Jānis Iesalnieks

Latvija "atbrīvojusies no vēl viena padomju atavisma": Nacionālā apvienība triumfē

84
(atjaunots 10:26 07.03.2020)
Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Iesalnieks atskaitījās saviem lasītājiem par NA jauno uzvaru pār kārtējo padomju atavismu. Lasītāji "sasniegumu" nenovērtēja.

RĪGA, 7. marts - Sputnik. Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Iesalnieks priecīgi pastāstīja par sekmēm, kādas gūtas administratīvi teritoriālās reformas frontēs. Tās ietvaros Saeima 5.martā nolēma aizvietot terminu "republikas pilsētas" pret "lielajām pilsētām" un samazināt to skaitu gandrīz uz pusi.

Par pēdējo Jānis Iesalnieks gaišredzīgi nolēma paklusēt, toties palielījās ar termina "republikas pilsētas" likvidāciju.

"Beidzot esam tikuši vaļā no vēl viena padomju terminoloģijas atavisma - "republikas pilsētas". Saeima tikko atbalstīja VL/TBLNNK deputāta Aleksandra Kiršteina priekšlikumu "republikas pilsētas" turpmāk dēvēt par "lielajām pilsētām"," savā lapā Twitter pastāstīja Jānis Iesalnieks.

​Tomēr lietotāji, šķiet, neizprata politiķa sajūsmu un izsmēja par tādu "sasniegumu".

 "Vareni! Diženi un vareni! Ko mēs bez jums iesāktu! Tā turpināt, cīņai sveiks!" politiķi sarkastiski uzlielīja Mārtiņš.

​"Kāds sasniegums," politiķi izsmēja apmeklētāja ar lietotājvārdu "lady_inRed".

​​"Nu malači! Šī tiešām bija prioritāra problēma, kas kavēja valsts attīstību, demogrāfiju, veicināja korupcciju un politprostitūciju! Cepuri nost. Liels darbs ir paveikts, nu laiks prēmijām!" par lielīgo publikāciju pasmējās Elvis.

​"Smieklīgi klausīties deputātu strīdu par terminiem, kad valstī ir citas patiešām nopietnas problēmas! Nav jums ko darīt - tā visas šodienas debates saucas!" sadusmojās apmeklētāja ar lietotājvārdu "rilekta".

​"Nacionālajai apvienībai ir būtiski izskaust padomju režīma paliekas, pat ja tās ir tikai simboliskas," mēģināja taisnoties Jānis Iesalnieks.

​Taču lasītājiem politiķa vārdi nešķita pārliecinoši. Vēl vairāk, deputātu kritizēja par motociklistu biedrība "Dieva suņi" – viņi savā lapā pulicēja politiķa tvita uzņēmumu un paskaidroja, ka vārds "republika" cēlies no izteikuma latīņu valodā "Res publica".

"Lielāks idiotisms ir tikai tā otrā vārda maiņa no novadiem uz apriņķiem, labi, ka tas netika cauri. Latvija ir Republika, kas vainas republikas pilsētām?" par gaidāmajām reformām bija sašutusi Linda.

​"Pārdēvējat kuces par suņu meitenēm un tagad esat dikti laimīgi... Ar katru dienu mans ilggadējais atbalsts Saeimas @VL_TBLNNK rūk un rūk..." vīlies paziņoja NA vēlētājs Toms Jordans.

​​"Jā zūd pēdējie Latvijas Republikas principi. Republika vairs nav, kā saka,- topā, un demokrātija vairs tikai muļķīgs diktatoru lozungs..." piezīmēja V. Gricaičuks-Puriņš.

​Savukārt Agris Šostaks vienkārši veltija Jānim Iesalniekam anekdoti, kas spilgti ilustrē NA darbu.

"Anekdote: Atbrauc uz kolhozu rajona partijas sekretārs. Jautā, kā sokas? Viņam atbild, ka govis slimo. Šis - man ir laba ideja, pārkrāsojiet kūti zaļu! Sacīts, darīts. Pēc laika atbrauc vēl. Nu kā?  Slikti - visas govis nomirušas. Šis - žēl, bet man vēl ir daudz labu ideju!"

​​Atgādināsim, ja 7.novembrī Saeima pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, taču daudzas pašvaldības uzskata reformu par sastyeigtu un nepārdomātu.

Tās pieprasa atsākt konsultācijas ar iedzīvotājiem un sniegt izvērstu, ekonomiski argumentētu pamatojumu pašvaldību skaita samazināšanai no 119 līdz 39 (tagad jau 40).

