Koronavīruss nobiedējis Latvijas tūristus cilvēki sākuši mazāk ceļot

46
(atjaunots 16:33 05.03.2020)
Tas, ka valstī bijis viens koronavīrusa gadījums, nenozīmē, ka to vairs nedrīkst apmeklēt, atgādina Latvijas tūroperatori.

RĪGA, 5. marts – Sputnik. Gandrīz 50% no martā ieplānotajiem ceļojumiem ir atcelti cilvēku pārmērīgā uztraukuma saistībā ar koronavīrusu dēļ, paziņoja Latvijas televīzijas ēterā Latvijas Tūrisma operatoru un aģentu asociācijas valdes loceklis Ēriks Lingebērziņš.

Tajā daļēji viņš saskata mediju vainu, kas rosina paniku.

"Cilvēkiem, kas ceļo, ir ļoti daudz informācijas. Un mediji nereti rada vēl papildu bailes, kuras vairākos gadījumos nav pat pamatotas," paziņoja Lingebērziņš.

Viņš atzīmēja, ka tūrisma nozare vadās pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) norādēm attiecībā uz to, uz kādiem reģioniem un valstīm nav ieteicams doties. Un tas, ka desmit pasaules valstīs reģistrēts pa vienam COVID-19 saslimšanas gadījuma, pēc Lingebērziņa sacītā, vēl nenozīmē, ka uz turieni vispār nevajadzētu braukt.

Arī Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs atzīmēja, ka pastāv būtiska starpība starp valstīm, kur atklāts inficēts cilvēks, un tām zonām, kur notiek nekontrolējama vīrusa cirkulācija.

Pēc viņa sacītā, šobrīd Latvijā pat netiek dotas slimības lapas cilvēkiem, kas, piemēram, atgriezušies no Itālijas ziemeļiem, kur tiek atzīmēts koronavīrusa uzliesmojums. Slimības lapu var saņemt tikai cilvēki, kuriem bijis kontakts ar inficējušos personu.

Divi no trim cilvēkiem, kuriem tika atklāts koronavīruss Baltijas valstīs, inficējās Itālijas ziemeļos – Lietuvas paciente inficējās Veronā, savukārt Igaunijas pacients – Bergamo. Trešais cilvēks inficējās Irānā. Latvietei, kura nesen atgriezās no Milānas, koronavīruss pēc atkārtotas pārbaudes neapstiprinājās.

Jau februāra beigās ES valstis konstatēja koronavīrusa negatīvo ietekmi uz tūrisma sektoru. Tostarp Ķīnas tūristi janvārī-februārī koronavīrusa dēļ anulēja Eiropas viesnīcās rezervācijas 2 miljonu nakšu apmērā.

Laika posmā no 2020. gada 1. marta līdz 31. maijam vien Itālijas tūrisma nozare cietīs zaudējumus aptuveni 7,4 miljardu eiro apmērā, paziņoja trešdien tūrisma biznesa nozarē strādājošo uzņēmēju nacionālās konfederācijas prezidents Luka Patane. Kopējais ārzemju un Itālijas tūristu skaits Apenīnos epidēmijas rezultātā samazināsies par aptuveni 31,5 miljoniem cilvēku.

Iepriekš Itālijas Viesnīcu biznesa un tūrisma uzņēmēju federācijas "Federalberghi" prezidents Bernabo Boka paziņoja RIA Novosti, ka koronavīrusa uzliesmojuma dēļ Apenīnos patlaban rezervāciju atcelšanas valsts viesnīcās sasniedz 70-80%. Pēc viņa sacītā, šo efektu valsts tūrisma nozarei var saukt par "postošu".

46
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Latvijā reģistrēts pirmais koronavīrusa inficēšanās gadījums: detaļas
Rozentāle: mēs esam gatavi stāties pretī koronavīrusam
Koronavīruss neļāva Nilam Ušakovam sarīkot "Ēnu dienu"
Atkārtota analīze neapstiprināja koronavīrusa esamību latvietei, kura ieradās no Itālijas
Rīgā noritēja akcija pret masku valkāšanu, foto no arhīva

Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās

3
(atjaunots 09:58 24.11.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta stingrāku ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu ieviešanu Latvijā koronavīrusa izplatības dēļ.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Latvijā tiek apspriesta iespēja ieviest striktākus ierobežojumus ar mērķi apturēt jaunās koronavīrusa infekcijas izplatību. Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka vienota viedokļa sakarā ar šādu pasākumu nepieciešamību sabiedrībā nav. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Jaunu ierobežojumu pretinieku tomēr izrādījās nedaudz vairāk. Gandrīz puse respondentu (48%) paziņoja ka nav vajadzības pastiprināt ārkārtējās situācijas režīmu, no tiem 20% ir stingri par to pārliecināti, vēl 28% drīzāk piekrīt tam, ka šādas nepieciešamības nav.

Vien nedaudz mazāk aptaujāto – 44%, – tieši pretēji, uzskata, ka valdībai ir jāievieš stingrāks epidemioloģiskais režīms, no tiem 19% paziņoja, ka tas noteikti ir nepieciešams, bet 25% drīzāk atbalsta šo variantu.

Katram desmitajam (8%) nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, otrais koronavīrusa vilnis Latvijā izrādījies krietni spēcīgāks par pirmo, un veselības aprūpes sistēmas resursi ātri izsīkst.

3
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kad Latvijā varētu sākties jauns masveida atlaišanas gadījumu vilnis
Sejas maskas un nekādu ūdeļu: valdība pieņēmusi jaunus ierobežojumus
Ko mēs gaidām? Ieviesiet totālu lokdaunu! Ārsts aicināja Latvijas premjerministru rīkoties
Latvijas veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums

Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19

3
(atjaunots 09:47 24.11.2020)
Nākamā gada beigās Latvijā var būt pieejamas vairāku ražotāju vakcīnas pret koronavīrusu, paziņoja Veselības ministrijā.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Pirmās vakcīnas pret koronavīrusu var parādīties Latvijā 2021. gada pirmajā ceturksnī. Vispirms tiks potēti cilvēki no riska grupām. Nākamā gada beigās valstī jau varētu būt pieejams vairāku ražotāju vakcīnas, paziņoja Veselības ministrijā, vēsta Jauns.lv.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska paziņoja, ka pašlaik visā pasaulē tiek izstrādātas 260 vakcīnas un 56 jau atrodas klīnisko izmēģinājumu stadijā. Sešas vakcīnas ietilpst preparātu sarakstā, kuras plāno iepirkt Eiropas Komisija.

Eiropas Zāļu aģentūrā pašlaik tiek izskatīti trīs vakcīnu pret Covid-19 pieteikumi apstiprināšanai visā Eiropas Savienībā, kurus iesniedza kompānijas Pfizer sadarbībā ar BioNTech, Moderna un AstraZeneca.

Zavadska piebilda, ka par vakcīnu efektivitāti varēs spriest tikai pēc tam, kad tās parādīsies tirgū, taču arī 70% rādītājs esošajos apstākļos būs labs variants. Viņa piebilda, ka vakcīna palīdzēs novērst nāves gadījumus un smagu Covid-19 slimības gaitu, samazinās pacientu skaitu, kuriem būs nepieciešama ārstēšanās stacionāros. Taču pagaidām nav iespējams pateikt, vai vakcīna novērsīs arī vieglu koronavīrusa slimības gaitu un vai pateicoties tai parādīsies kolektīvā imunitāte.

Latvijā pēc atļautas vakcīnas parādīšanās pirmām kārtām potēs medicīnas iestāžu darbiniekus, pansionātu iemītniekus, sirmgalvjus, cilvēkus ar hroniskām slimībām un operatīvo dienestu darbiniekus, paziņoja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības direktore Santa Līviņa.

Valsts apmaksātu vakcināciju sākumposmā plānots nodrošināt vairāk nekā 800 tūkstošiem cilvēku.

Vakar Latvijā tika ziņots par 2256 koronavīrusa izmeklējumiem un 116 jauniem inficēšanās gadījumiem. Deviņi cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira.

Diennakts laikā tika stacionēti 45 cilvēki ar Covid-19, kopumā, saskaņā ar vakardienas datiem, stacionāros ārstējās 437 pacienti ar šo diagnozi, 23 no tiem bija smagā stāvoklī.

Kopumā vakar reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā sastādīja 13 236, no tiem 1635 gadījumos cilvēki izveseļojās, savukārt 162 – nomira.

3
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Veselības ministrija
Pēc temata
KTIF un Gamaleja centrs stāstīs par vakcīnu Sputnik V sociālajos tīklos
Krievijā atklāti dati par vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti
Eiropas Savienībai jābūt gatavai jaunām pandēmijām un ārkārtējām situācijām
Jau pēc dažiem mēnešiem: kas pirmais saņems Covid-19 vakcīnas Latvijā