airBaltic lidmašīna Airbus A220-300

Kurš nākamais? Lidsabiedrība airBaltic sāk masveida darbinieku atlaišanu

65
(atjaunots 09:37 12.03.2020)
Aptuveni 250 airBaltic darbinieku, kurus lidsabiedrības vadība grasās atlaist sakarā ar zaudējumiem reisu skaita samazināšanās dēļ, kļūs par pirmajiem koronavīrusa ekonomiskajiem upuriem.

RĪGA, 12. marts – Sputnik. Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic vadība vakar, 11. martā, personāla ārkārtas sēdē paziņoja par lēmumu samazināt darbinieku skaitu, raksta BB.lv. Saskaņā ar provizoriskiem datiem, savas darbavietas zaudēs līdz 250 darbiniekiem.

"Šis ir smags, taču nepieciešams lēmums. Pirmajos divos mēnešos airBaltic bija ļoti pozitīvs gada sākums, taču tagad mūs apdraud ārkārtēji apstākļi. Šobrīd esam spiesti šādi rīkoties, lai spētu pieņemt cilvēkus atpakaļ darbā un atgriezties uz mūsu izaugsmes ceļa, kad situācija uzlabosies. Mēs šo grūto periodu pārcietīsim kopā un saglabāsim ciešu dialogu ar mūsu darbiniekiem," sacīja airBaltic izpilddirektors Martins Gauss.

Tiek ziņots, ka šis solis ir saistīts ar asu reisu skaitu samazināšanu un atcelšanu, lidmašīnu ekspluatācijas samazināšanos, biļešu pieprasījuma krišanos. Tas viss ir kļuvis par neatņemamām koronavīrusa apkarošanas sekām visā pasaulē.

"Mēs patiesi ceram uz mūsu kolēģu un Latvijas sabiedrības sapratni šajā grūtajā laikā," beigās sacīja Gauss.

Saeimas deputāte Ļubova Švecova, komentējot situāciju ar 250 airBaltic darbinieku atlaišanu, uzrakstīja publikāciju savā Facebook lapā, nosaucot atlaistos par pirmajiem koronavīrusa ekonomiskajiem upuriem. Komentāros sociālo tīklu lietotāji atbalstīja viņas viedokli un izteica domu, ka nākamie rindā būs tūrisma firmu, viesnīcu un restorānu darbinieki.

Deputāts Vjačeslavs Dombrovskis uzskata, ka arī pirms koronavīrusa uzliesmojuma ekonomiskās izaugsmes prognoze Latvijai bija zema, savukārt pēc epidēmijas sākšanās, kura pārņēmusi visu pasauli, skartas būs praktiski visas Latvijas nozares. Visspēcīgāk koronavīruss satricinās noieta tirgu, sevišķi konkrētās nozarēs – aviopārvadājumi, tūrisms, izklaide. Dombrovskis uzsvēra, ka, ja Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (ESAO, OECD) izrādīsies taisnība un globālā izaugsme samazināsies par 63%, tad Latvijas IKP izaugsme šogad var sastādīt mazāk nekā 1%, kas ir aptuveni trešdaļa no plānotā.

Zināms, ka no 23. marta līdz 31. maijam lidsabiedrība kopsummā jau ir atcēlusi 580 reisus. Iepriekš Sputnik Latvija ziņoja, ka airBaltic bija spiesta atcelt reisus uz Milānu, Veronu, Romu, kā arī uz Telavivu.

Itālijā patlaban ir reģistrēti vairāk nekā 12 tūkstoši inficēšanās gadījumu ar COVID-19, atveseļojušies 1045, miruši 827. Kopš otrdienas, 2020. gada 10. marta, karantīnas pasākumi, kas iepriekš tika ieviesti daļā Itālijas ziemeļu reģionos, tiek piemēroti visā valsts teritorijā. Pārvietošanās starp provincēm turpmāk ir atļauta tikai īpašas nepieciešamības gadījumos, aizliegti visi masveida pasākumi, slēgtas reliģiskās un kultūras iestādes.