Reforma paredz saglabāt piecas republikas pilsētas – Rīgu, Jūrmalu. Rēzekni, Liepāju un Daugavpili. Savukārt Jelgava, Valmiera, Jēkabpils un Ventspils šo statusu zaudēs, jo tās sapludinās ar palielinātajiem kaimiņu novadiem.

Debatēs negaidītu atbalstu guva piedāvājums aizvietot "republikas pilsētas" ar terminu "lielās pilsētas", tātad līdz pēdējam, trešajam lasījumam, tas tiks iekļauts grozījumos.

84
Tagi:
Iesalnieks, Saeima, Latvija
Pēc temata
Pēc novadu reformas Latvijā kļūs mazāk deputātu
Nacionālā apvienība piedāvā neapvienot Ventspili ar novadu
Reforma iztukšos Latvijas pierobežu. Aizsardzības ministrs nesaskata problēmu
Zemnieki pret novadu reformu: 400 traktori bloķē autoceļus visā Latvijā
Alla Berezovska

"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu

14
(atjaunots 10:44 15.01.2021)
Alla Berezovska nepiekrīt apsūdzībām un uzskata, ka Latvijas žurnālistiem jābūt iespējām publicēt savus materiālus tur, kur viņi vēlas.

RĪGA. 15. janvāris – Sputnik. RT uzsācis informatīvu kampaņu Latvijā aizturēto krievvalodīgo žurnālistu atbalstam Marijas Butinas projekta #Своихнебросаем ietvaros.

2020. gada 3. decembrī Latvijas Valsts drošības dienests aizturēja un nopratināja septiņus krievvalodīgos žurnālistus sakarā ar apsūdzībām par ES sankciju režīma pārkāpšanu, ņemot vērā sadarbību ar starptautisko ziņu aģentūru "Rossija segodņa". Sankcijas ieviestas pret holdinga vadītāju Dmitriju Kiseļovu, taču tie ir individuāli ierobežojumi, un Krievija ne vienu reizi vien ir uzsvērusi: ir absurdi attiecināt tos pret visiem, kas sadarbojas ar aģentūru.

Projekta trešajā sērijā žurnāliste Alla Berezovska pastāstīja, kā sākusies viņas sadarbība ar portālu Baltnews un kā aizritējusi specdienestu vizīte.

"Ieraudzīju, ka divi vai trīs policisti stāv te, ienāk no turienes. Ienākušais virsnieks parādīja tiesneša lēmumu par to, ka 84. pants, šajā sakarā notiek izmeklēšanas darbības, kratīšana šajā dzīvoklī un visas mūsu datortehnikas, kaut kādu informācijas nesēju izņemšana. Piedāvāja izlikt visus telefonus uz galda. Manu vietu pie datora aizņēma kaut kāds jauns cilvēks maskā. Kā nopratu, – hakeris,  kurš sāka kaut kādas manipulācijas. Sapratu, ka no turienes pārraksta visu manu informāciju," satraukti stāstīja žurnāliste.

Viņa atcerējās, ka pirms 8 gadiem sākusi sadarbību ar Andreju Jakovļevu portālā Baltnews, kurš piedāvāja rakstīt materiālus portālam. Vēlāk, kad portāls pārgājis pie starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa", sadarbība turpinājās uz līguma pamata. Žurnāliste gatavo materiālus un pati tos piedāvā dažādiem izdevumiem. Portāls Baltnews viņas rakstus publicējis, iespējams, vienu vai divas reizes mēnesī.

Viņa kategoriski nepiekrīt apgalvojumiem par to, ka viņa būtu pārkāpusi ES sankcijas, un uzsver: žurnālistiem brīvā valstī jābūt iespējai publicēt materiālus tur, kur viņi uzskata par vajadzīgu. Berezovska atgādināja, ka neviens nav atzinis portālus Sputnik un Baltnews par noziedzniekiem.

Žurnāliste piezīmēja, ka neviens latviešu žurnālists nav pat mēģinājis aizstāvēt krievvalodīgos žurnālistus, kuri patlaban tiek turēti aizdomās par sankciju pārkāpšanu.

"Ziniet, no latviešu žurnālistiem neviens pat ne vārdu nav teicis mūsu aizstāvībai. Vēl vairāk: ir tāds raidījums "Bez cenzūras", kurā bija runa par to, ka tie jau neesot žurnālisti, tie esot Kremļa propagandisti," viņa pastāstīja.

"Pret Krievijas oficiālo mediju žurnālistiem patiešām sākta īsta vajāšana. Notiek tāda savdabīga necilvēciskošana. Tas ir, grib paziņot pasaulei, dot tādu signālu, ka tie, kas strādā Krievijas valsts oficiālajos medijos vai sadarbojas ar tiem, tie nav žurnālisti, tie ir propagandisti. Tātad uz viņiem var neattiekties demokrātija, vārda brīvība, cilvēktiesības," norādīja Alla Berezovska.

