Pasažieri gaida reģistrāciju lidostā Rīgā

Ar lidmašīnu no Bergamo uz Rīgu atlidoja nevis viens cilvēks ar koronavīrusu, bet divi

46
(atjaunots 16:06 06.03.2020)
Uz Rīgu no Bergamo atlidojušajā lidmašīnā bija divi ar koronavīrusu inficēti cilvēki, abi – Igaunijas iedzīvotāji.

RĪGA, 6. marts – Sputnik. Igaunijā atklāts trešais pacients ar koronavīrusu – viņš lidoja no Itālijas uz Rīgu vienā lidmašīnā ar iepriekšējo inficēto, raksta Postimees.

Aizvakar Igaunijas Veselības departamenta laboratorija paņēma koronavīrusa analīzei 43 paraugus. Pozitīvu rezultātu uzrādīja Tallinas iedzīvotāja analīzes, kurš ieradās Rīgā 29. februārī ar lidmašīnu no Itālijas Bergamo pilsētas un pēcāk ar privāto automobili nokļuva mājās.

No simptomiem viņam tika konstatēta paaugstināta ķermeņa temperatūra. Tāpat pacients sūdzējās par sāpēm kaulos un muskuļos. Uzreiz pēc brauciena viņš palika mājās, ceļojumā viņš bija maskā un dezinficēja rokas pirms saslimšanas simptomu parādīšanās.

Patlaban viņš ārstējas mājās, Veselības departaments sazinās ar cilvēkiem, kuri kontaktēja ar saslimušajiem, un seko līdzi viņu veselības stāvoklim.

Analīzes viņam tika paņemtas ar nolūku – iepriekš koronavīruss tika atklāts Tartu iedzīvotājam, kurš ieradās Rīgas lidostā ar to pašu lidmašīnu no Bergamo. Taču, kā paziņoja Veselības departaments, tas, ka abi saslimušie atradās vienā lidmašīnā, neliecina par to, ka šie gadījumi ir savā starpā saistīti.

Patlaban, izņemot Tallinas Ātrās palīdzības brigādi, kas sastāv no diviem cilvēkiem, analoģiska Tartu Ātrās palīdzības brigāde, kas apkalpo visus Igaunijas dienvidus, ņem proves cilvēkiem, kas atrodas mājās. Aizvakardienas pozitīvo koronavīrusa testu paņēma mājās apstākļos Tartu ātrās palīdzības mašīna, un pēc tam nosūtīja uz Tartu klīnikas laboratoriju, un 3. martā provi atveda testam Veselības departamentā.

Latvijas epidemiologi saņēmuši astoņu reisa pasažieru sarakstu, kuri sēdēja blakus saslimušajam no Tartu. Par viņu analīžu rezultātiem pagaidām ziņots netiek.

Iepriekš kļuva zināms par koronavīrusa inficēšanās gadījumu no Igaunijas iedzīvotāja, kurš pagājušajā nedēļā atlidoja no Irānas uz Rīgas lidostu, ar mikroautobusu aizbrauca līdz Rīgas centram un pēc tam ar autobusu nokļuva Tallinā. Inficējās tūrists no Vācijas, kurš jau ir aizbraucis no Latvijas uz mājām.

46
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (568)
Pēc temata
Ziepes un kareivji: kā Lietuvā cīnās ar koronavīrusu
Jaunais ar koronavīrusu inficētais Igaunijā nokļuva valstī caur Latviju
Vācijas pilsonis aizveda koronavīrusu no Rīgas uz mājām
Autobuss, foto no arhīva

Runājiet saprotamā valodā un nefilmējiet: Rīgas satiksmes kontrolieri sagrāb bezbiļetnieku

17
(atjaunots 17:26 09.07.2020)
"Rīgas satiksmes" darbinieki skarbi sagrāba un piespieda pie zemes bezbiļetnieku, un aizrādīja aculieciniecei, kura centās iejaukties situācijā.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Kādas Facebook lietotājas lapā parādījies video, kurā "Rīgas satiksmes" kontrolieri veic vīrieša aizturēšanu, kurš brauca sabiedriskajā transportā bez biļetes, vēsta Mixnews.lv.

Intervijā portālam Mixnews.lv notikuma aculieciniece Anna, kura arī ir video autore, pastāstīja, ka gāja no darba uz mājām un pieturā ieraudzīja šo vardarbības ainu. Viņa atzīmē, ka situācija viņai šķitusi ārkārtīgi neadekvāta.

Cilvēks, kuru kontrolieri bija sagrābuši, nebija piedzēries, pēc Annas sacītā, nebija nemierīgs, taču viņu sagrāba, nogāza uz zemes un sāka iedvest, ka viņam nav biļetes, ka viņam bija jāiziet no transporta.

Divi vīrieši, kuri bija sagrābuši pasažieri bez biļetes, runāja krieviski, klātesošā sieviete no "Rīgas satiksme" runāja latviski.

Jaunietis, kurš iekļuva nepatikšanās, guļot uz zemes apgalvoja, ka viņu ir izstūmuši no transporta. Sagrābēji savukārt centās viņu pārliecināt, ka viņš ir agresīvs un bīstams. Visa šī saruna ir dzirdama videoierakstā.

Annai kontrolieri sākumā paskaidroja, ka bezbiļetnieks nereaģēja uz viņu lūgumiem pamest sabiedrisko transportu. Bet pēc tam metās skaidrot viņai pašai, ka nevajag filmēt šo ainu, ka policiju viņi jau ir izsaukuši un vispār viņai ir jārunā "saprotamā valsts valodā".

Savukārt Anna uzstāja, ka viņiem nav tiesību šādi sagrābt cilvēku un viņai ir tiesības filmēt šādas pretlikumīgas aizturēšanas ainu.

Uz zemes gulošais cilvēks tikmēr teica, ka viņš ir adekvāts un viņam esot labs darbs.

Radio Baltkom vērsās pēc paskaidrojumiem pie "Rīgas satiksmes".

Tur pateica, ka maz ar to, ka jaunietis, kuru sagrāba, brauca bez biļetes, viņš vēl arī iesita kontrolierim pa seju un krūtīm. Un vispār viņš jau ne pirmo reizi nonāk policijas redzeslokā.

Pēc "Rīgas satiksmes" pārstāves Baibas Bartaševičas sacītā, sakarā ar incidentu jau ir ierosinātas divas administratīvās lietas.

17
Tagi:
sabiedriskais transports, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Visiem nāksies maksāt 1,15 eiro: atlaides maršruta autobusiem Rīgā ir atceltas
Sākot ar februāri par zvanu "Rīgas satiksmei" būs jāmaksā
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Guļamistaba, foto no arhīva

Ārzemnieki izpirka, bet tagad tiek vaļā: Ogres novadā par 1 eiro pārdod muižu

20
(atjaunots 17:05 09.07.2020)
Uzņēmējs no Polijas par grašiem pārdod zemi 2,5 hektāru platībā un muižas ēku ar 60 istabām, taču būs jāpierāda, ka topošajam īpašniekam ir nauda rekonstrukcijai.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lielu muižu Ogres novada Madlienas pagastā īpašnieks pārdod par 1 eiro, taču šāda simboliska summa ir tikai juridiska formalitāte. Potenciālajam pircējam būs jāpierāda, ka viņam ir nauda vecās ēkas rekonstrukcijas veikšanai, raksta Lsm.lv.

Pašlaik muižas ēka, kuras uzbūvēšanas gads precīzi nav zināms, pieder uzņēmējam, kurš dzīvo Polijā.

" Viens eiro ir juridisks termins, ko izveidoja juristi. Jo bez samaksas tas būtu kā dāvinājums. (…) Idejas var būt jebkādas. Bet pircējam precīzi jāuzrāda, kā viņš to realizēs, kur ņems naudu," paskaidroja īpašnieks, kurš vēlējās palikt anonīms.

Līdz 1972. gadam muižā atradās skola, pēc kuras likvidācijas ēka tika atstāta novārtā, kā arī izlaupīta.

Pagaidām muižai nav atradies neviens pircējs, taču interese pastāv.

Zināms, ka iepriekš Madlienas pagasts bijis muižām bagāts, kopumā bija aptuveni 10 vēsturiskas muižas. Pašlaik daudzas no tām ir bēdīgā stāvoklī. Pēc Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja sacītā, problēma ir tajā, ka daudzas no šīm ēkām pieder ārzemniekiem, kuriem nav nedz laika, nedz vēlmes nodarboties ar vēstures pieminekļu rekonstrukciju.

20
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija, ārzemnieki
Pēc temata
''Leģendu nakts'' Latvijas pilīs un muižās