriotus šokējusi akcija Daugavpilī
"Tiešām tas ir Latvijas pasts?": latvietis sašutis par krievu izdevumu skaitu abonēšanai
Neatbalstīsim ienaidnieka ekonomiku! – nacionālpatrioti sajūsmā par Depo dzirdētu sarunu

SPKC pievieno vēl vienu valsti, no kuras ierodoties jāievēro pašizolācija

1
(atjaunots 09:46 12.07.2020)
Situācija ar Covid-19 gadījumu skaita izaugsmi pasaulē pastāvīgi mainās, tādēļ Slimību profilakses un kontroles centrs regulāri atjaunina "sarkano" valstu sarakstu, pēc kuru apmeklēšanas jāpavada divas nedēļas pašizolācijā.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Sakarā ar Covid-19 saslimstības izaugsmi atsevišķos reģionos, valstu saraksts, pēc kuru apmeklēšanas nāksies ievērot divu nedēļu pašizolāciju, mainās. Šonedēļ Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paplašināja sarakstu, iekļaujot tajā vēl vienu valsti, raksta Press.lv.

Tagad pēc Horvātijas apmeklēšanas tūristiem nāksies pavadīt divas nedēļas pašizolācijā, ziņo SPKC.

Toties kopš piektdienas, 10. jūlija, no saraksta tika izslēgtas Monako un Lielbritānija.

​Pašlaik saslimstība Latvijā sastāda 2,3 gadījumus uz 100 tūkstošiem cilvēku. Pēdējās dienās valstī vērojams jaunu Covid-19 gadījumu uzliesmojums. Netiek izslēgts arī pasākumu pastiprināšana, kas ir saistīti ar vīrusa izplatības ierobežošanu.

Atgādināsim, ka SPKC un Veselības ministrija joprojām neiesaka bez vajadzības izbraukt ārpus Latvijas robežām, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

Pirmajā vietā ES un EEZ valstu vidū joprojām ir Zviedrija – tur ir atzīmēti 103,4 Covid-19 gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Otrajā vietā iet Luksemburga ar 90,7 gadījumiem uz 100 tūkstošiem cilvēku, trešajā vietā Portugāle – 47,7 gadījumi uz 100 tūkstošiem.

1
Tagi:
karantīna, koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi
Latvijā 8 jauni Covid-19 gadījumi: SPKC meklē autobusa Liepāja-Rīga pasažierus
DUS

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās degvielas cenas

8
(atjaunots 09:23 12.07.2020)
Aizritējušajā darba nedēļā visās Baltijas valstīs benzīna cenas ir pieaugušas; dārgākais benzīns joprojām ir Tallinā.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Visdārgākais benzīns bijis Tallinā, vislētākais – Viļņā. Visdārgākā dīzeļdegviela bijusi Rīgā, savukārt vislētākā – Tallinā, raksta jauns.lv.

Rīgā, DUS Circle K 95. markas benzīns kļuvis dārgākas par 2,2% un sasniedza 1,139 eiro litrā, dīzeļdegviela – par 2,4%, sasniedzot 1,049 eiro litrā.

Viļņā 95. markas benzīns sadārdzinājies par 0,9% līdz 1,113 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena palikusi nemainīga – 1,003 eiro litrā.

Tallinā DUS Circle K 95. markas benzīns kļuva dārgāks par 2,5% un maksāja 1,229 eiro litrā, savukārt dīzeļdegviela joprojām maksāja 0,999 eiro litrā.

Auto gāzes cenas šonedēļ bijušas stabilas. Rīgā tā maksāja 0,545 eiro litrā, Viļņā – 0,539 eiro, savukārt Tallinā tā kļuvusi lētāka par 0,03% un maksāja 0,585 eiro litrā.

8
Tagi:
degviela
Pēc temata
Benzīna cenas Baltijas valstīs atkal kāpušās
Kā mainījušās degvielas cenas Latvijā nedēļas laikā