Sarunā ar RT korespondentu viņa atgādināja arī par vairākkārt latviešu publiskajā  telpā izskanējušajiem krieviem naidīgajiem izteikumiem, ko savulaik atļāvās, piemēram, Saeimas deputāts Edvīns Šnore, nosaucot krievus par utīm, un rakstnieks Didzis Sedlenieks, kurš nosauca krievus par ģenētisku slimību, kā arī bijusī radio diktore Māra Krontāle, kura sūkstījās: kā tad tā, no vāciešiem latvieši tikuši vaļā, bet no krieviem nevarot. Tiesa, viņa gan aizmirsa pastāstīt par radikālajiem paņēmieniem, ar kādiem latvieši atbrīvojās no ebrejiem Lielā Tēvijas kara gados.

Iepriekš RT projekta ietvaros nāca klajā arī intervijas ar Vladimiru Lindermanu un Andreju Jakovļevu.

14
Tagi:
žurnālistu vajāšana, Drošības dienests, Latvija
Pēc temata
Lindermans: kas devis atļauju žurnālistu aizturēšanai Latvijā?
Latvijas ĀM uzskata krievu žurnālistu vajāšanu par valsts iekšējo lietu
Preses dienā Krievijas Ārlietu ministrija atgādināja par uzbrukumiem Sputnik
"Varasvīri grib, lai cilvēki baidītos": Lindermans par žurnālistu vajāšanu Latvijā
Jakovs Pliners

Pliners: Latvijas valdība nesaprot, kādu risku nes krievu skolu diskriminācija

25
(atjaunots 08:48 15.01.2021)
Latvija var pazaudēt veselu paaudzi izglītības kvalitātes krišanās, bezgalīgās reformas un vēstures sagrozīšanas rezultātā.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija lēmusi pagarināt tālmācības vecāko klašu skolēniem un profesionālo mācību iestāžu audzēkņiem līdz 25. janvārim. Pie tam 1.-4. klašu skolēniem pagarinātas gan ziemas brīvdienas, gan mācību gads.

Lēmums par tālmācībām pieņemts piespiedu kārtā, Covid-19 radītās ārkārtējās situācijas apstākļos, tomēr IZM tam absolūti nebija gatava, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja pedagoģijas zinātņu doktors, Rīgas domes deputāts no Latvijas Krievu savienības Jakovs Pliners.

"Lai arī laiks bija, ministrija nesagatavoja priekšmetu platformas. Kaut kas tika darīts jau procesā, taču platformas joprojām ir nekvalitatīvas. Ministrija nav ņēmusi vērā, ka 15% bērnu Latvijā nav datora. Ministrija nezina, ko iesākt, ja vienā ģimenē ir divi vai trīs skolēni, vecāki strādā attālināti un mājās ir viens dators," konstatēja Pliners.

Deputāts atzīmēja, ka nesen sākta visu bērnu nodrošināšana ar datoriem. "No pasūtītajiem sešiem tūkstošiem pusotrs tūkstotis jau ir saņemts. Taču tas ir tagad, bet koronavīrusa pirmais vilnis sākās martā," atgādināja Pliners.

"Mani skumdina, ka, saskaņā ar ministres Šuplinskas ierosinājumu Saeima atzinusi tālmācības par pastāvīgām. Es uzskatu, ka tam bija jānotiek pēc skolotāja ieskatiem. Ja skolotājs uzskata par vajadzīgu, viņš var pielietot mācībās datoru," paskaidroja pedagogs.

Pie tam Pliners norādīja, ka līdz ar tā saucamās neatkarības iegūšanu Latvijas Republikā parādījās diskriminējoši likumi – par valodu, par pilsonību un par izglītību.

"Krievu skolām asti pa gabalam griež nost jau desmitiem gadu. Izglītības līmenis un zināšanu kvalitāte pastāvīgi krītas daudzo reformu un pseidoreformu rezultātā. Tā ir gan skolu, gan visas Latvijas nelaime. Krievu un latviešu skolas var pastāvēt Latvijā kā savienotie trauki. Vajadzīga veselīga sāncensība, kas ceļ bērnu izglītības kvalitāti. Diemžēl tas nav noticis," norādīja Pliners.

Krievu skola tiek diskriminēta, un rezultātā cieš visa Latvija: izglītības kvalitātes krišanās, bezgalīgās reformas un vēstures sagrozīšanas rezultātā tagadējā paaudze būs zaudēta daudz vairāk nekā iepriekšējā, secināja Sputnik sarunbiedrs.

