Analīzes laboratorija, foto no arhīva

Atkārtota analīze neapstiprināja koronavīrusa esamību latvietei, kura ieradās no Itālijas

28
Ar Covid-19 inficējušos iedzīvotāju izrakstīja no Latvijas Infektoloģijas centra un nosūtīja ārstēties mājās – atkārtota analīze neuzrādīja vīrusa esamību.

RĪGA, 4. marts – Sputnik. Sievieti, kura tika nogādāta karantīnā Rīgā saistībā ar saslimšanu, ko izraisīja koronavīruss Covid-19, vakar izrakstīja no slimnīcas – atkārtota analīze par vīrusa esamību izrādījās negatīva. Kopā ar sievieti izrakstīja arī viņas meitu, kurai koronavīruss netika atklāts, vēsta LTV.

Sieviete un viņas meita, kuras atradās Latvijas Infektoloģijas centrā, otrdien tika nosūtītas uz mājām. Saslimšanas simptomi sievietei izrādījās viegli, savukārt atkārtota analīze neapstiprināja Covid-19 esamību. Viņai likts 14 dienas atrasties mājās un sazināties ar savu ģimenes ārstu. Viņas meitai vīruss netika konstatēts.

Iepriekš Sputnik Latvija ziņoja, ka Rīgā 2. martā tika reģistrēts pirmais koronavīrusa jaunā tipa inficēšanās gadījums. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Risku un profilakses analīzes departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs paziņoja, ka koronavīrusa gadījums atklāts sievietei no Latvijas, Rīgas iedzīvotājai, kura ar bērnu ieradās ar reisu no Milānas caur Minheni Rīgā 29. februārī. Pēc Perevoščikova sacītā, lidojuma laikā sievietei neparādījās saslimšanas simptomi. Sievieti kopā ar bērnu ārstēšanās un karantīnas nolūkā ievietoja Infektoloģijas centrā. Pārējie ģimenes locekļi atradās mājas karantīnā.

Atgādināsim, ka pagājušajā nedēļā pa vienam koronavīrusa gadījumam tika reģistrēts Lietuvā (piektdien no rīta, 28. februārī) un Igaunijā.

Latvijā kopš 28. februāra ir ieviesti īpaši drošības pasākumi attiecībā uz personām, kas ierodas no Itālijas, Rumānijas, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas. Aizvakar Eiropas valstu sarakstam, kur tika reģistrēts koronavīruss, neskaitot Latviju, pievienojās Luksemburga un Portugāle.

28
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (565)
Pēc temata
Koronavīruss neļāva Nilam Ušakovam sarīkot "Ēnu dienu"
Ziepes un kareivji: kā Lietuvā cīnās ar koronavīrusu
Reisā kopā ar koronavīrusa slimnieku pārsvarā bija Latvijas iedzīvotāji
NASA saskatīts koronavīrusa uzliesmojuma pozitīvais aspekts

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

4
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

4
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

10
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

10
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam