Airbaltic

Koronavīruss ietekmējis airBaltic darbu: lidsabiedrība samazina reisu skaitu

16
(atjaunots 11:37 06.03.2020)
Rezervāciju skaits maršrutā Rīga – Milāna kļuvis ievērojami mazāks, tādēļ Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic samazinās reisu skaitu tajā.

RĪGA, 6. marts – Sputnik. Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic pieņēma lēmumu samazināt reisu skaitu maršrutā Rīga – Milāna. Par to tiek ziņots lidsabiedrības oficiālajā mājaslapā.

Tagad, laika posmā no 2020. gada 23. marta līdz 31. maijam airBaltic lidos uz Milānu no Rīgas vien divas reizes nedēļā.

Kompānijas airBaltic izpilddirektors Martins Gauss lidsabiedrības mājaslapā publicētajā paziņojumā skaidro, ka pēdējo dienu laikā vērojama manāma īstermiņa biļešu rezervāciju samazināšanās uz Milānu. Šajā sakarā arī tika pieņemts lēmums samazināt reisu skaitu.

​Taču Gauss uzsver, ka kopumā interese par Itāliju ceļotāju vidū nav kritusies. Tādēļ vasarā lidsabiedrība plāno atjaunot reisu skaitu pilnā apjomā.

Pasažieriem, kuri rezervēja biļetes uz atceltajiem reisiem, tiks piedāvātas biļetes uz citiem reisiem. Vai arī šie pasažieri varēs bez maksas pārcelt savu rezervāciju uz Milānai tuvākajiem airBaltic reisiem – Cīrihi, Ženēvu, Minheni vai Vīni.

Tāpat airBaltic aicina pasažierus sekot līdzi ārstu rekomendācijām un rūpīgi mazgāt rokas, lai izvairītos no inficēšanās riska saistībā ar sarežģīto epidemioloģisko situāciju. Ceļotājus, kuriem parādās saslimšanas simptomi, lūdz atlikt braucienu un neapdraudēt citu pasažieru veselību. Pie tam, saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem, inficēšanās risks uz lidmašīnas klāja esot ārkārtīgi niecīgs.

2019. gada 31. decembrī Ķīnas varasiestādes informēja PVO par nezināmas pneimonijas uzliesmojumu Uhaņā, Hubei provincē (valsts centrālā daļa).

Speciālisti noteica slimības ierosinātāju – tas ir koronavīruss 2019-nCoV. PVO atzina uzliesmojumu par starptautiskas nozīmes ārkārtas situāciju un piešķīra saslimšanai oficiālu nosaukumu – COVID-19.

Patlaban apstiprināto koronavīrusa inficēšanās gadījumu skaits kontinentālajā Ķīnā sasniedzis 80 552, no tiem 3042 pacienti ir miruši, vairāk nekā 53,7 tūkstoši ir atveseļojušies un ir izrakstīti no slimnīcām. Itālijā inficēto skaits pārsniedzis 3000 cilvēku.

16
Tagi:
koronavīruss, airBaltic
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (566)
Pēc temata
Koronavīruss Latvijā: "ātrie" 9 reizes izbrauca pie pacientiem, kuri atgriezās no Itālijas
Koronavīruss nobiedējis Latvijas tūristus – cilvēki sākuši mazāk ceļot
Koronavīruss neļāva Nilam Ušakovam sarīkot "Ēnu dienu"
Pirmais saslimušais Igaunijā: koronavīruss sasniedzis Baltijas valstis
Tiesībsargs Juris Jansons, foto no arhīva

Tiesībsargs atkal dodas uz Satversmes tiesu. Šoreiz mediķu algu dēļ

3
(atjaunots 01:28 08.07.2020)
2020. gada budžets neatbilst veseliem diviem Satversmes punktiem, norāda tiesībsargs savā prasībā Satversmes tiesai.

RĪGA, 8. jūlijs — Sputnik. Tiesībsargs Juris Jansons iesniedzis Satversmes tiesā pieteikumu par nepietiekamu darba atalgojuma pieaugumu mediķiem 2020. gadā, vēsta Latvijas Avīze.

J.Jansons norādīja, ka likumā par valsts budžetu 2020. gadam nav ņemts vērā Saeimas Veselības aprūpes finansēšanas likumā paredzētais veselības aprūpes darba samaksas pieaugums 2020. gadā par 20%.

Tiesībsargs uzskata, ka šāda rīcība neatbilst Satversmes 1. pantam, kas paredz: Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika, un 66. pantam: ja Saeima pieņem lēmumu, kas saistīts ar budžetā neparedzētiem izdevumiem, tad likumā jāparedz arī līdzekļi, ar kuriem segt šos izdevumus.