Izraēla ieviesusi divu nedēļu karantīnu visiem, kas ieceļo no ārvalstīm. Karantīnas pārkāpšana var tikt klasificēta kā kriminālnoziegums ar cietumsodu uz laiku līdz 7 gadiem. Izraēliešu skaits, kam tika diagnosticēts jaunais koronavīruss, sasniedzis 97 cilvēkus.

65
Tagi:
koronavīruss, airBaltic
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (563)
Pēc temata
Saslimušo skaits ar koronavīrusu Latvijā ir pieaudzis līdz 10
Durvis veras ciet: koronavīrusa dēļ iedzīvotāji lūgti neapmeklēt 27 valstis
Lidoja ar vienu reisu: Latvijā apstiprināti seši koronavīrusa gadījumi
Itālijas cietumos izcēlušies protesti koronavīrusa dēļ

Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna

7
(atjaunots 07:25 05.07.2020)
Pēdējo nedēļu laikā atsevišķās Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstīs pieaudzis Covid-19 saslimstības gadījumu skaits, tāpēc Latvija papildinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa izplatības pieauguma dēļ atsevišķās valstīs Latvijas valstspiederīgajiem tagad jāievēro pašizolācija pēc brauciena uz Monako, Zviedriju, Luksemburgu, Portugāli, Rumāniju, Bulgāriju, Lielbritāniju un Čehiju. Divas nedēļas ilga karantīna būs jāievēro arī pēc tranzīta brauciena caur šīm valstīm, vēsta Press.lv, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centru.

Kopš 4. jūlija prasība ievērot divas nedēļas ilgu pašizolāciju attiecināta arī uz ceļotājiem, kuri atgriežas no Čehijas un Monako, kur saslimstība pārsniegusi pieļaujamo – 16 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

​SPKC un Veselības ministrija iesaka bez vajadzības nepamest Latviju, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

© Sputnik / Максим Богодвид

Latvijā saslimstība patlaban sastāda 0,7 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju un joprojām krītas.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1185 koronavīrusa testi, konstatēts viens Covid-19 gadījums.

Viens pacients ar Covid-19 nokļuvis slimnīcā. Tagad stacionāros valstī ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem slimības forma ir smaga.

Pandēmijas periodā Latvijā veikti 156784 testi un konstatēti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām izrakstīts 181 pacients, 30 cilvēki ir miruši.

7
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu, slimnīcās turpina ārstēties četri pacienti
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

Zinātnieks brīdina par koronavīrusa sekām organismā

22
(atjaunots 17:35 04.07.2020)
Iepriekš britu ārsti stāstīja par ilgtermiņa veselības problēmām cilvēkiem, kuri bija inficējušies ar vīrusu SARS-CoV-2.

RĪGA, 4. jūnijs – Sputnik. Daļai Covid-19 izslimojušo simptomi nepāriet pat pēc dažiem mēnešiem kopš izveseļošanās brīža, paziņoja RBC Hārvarda Universitātes profesors Tobiass Kurts, vēsta RIA Novosti.

"Ir pacienti, kuriem neparādās nekādi simptomi, taču ir arī tie, kas izjūt problēmas (tostarp ar plaušām). Daži jauni cilvēki nevar nodarboties ar sportu pat pēc dažiem mēnešiem pēc slimības," paskaidroja zinātnieks.

Kurts uzsvēra, ka pagaidām vīruss nav pietiekami detalizēti izpētīts, lai pētnieki spētu ar pārliecības izjūtu pateikt, vai ar to saistītās veselības problēmas kļūs hroniskas vai ar laiku zudīs.

Iepriekš britu ārsti stāstīja par ilgtermiņa veselības problēmām cilvēkiem, kuri bija inficējušies ar vīrusu SARS-CoV-2. Tā, izveseļojušies pacienti visa mūža garumā var ciest no plaušu traucējumiem, hroniska noguruma un psihes un nervu sistēmas traucējumiem.

22
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (563)
Pēc temata
Profesors: 1% Latvijas iedzīvotāju jau varēja izveidoties imunitāte pret Covid-19
PVO pastāstīja par zinātnisko izrāvienu Covid-19 ārstēšanā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Covid-19 Latvijā ir gandrīz izzudis, taču ārsti gaida otru vilni