Zelta stienis, foto no arhīva

"Rīgas satiksmes" lietā parādījušies zelta stieņi

74
(atjaunots 11:43 09.03.2020)
KNAB arestētajos lietas figurantu aktīvos atrodami arī pieci zelta stieņi. Pagaidām gan netiek ziņots, kam tāda bagātība pieder.

RĪGA, 9. marts - Sputnik. Pieci zelta stieņi, kuru kopējā vērtība sasniedz aptuveni 100 tūkstošus eiro, arestēti sakarā ar lietu par "Rīgas satiksmes" iepirkumiem, raksta jauns.lv. Patlaban netiek ziņots, kam tieši no lietas figurantiem pieder zelta stieņi.

2020. gada sākumā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesu ietvaros arestēja 19 nekustamos īpašumus, 5 zelta stieņus, kā arī naudas līdzekļus, automašīnas un vērtspapīrus par kopsummu 4,4 milj. eiro vērtībā.

Ziņots, ka pieņemti 39 lēmumi sešās krimināllietās par arestu ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām. Pēc ārvalstu lūguma pieņemti 4 lēmumi par nekustamo īpašumu arestu.

Lietas būtība

Pērnā gada nogalē KNAB ierosināja kriminālprocesu par kukuļošanu un nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju sakarā ar trim "Rīgas satiksmes" iepirkumiem, kuros iesaistīti piegādātāju pārstāvji Čehijā un Polijā, kā arī Rīgas domes un "Rīgas satiksmes" amatpersonas.

Kriminālprocess attiecas uz zemas grīdas tramvaju iepirkumu 2016. gadā par 62,6 milj.eiro, trolejbusu iepirkumu 2013. gadā par 131,646 milj.eiro un autobusu iepirkumu 2013. gadā par 75,8 milj.eiro.

2018. gada decembrī KNAB darbinieki veica kratīšanas Rīgas domē un "Rīgas satiksmē". Toreiz Vidzemes priekšpilsētas tiesa sankcionēja sešu no septiņiem lietā aizdomās turamo personu arestu. Viņi tiek turēti aizdomās par kukuļošanu un nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Kas iekritis

Viņu vidū ir uzņēmējs Alerksandrs Krjačeks, "Rīgas satiksmes" Infrastruktūras un attīstības departamenta vadītājs Igors Volkinšteins, "Rīgas satiksmes" bijušais valdes loceklis Leons Bemhens, uzņēmējs Māris Martinsons, čehu uzņēmuma "Škoda Transportation" amatpersona Vladislavs Kozaks un uzņēmējs Edgars Teterovskis.

Aizdomas turamā likvidētā uzņēmuma "Tram Servis Riga" valdes locekle Elīna Kokina netika arestēta.

Patlaban aizturētie no aresta ir atbrīvoti, drošības līdzekļi aizvietoti pret citiem, ar brīvības atņemšanu nesaistītiem, ķīlas kopējā summa sasniedza 870 tūkstošus eiro.

2018. gada jūnijā aizdomās turamā statuss tika piemērots arī Rīgas bijušajam mēram Nilam Ušakovam. Kratīšanas laikā viņa kabinetā tika atrasts kāds priekšmets, kam kompetentas iestādes piešķir stratēģisku nozīmi.

Vēlāk Ušakovs savā lapā Facebook atklāja, ka tā bijusi paštaisīta ieraksta iekārta, kas atradusies plauktā ar suvenīriem un dāvanām.

74
Tagi:
Rīgas Satiksme, KNAB
Pēc temata
"Rīgas satiksme": vienādojums, kur visi ir nezināmie
Sākot ar februāri par zvanu "Rīgas satiksmei" būs jāmaksā
"Rīgas satiksme" samaksāja 322 000 eiro fiktīvai firmai par padomiem par uzpildes stacijām
"Rīgas satiksme" vērtē iespējas atcelt atlaides dažu kategoriju rīdziniekiem
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

17
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

17
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Avīzes, foto no arhīva

Valdība apstiprinājusi vairāk nekā 3 miljonu eiro piešķiršanu privātajiem medijiem

11
(atjaunots 16:10 01.03.2021)
Latvijas Kultūras ministrijas ieskatā privātajiem medijiem vajadzīga apaļa summa – vairāk nekā trīs miljoni eiro. Valdība tam piekrīt.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kultūras ministrija pieprasījusi valdībai 3 258 367 eiro privāto mediju atbalstam Latvijā. Valdība prasību apstiprinājusi, vēsta Mixnews.lv.

Tagad šī nauda no valsts budžeta nonāks Mediju atbalsta fondā (MAF). Tas vajadzīgs, lai plašsaziņas līdzekļi Covid-19 radītajā krīzes situācijā varētu joprojām sniegt sabiedrībai savlaicīgu un kvalitatīvu informāciju par pandēmijas problēmām.

​Tagad izstrādātais mediju vides atbalsta mehānisms jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, un Sabiedrības integrācijas fonds MAF ietvaros sadalīs līdzekļus starp komerciālajiem radio, telekanāliem, elektroniskajiem un drukātajiem medijiem.

Jau zināms, ka 1 075 000 eiro no MAF finansējuma tiks atvēlēti televīzijas un radio programmu tekošo izdevumu – darbinieku algu, telpu nomas, komunālo pakalpojumu utt. segšanai.

530 850 eiro paredzēti tādiem pašiem izdevumiem drukātajiem un ziņu medijiem, 846 150 eiro – drukāto mediju darba materiālu apmaksai piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā. 798 210 eiro vajadzīgi televīzijas un radio programmu izstrādei piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā.

SIF administratīvie izdevumi "apēdīs" 8 157 eiro.

11
Tagi:
Latvija, finansējums, mediji
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"