Iepriekš J.Jansons nosūtīja vēstuli Saeimai, kurā aicināja parlamentu līdz 1. jūnijam likumā "Par valsts budžetu 2020. gadam" veikt grozījumus un rast finansējumu pilnā apmērā veselības nozarei atbilstoši likumā noteiktajam.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija atbildes vēstulē tiesībsargam atzina, ka Saeimas rīcība ir antikonstitucionāla, pieņemot likumu, bet neparedzot finansējumu pilnā apmērā mediķu darba samaksas paaugstināšanā. Valdībai uzdots nekavējoties sākt jautājuma risināšanu. Jūlijā komisija tiksies ar atbildīgo ministriju pārstāvjiem un ekspertiem, lai turpinātu meklēt risinājumu.

Jūnija beigās mediķi vērsās pie tiesībsarga ar lūgumu aizsargāt viņu tiesības ST. Neilgi pirms tam ST piekrita citai tiesībsarga prasībai – par to, ka Latvija nevar uzskatīt sevi par sociāli atbildīgu valsti un vienlaikus garantēt cilvēkiem tika 64 eiro mēnesī.

Pērn pieņemtais likums paredz mediķu algu pieaugumu 2020. gadā vidēji par 20%, tomēr finanses šiem mērķiem nebija piešķirtas. Izdevies atrast tikai aptuveni pusi nepieciešamo līdzekļu, turklāt politiķi vienojās izmantot tos, lai paceltu par 20% zemākās rezidentu algas un par 10% - pārējo medicīnas darbinieku algas.

Jūnija sākumā mediķu organizācijas aicināja valdību jau šogad pieņemt lēmumu par darba atalgojuma palielināšanu par 10%, nākamgad – par 20%, tomēr veselības ministre Ilze Viņķele 30. jūnijā preses konferencē paziņoja: neziņa par to, cik ātri ekonomika atgūsies pēc Covid-19 krīzes, neļauj droši teikt, ka jau šogad mediķu algas pieaugs par 10%.


3
Tagi:
Jansons, mediķi, alga, Latvija
Pēc temata
Kariņš apsolījis palielināt algas mediķiem nākamgad
Ministru kabinets apstiprinājis mediķu algu modeli
Kariņš: mediķiem varētu pacelt algas, ja visi samaksās sociālās iemaksas
Ilzei Viņķelei jāsagatavo jauns mediķu algu modelis
Meitene ar klēpjdatoru, foto no arhīva

Vai iedzīvotāji bieži saskaras ar nepatiesām ziņām internetā

6
(atjaunots 00:58 08.07.2020)
Pandēmijas laikā īpaši aktuāla kļuvusi nepatiesas informācijas izplatība internetā. Pēdējā laikā ar nepatiesām ziņām tīmeklī nav saskārusies tikai neliela daļa Latvijas iedzīvotāju.

RĪGA, 8. jūlijs — Sputnik. Aizvadītajā nedēļā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš informēja, ka tiek izstrādātas jaunas likumu normas ar mērķi pretoties vietnēm ar nepatiesu informāciju. Īpaši aktuāla šī tēma kļuvusi pandēmijas periodā.

Politologs Aleksandrs Koņkovs
© Foto : из личного архива Александра Конькова

Kantar TNS aptauja 18-60 gadus vecu iedzīvotāju vidū parādīja, cik aktuāla ir šī problēma Latvijā. Rezultātus publicējis portāls skaties.lv

Vairāk nekā puse respondentu (59%) informēja, ka pēdējo trīs mēnešu laikā saskārušies ar nepatiesu informāciju internetā vai maldinošām ziņām. Viņu vidū 29% ir par to absolūti pārliecināti, vēl 30% drīzāk ir pārliecināti.

Tikai ceturtā daļa aptaujāto (26%) ar nepatiesām ziņām tīmeklī nav saskārušies, viņu vidū 7% ir par to pilnīgi pārliecināti, vēl 19% drīzāk piekrīt šim apgalvojumam.

Konkrēta viedokļa jautājumā nav 15% iedzīvotāju.

6
Tagi:
Latvija, viltus ziņas
Pēc temata
Skolnieks izraisījis skandālu ar "feiku ziņām" veltītu T-kreklu
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
SputnikPro vebinārā apsprieda viltus ziņas par koronavīrusu
Veselības ministrija vērsās policijā viltus ziņu par koronavīrusu dēļ