Starptautiskā lidosta Rīga

Jaunais ar koronavīrusu inficētais Igaunijā nokļuva valstī caur Latviju

33
Ar koronavīrusu inficētais cilvēks atkal Igaunijā nokļuva caur Rīgas lidostu – viņš atlidoja no Bergamo.

RĪGA, 4. marts – Sputnik. Igaunijas Veselības departaments apstiprināja, ka valstī reģistrēts otrais saslimšanas gadījums ar koronavīrusu (COVID-19), raksta Postimees.

Pirmais gadījums tika atklāts 27. februāra agrā rītā – saslima cilvēks, kurš ieradās Tallinā ar autobusu no Rīgas. Viņu nekavējoties ievietoja slimnīcā, šobrīd viņš ārstējas. Un arī šoreiz inficētais atlidoja uz Rīgas lidostu – viņš ieradās 29. februārī ar reisu no Bergamo, un pēc tam devās uz Igauniju caur Latviju, tiesa, šoreiz ne ar autobusu, bet ar privāto automobili.

Saslimušajam ir viegli simptomi, viņš atrodas mājās. Veselības departaments noskaidro, kas kontaktēja ar viņu, seko līdzi viņu veselības stāvoklim un iesaka atrasties mājās14 dienu laikā.

Patlaban Igaunijā ir paņemtas 100 COVID-19 proves, 98 no tām ir negatīvas.

Iepriekš kļuva zināms, ka sievieti, kuru ievietoja slimnīcā Rīgā sakarā ar koronavīrusa COVID-19 izraisīto saslimšanu, izrakstīja no slimnīcas kopā ar meitu, jo viņu atkārtoto analīžu rezultāti izrādījās negatīvi. Vienīgā paciente ar koronavīrusu Lietuvā pagaidām paliek Šauļu slimnīcā.

Vakar kļuva zināms, ka Bergamo pilsētā, Itālijas Lombardijas reģionā pieauga saslimušo skaits, kas padara iespējamu, ka tur izveidos vēl vienu "sarkano" karantīnas zonu. Patlaban Itālijas ziemeļos ir izveidotas divas šādas zonas – Lombardijā, apkārt Kodonjo pilsētiņai, kur ir izolētas 10 komūnas, un Vo pilsētā, Veneto apgabalā. Kopumā karantīnā tajās atrodas aptuveni 50 tūkstoši cilvēku. Pirmdien Itālijas Civilaizsardzības dienesta vadītājs Andželo Borelli paziņoja, ka inficēto skaits valstī sasniedzis 1835, 149 cilvēki ir atveseļojušies un 52 miruši.

Kopumā ar koronavīrusu inficēto skaits kontinentālajā Ķīnā ir pārsniedzis 80 tūkstošus cilvēku, miruši 2946. Inficēšanās gadījumi ārpus ĶTR robežām, saskaņā ar aktuālākajiem PVO datiem, ir 72 valstīs, inficēto skaits pārsniedzis 10 tūkstošus, miruši vairāk nekā 160 cilvēki.

33
Tagi:
Itālija, Igaunija, Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (806)
Pēc temata
Rozentāle: mēs esam gatavi stāties pretī koronavīrusam
NASA saskatīts koronavīrusa uzliesmojuma pozitīvais aspekts
Ziepes un kareivji: kā Lietuvā cīnās ar koronavīrusu
Latvijā reģistrēts pirmais koronavīrusa inficēšanās gadījums: detaļas
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

17
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

17
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Avīzes, foto no arhīva

Valdība apstiprinājusi vairāk nekā 3 miljonu eiro piešķiršanu privātajiem medijiem

10
(atjaunots 16:10 01.03.2021)
Latvijas Kultūras ministrijas ieskatā privātajiem medijiem vajadzīga apaļa summa – vairāk nekā trīs miljoni eiro. Valdība tam piekrīt.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kultūras ministrija pieprasījusi valdībai 3 258 367 eiro privāto mediju atbalstam Latvijā. Valdība prasību apstiprinājusi, vēsta Mixnews.lv.

Tagad šī nauda no valsts budžeta nonāks Mediju atbalsta fondā (MAF). Tas vajadzīgs, lai plašsaziņas līdzekļi Covid-19 radītajā krīzes situācijā varētu joprojām sniegt sabiedrībai savlaicīgu un kvalitatīvu informāciju par pandēmijas problēmām.

​Tagad izstrādātais mediju vides atbalsta mehānisms jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, un Sabiedrības integrācijas fonds MAF ietvaros sadalīs līdzekļus starp komerciālajiem radio, telekanāliem, elektroniskajiem un drukātajiem medijiem.

Jau zināms, ka 1 075 000 eiro no MAF finansējuma tiks atvēlēti televīzijas un radio programmu tekošo izdevumu – darbinieku algu, telpu nomas, komunālo pakalpojumu utt. segšanai.

530 850 eiro paredzēti tādiem pašiem izdevumiem drukātajiem un ziņu medijiem, 846 150 eiro – drukāto mediju darba materiālu apmaksai piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā. 798 210 eiro vajadzīgi televīzijas un radio programmu izstrādei piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā.

SIF administratīvie izdevumi "apēdīs" 8 157 eiro.

10
Tagi:
Latvija, finansējums, mediji
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"