Плинер: власти не осознают потери от дискриминации русских школ
25
Tagi:
Jakovs Pliners, diskriminācija, izglītība, krievu skolas
Pēc temata
Mokas skolotājiem un vecākiem, plaisa sabiedrībā: skolu direktori par jaunajām prasībām
"Tālmācības" Latvijā: katrs piektais skolēns – bez datora
Latvija bagātajiem un latviešiem: krieviem jāzina sava vieta
Pedagoģijas zinātņu doktors paskaidroja, kāpēc attālinātās mācības ir kaitīgas
Vadims Truhačovs

Politologs: Lietuva pierādījusi, ka gatava visam, lai tikai ieriebtu Krievijai

0
(atjaunots 17:04 15.01.2021)
Rodas iespaids, ka Lietuvas pastāvēšanas jēga ir ieriebt Krievijai un citu rūpju tai nav.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. Lietuvas ārlietu ministrs Gabriels Landsberģis sarunā ar Baltkrievijas opozīcijas parstāvi Svetlanu Tihanovsku apliecināja, ka Viļņa uzskata – būtu svarīgi pārdēvēt Baltkrieviju. Lietuvas valdība ir gatava izskatīt jautājumu par valsts pārdēvēšanu, tiklīdz no Baltkrievijas puses tiks saņemts atbilstošs pieprasījums.

Lietuvas politiskā elite pierāda, ka ir gatava uz jebkādām sīkām nelietībām pret Krieviju, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja politologs Vadims Truhačovs.

"Lietuva vienmēr ir gatava uz visu, lai pastrādātu mazu riebeklību Krievijai. Tāpēc tā ir gatava gan Baltkrieviju pārdēvēt par prieku baltkrievu opozicionāriem, gan izdarīt jebko citu, lai tikai ieriebtu Krievijai," teica Truhačovs.

Eksperts atzīmēja: rodas iespaids, ka Lietuvas pastāvēšanas jēga ir ieriebt Krievijai un citu rūpju tai nav.

"Bieži vien Lietuvas politiķi piemirst paši savu valsti, piemēram, to, ka no tās aizbraukusi ceturtā daļa darbspējīgo iedzīvotāju, un nodarbojas tikai ar sīkām nelietībām pret Krieviju," uzsvēra Truhačovs.

Viņš piezīmēja, ka Tihanovskai, kura uzturas Lietuvā kopš Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dienas, faktiski nav, ar ko nodarboties.

"Tihanovska vāji orientējas jautājumos ārpus virtuves, un lielajā politikā viņa pilnīgs profāns. Viņa nodarbojas ar to, ka pārraida tālāk to, ko viņai iečukst austī," norādīja Sputnik sarunbiedrs.

© Sputnik / Владимир Астапкович

Tihanovska bija Baltkrievijas pašreizējā prezidenta Aleksandra Lukašenko sāncense valsts vadītāja vēlēšanās. Saskaņā ar republikas Centrālās vēlēšanu komisijas datiem, Lukašenko uzvarēja vēlēšanās ar 80,1% balsu. Opozīcija klāstīja, ka uzvarējusi Tihanovska, un nodibināja koordinācijas padomi varas nodošanai. Šī iemesla dēļ Ģenerālprokuratūra ierosināja lietu par aicinājumiem sagrābt varu, virkne opozicionāru aizturēti, citi pametuši Baltkrieviju.

Lietuva līdz ar Igauniju un Latviju ieviesa sankcijas pret Baltkrievijas vadību un apliecināja: tā ir gatava uzņemt baltkrievus, kuri pierādīs, ka cietuši varasiestāžu darbību rezultātā. Savukārt Minska norādīja, ka Baltkrievijas opozīcijas protestu akcijas tiek koordinētas no Lietuvas un Polijas. Maskava konstatēja, ka Lietuva ir pārkāpusi visas pieklājības robežas, iejaucoties Baltkrievijas iekšējās lietās.

Трухачев: Литва дала понять, что готова на все, лишь бы насолить РФ
0
Tagi:
Svetlana Tihanovska, Baltkrievija, Krievija, Lietuva
Pēc temata
Politologs pastāstīja, ko Lietuva uzdod par bēgļiem no Baltkrievijas
Latvijā pastāstīja, cik daudz baltkrievu IT kompāniju izdevās pārvilināt
Baltkrievija slēdz robežas izbraucējiem
Lietuva samaksās simtiem miljonu eiro: uzņēmējs par sankcijām pret "Belaruskalij"