Pusaudzes, foto no arhīva

Labākais, kas ar mums noticis: uz ārzemēm adoptēto bērnu vēstule Labklājības ministrijai

21
(atjaunots 15:56 11.03.2020)
Vēstuļu autori raksta, ka adoptēšana ir labākais, kas ar viņiem dzīvē noticis, un aicina neatņemt šo iespēju citiem bērniem.

RĪGA, 11. marts – Sputnik. Labklājības ministrija saņēma 17 vēstules no bērniem, kurus kādreiz adoptēja ārzemnieki, tiek ziņots iestādes mājaslapā.

Vēstulēs bērni stāsta par savu pieredzi, pateicas Latvijai par iespēju iegūt ģimeni, kur par viņiem rūpējas, ņem vērā viņu vēlmes un vajadzības. Dažu vēstuļu autori jau ir pilngadīgi, un viņi stāsta, ar ko pašlaik nodarbojas – piemēram, mācās par policistu, medmāsu, kādam jau ir savas ģimenes.

Daudzi raksta, ka nav aizmirsuši Latviju, seko līdzi notikumiem dzimtenē, gatavo nacionālos ēdienus un runā latviski ar draugiem, kas palikuši Latvijā.

Vēstuļu autori atzinās, ka adoptēšana ir labākais, kas ar viņiem dzīvē noticis, un aicina neatņemt šo iespēju citiem bērniem.

Pagājušajā nedēļā vairums Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātu atbalstīja moratoriju bērnu adoptēšanai uz ārzemēm, kuri atrodas ārpus ģimenes aizbildniecībā, līdz jaunu normu izstrādei. Tiek apspriesta iespēja ieviest stingrāku Latvijas bērnu adoptēšanas kārtību ārzemniekiem, līdz pat pilnam aizliegumam.

Saskaņā ar Labklājības ministrijas datiem, kopš 2003. gada ārzemnieki adoptējuši 1925 bērnus, turklāt pusi – uz ASV. Pērn ārzemnieki adoptēja 42 bērnus.

Taču, kā pastāstīja labklājības ministre Ramona Petraviča, Latvijā lielākoties adoptē bērnus vecumā līdz sešiem gadiem un ar labu veselību. Faktiski vienīgā iespēja iegūt ģimeni bērniem, kas ir vecāki, un pusaudžiem ir adoptēšana uz ārvalstīm.

21
Tagi:
demogrāfija, Labklājības ministrija, bērni
Pēc temata
Latvija stāv grūtas izvēles priekšā: demogrāfija pret pensiju
"Izmirstam": Latvijas iedzīvotāji pauž sašutumu sakarā ar jaunajiem demogrāfijas datiem
Kaut kas ir jādara ar demogrāfiju: SVF brīdina Latviju par izaugsmes tempa kritumu
Analītiķis: nacionālisms neļauj Latvijai izkļūt no demogrāfiskās katastrofas
Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas robeža

Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu

4
(atjaunots 08:16 05.07.2020)
Latvijas Nacionālie bruņotie spēki tika izsaukti pie valsts austrumu robežām Covid-19 pandēmijas straujas izplatības periodā.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks informēja, ka valsts Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aiziet no austrumu robežas, vēsta Bb.lv.

NBS, kuri bija aicināti atbalstīt Valsts robežsardzi Covid-19 pandēmijas radītās asās krīzes periodā, pametīs dienestu pēc 9. jūlija.

Pabriks uzsvēra, ka situācija patlaban nav tik sarežģīta, tāpēc karavīri pie robežām nav vajadzīgi.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi atradās pie Latvija un Krievijas, kā arī Latvijas un Baltkrievijas robežam no 30. marta. Viņi palīdzēja robežsargiem pildīt patruļu dienestu.

Patrulēšanā piedalījās aptuveni 60 kareivji un zemessargi ar ne vairāk kā 15 transporta līdzekļiem.

Pabriks atzīmēja, ka tālākās darbības robežsargu atbalstam ar NBS spēkiem tiks izvērtētas, ņemot vērā risku analīzi un informāciju par nelegālās imigrācijas pieaugumu pēc ārkārtējās situācijas režīma noslēguma.

Pēdējās diennakts laikā Krievijā fiksēti 6632 inficēšanās gadījumi, Baltkrievijā – 273 jauni koronavīrusa gadījumi.

Latvijā pēdējā diennaktī fiksēts tikai viens jauns infekcijas gadījums. Pandēmijas periodā konstatēti 1123 slimības gadījumi.

No 10. jūnija valstī atcelts ārtkārtējās situācijas režīms un stingrie ierobežojumi.

4
Tagi:
NBS, Latvija, Baltkrievija, Krievija
Pēc temata
Latvijas NBS cer, ka situācija ar Covid-19 piesaistīs jauniesaucamos
Pazaudētā drona stāsts: ko īsti Latvija plānoja novērot
Zemessargi apgūs kaujas iemaņas Rīgas ielās: bez ieročiem
NBS apkopo statistiku par latviešiem, kas iestājas armijā pēc dzīves ārzemēs

Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna

17
(atjaunots 07:25 05.07.2020)
Pēdējo nedēļu laikā atsevišķās Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstīs pieaudzis Covid-19 saslimstības gadījumu skaits, tāpēc Latvija papildinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa izplatības pieauguma dēļ atsevišķās valstīs Latvijas valstspiederīgajiem tagad jāievēro pašizolācija pēc brauciena uz Monako, Zviedriju, Luksemburgu, Portugāli, Rumāniju, Bulgāriju, Lielbritāniju un Čehiju. Divas nedēļas ilga karantīna būs jāievēro arī pēc tranzīta brauciena caur šīm valstīm, vēsta Press.lv, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centru.

Kopš 4. jūlija prasība ievērot divas nedēļas ilgu pašizolāciju attiecināta arī uz ceļotājiem, kuri atgriežas no Čehijas un Monako, kur saslimstība pārsniegusi pieļaujamo – 16 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

​SPKC un Veselības ministrija iesaka bez vajadzības nepamest Latviju, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

© Sputnik / Максим Богодвид

Latvijā saslimstība patlaban sastāda 0,7 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju un joprojām krītas.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1185 koronavīrusa testi, konstatēts viens Covid-19 gadījums.

Viens pacients ar Covid-19 nokļuvis slimnīcā. Tagad stacionāros valstī ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem slimības forma ir smaga.

Pandēmijas periodā Latvijā veikti 156784 testi un konstatēti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām izrakstīts 181 pacients, 30 cilvēki ir miruši.

17
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu, slimnīcās turpina ārstēties četri pacienti
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums